DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #868266  autor: pawelzgora
 29 maja 2016, 13:24
Cześć,

Od jakiegoś czasu przeglądam forum i internet. Szukam nowego telefonu. Oto moje wymagania odnośnie telefonu. Proszę o pomoc w wyborze pod tym kątem.

Do czego potrzebuje telefon:
- płynne przeglądanie internetu www , yt , aplikacje.
- parę tel i parę sms dziennie (nie musi być dual sim)
- szybki i dokładny gps (aplikacje endomondo - dużo biegania)
- dobra bateria (wymienna) liczę na co najmniej pełne dwa dni działania przy normalnym użytkowaniu telefonu - kilka telefonów , kilka sms , trochę internetu itd.
- aparat przyzwoity (nie musi być to rakieta, fotografem nie jestem od czasu do czasu jakieś zdjęcie i film)
- wyświetlacz około 5-5.5 cala przyzwoity. Nie musi być to rakieta jak z aparatem.
- grać w gry raczej nie będę. Głównie internet + gps.
- fajnie jaby telefon miał przewidziane aktualizacje na dłuższy czas.

To chyba tyle. Oglądałem ostatnio LG G4. Nie powiej ładny telefon. Ale cenna 1500 zł 3GB/32 trochę dużo. Może coś taniej dobrego się znajdzie w granicy 1000 zł. Będzie taniej to lepiej ciut drożej też mogę dopłacić.
Odnośnie telfononów z Chin (meizu , Xianomi) , oglądałem recenzje - średnio mi podchodzą. Raczej nie chce się bawić w wgrywanie romów itd. Przy obecnym telefonie się nainstalowałem. Raczej czysty i płynny system wchodzi w grę. Czekam na wasze propozycje.
Pozdrawiam.
 #868467  autor: jorket
 30 maja 2016, 21:36
Przegladac yt teoretycznie mozna na kazdym tel, dzisiaj 5cali tez to jest w sumie standard Gps tez kazdy chyba ma i na kazdym andku mozna zainstalowac endomondo Wyswietlacz nie rakieta tez kazdy bedzie miał

Co do dobrej baterii to mowia ze wszystkie trzymaja tak samo z tego co czytałem to xperie ponoc maja dobre

Jakbys chcial dobra baterie to chyba trzeba wybrac kompromis pomiedzy gruboscia i waga tel a pojemnoscia wsadzonego ogniwa

W sumie wymagania masz zadne mysle ze wiekszosc telefonow je spełni Wiec nie wiem po co przegladasz propozycje topowych modeli producenta LG i jednoczesnie narzekasz ze za drogie
 #868495  autor: pawelzgora
 31 maja 2016, 08:34
ok masz racje. Flagowiec za 1500 zł raczej nie jest mi potrzebny. Aż tak wymagający nie jestem. Raczej będę się rozglądałem za średnim segmentem w granicach do 1000 zł. Ktoś ma jakieś ciekawe propozycje ?
 #868496  autor: pakierhakierxd
 31 maja 2016, 08:53
Zobacz sobie Huawei P9 Lite nowy Allegro 1000zł
Sony Z3,Samsung S5,Huawei P8 -to dostaniesz do 1000.
Za 1200 jest najlepsza propozycja jaką jest Lg Nexus 5x 32 gb.

Pozdrawiam :)
 #868583  autor: pawelzgora
 31 maja 2016, 18:38
Lg nexus. Oglądałem recenzje. Mobzilla nie daje najlepszej noty.
Teraz widze że większość telefonów ma zamkniete obudowy bez dostepu do baterii czy to oznacza że te baterie koncza swoj zywot po kilku latach raczej z telefonem. Chcialem miec opcje wymiany bateri ale teraz widzę że chyba nie ma to znaczenia wiekszego.