DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #864753  autor: chmielu2
 05 maja 2016, 22:43
Witam,
otóż zamierzam przesiąść się z androida na system Windows i w związku z tym poszukuję telefonu z Windows Phone/Windows Mobile w cenie do 500zł (nowy). Najbardziej zależy mi na:
- rozmiarze do 4,5" (najlepiej 3,5-4)
- płynnym i sprawnym działaniu
- w miarę długim czasie pracy na jednym ładowaniu

ponadto dobrze by było aby telefon miał dobry wyświetlacz o dużej rozdzielczości i obsługiwał internet LTE. Z góry dzięki za każdą propozycję.
 #864775  autor: Eragon
 06 maja 2016, 09:13
No i właściwie - jedynym.

:smt006
 #864787  autor: chmielu2
 06 maja 2016, 12:22
A jak wypadają wobec niej lumie l820 i l920 ? Posiada ktoś może któryś z tych modeli ?
 #864791  autor: klimasz
 06 maja 2016, 13:04
Do 500zł, L550 nie jest jedynym wyborem. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie moim zdaniem L730 za 499zł, nówka. Nie ma LTE, ale wykonaniem zdecydowanie lepsza od 550.
L920 - przeciętna bateria, niezły aparat, nie dostaniesz update'u do W10M. Ogólni posiadałem i fajny sprzęt :) L920 nie kupisz nigdzie nowej. Tylko jakieś dziwne/szemrane importy z CHRL ;)
 #864795  autor: maleczki
 06 maja 2016, 13:37
Trzeba tylko pamiętać że Lumia 730 ma ogromne problemy z gpsem.
 #865110  autor: Marcinekk
 08 maja 2016, 23:07
A ja zamiast proponować jakiś telefon, odradzę Ci tego kroku. Ja swój mam już 9 miesięcy...
jako telefon, do dzwonienia jest w miare ok, jako system, też w miare ok, tyle że strasznie drewniany, ale jeśli chodzi o ogół, o przeglądarkę, przyszłość i aplikacje, to klapa po całej lini.
Np. aplikacja Messengera FB potrafi mi się tak zbugować, że jak wchodzę w nią to mi wyłącza się telefon i zawiesza podczas ponownego włączania, pomaga tylko wyjęcie baterii.
Tak, próbowałem już robić reset do ustawień fabrycznych, przeinstalowywać aplikacje, grzebać w ustawieniach.
Po prostu lipa, już lepiej zapłacić te ~600 zl, kupić jakieś Meizu M2 albo inne Dogee i być spokojnym.
 #865132  autor: gramacz
 09 maja 2016, 09:05
Zakup telefonu z Windowsem to wsiadanie na tonący statek. System sie kurczy w oczach, w 2015 r miał tylko 1,7% udziałow w rynku, spadek z 3% w 2014r. Co gorsze microsoft wycofał się już z dopłacania deweloperom za aplikacje na ich system.
 #865144  autor: greenrs
 09 maja 2016, 09:54
maleczki pisze:Trzeba tylko pamiętać że Lumia 730 ma ogromne problemy z gpsem.
Mam 735 a to chyba prawie to samo poza brakiem DS i obecnością LTE. Nigdy żadnych problemów z GPS nie miałem. Fixa łapie błyskawicznie, wręcz w ułamku sekundy.
gramacz pisze:Zakup telefonu z Windowsem to wsiadanie na tonący statek. System się kurczy w oczach, w 2015 r miał tylko 1,7% udziałow w rynku, spadek z 3% w 2014r.
A jaka jest zależność pomiędzy udziałami systemu na rynku a funkcjonalnością telefonu. Dla mnie to zaleta - zupełny brak wirusów, których hakerom po prostu nie opłaca się tworzyć a przez to system całkowicie bezpieczny - dla mnie ma to duże znaczenie. Jeśli chodzi o aplikacje, znalazłem wszystkie, które są mi potrzebne.
 #865155  autor: maleczki
 09 maja 2016, 11:23
730 to nie to samo co 735, gps w 730 to dramat - wystarczy poczytać w internecie. w 735 nie ma problemu z gpsemem. Miałem 735 więc potwierdzam, że gps śmiga na nim az miło, czego nie można powiedzieć o 730.
 #865410  autor: gramacz
 10 maja 2016, 20:07
greenrs pisze: A jaka jest zależność pomiędzy udziałami systemu na rynku a funkcjonalnością telefonu. Dla mnie to zaleta - zupełny brak wirusów, których hakerom po prostu nie opłaca się tworzyć a przez to system całkowicie bezpieczny - dla mnie ma to duże znaczenie. Jeśli chodzi o aplikacje, znalazłem wszystkie, które są mi potrzebne.
Sam odpowiedziałes sobie, programistom tez nie opłaca sie pisać apek na WP, a microsoft w tym roku już nie płaci deweloperom za przerabianie aplikacji androida dla WP. Czyli to będzie telefon do dzwonienia, ale nie smartfon.
 #865414  autor: motov3
 10 maja 2016, 20:31
Gramacz nie czarnowidz :mrgreen: Jesli dev's nie beda pisac, to bedzie pisal M$ appsy pod Windows, proste. Nie musi ich byc po tysiac kazdego rodzaju, wystarczy ze bedzie jedna, dwie.

Obrazek