DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #873796  autor: Solos
 27 cze 2016, 12:14
Witam,

Jako, ze od dluzszego czasu zauwazyc mozna wieksza atrakcyjnosc ofert na karte nad abonamentem bez telefonu, chcialbym zapytac czy w ogole i jesli tak to jakie widzicie zalety posiadania abonamentu?

Wiadomo, ze klient z oferta na karte moze w kazdej chwili przejsc do innej sieci, nie jest zwiazany zadna umowa terminowa, wiec walka o takiego klienta jest bardziej zazarta.

Wezmy teraz pod uwage klienta ktory telefon kupuje na wolnym rynku. Co ma go sklonic do wybrania abonamentu bez telefonu, ktory czesto jest drozszy niz oferta prepaid i zwiazac sie umowa terminowa z operatorem?
 #873805  autor: maniek89
 27 cze 2016, 12:42
Solos pisze:Wezmy teraz pod uwage klienta ktory telefon kupuje na wolnym rynku. Co ma go sklonic do wybrania abonamentu bez telefonu, ktory czesto jest drozszy niz oferta prepaid i zwiazac sie umowa terminowa z operatorem?
Wygodnictwo. Miałem abonament - nic nie musisz włączać, pilnować, tylko w zasadzie płacić w terminie, jednak w ofercie na kartę masz swobodę - kiedy coś nie pasuje, zmieniasz ofertę lub przenosisz numer w jeden dzień. Pakiety w zasadzie wszędzie odnawiają się cyklicznie, należy tylko pamiętać o doładowaniu. Nawet jeśli nolimit bez telefonu kosztowałby tyle samo w abonamencie, z takimi samymi warunkami, osobiście wolę zostać w karcie, by nie wiązać się umową terminową - przez ten czas dużo może się zmienić. Ewentualnie jeśli miałbym rozważyć abonament, to tylko i wyłącznie umowę na czas nieokreślony i myślę, że w tym kierunku powinni iść operatorzy w ofertach tylko sim. Obecnie nawet kontrakt na 12 miesięcy sim only to moim zdaniem za długo - rynek zmienia się zbyt dynamicznie by wiązać się na dłużej. Jestem w ofercie na kartę i sobie chwalę, nie zamierzam nikogo przeciągać na stronę prepaida za wszelką cenę, bo różne są potrzeby i przyzwyczajenia konkretnych osób.
 #873811  autor: Remington
 27 cze 2016, 12:56
Wygoda:

1. Możesz płacić przez polecenie zapłaty i nie pamiętać o fakturach, rachunkach itp., a nie pamiętać o doładowaniach

2. Możesz wydać więcej niż masz w abonamencie (wtedy płacisz z dołu), szczególnie istotne gdy jest się w roamingu lub korzysta z SMS Premium

3. Czasem można płacić mniej niż w prepaidzie, szczególnie w ramach ofert utrzymaniowych - szczególnie jak dużo korzystasz

4. Łapiesz się na promocje wiązane, jak np. Orange Open czy SmartDom

5. W niektórych sieciach obsługa klienta, a nawet jakoś techniczna jest wyższa niż w prepaidzie
 #873815  autor: Solos
 27 cze 2016, 13:06
Remington pisze:5. W niektórych sieciach obsługa klienta, a nawet jakoś techniczna jest wyższa niż w prepaidzie
No wlasnie, czy np. jakosc rozmow/szybkosc internetu zalezy od tego czy ma sie abo czy prepaid? Jest jakas priorytetyzacja bazujaca na tym?
 #873822  autor: garfield-
 27 cze 2016, 13:15
Solos: jest, ale jest to tajemnica poliszynela. Po części jest to zrealizowane od strony logiki w systemie, a po części w parametrach radiowych. Kiedyś ktoś wrzucał taką ładną tabelkę.
 #873829  autor: maniek89
 27 cze 2016, 13:34
Remington pisze:W niektórych sieciach obsługa klienta, a nawet jakoś techniczna jest wyższa niż w prepaidzie
Niestety, ale oficjalnie żaden operator nie potwierdzi Ci tego. Generalnie ja nigdy nie doświadczyłem, jeszcze będąc w Play, gorszej jakości w prepaidzie vs abonament, chociaż kiedyś w OFnK można było zauważyć, że transfer internetu w prepaidzie był niższy, niż w dedykowanych taryfach data i często sesja była zamrażana, co w taryfie abonamentowej miejsca nie miało.
 #873865  autor: asdaf
 27 cze 2016, 16:03
Mam 2 numery w sieci Play: jeden na kartę a drugi na abonament. Zauważyłem, że gdy dzwonię do BOK w sprawie numeru abonamentowego połączenie z konsultantem następuje szybciej niż gdy dzwonię w sprawie numeru na kartę. A może to tylko moje wrażenie?
 #873875  autor: Blank
 27 cze 2016, 16:50
@asdaf, to akurat zależy wyłącznie od kolejek. Te w Play i Orange są najniższe. Średni czas oczekiwania jest bardzo niski, zaś w Plusie i T-mobile nie zdarzyło mi się czekać krócej niż 30 minut, a kiedyś po ok. godzinie przerwałem.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #873928  autor: solidburn
 27 cze 2016, 21:06
Solos pisze:
Wezmy teraz pod uwage klienta ktory telefon kupuje na wolnym rynku. Co ma go sklonic do wybrania abonamentu bez telefonu, ktory czesto jest drozszy niz oferta prepaid i zwiazac sie umowa terminowa z operatorem?
poza wygoda to cena... abonament jest zwyczajnie tańszy jeżeli oczywiście używasz w pełni możliwości sieci wszystkich usług operatora
 #873930  autor: adziu82
 27 cze 2016, 21:27
Panowie, ale na kartę np ciężko jest dostać ciekawy pakiet roamingowy.
Przez 2 lata miałem w Orange za 89 zł 400 minut na wykonanie/odebranie połączenia.
Załóżmy, że tylko dzwonię ( jak korzystałem z tego to wykonana minuta była za 1zł plus/minus ) więc wydzwoniłbym na karcie jakieś 400zł. A tu miałem za 89zł i do tego w tym było 3GB i no-limity na sms/rozmowy/mms.
Teraz w Orange widziałem chyba 1GB w roamingu plus 250 na wykonanie i nielimitowane na odebrane.
A na kartę? No są jakieś pakiety, ale na pewno nie tak dużo.
Więc kto jak lubi, kto jak potrzebuje.
Na pewno jak ,,wróce'' do kraju to na pewno nie wrócę na abonament, na razie jestem za granicą, co weekend w domu, jak dadzą paczę 5GB plus jakieś minuty za granicą za max 120-130 zł to wezmę to. Ale myślę, że z tymi 5GB przesadziłem i raczej to nie jest realne.

RawStyle