DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #868338  autor: qwerty666
 30 maja 2016, 01:48
Witam. Szukam nowego taniego smartfona. Aktualnie korzystam z lumii 640, ale windows to nie moja bajka jednak. Wymagania :

- ekran minimum 4,7 cala, najchętniej 5 cali
- nowy z gwarancją z Polskiego sklepu/ Allegro
- android, w miare z nielagującą się nakładką
- 1gb ram
- mocna latarka (dioda led )
- slot kart pamięci, mp3, aparat minimum 5mpx, radio
- dobra jakość odtwarzanej muzyki na słuchawkach
- bateria żeby potrzymała chociaż te 20h

Tak ucelowałem sobie alcatela pop3 5.0, albo alcatela go play ( są teraz za 399 zł w carefour ). Tak też patrzyłem na chińczyki z Allegro, ale jakoś obawiam się tych egzotycznych nazw.

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.
 #868385  autor: Eragon
 30 maja 2016, 13:42
A ja akurat obawiam się Alcatela... bo przy chińczykach wiem że to oni projektowali sprzęt, negocjowali ceny, są producentem oprogramowania... A Alcatel? :D No właśnie.

Zresztą, gdzieś tu jest taki sam temat, więc spójrz tam. I większość z tamtych chinczyków możesz dostać w PL z gwarancją.
A jeśli naprawdę zależy Ci na dobrym sprzęcie, zainteresuj się zakupami w Chinach. Nawet za te 400zł dostaniesz coś przyzwoicie działającego.

:smt006
 #868394  autor: Szpady
 30 maja 2016, 14:44
w tej cenie fajny jest myPhone L-Line z mocną baterią

Valhalla!
 #868427  autor: qwerty666
 30 maja 2016, 18:04
No wlasnie przed lumia korzystalem z alcatela pop c9 i bardzo milo wspominam ten czas, lumia miala byc taka odskocznia, ze niby lepsza bateria, system lepszy i co z tego wyszlo ? Po pol roku uzytkowania mam dosc .. A na androidzie wytrzymalem wczesniej ladnych pare lat :D dlatego tak pomyslalem nad alcatelem bo widze ze takiego pop c3 5.0 mozna kupic nowego juz za 300 zl a go poay ktory ma ip68 za 399 zl. Bo inn firmy typu sony, samsung to odpada bo juz trzeba doplacac do marki i w tym budzecie to licho, ew tylko sony e4, ktory tak srednio mi sie podoba.

A tak z tych chinczykow o egzotycznych nazwach to co polecacie najbardziej ?
 #868955  autor: gramacz
 02 cze 2016, 16:16
Alcatel to nie byle firemka, jest to chiński TCL który na europę produkuje telefony pod nazwą alcatel i telewizory Thompson.
Pomimo to do 450zł kupił bym Vernee Thor z andkiem 6 i 3GB RAM Tu jest recenzja Vernee Thor, może ci się spodoba ten telefon
 #868981  autor: Bartosz888
 02 cze 2016, 17:42
Też wydaje mi się, że alcatel to kiepski pomysł. Rozważyłbym na Twoim miejscu Cubota Note S.
2 GB RAM, mocna bateria. Ogólnie wypada lepiej niż ten alcatel chociażby w pamięci wewnętrznej, niby to drobiazg ale z 8 GB zostanie Ci niewiele pamięci użytkowej i szybko będzie Ci brakowało miejsca. Tu masz porównanie http://www.sferis.pl/p/porownaj/405554+409010.html