DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 9 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 #858964  autor: zajadacz
 30 mar 2016, 13:34
harys pisze:(...) i da się go jako tako skonfigurować żeby działał z innymi elementami sieci dostarczonymi przez Huawei. Tak było jeszcze do niedawna z sieciami Aero2 i Plusa.
To bardziej nie działało niż działało. Sprzęt był podpięty pod inne RNC (teoretycznie pod RNC można podpiąć NodeB dowolnego producenta, ale w praktyce jeszcze tego nie widziałem). Obecnie na większości stacji zrobili swap z Huawei na Ericssona/NSN. Dosył też często zmienili na radiolinię do stacji Polkomtela. Sensownie pisze @silvercrest, że bezproblemowo mogą dzielić dosył do stacji, bo to się łatwo da wydzielić (VLAN i osobny port na radiolinii) i producent sprzętu nie ma znaczenia.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #859007  autor: harys
 30 mar 2016, 15:55
A jaka wtedy korzyść dla Plusa? Skoro każdy by siał na swoich 5MHz. Tylko kasa z ewentualnego wynajmu miejsca na masztach i tego dosyłu o którym piszesz. Z drugiej strony może coś w tym jest, skoro sami juz budują i instaluja na właśnych lokalizacjach to poprostu brakujace do wypełnienia zobowiązań pokryciowych stacje wynajmą w ten sposób od Plusa i problem z głowy. Tylko jak to się ma do tej "ekwiwalentności technologicznej" o której mówł Prezes? Z jego słów wynikało że Play daje 5MHz, a Plus daje sprzęt i robią sieć 10MHz
 #859029  autor: zajadacz
 30 mar 2016, 17:15
harys pisze:Tylko kasa z ewentualnego wynajmu miejsca na masztach i tego dosyłu o którym piszesz.
Zębatemu zawsze zależało na kasie.
harys pisze:Tylko jak to się ma do tej "ekwiwalentności technologicznej" o której mówł Prezes? Z jego słów wynikało że Play daje 5MHz, a Plus daje sprzęt i robią sieć 10MHz
O jakiej konkretnie wypowiedzi mówisz i czyjego prezesa? Plusa czy Play?

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #859107  autor: harys
 30 mar 2016, 21:22
Ktoś się z Plusa wypowiadał o tym w temacie. Wynikało z tych słów takze, że Play oprócz tego że da swoją 5, uruchomi ją na maszynach plusa to jeszcze chciałoby kasę od nich. Jutro będę przy kompie to poszukam
 #859141  autor: Halset
 30 mar 2016, 23:05
WTF?
Zatem P4 nieźle cwaniakuje :D
Za słowami Sawickiego z wywiadu dla Interii
NetNet się wycofał z całego procesu, Prezes UKE przydziela obecnie wszystkie rezerwacje od nowa, teraz już bez NetNet. Więc sytuacja jest jasna, obawy że jakieś bloki są skażone nigdy nie były uzasadnione i dziś to już historia.
Tutaj pewnie też chciał coś ugrać, uzasadniając, że NietNiet to mina.
Z drugiej strony Sawicki również może bajdurzyć jak to ma zwyczaj Bang Bang i Grucha

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #859156  autor: kozien70
 30 mar 2016, 23:54
Przypuszczam, że nie chodzi o odciążenie punktu styku, tylko bardziej banalną sprawę: niedawno podpisano z Polkomtelem nową umowę na roaming. Pewnie wynegocjowali korzystniejsze stawki i stąd nagle więcej ruchu zaczęto puszczać w roamingu Plusa.
 #859163  autor: kwasek66
 31 mar 2016, 03:58
silvercrest pisze:A może Play chce zrobić coś na wzór load balancingu pomiędzy dwoma partnerami roamingowymi żeby odciążyć styk Play-T-Mobile?
tak postawić własne stacje... na prawdę dajecie wiarę iż klient play jest odsługiwany tak samo jak własny? :mrgreen:
 #859181  autor: Remington
 31 mar 2016, 08:52
kozien70 pisze:Przypuszczam, że nie chodzi o odciążenie punktu styku, tylko bardziej banalną sprawę: niedawno podpisano z Polkomtelem nową umowę na roaming. Pewnie wynegocjowali korzystniejsze stawki i stąd nagle więcej ruchu zaczęto puszczać w roamingu Plusa.
Dokładnie! Zawsze dotąd zmiany priorytetów następowały po podpisaniu umów roamingowych. Czyli stawki i bieżąca kasa, a nie strategia. Wydaje mi się, że jednak takie działania strategiczne z umowami roamingowymi w ogóle nie są powiązane, pewnie zupełnie inni ludzie się tym zajmują.
 #859182  autor: Kryniczanin
 31 mar 2016, 09:03
Ciekawe czy T-Mobile teraz zrobi szopkę:Nawet Play ucieka od naszej sieci ha ha.

Pamiętacie jaką marketingową szopkę T urządził jak Play do nich przechodził.

To nie tylko cena. T miało już plany co zrobić z kasą od Play a tu d@@a. Tak oto Play urządził T za szopkę T z blokami.
 #859186  autor: Młody..
 31 mar 2016, 09:53
kwasek66 pisze:tak postawić własne stacje... na prawdę dajecie wiarę iż klient play jest odsługiwany tak samo jak własny? :mrgreen:
Ja już nie raz się przekonałem, że jest to nierealne :mrgreen:
 #859215  autor: Wulo
 31 mar 2016, 12:37
Ostatnio pisałem, że moja karta Virgin Mobile dostała dostęp do sieci Plusa, a teraz zauważyłem kolejne zmiany. Będąc w domu telefon łapie zasięg UMTS2100 Play gdzieś na poziomie -97dB do -107dB i podczas rozmowy ZA KAŻDYM razem wyrzucało do T-mobile (pomimo dostępności UMTS900). Zależało mi na HD Voice i miałem ustawiony telefon na tryb 3G only i miałem gwarancję, że mnie nie wyrzuci do różowych, ale telefon uparcie trzymał się UMTS2100 Play i nigdy nie przełączał do UMTS900 Play. Od dwóch dni sytuacja się zmieniła i teraz podczas rozmowy z UMTS2100 Play automatycznie przełącza do UMTS900 Play (sygnał na poziomie -85db do -89db), a po skończonej rozmowie wraca na UMTS2100 Play. Ot taka ciekawostka.

Jak na razie Play nie uruchomił pozostałych częstotliwości LTE (aktualnie tylko LTE1800), pomimo, że modernizowali nadajnik już ponad tydzień temu.
 #860216  autor: kwasek66
 05 kwie 2016, 16:51
Południowa Wlkp.
Karta MNP Virgin:
a - rozmowa na macierzystym PLAY, potrafi przeskoczyć do T-Mobile
b - zasięg PLAY się skończył, witaj T-Mobile
c - wymuszenie zasięgu T-Mobile, po ok 15min. wracasz do PLAY
d - wymuszenie zasięgu PLUS - trzyma od doby, realizuje połączenia, zapomnieli odświeżania załączyć :mrgreen:
 #863041  autor: Benjamin Linus
 22 kwie 2016, 22:51
Podróżując tak po Polsce zauważyłem że dolnej części, czyli od okolic Wrocławia ( ok. 30km od miasta) mimo że mam nie zmienione priorytety to telefon loguje się do Plusa.

Natomiast w środkowej części kraju i na płn loguje się do TM.
 #864554  autor: Przewodnik
 03 maja 2016, 20:19
Coś się chyba dzieje.
Na drugim miejscu mam PLAY (Plus), na trzecim PLAY (T-Mobile) i co ciekawe... ostatni Orange PL, a było PLAY (Orange).
Do Orange loguje, ale pomimo ustawienia priorytetu Plusa na drugie miejsce to i tak jeśli nie PLAY to loguje mnie do T-Mobile.
 #867957  autor: goral2099
 26 maja 2016, 14:24
U mnie, w zależności od miejsca, po zaniku sieci macierzystej jest albo T albo Plus. Tzn są miejsca gdzie zawsze jest T i takie gdzie zawsze jest Plus. Są też takie gdzie jest to "losowa" sprawa.
 #873483  autor: p2225
 24 cze 2016, 21:56
Coś mi się wydaje, że to logowanie się do Plusa zamiast do T-mobile to po to żeby móc testować HD Voice w roamingu Plusa.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #874048  autor: Spacedust
 28 cze 2016, 16:12
Ostatnio jadąc z Konina w stronę Paprotni trzymało mi sieć macierzystą Playa, a tu nagle w samej Paprotni przy maszcie N! pojawił się Plus mimo, że nigdzie w pobliżu nie ma ich stacji i wręcz naturalnie karta powinna się zalogować do T-Mobile.
  • Strona 9 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10