DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #873610  autor: Mazi
 26 cze 2016, 08:02
Witam,

Intensywnie użytkuje telefon służbowy. Sporo rozmawiam, ale też wysyłam maile i zdjęcia poprzez klienta IMB. Czasem używam telefonu jako router.

Trochę poszperałem i wstępnie wytypowałem:

P8 Lite, A3 (A300) Duos, oraz Core 2 Duos (słabo dostępny?)

Zależy mi na:

- jakości połączeń (czasem potrzebuje nagrać rozmowę), żeby też ich nie przerywało, stabilności funkcjonowania
- wysyłam zdjęcia prosto na www więc potrzebny jest też w miarę dobry aparat, ale skoro Ace 4 sobie radzi ;-)
- niestety zdarzały mi się upadki telefonu i kosztowne naprawy, więc ważna też jest jakość wykonania
- powinien być "zgrabny"
- zależy mi też na GPS
- filmów nie kręcę (jeszcze) i nie oglądam ich na komórce, więc zajęcie przez drugą kartę SIM slotu pamięci to chyba raczej nie problem (obecnie wykorzystuje około 5 gb wewnętrznej i z karty)
- czasami wyjeżdżam na cały dzień i nie zawsze mam dostęp do ładowania więc bateria też jest istotnym elementem

Pracowałem do tej pory na Androidzie więc raczej Windows odpada. Który z podanych (P8, A3, Core 2) byłby najlepszy? może macie jeszcze jakieś inne podpowiedzi?

Jeśli to ma jakieś znaczenie to karta służbowa jest z orange (bardziej intensywnie wykorzystywana), a prywatna z plusa

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
P.S. Tak z ciekawości, czy użytkowanie duala ma jakiś większy negatywny wpływ na zdrowie?
 #873611  autor: pakierhakierxd
 26 cze 2016, 08:39
P9 Lite kupisz na Allegro za 900 -minus że jak włożysz 2 karty to nie włożysz kart pamięci.
Trochę słabszy coś jak P8 Lite jest za 700 Lenovo K5 -tu włożysz karty i kartę pamięci (nawet ma wymienną baterię).

Pozdrawiam :)
 #873612  autor: pakierhakierxd
 26 cze 2016, 08:40
Mama używała 2 telefonów też służbowy i prywatny ale wpadłem na pomysł wzięcia w abo P8 Lite i to się bardzo fajnie sprawdza.
Minus tylko że na pewno coś baterię bardziej je ale dzień wytrzyma :D

Pozdrawiam :)
 #873613  autor: pakierhakierxd
 26 cze 2016, 08:40
Gdybym miał mieć prywatny i służbowy numer to chyba też bym tak zrobił bo jakoś nie lubię nosić paru telefonów.

Pozdrawiam :)
 #873623  autor: Mazi
 26 cze 2016, 10:44
pakierhakierxd pisze:P9 Lite kupisz na Allegro za 900 -minus że jak włożysz 2 karty to nie włożysz kart pamięci.
Trochę słabszy coś jak P8 Lite jest za 700 Lenovo K5 -tu włożysz karty i kartę pamięci (nawet ma wymienną baterię).
Jestem przyzwyczajony do małych telefonów (ace 4, prywatna E52) więc P9 za duży (P8 zresztą trochę też). Lenovo interesująco wygląda, ale znowu ta wielkość. Chyba, że tylko na papierze. Muszę zobaczyć.

A jak Twoim/Waszym zdaniem może się sprawować A3 Duos? w porównaniu do P8 lite ?

pakierhakierxd dziękuje za zainteresowanie i podpowiedzi :)
 #873625  autor: pakierhakierxd
 26 cze 2016, 10:52
W porównaniu do P8 lite bardzo biednie
-bateria 1900 (p8 lite 2200) /P9 lite 3000
-tylko 8gb pamięci wb. (p8 lite 16gb)
-tylko 1 gb ram (2gb-jak używasz Facebook/Messengera/Snapchata przy 1gb może zwalniać).

P9 lite procesor 2ghz !

Zobacz w sklepie sobie P9 lite/P8 lite.
Moja mama miała wpierw 3.5 potem 4.5 a teraz ma 5.0 i nie narzeka ;)
Ja też przesiadałem się z mniejszego na co raz większe i tak dobrnąłem do 5.5 aż musiałem się cofnąć bo niestety powyżej 5.2 dla mnie to problem ;)
Teraz 4 cale to mi mało i 4.5 to takie minimum :D

Pozdrawiam :)
 #873629  autor: Eragon
 26 cze 2016, 10:59
Naprawdę Cię nie rozumiem. Za 800 zł chcesz kupić takie gówno?
Yep, będę nudny, powtórzę się, ale Xiaomi Redmi 3 spokojnie spełni Twe potrzeby, jest 2 x lepszy od tego A3 duos, i dwie stówy zostaną Ci jeszcze w kieszeni. I nie bedzie się zacinać. I ma aktualizacje.

P8 Lite dopiero może podjąć walkę z R3.
Lepsza bateria i mniejsza cena (r3) vs zakup na miejscu i lepszy aparat, droższy (Lite).

R3 jest 3mm szersza od tego A3.
No i masz wbudowane nagrywanie rozmów. I bateria jest ogromna. I lepszy we chwycie od większości 5 calowych. Ale to Ty dokonujesz wyboru.

No lub właśnie P9 Lite ( Twój budżet daje Ci szansę że coś upolujesz).

:smt006
 #873630  autor: pakierhakierxd
 26 cze 2016, 11:00
Co ty ciągle z tymi chińczykami bez gwarancji i bez LTE 800.

Pozdrawiam :)
 #873631  autor: pakierhakierxd
 26 cze 2016, 11:02
Ja przez te 2 rzeczy odrzucam Xiaomi ,bo co że kupię tanio ,jak się zepsuje zapłacę krocie lub wyrzucę do śmietnika . A zasięg LTE 800 jest co raz większy ! ;)
Huawei to też chińczyk ale przynajmniej jest w PL i ma normalną gw.

Pozdrawiam :)
 #873633  autor: pakierhakierxd
 26 cze 2016, 11:08
Mam w telefonie NFC i praktycznie nie korzystam :) ,szybciej zaplace karta zblizeniowo niz telefonem :P

Pozdrawiam :)
 #873637  autor: Eragon
 26 cze 2016, 11:33
Też mam NFC... I za bardzo nie wiem do czego to ma mi się przydać :P

A co jak się nie zepsuje? Loteriada ;]
A LTE 800... "miastowemu" średnio potrzebne do życia.

Ps. @pakierhakierxd Wiesz o tym że możesz swoje myśli streścić w jednym poście ? Przyznam że trochę mnie wqr takie rozrzucanie.... Zaraz mod Ci wskaże "Jak żyć".... chociaż rzadko tutaj widzę jakiegoś... więc pisz tak dalej :P

:smt006
 #873638  autor: pakierhakierxd
 26 cze 2016, 11:42
Mi nfc się przydaje do sprawdzania karty debetowej czy działa programem bo już tyle nie działało i się okazywało to w sklepie :D
Jak masz polską gw to oddajesz do serwisu w Polsce i naprawiają :)
Średnio czy ja wiem (zasięg lte 800 jest lepszy od 1800/2600).Ja wolę mieć niż nie mieć.

Piszę bo tak wygodnie :D ,a że nie łączy postów to nie moja wina.

Pozdrawiam :)
 #873656  autor: marxxx
 26 cze 2016, 14:30
Zobacz jeszcze LeEco 2, co prawda tez z gwarancją sprzedawcy jak Xiaomi, ale telefon bardzo zacny.
 #873715  autor: Mazi
 26 cze 2016, 22:01
Dziękuje za wszystkie podpowiedzi,

Czyli muszę dokładniej przyjrzeć się P8 Lite i Xiaomi. A co myślicie o Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL ?

Pozdrawiam
 #873729  autor: Eragon
 26 cze 2016, 23:04
Odrzucaj wszelkie Asusy.

:smt006