DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #867926  autor: John_Cena
 26 maja 2016, 12:18
Witam Was serdecznie! Nie raz już korzystałem z Waszych porad, więc naturalnym krokiem przy ponownej zmianie telefonu jest zwrócenie się do Was ;) Otóż chcę kupić smartfon do 2500zł, priorytetowe cechy urządzenia to dla mnie:
-jakość wykonania,
-dążące do wzorowego możliwości muzyczne (na głośniku - bo słucham muzyki podczas kąpieli :X i na słuchawkach czy też w aucie, kiedy urządzenie podpięte jest przez przewód AUX),
-aparat, który robi dobre zdjęcia na zewnątrz i tekstu. Dobrze gdyby potrafił rozmyć ekspozycję a wyostrzyć "obiekt główny",
-Doskonałej optymalizacji nakładki, czasem gram w jakieś Modern Combaty więc fajnie jakby Telefon dawał radę w takich grach 3d,
-Czytnik linii papilarnych to fajna rzecz, przyda się! (miałem w iP6 i to był mój główny sposób odblokowywania urządzenia).
To w zasadzie były cechy najważniejsze, aktualnie używam "mojego EX" - Galaxy S3 i obecnie jest to dzwoniąca tragedia. Szczególnie pod względem prędkości działania. Wcześniej miałem iP6 16gb i większość z powyższych spełniał nad wyraz dobrze. Dodam, że 5,5" przekątnej ekranu to absolutne maksimum. Telefon chciałbym kupić w jakiejś większej sieciówce, na miejscu.
Rozważam:
- Huawei P9,
- Samsung Galaxy S6/S6 Edge,
- LG G5 (może warto dołożyć, biorąc pod uwagę "przyjaciela" Bang&Olufsen),
- Sony Xperia Z5,
- HTC One A9,
- LG G4 (cholera, fajne są te skórzane plecki...)
-...No i jest jeszcze czarna owca, tj. HTC 10 Lifestyle - też musiałbym dorzucić parę stów, ale czym do kroćset jest to "Lifestyle"?
Jeżeli ktoś z Was mógłby podzielić się swoją wiedzą na temat powyższych telefonów, proszę o to gorąco. Chętnie poznam wszystkie opinie ;)

SE T230 -> Nokia 6020 -> SE k750 -> Samsung D900i-> SE k800i -> Samsung F480 -> SE C902 -> Samsung Avila GPS ->Nokia 5230 -> LG GD510 -> Samsung U900 -> LG GT540 ->SE X10mini pro -> Samsung S8530 WaveII -> Galaxy Mini 2 -> Xperia U -> HTC One S
 #867951  autor: Eragon
 26 maja 2016, 13:59
Wczoraj oglądałem jakieś zestawienie, w którym HTC 10 wygrał ( tak wyjściem słuchawkowym jak i głośnikami). Drugi bodajze był LG G5. Ale przy nim oczywiście musisz dopłacić za to COŚ od BO...

Ps. Zresztą, na głównej masz test tego telefonu.

:smt006
 #867963  autor: John_Cena
 26 maja 2016, 16:03
G5 i ta modułowa konstrukcja to coś nowego i fajnego, to się ceni. Ale - Boże, jak szpetne jest to urządzenie. To chyba nie przejdzie...

SE T230 -> Nokia 6020 -> SE k750 -> Samsung D900i-> SE k800i -> Samsung F480 -> SE C902 -> Samsung Avila GPS ->Nokia 5230 -> LG GD510 -> Samsung U900 -> LG GT540 ->SE X10mini pro -> Samsung S8530 WaveII -> Galaxy Mini 2 -> Xperia U -> HTC One S
 #867979  autor: DerTolleMajor
 26 maja 2016, 17:44
Ja bym na Twoim miejscu rozwazyl Galaxy S7 i HTC 10 (nie Lifestyle). Zalezy gdzie kupujesz, musialbys chyba troche dolozyc.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900
 #867988  autor: John_Cena
 26 maja 2016, 18:31
DerTolleMajor pisze:Ja bym na Twoim miejscu rozwazyl Galaxy S7 i HTC 10 (nie Lifestyle). Zalezy gdzie kupujesz, musialbys chyba troche dolozyc.
Z HTC to jest taki problem, że na stronie każdego sklepu, na którą wchodzę dostępny jest tylko HTC 10 Lifestyle za (bagatela!) 2999zł. W pewnej dużej sieciówce nie jest nawet wspomniane, że to wersja zubożona. Cóż, troszkę pojechali po bandzie z cena tego H10L... Telefon w sumie kupię jutro bo mnie coś strzeli z tym SGS3. Póki co stawiam na P9, podoba mi się wzornictwo i nakładka jest dość zbliżona do iOS oferując otwartość Androida. Z sieci nie mogę się jednak dowiedzieć jak on stoi na płaszczyźnie muzyki, ktoś coś może o tym wie?

SE T230 -> Nokia 6020 -> SE k750 -> Samsung D900i-> SE k800i -> Samsung F480 -> SE C902 -> Samsung Avila GPS ->Nokia 5230 -> LG GD510 -> Samsung U900 -> LG GT540 ->SE X10mini pro -> Samsung S8530 WaveII -> Galaxy Mini 2 -> Xperia U -> HTC One S
 #868970  autor: znawca
 02 cze 2016, 17:05
Moim zdaniem tow wygląda tak:

- Jakość wykonania:
Wszystkie poza LG. G4 jest plastikowy, a G5 ma źle spasowaną obudowę (modułowość tylko to pogarsza).
- Dążące do wzorowego możliwości muzyczne:
HTC, Samsung, LG i iPhone - między nimi postawiłbym znak równości (nieco niżej jest P9, ale tylko nieco:) a na głośniku to nie mam pojęcia...
- Aparat, który robi dobre zdjęcia na zewnątrz i tekstu:
Samsung i iPhone - w podanych warunkach sprawdzą się najlepiej.
- Doskonałej optymalizacji nakładki:
hahaha, tutaj powiem złośliwie, że nic się może na tym polu równać z iOS :P
- Czytnik linii papilarnych
Jak wyżej. Apple spopularyzował czytniki i w iPhonach zawsze działały najlepiej (ale niekoniecznie najszybciej)

Generalnie ja bym czekał na iPhone 7 lub kupił 6S, ewentualnie zainteresował się Galaxy S7 (jeśli chcesz wydać dużo kasy).
Jak chcesz zaoszczędzić, to najlepszy będzie Huawei P9, albo LG G4 (najtańszy flagowiec i najlepszy zeszłoroczny flagowiec).
LG G5 i HTC 10 są dobre, ale kosmicznie drogie. G5 + moduły to wyższa cena niż za iPhona!

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!