DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #864471  autor: Pawel1945
 03 maja 2016, 00:06
Witajcie,
Do tej pory korzystałem z b315 i anteny cybertecha(zestaw sprawdzał się bardzo dobrze),teraz przyszedł czas na ,,przesiadkę"-e5186. Moje pytanie tyczy się anteny,bo na rynku słabo z wielozakresowymi(większość to chińczyki,które nadają się najczęściej do ,,wielozakresowego pirzgnięcia do kosza"jak to kiedyś ktoś napisał),czy taka antena jest ok według was?-http://allegro.pl/antena-atp15-4-zakres ... 57849.html. Czy sobie lepiej darować i kupić coś z cybertecha/dipola? Pozdrawiam
 #864530  autor: ja.michal
 03 maja 2016, 17:25
Coś duży ten zysk w poszczególnych zakresach biorąc pod uwagę wielkość anteny i kąty promieniowania. Wątpię w te 13,5 - 15 dBi, ale prawdą jest przy antenach wielozakresowych, że takie anteny mają wyższy zysk na wyższej częstotliwości, a niższy na niższej. Bierz również pod uwagę różne tłumienie kabla w zależności od częstotliwości. Masz 14 dni na zwrot więc ryzyko wielkie nie jest, jakieś doświadczenie będzie i będziesz mógł się podzielić na forum. :)
 #864560  autor: Pawel1945
 03 maja 2016, 21:38
ja.michał-jak zakupię to oczywiście,że wrzucę opis i może nawet ją ,,rozbebeszę" i stworzy się jakieś zdjęcia.U nas jakoś marazm w antenach wielozakresowych(a zagranica ciut drogo)...ale chińczycy działają :D zysk 40dBi widziałem,cuda na kiju.A już na zakończenie,ukłony dla kolegi z forum bez-kabli,bardzo pomogliście mi,czytam już forum od hmm...3lat i po męsku-Kawał dobrej roboty!
 #864601  autor: ja.michal
 04 maja 2016, 14:17
Tak, anteny z Azji jakoś nabywają dodatkowych dB w transporcie. :P Cieszę się, że znalazłeś potrzebną pomoc. :)
 #864649  autor: Pawel1945
 04 maja 2016, 22:09
Patryk7588-Dziękuję za informację,już spektrum się poszerzyło ciut ciut i też może pomoże komuś w omijaniu chińskich wynalazków.Jak na tą chwilę świeży temat,nadajników nie za dużo(Lte-a)...a jeszczę mam pytanie ot czysto techniczne-czy jak mam antenę panelową dualną cybertecha (1800),to czy ona mi wzmocni też odbiór syganłu na 800Mhz,jak to będzie z końcówkami mocy w routerze?