DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #874012  autor: antyparadise
 28 cze 2016, 12:47
Witajcie :)
Od kilku dni zastanawiam się nad wyborem nowego telefonu, głównie:

Sony Xperia M5 lub Huawei P9 lite
Najważniejsze jest dla mnie:
- dobry aparat,
- płynności i szybkość działania,
- dobra bateria

I właśnie, ciężko mi wybrać, ponieważ Sony ma Androida 5,0, ale za to 3GB RAM , natomiast Huawei ma Androida 6,0, ale mniej GB Ram, bo 2GB RAM :/

Moglibyście mi doradzić co ostatecznie wybrać :?: Dzięki! :)
 #874014  autor: onifer2
 28 cze 2016, 12:50
Również jestem ciekaw tego pytania. Też się zastanawiam nad tymi dwoma + ewentualnie do tej dwójki jeszcze Samsung S5 Neo.
 #874094  autor: Eragon
 28 cze 2016, 21:32
P9 Lite zdecydowanie zmiata konkurencję. Szczególnie, jeśli jest na tym samym poziomie cenowym co wymieniona wcześniej dwójka.

:smt006
 #874099  autor: onifer2
 28 cze 2016, 21:55
Pod jakim względem? Samsung 16mpix aparat,13mpix Huawei. Xperia 3gb ram,Huawei 2gb.Można więcej szczegółów?
 #874108  autor: Eragon
 28 cze 2016, 22:40
onifer2 pisze:Pod jakim względem? Samsung 16mpix aparat,13mpix Huawei. Xperia 3gb ram,Huawei 2gb.Można więcej szczegółów?
- Większa bateria i prawdopodobnie lepsze zarządzanie energią
- Sorry, P9 Lite występuje również w wersji 3GB ale jak widzę na PL rzucili tą uboższą .
- Procek & Procek graficzny (nowsze, szybsze, oszczędniejsze)
- Lepszy przedni aparat
- Średnio P9 Lite jest stówę tańszy
- A co do głównego aparatu, cyferki to nie wszystko...

:smt006
 #874118  autor: antyparadise
 28 cze 2016, 23:21
Eragon pisze:
onifer2 pisze:Pod jakim względem? Samsung 16mpix aparat,13mpix Huawei. Xperia 3gb ram,Huawei 2gb.Można więcej szczegółów?
- Większa bateria i prawdopodobnie lepsze zarządzanie energią
- Sorry, P9 Lite występuje również w wersji 3GB ale jak widzę na PL rzucili tą uboższą .
- Procek & Procek graficzny (nowsze, szybsze, oszczędniejsze)
- Lepszy przedni aparat
- Średnio P9 Lite jest stówę tańszy
- A co do głównego aparatu, cyferki to nie wszystko...
A jak jeżeli chodzi o Sony Xperia M5 a Huawei P9Lite? I odnośnie wytycznych, które najbardziej są mi potrzebne? :D
 #874125  autor: onifer2
 29 cze 2016, 00:44
Eragon pisze:
onifer2 pisze:Pod jakim względem? Samsung 16mpix aparat,13mpix Huawei. Xperia 3gb ram,Huawei 2gb.Można więcej szczegółów?
- Większa bateria i prawdopodobnie lepsze zarządzanie energią
- Sorry, P9 Lite występuje również w wersji 3GB ale jak widzę na PL rzucili tą uboższą .
- Procek & Procek graficzny (nowsze, szybsze, oszczędniejsze)
- Lepszy przedni aparat
- Średnio P9 Lite jest stówę tańszy
- A co do głównego aparatu, cyferki to nie wszystko...
No właśnie:

- bateria może być atutem P9 Lite, ale z drugiej strony 2800 w S5 Neo, czy nawet 2600 w Xperii z funkcją Stamina z pewnościa bardzo nie odstają

-akurat procesor i układ graficzny chyba porównywalne z Xperią M5 które jest także nowym telefonem
- lepszy przedni aparat? Gdzie? Chyba w Xperii- 13 mpix robi podobno świetne fotki (jeden z nielicznych aparatów z przodu z autofocusem)
- główny aparat- akurat w S5Neo robi wyśmienite fotki, ciekawe czy P9 Lite dorównuje pod tym względem

Najgosze jest to, że Huawei jest nowym telefonem i mało jeszcze opinii użytkowników.

Wyczytałem też wbijając w google Huawei P9 Lite forum- w dziale ogólne- że jest jakiś problem w tym modelu z naklejeniem szkła na ekran który jest zakrzywiony.

Co do aparatu poszperałem w necie i poszukałem wartości jasności obiektywu aparatu w w/w telefonach.

Xperia f2,2, Huawei 2,0, S5 Neo 1,9. Czyli S5 Neo powinien robić najlepsze zdjęcia, Huawei pewnie bardzo zbliżone, Xperia z 2,2 to już będzie odstawać.
 #874142  autor: Mr.Pelisa
 29 cze 2016, 08:28
antyparadise pisze:Moglibyście mi doradzić co ostatecznie wybrać
Ostatnio kupowałem tel. dla córki i padło na P9 Lite i nie żałuje tego wyboru, w tym temacie http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=85912 przeczytasz jak używany jest telefon, i jak wytrzymuje to bateria, a także ogólną opinie użytkownika tego telefonu ;)
 #874288  autor: Darek_64
 29 cze 2016, 17:19
Eragon pisze:
onifer2 pisze:Pod jakim względem? Samsung 16mpix aparat,13mpix Huawei. Xperia 3gb ram,Huawei 2gb.Można więcej szczegółów?
- Większa bateria i prawdopodobnie lepsze zarządzanie energią
- Sorry, P9 Lite występuje również w wersji 3GB ale jak widzę na PL rzucili tą uboższą .
- Procek & Procek graficzny (nowsze, szybsze, oszczędniejsze)
- Lepszy przedni aparat
- Średnio P9 Lite jest stówę tańszy
- A co do głównego aparatu, cyferki to nie wszystko...
Tak większa bateria ale zdecydowanie gorsze zarządzanie energią w P9 Lite.Sony znane są z tego że mają dobre baterie i dobrą wydajność baterii ( bo nie tylko wielkość się liczy) a Stamina to jest to coś od czego inni producenci powinni się uczyć,na to miast aparaty w Xperiach po mimo najlepszych matryc (stosowane są przez wielu producentów) są takie sobie i dziwne jest że producent z doświadczeniem foto i video nie może sobie z tym poradzić.Reszta za P9 Lite.
 #874357  autor: antyparadise
 29 cze 2016, 23:06
Darek_64 pisze:
Eragon pisze:
onifer2 pisze:Pod jakim względem? Samsung 16mpix aparat,13mpix Huawei. Xperia 3gb ram,Huawei 2gb.Można więcej szczegółów?
- Większa bateria i prawdopodobnie lepsze zarządzanie energią
- Sorry, P9 Lite występuje również w wersji 3GB ale jak widzę na PL rzucili tą uboższą .
- Procek & Procek graficzny (nowsze, szybsze, oszczędniejsze)
- Lepszy przedni aparat
- Średnio P9 Lite jest stówę tańszy
- A co do głównego aparatu, cyferki to nie wszystko...
Tak większa bateria ale zdecydowanie gorsze zarządzanie energią w P9 Lite.Sony znane są z tego że mają dobre baterie i dobrą wydajność baterii ( bo nie tylko wielkość się liczy) a Stamina to jest to coś od czego inni producenci powinni się uczyć,na to miast aparaty w Xperiach po mimo najlepszych matryc (stosowane są przez wielu producentów) są takie sobie i dziwne jest że producent z doświadczeniem foto i video nie może sobie z tym poradzić.Reszta za P9 Lite.
Czyli ogólnie, co byś jednak wybrał? Patrząc na te aspekty i podsumowując całość?
 #874403  autor: Mr.Pelisa
 30 cze 2016, 08:17
@up
miałeś w ręku obydwa telefony? Nie wiem gdzie chcesz nabyć telefon ale pewnie różnią się ceną? Poczytaj jeszcze testy tych telefonów, może jakiś argument Cię przekona ;)
Ja powtórzę, jeśli chodzi o P9 Lite - bateria bardzo dobra, aparat w dzień super, w nocy słabiej, wydajność bardzo dobra - córka obciąża go non stop i działa płynnie ;) POLECAM
 #874482  autor: antyparadise
 30 cze 2016, 12:54
Mr.Pelisa pisze:@up
miałeś w ręku obydwa telefony? Nie wiem gdzie chcesz nabyć telefon ale pewnie różnią się ceną? Poczytaj jeszcze testy tych telefonów, może jakiś argument Cię przekona ;)
Ja powtórzę, jeśli chodzi o P9 Lite - bateria bardzo dobra, aparat w dzień super, w nocy słabiej, wydajność bardzo dobra - córka obciąża go non stop i działa płynnie ;) POLECAM
Przedłużam umowę w Plusie najprawdopodobniej, a te 2 najbardziej mi przypadły do gustu :) A co do działania płynności w P9Lite - na początku każdy telefon hula, później zaczyna się zawieszać i te sprawy, a tutaj 2GB RAM.

Może ktoś jeszcze się wypowie, a jak nie to kupię na co trafię ;)
 #874491  autor: Mr.Pelisa
 30 cze 2016, 13:20
antyparadise pisze:Przedłużam umowę w Plusie najprawdopodobniej, a te 2 najbardziej mi przypadły do gustu
A jak cenowo wychodzą?
 #874531  autor: onifer2
 30 cze 2016, 14:53
Pisałeś o jednym z kryteriów- dobry aparat.
Bawiłem się dzisiaj robiąc zdjęcia te same ujęcia w Media Expert i M5 i P9 Lite. Huawei zdecydowanie robi lepsze zdjęcia.

Pewnie ma to związek z jasnością obiektywu aparatu. Niestety Xperia M5 ma z tyłu tylko f2.2 (z przodu ma 2.0), natomiast Huawei ma z tyłu jasność 2.0.

Porównywałem trzy telefony pod względem jakości zdjęć. Xperia M5 sporo odstaje, natomiast P9 Lite i S5 Neo robią zdjęcia na równym bardzo dobrym poziomie.

Pod względem wyglądu Huawei prezentuje się najbardziej nowocześnie. Xperia to takie powielanie wzoru z poprzednich modeli, jakość tylnej obudowy mnie nie zachwyciła.

S5 Neo to znów jeszcze bardziej archaiczny wygląd.

Za to nie wiem czy przyzwyczaiłbym się do nakładki EMUI w Huawei, np. nie mogłem znaleźć trybów w aparacie, gdzie w Xperii czy Samsungu jest to proste.

Reasumując ja odrzuciłem Xperię i się zastanawiam czy P9 Lite czy S5 Neo.
 #874654  autor: Insider
 01 lip 2016, 09:10
Śmiem zauważyć i dorzucić do powyższych porównań jeszcze jeden model - szczególnie ważny dla tych co chcą dobrego aparatu (21 mpix, f2.0) i baterii (3630mAh) - Motorola Moto X Play. Cena praktycznie identyczna z P9 lite. Do tego obudowa 5,5 cala w obudowie o ok. 2mm większej od P9 Lite. Wyświetlacz też śmiem twierdzić wyraźnie lepszy niż ten w HP9L, no i goły andek z pewnymi aktualizacjami.
Tak, wady też ma. Jest cięższy i grubszy (choć z takim wyprofilowaniem i tworzywem na plecach, że trzyma się go świetnie), no i procesor np. dla graczy, wyraźnie lepszy będzie ten w HP9L.
 #875118  autor: antyparadise
 03 lip 2016, 22:40
Insider pisze:Śmiem zauważyć i dorzucić do powyższych porównań jeszcze jeden model - szczególnie ważny dla tych co chcą dobrego aparatu (21 mpix, f2.0) i baterii (3630mAh) - Motorola Moto X Play. Cena praktycznie identyczna z P9 lite. Do tego obudowa 5,5 cala w obudowie o ok. 2mm większej od P9 Lite. Wyświetlacz też śmiem twierdzić wyraźnie lepszy niż ten w HP9L, no i goły andek z pewnymi aktualizacjami.
Tak, wady też ma. Jest cięższy i grubszy (choć z takim wyprofilowaniem i tworzywem na plecach, że trzyma się go świetnie), no i procesor np. dla graczy, wyraźnie lepszy będzie ten w HP9L.
Wszystko nawet fajnie, ale ekran 5,5 cala i 2GB Ram to według mnie trochę mało...
 #875120  autor: antyparadise
 03 lip 2016, 22:41
Mr.Pelisa pisze:
antyparadise pisze:Przedłużam umowę w Plusie najprawdopodobniej, a te 2 najbardziej mi przypadły do gustu
A jak cenowo wychodzą?
Więc w samym Plusie wychodzi niestety tragicznie, więc mam więcej czasu na znalezienie czegoś ciekawego i ok, 21 lipca przejdę do Play
 #875139  autor: onifer2
 04 lip 2016, 00:10
Jeśli chodzi o Moto X a co ma wspólnego wielkość ekranu z ilością pamięci RAM? :smt004 Zawsze myślałem, że liczy się przede wszystkim procesor i optymalizacja telefonu.

Motorola niestety posiada dość wolny autofocus, który często nie radzi sobie z odpowiednim ustawieniem ostrości.