DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #872820  autor: marson
 21 cze 2016, 13:31
Witajcie

Zachciało mi się zmiany operatora z T-mobile (abonament) na nju z rachunkiem. Przyjechał kurier, podpisałem papiery, mam kartę z numerem tymczasowym no i nie pamiętałem daty przeniesienia nr-u, pomyślałem więc zadzwonię do nju i zapytam a tam dowiedziałem się, że... przeniesienie zostało odrzucone i mam się dowiadywać w T-mobile co się stało...Dzwonię do T-mobile, pytam się o co chodzi i słyszę, że co prawda data została wyznaczona na 02.07.2016 ale orange nie przysłał dokumentów więc nie wiadomo czy przeniesienie dojdzie do skutku, ki diabeł? Przenoszony nr mam chyba gdzieś ok 1999r. i naprawdę nie chciałbym go stracić przez jakieś biurokratyczne przepychanki i ogólny Czeski film. Poradźcie proszę co powinienem zrobić w tej sytuacji.
 #872821  autor: marcinb
 21 cze 2016, 13:35
A pytałeś w T-Mobile co w związku z tym: "co prawda data została wyznaczona na 02.07.2016 ale orange nie przysłał dokumentów więc nie wiadomo czy przeniesienie dojdzie do skutku" ?
Czy będą jeszcze ponawiać próby otrzyania "dokumentów", po prostu co dalej zamierzają robić?

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #872825  autor: marson
 21 cze 2016, 13:39
panienka zaczęła mnie namawiać na zostanie z nimi wciskając głodne kawałki rodem z przedszkola marketingu, że "No widzi Pan czyli to znak, żeby został Pan z nami, naszej sieci na Panu zależy i nie chcemy się rozstawać" i kilka jeszcze innych banałów i nic konkretnego się nie dowiedziałem.
 #872827  autor: marcinb
 21 cze 2016, 13:44
Wg mnie Orange powinno się tym zająć (chyba daje im się jakieś proste pełnomocnictwa do tego przy okazji podpisywania papieró do przeniesienia). Era traci klienta, więc im nie zależy na pomocy.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #872838  autor: Gregrin
 21 cze 2016, 14:39
marson pisze:naszej sieci na Panu zależy i nie chcemy się rozstawać
Dlatego pewnie utrudniają odejście. Dzieki za taka siec. Skoro t-mob twierdzi ze wysłał dokumenty to może niech wyśle Tobie kopie tych dokumentów. Na pewno trzeba dzwonić do orange i niech oni "szukają tych dokumentów" i robią coś w tej sprawie bo nie wiem czy jeśli orange nie włączy tego numeru to nie lepiej będzie anulować przeniesienie w t-mob i spróbować powtórzyć cala procedure...

Sieci robią sobie na złość a to tylko dotyka klienta, bo co ma bolec odrzucenie przeniesienia przez t-mob jakiegoś konsultanta z orange ?? Swoja droga powinna być jakaś informacja ze operator nie umożliwi przeniesienia tak samo jak w parę godzin po zleceniu dostaje sie info sms z wyznaczona data przeniesienia...

PS w sumie tylko o t-mob słyszałem ze utrudnia przeniesienie np rejestrując kartę prepaid w 7dni gdzie inni operatorzy załatwiają to na miejscu...
 #873066  autor: banderas
 22 cze 2016, 18:36
marson pisze:Witajcie

Zachciało mi się zmiany operatora z T-mobile (abonament) na nju z rachunkiem. Przyjechał kurier, podpisałem papiery, mam kartę z numerem tymczasowym no i nie pamiętałem daty przeniesienia nr-u, pomyślałem więc zadzwonię do nju i zapytam a tam dowiedziałem się, że... przeniesienie zostało odrzucone i mam się dowiadywać w T-mobile co się stało...Dzwonię do T-mobile, pytam się o co chodzi i słyszę, że co prawda data została wyznaczona na 02.07.2016 ale orange nie przysłał dokumentów więc nie wiadomo czy przeniesienie dojdzie do skutku, ki diabeł? Przenoszony nr mam chyba gdzieś ok 1999r. i naprawdę nie chciałbym go stracić przez jakieś biurokratyczne przepychanki i ogólny Czeski film. Poradźcie proszę co powinienem zrobić w tej sytuacji.
Witam
czy ja dobrze rozumiem czy dostałes dokumenty od kuriera i po krotkim czasie np 1 dnia zadzwoniles na infolinie njumobile i zapytałeś kiedy będzie przeniesienia?
Jesli dobrze rozumiem , to jest tak iż w systemie nju odpisuje się że kurier był i wział od ciebie dokumenty wtedy idzie zapytanie do operatora dawcy o to czy mozna wziac numer

banderassso
 #873077  autor: marson
 22 cze 2016, 20:07
Źle rozumiesz ;) zamówienie złożyłem 23.05.2016r. a zadzwoniłem wczoraj 22.06.2016r.
 #873178  autor: orson_dzi
 23 cze 2016, 12:51
chill94ck pisze:Dzwon na BOK Orange najlepiej
Po co Orange, jak można do Play?

Jak już BOK, to nju mobile. Ale tam dostaniesz tylko informację, że wniosek jest odrzucony i z jakiego powodu. A tego, to już musisz szukać w T-Mobile.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #873541  autor: marson
 25 cze 2016, 13:09
Sprawa się wyjaśniła, okazało się, że w T-mobile nie zaktualizowałem nr-u dowodu i była niezgodność danych bo w T-mobile mieli stary dowód a w nju już nowy, zmieniłem dane w T-mobile i napisałem o tym fakcie do njumobile i dostałem odpowiedź, że przeniesienie nastąpi zgodnie z podanym terminem, tj 02.07.2016 no nic zobaczymy czy tak się stanie.
 #873574  autor: Gregrin
 25 cze 2016, 20:28
marson pisze:okazało się, że w T-mobile nie zaktualizowałem nr-u dowodu i była niezgodność danych
marson pisze:Dzwonię do T-mobile, pytam się o co chodzi i słyszę, że co prawda data została wyznaczona na 02.07.2016 ale orange nie przysłał dokumentów
Milo z ich strony ze tak rzetelnie poinformowali o tym fakcie...
 #873837  autor: orson_dzi
 27 cze 2016, 13:59
Czyli sprawa była do zrobienia w max godzinę. W nju mobile dostałbyś informację, że są niezgodne dane, a później tylko w T-Mobile musiałbyś je zweryfikować i poprawić co trzeba.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)