DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #874079  autor: Majek7
 28 cze 2016, 21:04
Witam serdecznie, jeśli temat nie jest zgodny z założeniami działu, to prosiłbym moderację o zwrócenie uwagi i ewentaulnie pokierowanie, gdzie miałbym zamieścić post, a temat usunę.

Chciałbym się was dopytać jak wygląda obecnie najlepsza pod względem ceny opcja na nolimit rozmwy na komórki i/lub stacjonarne w prepaidach. Otóż chciałbym mamie zapewnić najtańszy koszt rozmów bez limitu, z tego co zdążyłem wyśledzić w temacie porównania cen ofert pakietów nolimit w tym dziale, istnieje chyba opcja pakietu nolimit minut (14.400) w fakt mobile za 20zł tak? Jest on ważny 30 dni, a potem wystarczy przedłużać go tym pakietem 100min za 10zł tak? Sytuacja wygląda tak, że mamie zarejestrowałem kilka dni temu numer z heyah w tmobile, bo zależy jej na pozostaniu przy swoim numerze, a dalej czekam z decyzją na ten moment do której sieci przenieść mamie ten nr by wyszło jak najlepiej. To już osoba troszkę starszej daty, dlatego nie korzysta z wysyłania sms ani internetu w telefonie, dlatego wolę nie inwestować w te pakiety regularnie ok 25zł miesięcznie, jak z tym Faktem? (proszę, poprawcie mnie jeśli się mylę i ten pakiet jest w red bullu) gdzie za pakiet na pierwszy miesiąc płacę 20zł a potem schodzi cena jedynie do 10zł miesięcznie.

Pytanie moje dotyczy tu przede wsztystkim naprowadzenia do krórej sieci od razu przenieść numer i jak to się ma do uzyskania roku ważności konta oraz czy ten 'no limit' na połączenia, czyli pakiet 14.400 dotyczy tylko komórek wszystkich w Polsce, czy również stacjonarnych. Pozdrawiam!
 #874088  autor: darekka
 28 cze 2016, 21:27
Kolego temat niedawno przerabialiśmy-RBM Energy z RWK: 44640min.na30dni plus przedłużenie ich 10zł.za100min. co 30dni.(130zł.za 45740min.na 12msc.-taniej nie będzie). Minuty na komórki i stacjonarne.
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 01#p871801
Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, 21:29 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #874093  autor: darekka
 28 cze 2016, 21:32
Najpierw do "Play na kartę-rok ważności konta"(doładować za min.5zł.)po czym przenieść do RBMenergy. Zostanie RWK i kasa z doładowania.
Napisałem przecież, że stacjonarne również.
Możesz również odpalić w RBMenergy Stan darmowy-minuty do Play nie idą wtedy z pakietu.

Aby mieć przez rok nolimit za w sumie 130zł. musisz:
-mieć RWK i zmigrować do RBMenergy oraz
-kupić najpierw za 20zł.pakiet 44640min.ważny 30dni
-30dnia(ani wcześniej ani później) dokupić pakiet 100min.ważny 30dni za 10zł.
Dalej przez następne miesiące powtarzać co 30dni zakup 100min.
Tak w sumie minie 12cykli 30dniowych i dobiegnie końca 12msc.ważności konta. Po tym czasie jeśli się da procedurę powtórzyć poczynając od migracji do Play na kartę RWK" i tam doładować za 5zł.-dalej wszystko jak wyżej.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, 21:43 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #874095  autor: Majek7
 28 cze 2016, 21:40
Tak już wszystko jasne, a dopisaleś o tych stacjonatkach edycję posta jak już wysłałem zapytanie i nie doczytałem. Dzięki, jutro porzeźbię na numerze jak już przeniosę go do play. Mowił mi gośc w salonie, że dla przenoszących nr dają 60zł ważne 3msc, ale też w pakiecie złotówek, który raz że pewnie przepadnie po przejściu na rbmenergy, albo i tak nic z nim nie zrobię bo pakiet za 20zł bd mógł kupić jedynie ze środków z konta głównego. Dzieki!
 #874097  autor: darekka
 28 cze 2016, 21:47
Tylko pamiętaj aby 100min.kupować ostatniego dnia ważności pakietu poprzedniego(termin ważności widoczny jest w Play24 oraz pod kodem USSD *104# )!!!

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #874111  autor: Majek7
 28 cze 2016, 22:51
Będę pilnował, machnę przypomnienie w telefonie (zajmę się tym tematem żeby mama nie musiała się przejmować telefonem za 10zł miesięcznie, szkoda męczyć bliskich takimi niuansami). U siebie przy DIL z RBM5 mam tak że jak mi przyjdzie sms o dezaktywacji neta lte to spokojnie mogę dokupić pakiet za 5zł neta i włączyć kodem lte, tu piszesz o tym rozumiem w kwestii zachowania poprzednich kilkunastu tysięcy minut rozumiem z poprzedniego cyklu? W ogóle to da się z poziomu p24 aktywować ten pakiet za 19zł i potem go przedłużać czy tylko kodami USSD?
 #874123  autor: Pijo
 29 cze 2016, 00:02
Dołączę sie do tematu. Mam takie szczescie, ze mi najtaniej i bez nadmiernego pilnowania wychodzi RBM Energy na abonament - Głos krajowy nielimitowany, sms/mms tez, 5GB danych, a do tego Tidal Premium za free - to wszystko za 9 ziko per msc. A faktura oplaca sie sama, tylko raz na 3msc trzeba pomarudzić pod *666 ;-) . Piękna sprawa :-)
 #874124  autor: bobiwr
 29 cze 2016, 00:08
Taka mała uwaga - nie trzeba doładowywać w Play na kartę-rok ważności konta za 5 pln tylko wysłać sms aktywujący RWK.
A wg mnie cała procedura przeniesienia powinna być taka:
1 przenieść do play
2 od razu doladować za 5 i zgarnąć bonus 60 zł / 90 dni,
3 przejść do formuła goła i wykorzystać promocyjne 60 zł oraz włączyć SD
4 przejść do Play Mini-Max zjeść bous za rejestrację nie wiem czy tam funkcjonuje SD jak tak to właczyć
5 przejść do Play na kartę RWK i wysłaś sms dający RWK
6 skoczyć do RBM Energy i postępować jak wyżej...
Co o tym koledzy sądzą?
 #874126  autor: garfield-
 29 cze 2016, 00:51
sądzimy, że OK, ale trochę zabawy i pilnowania wielu rzeczy. Nie mniej rekord roczny w minimalizmie można pobić :)
Ja bym dołożył jeszcze tylko zakrętki, dla okresu w MiniMaxie, jak będą w znośnej cenie po 2 zeta za komplet. ;)
W zeszłym roku dzięki nakrętkom(oraz w końcówce tictac-om) i bonusom od doładowań konto główne mi się nie ruszyło w ogóle w Minimaxie :D
 #874132  autor: Majek7
 29 cze 2016, 07:39
bobiwr pisze:Taka mała uwaga - nie trzeba doładowywać w Play na kartę-rok ważności konta za 5 pln tylko wysłać sms aktywujący RWK.
A wg mnie cała procedura przeniesienia powinna być taka:
1 przenieść do play
2 od razu doladować za 5 i zgarnąć bonus 60 zł / 90 dni,
3 przejść do formuła goła i wykorzystać promocyjne 60 zł oraz włączyć SD
4 przejść do Play Mini-Max zjeść bous za rejestrację nie wiem czy tam funkcjonuje SD jak tak to właczyć
5 przejść do Play na kartę RWK i wysłaś sms dający RWK
6 skoczyć do RBM Energy i postępować jak wyżej...
Co o tym koledzy sądzą?
Właśnie chciałem jakoś wykorzystać te środki 60zl/90dni które dzięki przeniesieniu nru by był na karcie. Tylko że przeniesiony nr ważny jest bez doładowania gość mówił 14dni? Doładowanie jak piszesz za 5 aktywuje w ogóle te 60zl na koncie złotowkowym? Ale co masz na myśli pisząc przejść do formuła gola, żeby wykorzystać te środki 60zl? Wykorzystać na dzwonienie etc normalnie czy aktywować coś (pisali że pakiety tylko że środków z konta głównego idą). Dzięki zs odpowiedź z góry.
 #874136  autor: Karlos20
 29 cze 2016, 07:54
Wielokrotnie temat najtańszych rozmów z kombinacjami w taryfach na kartę w Play był opisywany. Są tematy m.in:
> Pakiet 100 zł, 10 GB i RWK - (w 1. Poście INFO zbiorcze)
> [Play] - Nowa Formuła Unlimited (6GB/KOM/SMS) za 25zł
> Red Bull Mobile Energy na kartę
> [Play] Kody z nakrętek Fanta Sprite 2016r. itd.

Majk7: polecałbym nie kombinować z przejściem ponownym do Play na kartę (po przeniesieniu numeru i otrzymaniu 63 zł na promocyjne, migracja do MINI MAXa skasuje bonus, tylko zmienić obecną ofertę na FORMUŁĘ MINI MAX i włączyć bonus za rejestrację numeru, jeśli jesteś w Play od 4 lat i więcej, otrzymasz łącznie 500 zł na promocyjne, które da dostęp do no-limitu rozmów i SMSów opłacanych z konta promocyjnego zupełnie ZA FREE, bez potrzeby doładowania konta wyższymi kwotami (25 zł za no-limit w Formule Play na kartę lub pakiet "Miesiąc bez limitu" w RBM Energy). Po prostu złotówki promocyjne przedłużamy doładowaniem konta za 5 zł (75 gr na promocyjne na kolejne 30 dni) poprzez web.facebook.com/play > Strefa Doładowań. Wystarczy lewe konto, aby z tej możliwości skorzystać, bo po co wydawać 25 zł dla serwisu doladowania.play.pl? :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #874149  autor: aster
 29 cze 2016, 08:50
Pijo pisze:Dołączę sie do tematu. Mam takie szczescie, ze mi najtaniej i bez nadmiernego pilnowania wychodzi RBM Energy na abonament - Głos krajowy nielimitowany, sms/mms tez, 5GB danych, a do tego Tidal Premium za free - to wszystko za 9 ziko per msc. A faktura oplaca sie sama, tylko raz na 3msc trzeba pomarudzić pod *666 ;-) . Piękna sprawa :-)
A jak to robisz, że rozmowy krajowe masz nielimitowane? W cenniku widzę jako wliczone tylko wewnętrzne rozmowy na Play/byka. Coś "ręcznie" wyciągasz od BOKu? :)
 #874155  autor: bobiwr
 29 cze 2016, 09:30
Majek7 pisze:Właśnie chciałem jakoś wykorzystać te środki 60zl/90dni które dzięki przeniesieniu nru by był na karcie. Tylko że przeniesiony nr ważny jest bez doładowania gość mówił 14dni? Doładowanie jak piszesz za 5 aktywuje w ogóle te 60zl na koncie złotowkowym? Ale co masz na myśli pisząc przejść do formuła gola, żeby wykorzystać te środki 60zl?
Proponuję lekturę tematów proponowanych wyżej przez kolegę.
Wiadomo, że ważność środków należy pilnować i przedłużać.
Formuła gola to taryfa FORMUŁA Play na Kartę bez aktywacji opcji sms, 3w1, 4w1, unlimited. To przejście daje przedłużenia konta głównego od 5 zł na 50 dni. A przyznawany bonus za doładowanie przedłuża konto promocyjne o 30 dni. 60 zł trafia właśnie na konto promocyjne.
Środki promocyjne można tylko wydać na rozmowy i sms w kraju, po stawkach podstawowych. Wszystko zależy jak mama szybko "wygada" te bonusy.
Ostatnio przerabiam bardzo podobny przypadek - uciekłem z abo stryjenki z T-M gdzie płaciła ok 45 zł/m. A teraz schodzi jej po 2-6 zł/m z konta promocyjnego i tkwię od ładnych paru miesięcy na punkcie 3ecim... Większość rodziny jest w Play, więc SD załatwia sprawę gadania na poziomie 180-400 min na miesiąc za free. (Co ciekawe liczba minut w SD dynamicznie rośnie.)
 #874158  autor: Remington
 29 cze 2016, 09:36
Ja to mamie zmigrowałem nr do Faktu i włączyłem ten nowy pakiet za 19 zł miesięcznie.

Nie muszę o niczym pamiętać poza doładowaniem konta, ani obawiać się, że w ostatnim dniu na przedłużenie pakietu, akurat nie działa im system.
 #874163  autor: bobiwr
 29 cze 2016, 09:57
Masz jedną mamę. Ja mam pod opieką już naście numerów seniorów rodu. I jakoś daje radę. Nie będę nędznych emerytur babinek obciążał poniesionymi kosztami (*) więc dążę do minima przy zachowaniu pełnej dostępności usług telefonicznych.
* - Czasem skapnie się jakiś serniczek czy makowiec nie do dostania w żadnej cukierni i to właśnie jest piękne. :)
 #874165  autor: poziom
 29 cze 2016, 10:06
Współczuje, że się wam chce klepać te kody, pilnować terminów, komplikować sobie życie.
Też kiedyś byłem takim dobrym wujkiem z chyba 8 przypisanymi nr do play24 i informowałem o każdej korzystnej promocji na doładowanie - obecnie pogoniłem wszystkich do abonamentów w nju i mam spokój.

Starsi ludzie często i gęsto mają abonamenty telefoniczne za 40zł (lub wyższe) z 60minutami.
'My' za to przeginamy w drugą stronę, bo chcemy przez kombinacje i komplikowanie sobie życia jak najtaniej dla nich.
Za 20zł jest no limit głos, za 25 z internetem i smsami.
Nie wiem ile to musi kosztować aby nie kombinować. 5zł?
 #874180  autor: darekka
 29 cze 2016, 11:22
W naturze nic nie ginie: jednych skubią operatorzy inni zaś operatorów skubią-życie po prostu.
Mówisz za 20zł. nolimit rozmów(da się i za 19zł)-ja mówię, że to samo mam za 8,66zł. ale muszę w miesiącu wykonać 1 operację na numerze. Czy się opłaca wedle uznania.

Zresztą my mamy chyba takie hobby-dużo chcemy ale mało chcemy dać. Aczkolwiek jak ktoś woli więcej płacić ale mniej pilnować to wolny wybór- jaki to problem co 30dni dokonać jednej operacji na danym numerze, doładowywać nie trzeba(jest RWK) pod warunkiem zasilenia numeru tak aby starczyło na 12msc(130zł. na numerze musi być).
Zbliżona ilość pracy jest i w abo(rachunek trzeba opłacić-jest zlecenie stałe itp ale trzeba je najpierw zamówić). Miałem nju(w opcji nju dodatkowy) ale zrezygnowałem, bo po co przepłacać.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #874184  autor: bobiwr
 29 cze 2016, 11:33
Wbrew pozorom kombinacji nie ma tak dużo. Mam mały osobisty uraz do pomarańczy więc i do nju. Starsi ludzie nie używają neta ani sms. Wiec jak już schodzą wszystkie bonusy to numer funkcjonuje w no-limit voice za 10 miesięcznie. Współczucia nie potrzebuję. A uciułane kwoty wydaje na dofinansowanie np. zakupów na recepty mówiąc, że trafiłem na super promocje... Jak kiedyś byłem "luzakiem" to tez miałem takie podejście: e tam - dycha w tą - dycha w tamtą to pikuś. Ale nadszedł taki czas, że to ja muszę organizować rodzinną wigilie na dwadzieścia parę osób, obsłużyć / utrzymać stan techniczny kilku samochodów, doglądnąć pogodnej starości paru osób i okazuje się że kilkadziesiąt razy po 10 daje w sumie poważne kwoty wywalone w błoto...