DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #873765  autor: bankster
 27 cze 2016, 09:55
Witam,

Szukam prostego ale przyzwoitego smartfona. Rozejrzałem się w temacie ale problem jest taki że praktycznie każdy mówi co innego niemalże jakby wszyscy obcowali z innymi telefonami mimo że mieli ten sam model. Poza tym gdy czytam artykuły typu "smartfon do xxx zł" to wszystko brzmi ok dopóki nie zjedzie się do komentarzy gdzie użytkownicy mówią kompletnie co innego i wtedy już nic nie wiadomo. Np jedni mówią ze lumia 550 fajnie działa na płynnym Windowsie a zaraz potem inni że wolna zamula i porażka. To jak to jest, przecież to widać czy chodzi płynnie czy nie, używali tego samego telefonu? Albo, jedni mówią że Xiaomi Redmi2 super i nic lepszego za tą cenę nie ma a inni podkreślają że telefon zabija wszystkie aplikacje w tle podczas rozmowy. No to masakra jeśli to prawda. Czy naprawdę nie ma prostego telefonu który jest OBIEKTYWNIE lepszy lub gorszy?

Nie jestem wymagającym użytkownikiem. Moje postulaty są raczej skromne ale praktyczne.

- Do 600zł max

- chce baterię która wytrzyma z 2 dni umiarkowanego użytkowania (nie używam telefonu intensywnie, głównie wtedy gdy chce zabić czas tj gdy gdzieś jade, w dużej kolejce, by coś sprawdzić w necie gdy nie chce mi sie włączać kompa, itp).

- chce przyzwoity aparat tylny tj taki który zrobi fajne zdjęcie (w normalnym oświetleniu) na wakacjach które można oglądać na kompie lub komuś pokazać (nie zależy mi na filmach). Przedni aparat w ogóle mnie nie obchodzi.

- chce sprawnie działający system operacyjny, ma się nie krzaczyć, nie wieszać itp. Obojętnie mi jaki to system. Byle działał. Nie używam żadnych wymyślnych aplikacji tylko takie typowe tj jakdojade, facebook, twitter, itp.

- korzystam z internetu głównie po to by coś sprawdzić, poczytać, wysłać maila, itp, nie zależy mi na odtwarzaniu filmów ani na grach.

- chce poręczny telefon, nie za duży, najlepiej cienki (mnie niż 10mm), nie znoszę grubasów co wypychają kieszenie lub telefonów-tabletów

- chce slot na kartę pamięci. koniecznie

Myślę że nie wymagam zbyt wiele ale to co chce mieć to ma po prostu działać.

Jest kilka telefonów w ten deseń ale jak to zwykle bywa każdy czegoś tam nie ma, co jest raczej żałosne, bo mówię tu o podstawowych funkcjach (brak slotu na kartę? serio?). Kilka osób przekonuje mnie do iPhona że jest taki niezawodny i w ogóle. Mówią że lepiej kupić nawet używkę niż nowego taniego androida który zwolni i stanie pół roku. Nie wiem, może, nie znam się. Mogę wziąć używkę z tego roku na gwarancji, no problem.

Póki co mam na oku:
- Xperia Z1 compact
- Lenovo Moto G gen3
- Lumia 640
- Lumia 920
- Galaxy S3
- Huawei P7
- Huawei P8 Lite
- Alcatel Onetouch Idol3 4,7
- LG Spirit 4G LTE
- LG Nexus 4

Zależy mi na fachowej opinii. Wiem że są osoby pracujące w serwisie i takie które wiedzą o telefonach wszystko. Proszę o waszą profesjonalną opinię i werdykt na zimno. Nie interesuje mnie który telefon jest ładniejszy i takie tam bzdury. Poproszę o suche fakty tj stosunek ceny do jakości.

Pomożecie?