DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #868055  autor: Wiesiu79
 27 maja 2016, 11:00
Witam
Nie chcę zakładać nowego wątku i zapytam tutaj odnośnie internetu w Orange Free na kartę.
Analizowałem rozpiskę , punkt 1.1, na tej stronie: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=83663
i nie bardzo rozumiem skąd się bierze np ten bonus 7,2 gb przy doładowaniu za 25 zł?
Jeśli ktoś ma chwilę to poproszę o informację ile miałbym łącznie do wykorzystania GB przy doładowaniu np 35 zł miesięcznie, po wykupieniu tego pakietu Nolimit za 30 zł?
I czy tak samo będzie to wyglądać w zetafonie?
 #868063  autor: Gregrin
 27 maja 2016, 11:36
Wiesiu79 pisze:i nie bardzo rozumiem skąd się bierze np ten bonus 7,2 gb przy doładowaniu za 25 zł?
"*Ilość GB po przeliczeniu na miesiąc -liczone bez dodatkowych % (przy kwocie 300zl (10 pakietów nolimit) czyli 12,10,6 lub 3 doładowania -żeby łatwiej się liczyło ;)):"
W skrócie, to średnia ilość przypadająca na miesiąc. Czyli 12 doładowań za 25zl daje 300zl (i 12*6GB=72GB) co pozwala na włączenie 10 pakietów za 30zl (10 miesięcy). Czyli średnio mamy 7,2GB na miesiąc. Ładując za 30zl tego internetu jest mniej bo 10*6GB czyli 6GB/m-c.
Wartości dla 35 nie ma, bo nie ma takiego doładowania (bo chyba trzeba zrobić np 25zl i dodatkowo 10zl). Patrząc ze chcesz stale doładowywać za 35zl to zakładając powyższą wersje doładowania to nie ma co liczyć bo miesięcznie będzie ci przybywać 7GB. Po 24m-cach za zgromadzone środki kupisz jeszcze 4 pakiety i średnia ci spadnie do 6GB ;)
Podsumowując. Za każde doładowanie dostajesz bonus zgodnie ze strona http://www.orange.pl/kid,4002009309,id, ... ticle.html a te wszystkie obliczenia średnich pokazują tylko opłacalność poszczególnych doładowań.
Wiesiu79 pisze:I czy tak samo będzie to wyglądać w zetafonie?
Z tego co wiem to tak ale najlepiej zapytać w salonie. Natomiast jeśli chcesz mieć więcej GB to polecam ci przenieść się gdzieś i wrócić do orange i wtedy masz możliwość włączenia cyklicznego pakietu za 28zl z 8GB netu a bonus internetu o którym rozmawiamy będzie się odkładał i będzie do wykorzystania po zakończeniu umowy i nawet bez środków na koncie bo bonus i ważność konta da się wtedy przedłużyć o rok.
Powodzenia :smt006 .
 #868090  autor: Wiesiu79
 27 maja 2016, 17:51
[quote][/quote]
Dzięki za wyjaśnienie, teraz już rozumiem :)
Ogólnie ostatnio numer w Orange służy mi głównie do netu, dlatego staram się jak najwięcej gb złapać, a teraz widzę że ten elastyczny pakiet 1gb z 1 zł to dobre rozwiązanie na wykorzystanie środków z którymi do tej pory nie wiadomo było co zrobić :)
 #868133  autor: Przemix
 28 maja 2016, 00:26
Przetestowałem. W orange Smart kolejność schodzenia pakietów:
-pakiet MB (czyli bonus np. 1gb za doł. 50zl na 50dni)
-elastyczny pakiet internetowy
-pakiet danych (czyli bonus za doładowanie online w smart, np 8gb za doł 50zl ważne 50dni i dłużej)

Czyli sukces połowiczny. Pakiet elastyczny na 3 dni jest ważny od włączenia do północy i jeszcze 3doby, czyli w praktyce nawet 4 dni. A jak w innych taryfach?
 #868141  autor: asdaf
 28 maja 2016, 08:51
Przemix pisze: Pakiet elastyczny na 3 dni jest ważny od włączenia do północy i jeszcze 3doby, czyli w praktyce nawet 4 dni.
Tak to właśnie jest zapisane w regulaminie. Dzień aktywacji pakietu nie wlicza się, tylko pełne doby. I tak chyba będzie w moim POP-ie.
marcinek243 pisze:Skoro pierw leci z elastycznego to jestem również ciekaw czy po wykorzystaniu załącza się lejek czy leci z bonusu
Sprawdzę to już wkrótce :D Jakoś tak szybko ubywa mi tego pakietu?!
 #868175  autor: Karlos20
 28 maja 2016, 15:43
Gregrin: tak, ale wiadomo, że jest lepsze taktowanie co 50 kB, niż co 100 lub więcej w przypadku rozłączania/zrywania transmisji danych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #868204  autor: Karlos20
 28 maja 2016, 21:01
asdaf: bo lejek włączy się po wykorzystaniu wszystkich promocyjnych MB na koncie, gwarantuje to pakiet elastyczny.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #868219  autor: asdaf
 28 maja 2016, 22:12
Przemix pisze:w komentarzach pod artykułem jest nagonka na brak lte w regulaminach tej usługi - jest to babol, sprawdziłem i działa 4G.
Kurcze nie wiedziałem, że lte jest zakazane i też cały czas z niego korzystam.
 #868224  autor: ManiacGSM
 28 maja 2016, 22:38
lte jest przy przegladaniu stron czy rownież przy ściąganiu cięższych plików?

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #868234  autor: Karlos20
 28 maja 2016, 23:09
LTE w Orange na kartę jest dostępne, gdy jesteś w zasięgu oraz przy posiadaniu karty USIM. Dotyczy całego internetu, niezależnie czy do przeglądania stron czy pobierania plików, ograniczają Ciebie tylko środki na koncie/pakiety/zasięg.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #868243  autor: asdaf
 29 maja 2016, 06:09
Karlos20 pisze:asdaf: bo lejek włączy się po wykorzystaniu wszystkich promocyjnych MB na koncie, gwarantuje to pakiet elastyczny.
Chcę sprawdzić czy po wykorzystaniu wszystkich pakietów/bonusów włączy się lejek z pakietu elastycznego (regulaminowo 64kb), czy zacznie pobierać kasę z konta głównego.
 #868271  autor: Gregrin
 29 maja 2016, 13:35
asdaf pisze:Chcę sprawdzić czy po wykorzystaniu wszystkich pakietów/bonusów włączy się lejek z pakietu elastycznego
W Orange jest lejek dopóki jest ważny jakikolwiek pakiet netu (bonus się nie zalicza). Wiec jeśli będzie pakiet elastyczny to czemu nie miało by być lejka ??
 #868340  autor: asdaf
 30 maja 2016, 05:59
Gregrin pisze:W Orange jest lejek dopóki jest ważny jakikolwiek pakiet netu (bonus się nie zalicza). Wiec jeśli będzie pakiet elastyczny to czemu nie miało by być lejka ??
Czasami teoria i praktyka wybierają inne drogi którymi bedą jechały. :wink:
Tym razem tak się jednak nie stało i lejek został włączony.
 #871461  autor: Jestem_Janek
 13 cze 2016, 19:22
To jak to w końcu jest tak w praktyce z tym pakietem elastycznym w taryfie Free, najpierw zabiera bonus z doładowań?
Chcę włączyć opcję 30/30/30, ale zostało mi jeszcze sporo GB z bonusu i jeśli elastyczny schodzi jako drugi to minie sporo czasu zanim wykorzystam bonusowe GB. W tym czasie ważność elastycznego się zmniejsza ale paczka GB pozostaje nienaruszona. Dobrze kombinuje?