DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #868190  autor: bobiwr
 28 maja 2016, 18:52
Ściągnąłem kolejny numer rodziny do P4 który wylądował standardowo w Play na Kartę 1 zł MNP.
Zgodnie z "procedurą standardową" doładowałem i otrzymałem +60 zł na promocyjne. No to kolejnym krokiem miało być przejście na formuła Play na kartę, ale tu system cały czas odpowiada, że na koncie są inne zlecenia i żeby spróbować później. No dobra, to sobie myślę włączę Stan Darmowy. I tu zonk: w P24 ani śladu opcji. OK... to wezmę ich kodem *188#. I tu kolejny zonk: system odpowiedział, że... już korzystam ze SD?!?! Automat przy przeniesieniu numeru włącza SD nie pokazując tego w systemie??? Sprawdziłem, faktycznie za rozmowy i smsy wewnątrz P4 nie są naliczane opłaty. Zawsze tak było? Wydaje mi się ze zawsze włączałem sam SD w nowych kartach... Ale mialem ładnych parę miesięcy przerwy w migracjach. Dlaczego w P24 nie ma opcji SD? Musi się numer "uleżeć" w systemie?
 #868191  autor: bolek2004
 28 maja 2016, 19:02
No bo taryfa która jest po przeniesieniu czyli play na kartę 0zł w play ma od zawsze darmowe rozmowy i smsy w play, jest to stały element taryfy który był jeszcze przed wprowadzeniem sd więc nie ma sensu w tej taryfie go włączać.
Co do reszty to musisz trochę odczekać aż wszystko się w systemie poustawia i będziesz mógł przejść na formułę play na kartę. Klep kod co jakiś czas albo odczekaj do jutra rana jak Ci się nie spieszy, powinno zaskoczyć.
 #868259  autor: bobiwr
 29 maja 2016, 11:36
Oczywiście masz rację. Tak dawno nie korzystałem z tej taryfy, że zapomniałem o podstawach... :oops:
Dzięki.
 #868426  autor: Cage
 30 maja 2016, 17:59
divhashmorex pisze:
loker pisze:Tylko żeby aktywować formułę trzeba zgodzić się na pewne zobowiązania, które podnoszą koszt.
Żadnych zobowiązań. Formuła SMS, 3w1 i 4w1 są opcjonalne. Nie trzeba ich uruchamiać.
Możesz włączyć gołą formułę i w niej - bez żadnego kombinowania, uruchomić Stan Darmowy. 5 zł / 50 dni.
Jest w Play jeszcze jakaś inna taryfa, żeby było Stan Darmowy jeszcze tańszy, niż 5 zł / 50 dni, a może jest możliwość zrobić RWK i do tego Stan Darmowy.

Motorola T205 -> Nokia 3210 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia 5230 -> Nokia 6230i -> Nokia 5310 XM-> Nokia 6303i Classic
 #868550  autor: bobiwr
 31 maja 2016, 14:49
Masz w "stopce" Play RWK, więc powinieneś wiedzieć, że samo przejście nic nie daje. Dopiero doładowanie za min 5 zł lub wysłanie sms ustawia ważność wychodzących na rok.
Jakiego sms? 1 minuta kolegowania się z wujkiem Google wyrzuca link: http://www.play.pl/promocja/rok-waznosci-konta/
To pozwala uniknąć "inwestowania" 5 zł.
 #868551  autor: darekka
 31 maja 2016, 14:52
No kurde te 5zł. to szanowny kolegaprzeboleje chyba- w końcu inwestycja daje 1rok darmowych rozmów/sms w sieci i jeszcze piątka zostaje na poza sieciowe połączenia.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #868552  autor: bolek2004
 31 maja 2016, 14:53
Po co ładować, jak darmowym smsem mamy to samo.
 #868553  autor: bobiwr
 31 maja 2016, 15:03
darekka pisze:5zł. to szanowny kolega przeboleje chyba
-Są różne podejścia do tematu.
-Nie każdy ma "pod ręką" odpowiedni instrument finansowy...
(Za chwilę będziemy się kłócić co łatwiej / bezpieczniej - kartą, z konta czy też w terminalu....) :smt006
 #868558  autor: darekka
 31 maja 2016, 16:00
Kłócić się to nie będziemy ale całe 5 złociszy kupione taniej(alldrogo) da komfort psychiczny w przypadku konieczności kontaktu poza siecią :smt005 , bo różne sytuacje bywają w życiu, a piątak nie zginie. Oczywiście można w opcji minimum smsa wysłać i też 365dni luzu mieć-co kto woli.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #982514  autor: adacomp
 10 mar 2018, 14:25
SD jest tylko jeden przecież.

Nie ma czegoś takiego jak "płatny" SD :)

Jest SD i płatne pakiety minut do P4.

W Fakt są tylko płatne pakiety czy to do P4 czy do wszystkich sieci i nie ma i nigdy nie było SD.
 #982521  autor: adacomp
 10 mar 2018, 14:39
WOJTAS pisze:Zaraz Ci jarekt wyjaśni różnicę.... ObrazekObrazek
Niech nie pitoli bo SD jest tylko jeden.

Działa w taryfach Play i RBM.

W Fakt nigdy nie było SD.
Jest za to pakiet Nielimitowane rozmowy do Play i FAKT Mobile za 9zł.

A to nie jest SD za 0zł pod *188#

Działanie ma tylko podobne ale w Fakt w tym pakiecie nie masz nielimitowanych SMS do P4.
 #982523  autor: Karlos20
 10 mar 2018, 14:39
adacomp pisze:Nie ma czegoś takiego jak "płatny" SD
Błędnie sformułowanie usług: płacisz do wyboru
> 10 zł za same rozmowy do Play w taryfach z RWK (PNK RWK, Fresh, Fresh Rozmowy i SMS w Play po zasileniu, Fresh SMS po doładowaniu),
albo
> 5 zł (do 3 szt w miesiącu) za 100 minut do P4 + stacjonarnych albo cykliczny taki pakiet, w PNK RWK, PNK, PNK LT, Fresh, Formuła PNK
albo
> SD czyli rozmowy i SMS do Play - za darmo w PNK LT, Formule PNK, RBM Energy, RBM 5
albo
> za aktywne konto na wychodzące w taryfie PNK 0 gr w Play lub Formule MiniMax.
> Płatne rozmowy do Play są w Fakt Mobile - 9 zł na 31 dni.
Co dziwne płatne rozmowy do Play oraz te darmowe z SMSami występują np w PNK LT.
Jest tego trochę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #982524  autor: adacomp
 10 mar 2018, 14:43
SD nie ma poza tym ważności i działa dopóki masz ważne wychodzące.

Pakiety minut czy SMS do P4 są płatne i działają 30 lub 31 dni, mogą też być cykliczne.
 #982527  autor: jarekt
 10 mar 2018, 14:48
@adacomp, łap mądralo 2 Stany Darmowe, jeden płatny, drugi darmowy i do tego dostępne jednocześnie w tej samej taryfie:

Obrazek

Napisz mi co widzisz na tym obrazku i jak to rozumieć. Czy jesteśmy w Matrixie skoro są 2 Stany Darmowe: płatny i darmowy?
 #982528  autor: Karlos20
 10 mar 2018, 14:50
adacomp pisze:SD nie ma poza tym ważności i działa dopóki masz ważne wychodzące.
Baa, nawet działa przy nieaktywnych wychodzących w niektórych taryfach, ponieważ takie połączenie jest bezpłatne. Przy 11-letniej Play Karcie też jest SD.
jarekt: nazewnictwo pakietów w Play24 potrafi wprowadzić w błąd. Warto uważać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #982530  autor: adacomp
 10 mar 2018, 14:52
SD działa także w RBM1 i RBM7MNP.
Sam mam takie taryfy i używam także SD.
jarekt pisze:@adacomp, łap mądralo 2 Stany Darmowe, jeden płatny, drugi darmowy i do tego dostępne jednocześnie w tej samej taryfie:

Obrazek

Napisz mi co widzisz na tym obrazku i jak to rozumieć. Czy jesteśmy w Matrixie skoro są 2 Stany Darmowe: płatny i darmowy?
Jaki jest w takim razie sens tego płatnego za 10zł który jest ważny tylko 30dni ?
 #982531  autor: jarekt
 10 mar 2018, 14:56
Ale nie doszukuj się sensu tylko policz ile Stanów Darmowych widzisz na obrazku.

Ja znam 5 głównych Stanów Darmowych w P4 (z czego niektóre z tych 5 mają kilka swoich podwersji).
Jedne są płatne, inne darmowe; jedne mają SMSy inne nie; jedne są cykliczne, inne jednorazowe, a jeszcze inne bezterminowe; sa i takie które mają dodatkowe obwarowania.

Jest też taki SD, który jest, a go nie ma :) i dlatego nie wiadomo jaki to SD (nie wliczam go jeszcze do tych 5, które znam, bo może to tylko podwersja któregoś, który znam - niedługo się okaże).

Reasumując: darmowego "Stanu Darmowego" (w żadnej darmowej wersji) nie ma w FaktM - i o taki SD (darmowy a nie płatny) pytał podejrzewam @TomLee.

@Karlos20, nazewnictwo w Play24 i tego samego pakietu/usługi w regulaminie i jeszcze w okienku ze stanem konta w Play24, to inna bajka (czasami 3 różne bajki) :).
Ostatnio zmieniony 10 mar 2018, 17:22 przez jarekt, łącznie zmieniany 4 razy.
 #982536  autor: Karlos20
 10 mar 2018, 15:10
PLAY to już takie dawne Orange się robi, pakieciarskie do bólu, ale dając płatne i bezpłatne wewnątrzsieciowe połączenia staje się niekonsekwentnym operatorem w swoich działaniach (szumnie zapowiadany standard na rynku z wprowadzeniem SD do Play zrobił więcej szkody, niż pożytku). Albo za pół darmo (ważne wychodzące) albo zapłać co miesiąc. Oczywiście to wina starych taryf, które nie pozwalają na dłuższą metę modyfikacji starych pakietów, choć potrafili w 11-letniej Play Karcie wdrożyć SD, które nie kolidują z minutami z opcji Zbieraj Minuty. A większy absurd i rygorystyczne zasady SD są w PNK odNOWA, która podwędziła zasady "darmowości konta" z banków.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥