DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 54 z 71
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 71
 #856162  autor: habish
 14 mar 2016, 12:01
pawczak9 pisze:witam, mam pytanie odnosnie przeniesienia nr z sieci nju mobile do plus. W ofercie plus dla przenoszacych nr jest 6 mies. bez oplat, chcialem zrobic cos takiego ze podpisze umowe z nju tam jest na czas nieokreslony i pozniej przeniesc ten nr do plus, orientujecie sie czy takie rozwiazanie jest mozliwe ?
Jak najbardziej.

Tutaj masz ofertę gdzie możesz uzyskać nawet 11 miesięcy gratis: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 23&t=85225
Tutaj masz oferty Bez Limitu Tylko SIM za 22zł/29zł/31zł: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 23&t=85050
 #859184  autor: michaello1
 31 mar 2016, 09:42
Witam. Chciałbym przenieść numer z PLAY abonament na kartę Virgin Mobile. Chciałbym przenieść numer poprzez wniosek na stronie virgin ponieważ mogę dostać dodatkowy pakiet internet dla przenoszących numer. Jednak oprócz tego chciałbym również złożyć wypowiedzenie do PLAY, bo może zaproponuję mi jakąś ciekawą ofertę, gdy ,,postraszę ich odejściem".
Czy jeśli złożę wypowiedzenie, a Play nie zaproponuje mi nic ciekawego to będę mógł mimo tego złożyć wniosek o przeniesienie i załatwienie sprawy przez Virgin??
 #859212  autor: Gregrin
 31 mar 2016, 12:17
To działa bardziej na zasadzie ze składasz wniosek o przeniesienie w virgin i jeśli play zaproponuje coś ciekawego to wtedy możesz wycofać wypowiedzenie.
 #864326  autor: Maciej Loret
 01 maja 2016, 15:37
Witam,

Umowa do 14.06.2016, okres rozliczeniowy od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca.
W Orange złożę wypowiedzenie o następującej treści: "Oświadczam, że zachowując okres wypowiedzenia (jeden pełny cykl rozliczeniowy), wypowiadam umowę o świadczenie abonamentowych usług telekomunikacyjnych dotyczących numeru telefonu 501 XXX XXX.
Jednocześnie proszę o przeniesienie niniejszego numeru telefonu do sieci Fakt Mobile wraz z zakończeniem świadczenia usług abonamentowych."

Jeśli Orange nie zaproponuje odpowiedniej oferty chciałbym przenieść numer do Fakt Mobile, a
pod koniec umowy idę do salonu Play i mówię, że chcę do Orange?

Powyższa procedura jest OK?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #864338  autor: Gregrin
 01 maja 2016, 16:31
W orange możesz złożyć wypowiedzenie tylko na kartę orange (to nie ich działka -przenosiny do innych sieci, zapewnienie simki itp.).
Maciej Loret pisze:Jeśli Orange nie zaproponuje odpowiedniej oferty chciałbym przenieść numer do Fakt Mobile, a
pod koniec umowy idę do salonu Play i mówię, że chcę do Orange?
Tego nie rozumiem. Jak chcesz się przenieść do faktu to idziesz do salonu play i tam zlecasz to przeniesienie. Musza mieć odpowiednie karty sim i wypełnić wszystkie papiery. Od tego momentu wszystkim zajmuje się fakt. Po sms'ie z potwierdzeniem daty przeniesienia wiadomo już ze orange wie ze chcesz od nich odejść i można dzwonić do DUK czy coś zaproponują.

PS. http://faktmobile.pl/przenies-numer-do- ... le-article
 #864345  autor: Maciej Loret
 01 maja 2016, 18:22
Witam,

generalnie chętnie wysłucham DUK Orange, ale musieliby się wspiąć na wyżyny, żebym został. Generalnie jestem niemal zdecydowany na Play lub jego którąś z jego pochodnych, a potrzebuję na chwilę obecną:
- około 200-300minut do wszystkich
- SD do PLAY i pochodnych
- 10-20MMSów
- min. 1GB internetu, chętnie więcej 2-5GB

Czyli nie piszę wypowiedzenia dla Orange, tylko zasuwam do salonu Play?
A jeśli nastąpi jakiś poślizg pomiędzy Play i Orange? Nie lepiej jednak zadziałać dwutorowo i złożyć wypowiedzenie w Orange, a jednocześnie złożyć w salonie Play chęć przejścia do Faktu?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #864414  autor: f0ku5
 02 maja 2016, 15:24
Nie lepiej, a żaden poślizg nie nastąpi. Wszystko załatwiasz u nowego operatora, u starego nic.
 #864430  autor: Gregrin
 02 maja 2016, 16:57
Zgłoszenie chęci przeniesienia numeru u nowego operatora jest jakby równoznaczne ze złożeniem wypowiedzenia. Nie możesz mieć 2 wypowiedzeń z 2 rożnymi skutkami (przejście na kartę/przeniesienie do innego operatora).
Maciej Loret pisze:A jeśli nastąpi jakiś poślizg pomiędzy Play i Orange?
Przeniesienie wyznaczasz na konkretna datę wiec każdy operator powinien wszystko odpowiednio przygotować. Po kilku godzinach od zgłoszenia przeniesienia numeru dostaniesz sms z potwierdzeniem albo odrzuceniem wniosku przez obecnego operatora.
 #864484  autor: Maciej Loret
 03 maja 2016, 09:06
Gregrin pisze:Zgłoszenie chęci przeniesienia numeru u nowego operatora jest jakby równoznaczne ze złożeniem wypowiedzenia. Nie możesz mieć 2 wypowiedzeń z 2 rożnymi skutkami (przejście na kartę/przeniesienie do innego operatora).
Maciej Loret pisze:A jeśli nastąpi jakiś poślizg pomiędzy Play i Orange?
Przeniesienie wyznaczasz na konkretna datę wiec każdy operator powinien wszystko odpowiednio przygotować. Po kilku godzinach od zgłoszenia przeniesienia numeru dostaniesz sms z potwierdzeniem albo odrzuceniem wniosku przez obecnego operatora.
W piątek około 16.00 złożyłem wniosek o przeniesienie innego numeru do Virgin Mobile. Jak dotąd, żadnej reakcji ze strony VM. Jutro przepadną środki, którymi specjalnie doładowałem konto przed przenosinami. Na szczęście jest to numer zapasowy, wiec wielkiego problemu nie ma, ale na głównym numerze, który chce przenieść z Orange, nie chcę takich jaj...
Stad moje obawy, co do nieskładania wypowiedzenia w Orange.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #864504  autor: f0ku5
 03 maja 2016, 13:25
Ale po co doładowywałeś konto przed przenosinami? Środki się nie przenoszą.
 #864506  autor: Gregrin
 03 maja 2016, 13:30
f0ku5isko pisze:Ale po co doładowywałeś konto przed przenosinami?
Bo przy przenoszeniu numer musi być aktywny. W sumie można wziąć kredyt :)
Maciej Loret pisze:W piątek około 16.00 złożyłem wniosek o przeniesienie innego numeru do Virgin Mobile. Jak dotąd, żadnej reakcji ze strony VM.
W VM załatwiałeś w punkcie czy internetowo ?? Internetowo działa inaczej. Wypełniasz wniosek, oni wysyłają listownie (ok 3 dni roboczych zanim dostaniesz) kartę sim i resztę papierów, podpisujesz i odsyłasz. W momencie jak dostana pocztę (kolejne 3 dni robocze) zaczynają cala procedure.
Jak chcesz wiedzieć co się dzieje to dzwon do CMOK (nie wiem czy dziś maja czynne).
PS. z jakiej sieci przenosiłeś ??
 #864524  autor: Maciej Loret
 03 maja 2016, 16:10
Gregrin pisze: W VM załatwiałeś w punkcie czy internetowo ?? Internetowo działa inaczej. Wypełniasz wniosek, oni wysyłają listownie (ok 3 dni roboczych zanim dostaniesz) kartę sim i resztę papierów, podpisujesz i odsyłasz. W momencie jak dostana pocztę (kolejne 3 dni robocze) zaczynają cala procedure.
Jak chcesz wiedzieć co się dzieje to dzwon do CMOK (nie wiem czy dziś maja czynne).
PS. z jakiej sieci przenosiłeś ??
Na stronie VM. Liczyłem na choćby SMSa, że przyjęli do wiadomości moją chęć przenosin.
Przenoszę z Play na kartę 3zł do VM Freemium, żeby się tym pobawić, bo być może docelowo przeniosę jeden numer do VM Freemium.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #864529  autor: Gregrin
 03 maja 2016, 16:56
Przenieś do play RWK i włącz roczna ważność konta, wtedy nie będzie strachu.
Virgin powinien chyba jakiegoś maila napisać ale już nie pamiętam jak to u nich jest.
 #864696  autor: Maciej Loret
 05 maja 2016, 13:15
Gregrin pisze:Przenieś do play RWK i włącz roczna ważność konta, wtedy nie będzie strachu.
Virgin powinien chyba jakiegoś maila napisać ale już nie pamiętam jak to u nich jest.
Co prawda bez żadnego uprzedzenia, ale dostałem pocztą dokumenty do podpisania.
Dziś wyślę pocztą, może będzie dobrze.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #864922  autor: pantin
 07 maja 2016, 16:04
Maciej Loret pisze:
Gregrin pisze:Przenieś do play RWK i włącz roczna ważność konta, wtedy nie będzie strachu.
Virgin powinien chyba jakiegoś maila napisać ale już nie pamiętam jak to u nich jest.
Co prawda bez żadnego uprzedzenia, ale dostałem pocztą dokumenty do podpisania.
Dziś wyślę pocztą, może będzie dobrze.
Ja dzisiaj wypełniłem wniosek przez stronę www i po wpisaniu kodu potwierdzającego dostałem sms, że wniosek został przyjęty, oczekuj na przesyłkę...
 #865202  autor: Maciej Loret
 09 maja 2016, 14:51
pantin pisze: Ja dzisiaj wypełniłem wniosek przez stronę www i po wpisaniu kodu potwierdzającego dostałem sms, że wniosek został przyjęty, oczekuj na przesyłkę...
Na umowę? Czy na co?
W jaki sposób wysyłają? Mam nadzieję, że nie poleconym...?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #865204  autor: pantin
 09 maja 2016, 14:55
Maciej Loret pisze:
pantin pisze: Ja dzisiaj wypełniłem wniosek przez stronę www i po wpisaniu kodu potwierdzającego dostałem sms, że wniosek został przyjęty, oczekuj na przesyłkę...
Na umowę? Czy na co?
W jaki sposób wysyłają? Mam nadzieję, że nie poleconym...?
No dokumenty wysyłają (ale Ty już je dostałeś) i kopertę zwrotną i chyba kartę SIM.

BTW. Po co umowa jak to jest prepaid?
 #865207  autor: Maciej Loret
 09 maja 2016, 15:06
pantin pisze: No dokumenty wysyłają (ale Ty już je dostałeś) i kopertę zwrotną i chyba kartę SIM.

BTW. Po co umowa jak to jest prepaid?
Przepraszam, będę przenosił jeszcze jeden numer i stąd lapsus.

Jak długo od odesłania dokumentów trzeba czekać?
Dostanę SMSa, że numer jest w VM?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #865208  autor: pantin
 09 maja 2016, 15:10
Maciej Loret pisze:
pantin pisze: No dokumenty wysyłają (ale Ty już je dostałeś) i kopertę zwrotną i chyba kartę SIM.

BTW. Po co umowa jak to jest prepaid?
Przepraszam, będę przenosił jeszcze jeden numer i stąd lapsus.

Jak długo od odesłania dokumentów trzeba czekać?
Dostanę SMSa, że numer jest w VM?
Nie wiem ja czekam za dokumentami. Dostaniesz sms, że wniosek został przyjęty. Potem chyba wysyłają sms z datą przeniesienia i że dotychczasowy operator się zgodził na przeniesienie numeru. A potem to już chyba nic nie wysyłają (ewentualnie w dniu aktywacji numeru; Witaj w Virgin Mobile czy coś takiego), ale wcześniej zauważysz pewnie, że Cie przenieśli jak stara karta przestanie działać a zacznie ta nowa od Virgin.

Zobacz tutaj (co prawda z 8 stycznia): http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... ie#p844322

Jeszcze wysyłają sms, że otrzymali dokumenty
 #865339  autor: Maciej Loret
 10 maja 2016, 12:59
pantin pisze:Potem chyba wysyłają sms z datą przeniesienia i że dotychczasowy operator się zgodził na przeniesienie numeru.
Właśnie dostałem SMS-a, że jutro przeniesienie...
Dziękuję bardzo.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
  • Strona 54 z 71
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 71
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 71