DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 449 z 1158
  • 1
  • 447
  • 448
  • 449
  • 450
  • 451
  • 1158
 #867795  autor: zajadacz
 25 maja 2016, 13:59
Żeby jeszcze tą modernizację robił z głową i konsekwencją, modernizując wszystkie stacje i nie pozostawiając kwiatków działających tylko w paśmie GSM...

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #867802  autor: Mixiorek
 25 maja 2016, 14:23
Powiem tak. Moim zdaniem modernizacja Networks nas rozpieściła i mamy nieco "skrzywiony" pogląd na kwestie sieci.
To co zrobiło Networks to kawał dobrze zaplanowanej i zrobionej roboty. Wiem, wiem, na pewno są tacy gdzie im się pogorszyło ale per saldo patrząc na cały kraj jest dobrze i fundamenty są bardzo solidne. Ponoć taka modernizacja była/ jest unikalna w skali dobrze prosperujących krajów.
Piszę to nie tylko w kontekście naszego kraju i bezpośredniej konkurencji ale również tego jak wyglądają sieci na południu Niemiec czyli w części, która robi większość PKB tego kraju ;) jak również Szwajcarii. Uwierzcie mi, w tych krajach w wielu miejscach jest EDGE, czasem GPRS a obywatele często i gęsto używają Nokii 1100 (czy jaki tam symbol mają nokie za przysłowiowe "EUR 25"). Monachium i inne aglomeracje owszem ale prowincja to jest EDGE lub czasem słabe 3G...

Także z tym narzekaniem na Plusa to tak z dystansem i szerszym kontekstem :)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #867812  autor: Spacedust
 25 maja 2016, 15:44
Mixiorek pisze:Mówisz, że po utracie sygnału LTE iphone wędruje domyślnie do 3G 900MHz jeżeli jest w eterze? Nawet pomimo obecności 3G 2100MHz? A dopiero po jakimś czasie jest przesiadka do 2100MHz?
Tak, czasami może jednak złapać od razu UMTS2100 zwłaszcza gdy wcześniej na nim długo siedział. Jeśli nie pojawi się od razu UMTS900 spróbuj zjechać do 2G, a potem od razu do UMTS. Wtedy praktycznie na 99% wskoczy UMTS900 i będzie przez chwilę siedział. Jeśli np. od razu rozpoczniesz połączenie to będzie trzymał cały czas aż telefon nie przejdzie w stan czuwania.

Jeśli mimo tego nadal nie wskoczy UMTS900 spróbuj wyłączyć i włączyć telefon ponownie.

Ciekawostką jest fakt, że iPhone'y potrafią się czasem uczepić pasma LTE800 i trzymać je do upadłego, do tego stopnia, że mogę przejechać obok stacji z tylko LTE1800 i nawet się do niej nie zaloguje, ale jeśli postoję chwilę bezczynnie obok takiej stacji to w końcu wskoczy LTE1800 i już nie wróci do LTE800.
 #867817  autor: zajadacz
 25 maja 2016, 16:32
Networks! zrobiło to tak jak powinno być, ale wcześniej w Orange też wszystko było dobrze planowane. Jak robili, to robili modernizację całego miasta np. do UMTS, a nie, tak jak Polkomtel i (wtedy jeszcze) PTC, pojedyncze stacje i zasięg technologii był wyspowy. To co jest w Niemczech jeśli chodzi o stosunek ceny/jakość sieci to jest tragedia. Zgodzili się na likwidację 4 operatora infrastrukturalnego i mają efekty. Na szczęście UE to dostrzegła i teraz w żadnym kraju nie wyraża na to zgody. N! podczas modernizacji było w stanie ruszyć wszystkie stacje, nawet takie niemodernizowane "od zawsze". Oczywiście oprócz pojedynczych przypadków, gdzie są problemy z właścicielami. Nie wierzę w to, że Polkomtel ma aż tyle "problematycznych" stacji i dlatego nic z nimi nie robi. Zwyczajnie brak kasy i dobrego planowania.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #867827  autor: Halset
 25 maja 2016, 17:21
zajadacz pisze:Networks! zrobiło to tak jak powinno być, ale wcześniej w Orange też wszystko było dobrze planowane. Jak robili, to robili modernizację całego miasta np. do UMTS, a nie, tak jak Polkomtel i (wtedy jeszcze) PTC, pojedyncze stacje i zasięg technologii był wyspowy.
To chyba zależy od regionu i miasta. Ponad 10 lat temu PTC czy PLus - szybka uzupełniali dziury, Orange się obijał. Później - Orange również modernizował wyspowo. Chodzi o Trójmiasto.
Ogólnie do czasów N! - wszystkie sieci robiły to ociężale i każda ma tyle samo za uszami ;)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #867899  autor: ja.michal
 26 maja 2016, 02:39
Mixiorek pisze:Jak już grzebiemy się w historii - Orange dało swego czasu d@@y gdy mogło mieć kolejne bloki 1800MHz, z perspektywy czasu była za nie śmieszna cena. Stąd w ostatniej aukcji taka mobilizacja - war room itp.
Dla klientów dobrze bo jest 10 MHz w 800 MHz. ;)
Mixiorek pisze: Telefon wylogował się z LTE, jak się okazało zalogował się do 3G 900MHz. Nieco dziwne. Wykonałem szybki test bo to pasmo to raczej rzadkość w stanie czuwania w aglomeracji warszawskiej.
Jednak test czy U900 wyrobi bez U2100? ;)
kozien70 pisze:Czyli najwcześniej w 2027 roku
Szybko zleci.
Czy któryś z moderatorów lub administratorów mógłby coś zrobić z postem ja.michal z wczoraj z 23:57 i edytować go naprawiając ten rozjazd bo całe forum teraz to koszmar.
Wiesz, jest coś takiego jak PW i możesz napisać, a nie się "drzeć" na forum. Edytowałem post, a do moderacji pisz, żeby poprawili mechanizm linków bo się rozjeżdżają przy url.
efekt posiadania więcej pasma niż inni
Tylko porównując to do N! z tej większej ilości niewiele wynika.
Spacedust pisze:Ciekawostką jest fakt, że iPhone'y potrafią się czasem uczepić pasma LTE800 i trzymać je do upadłego, do tego stopnia, że mogę przejechać obok stacji z tylko LTE1800 i nawet się do niej nie zaloguje, ale jeśli postoję chwilę bezczynnie obok takiej stacji to w końcu wskoczy LTE1800 i już nie wróci do LTE800.
Jak to przekłada się na komfort użytkowania? Pytam bo jabłko chodzi mi po głowie, ale jeszcze dużo wątpliwości.


Panowie, co do speedtestów w Orange i nazwy ISP jako EE. Może faktycznie chodzić o adresy IP i mogli je tylko czasowo przesunąć z UK. Orange to partner technologiczny ŚDM, a liczba odwiedzających nasz kraj może osiągnąć 2,5 mln. Potencjalnie to tyle samo urządzeń mobilnych, a jeszcze dochodzą takie rzeczy jak publiczne HotSpoty z tej okazji, jakieś specjalne startery internetowe (prawdopodobnie), etc.

Oj chyba Orange znów włączy kompresję. ŚDM to w końcu młodzież, a ta grupa to jednak dużo fotem i filmów wrzucanych w sieć.
 #867901  autor: Kryniczanin
 26 maja 2016, 05:32
Wiesz, jest coś takiego jak PW i możesz napisać, a nie się "drzeć" na forum. Edytowałem post, a do moderacji pisz, żeby poprawili mechanizm linków bo się rozjeżdżają przy url.
Pisałeś kiedyś na Berdyczów? Efekt jest taki sam.

Jak widzisz sam to naprawiłeś, efektu od odpowiedzialnych osób zero.
 #867947  autor: kwasek66
 26 maja 2016, 13:42
ja.michal pisze:Oj chyba Orange znów włączy kompresję. ŚDM to w końcu młodzież, a ta grupa to jednak dużo fotem i filmów wrzucanych w sieć.
Obyś się nie zdziwił, pasma im wystarczy, nadajnik się dostawi, kwestia dobrego "zasilania" takiej stacji... Obecne stacje zrobi się EE :mrgreen: lub może pokaz technologiczny i miejscowo VoLTE?
Rozumiem iż jako jeden z pierwszych, będziesz mierzyć szybkość Internetu, zamiast zająć się głównym celem organizacji ŚDM, jakim są przeżycia religijne a nie technologiczne.
 #867959  autor: p2225
 26 maja 2016, 14:31
Pawel1945 pisze:Ot mała ciekawostka-http://www.telko.in/decyzja-ke-w-sprawie-700-mhz
Do 30 czerwca 2020 + 2 lata w przypadku problemów z innymi krajami i dvb-t? Czyli u nas trzeba doliczyć jeszcze dodatkowo z 2 lata :lol:

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #867962  autor: Pawel1945
 26 maja 2016, 15:14
p2225-pewnie tak :) chociaż może się czasami przydać :twisted: Ostatnio jak chcę babę zrzucić z telewizora to robię tak: ltewatch-wymuszenie pasma 800Mhz i gram głupiego,że pewnie coś robią na nadajniku :mrgreen: . Tak... DVB-T,a filtrów nie ma?! Taka historia mi się nasuwa-PRL lata 80,ojciec zakupił satelitę i...musiał mieć zezwolenie od jakiegoś ministerstwa aby móc używać :D . Chodzi mi z tą historią o tryb myślenia... :?
 #868031  autor: ja.michal
 26 maja 2016, 22:48
Pawel1945 pisze:Pisałeś kiedyś na Berdyczów? Efekt jest taki sam.

Jak widzisz sam to naprawiłeś, efektu od odpowiedzialnych osób zero.
Chodziło mi o PW do mnie. ;)
kwasek66 pisze:Obyś się nie zdziwił, pasma im wystarczy, nadajnik się dostawi, kwestia dobrego "zasilania" takiej stacji...
Chodzi o szkielet. W czasie Euro 2012 w naszym kraju Orange również był partnerem technologicznym i wtedy podkręcili kompresję.
kwasek66 pisze:Rozumiem iż jako jeden z pierwszych, będziesz mierzyć szybkość Internetu, zamiast zająć się głównym celem organizacji ŚDM, jakim są przeżycia religijne a nie technologiczne.
To forum dotyczy spraw telekomunikacji, a nie spraw religijnych.
 #868036  autor: kwasek66
 26 maja 2016, 23:20
ja.michal pisze:Chodzi o szkielet. W czasie Euro 2012 w naszym kraju Orange również był partnerem technologicznym i wtedy podkręcili kompresję.
I łatwiej im "wysłać" ruch na kompresję, niż trochę wolniej ale jednak przesyłać go w oryginale?
Hallo Orange, zmień wkładki na światełkach z 1Gb/s na 10Gb/s i się nie wygłupiaj :) Choć pewno w Excelu wyszło że lepiej odpalić transmisję i jakoś to będzie przez te kilka dni...
ja.michal pisze:To forum dotyczy spraw telekomunikacji, a nie spraw religijnych.
przeczytaj swój wpis... wyznawca.
 #868043  autor: ja.michal
 27 maja 2016, 01:59
kwasek66 pisze:I łatwiej im "wysłać" ruch na kompresję, niż trochę wolniej ale jednak przesyłać go w oryginale?
Najwidoczniej. Może teraz będzie inaczej.
kwasek66 pisze:przeczytaj swój wpis... wyznawca.
Nie bardzo rozumiem. Podałem fakt przyjazdu dużej liczby młodych ludzi, Orange jako partnera technologicznego i wieku odwiedzających, a takie osoby częściej korzystają z portali społecznościowych gdzie grafik jest jednak sporo. Równie dobrze mogłoby być to ponownie Euro. Jak o coś innego ci chodzi to nie pisz półsłówkami tylko jasno o co ci chodzi.
 #868058  autor: kozien70
 27 maja 2016, 11:20
kwasek66 pisze: Hallo Orange, zmień wkładki na światełkach z 1Gb/s na 10Gb/s i się nie wygłupiaj :) Choć pewno w Excelu wyszło że lepiej odpalić transmisję i jakoś to będzie przez te kilka dni...
Widzę, że kolega wybitnie zna się na konfiguracji DWDM-a ROADM-a itd. i zna super sposób, jak w trymiga rozbudować przepustowość szkieletu największego krajowego operatora. No i oczywiście punktów wymiany ruchu z operatorami zagranicznymi, które w takich momentach jak ŚDM będą też mocno obciążone. Wystarczy przecież "powymieniać wkładki", jak w butach :-D
 #868071  autor: SzalonyMjut
 27 maja 2016, 12:37
Ciekaw jestem czy jakikolwiek operator zdecyduje się na TYMCZASOWE wybudowanie stacji? Czy taka zabawa jest dla nich opłacalna? Czy jest to finansowo uzasadnione?
Coś czuję że jeżeli operatorzy nie zostaną prawnie do tego zmuszeni, to najzwyczajniej oleją temat.
 #868072  autor: Kryniczanin
 27 maja 2016, 12:45
Ciekaw jestem czy jakikolwiek operator zdecyduje się na TYMCZASOWE wybudowanie stacji? Czy taka zabawa jest dla nich opłacalna? Czy jest to finansowo uzasadnione?
Wszystko zależy od tego jakie stawki roamingowe płacą operatorzy zagraniczni naszym. Nie oszukujmy się większość ruchu będzie dotyczył zagranicznych simów.
 #868076  autor: kozien70
 27 maja 2016, 13:40
SzalonyMjut pisze:Ciekaw jestem czy jakikolwiek operator zdecyduje się na TYMCZASOWE wybudowanie stacji? Czy taka zabawa jest dla nich opłacalna? Czy jest to finansowo uzasadnione?
Coś czuję że jeżeli operatorzy nie zostaną prawnie do tego zmuszeni, to najzwyczajniej oleją temat.
Nikt nic nie oleje. Orange zostało wybrane partnerem technologicznym ŚDM, na obsługę mają podpisane glejty z organizatorem i budują infrastrukturę tymczasową. Na potrzeby ŚDM przyjęta została specustawa ułatwiająca operatorom budowę takiej infrastruktury na czas wydarzenia.
W Krakowie w miejscach, gdzie będą spotykały się tłumy związane z ŚDM już pojawiły się nowe pozwolenia UKE dla N! na tymczasowe stacje bazowe.
 #868084  autor: MaciejM
 27 maja 2016, 16:58
Tymczasowe, bo Kraków to nie inne a takie miasto, które woli walczyć z btsami zamiast z zanieczyszczonym powietrzem. Czy ktoś z was zauważył słabszy zasieg LTE1800 ?
  • Strona 449 z 1158
  • 1
  • 447
  • 448
  • 449
  • 450
  • 451
  • 1158
  • 1
  • 447
  • 448
  • 449
  • 450
  • 451
  • 1158