DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #864264  autor: admundo
 01 maja 2016, 10:28
Witam

Poszukuję telefonu dla siebie za ok. 1000 zł. Co moglibyście polecić?

Kryteria:

- w miarę dobrze trzymająca bateria przy zwykłym użytkowaniu (głównie telefonowanie, sms-owanie, sporadyczne przeglądanie internetu, GPS wyłączony na stałe), najlepiej jakby wytrzymała przynajmniej 2 dni przy takim użytkowaniu

- dual SIM

- aparat żeby zdjęcia tekstu w miarę czytelnie robił

Myślałem o Huawei P8 Lite ale nie jestem pewien gdyż dostał słabe opinie za baterię.

Typowe "chińskie telefony" typu Xiaomi 3 Pro i podobne chyba wykluczę gdyż boję się różnych problemów które po czasie mogą się ujawnić, problemów z ich serwisowaniem, jak również braku języka polskiego w telefonie i/lub aplikacjach.
 #864276  autor: maleczki
 01 maja 2016, 11:18
Nie mam jeszcze pełnego cyklu więc ciężko mi powiedzieć, ale korzystam z karty służbowej i prywatnej, net (sporadycznie ale caly czas podpięty pod wifi), apki bankowe, wczoraj nawigacja (bez problemu), dzisiaj od soboty rano mam 58%, dopiero pod koniec tygodnia, a najlepiej po tygodniu roboczym mógłbym powiedzieć. Też to mnie odstraszało, ale zarykuję - za te pieniądze. opinie co do baterii są obiecujące, a również po tym czasie użytkowania - nie spodziewam sie dramatu.
Do 1000 zł może znajdziesz lepsze ale tutaj cena czyni cuda.
Samsung - mam uraz po nakładkach samsungowych nie wiem jak teraz,
Honory są większe - zawsze miałem telefony 4,5-4,7 cala, en ma 5 wiec jakoś ujdzie.
 #864279  autor: T-mati1
 01 maja 2016, 12:24
Zobacz sobie Huawei G8. Metalowa obudowa, dual sim, czytnik linii papilarnych, duża bateria i 3GB ramu. Bardzo fajne urządzenie w pieniądzach do około 1000zł

THUNDER UP!!!
 #864286  autor: maleczki
 01 maja 2016, 12:47
Tak można odczytać, nie zauważyłem tu żadnych anomalii, telefony są w media markt (wersja 1 GB bez dual sim - na nim sprawdzałem rozmiar i zdjęcia) i w Euro - podejdź sprawdź zrób zdjęcie - wg mnie nie ma powodu przepłacać. Bateria są trzy plany, ustawienia - jest jakiś ultra oszczędny. Generalnie w tej cenie daje radę - uwaga jest nakładka emui - popatrz w necie o co kaman - ale to nie problem - przynajmniej dla mnie. Będę później, także pytaj.
 #864288  autor: Eragon
 01 maja 2016, 12:51
Typowe "chińskie telefony" typu Xiaomi 3 Pro i podobne chyba wykluczę gdyż boję się różnych problemów które po czasie mogą się ujawnić, problemów z ich serwisowaniem, jak również braku języka polskiego w telefonie i/lub aplikacjach.
No i zmuszasz biednego człowieka, do sprostowania tychże bzdur.... Ale, skoro muszę...

Do tysiaka złotych to z pocałowaniem ręki, i 2 latami gwarancji dostaniesz ten telefon, gwarancja realizowana we Wrocku, chyba że kupisz u Januszy Biznesu z Allegro.
Poza tym na tym telefonie, jak wgrasz polską wersję MIUI, to masz normalnie nasz rodzimy język. Co więcej, jak zobaczysz gdzieś literówkę w tłumaczeniu, lub jakimś cudem jego brak - to masz forum gdzie możesz to zgłosić, i za tydzień, przy następnej aktualizacji systemu, Twój błąd będzie naprawiony. No i oczywiście, appki masz po Polsku.

Coś od Huawei/Honora będzie dobrym wyborem. Ogarnij też OnePlus X.

:smt006
 #864311  autor: admundo
 01 maja 2016, 13:49
OK już widzę że jest z polskim oprogramowaniem

http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xi ... -32gb-lte/

Jak bateria, aparat (zdjęcia tekstu)?

Czy nie będę znowu nie miał problemów że mi nie będzie Google Play pobierał aplikacji/aktualizacji po WiFi?
Ostatnio zmieniony 01 maja 2016, 13:53 przez admundo, łącznie zmieniany 1 raz.
 #864317  autor: admundo
 01 maja 2016, 13:55
Jak bateria, aparat (zdjęcia tekstu)?

Czy nie będę znowu miał problemów że mi nie będzie Google Play pobierał aplikacji/aktualizacji po WiFi (na rumuńskim ALLVIEW V1 Viper I tak mam i resety telefonu nawet nie pomagają)?
 #864356  autor: admundo
 01 maja 2016, 20:06
T-mati1 pisze:Zobacz sobie Huawei G8. Metalowa obudowa, dual sim, czytnik linii papilarnych, duża bateria i 3GB ramu. Bardzo fajne urządzenie w pieniądzach do około 1000zł
.

Nie mogę znaleźć tego telefonu w wersji Dual SIM w sprzedaży.
 #864363  autor: admundo
 01 maja 2016, 21:10
W x-kom w wyszukiwarce znajduje mi tylko takie:

http://www.x-kom.pl/p/267065-smartfon-t ... pagne.html
http://www.x-kom.pl/p/267066-smartfon-t ... -grey.html

Ale nie widzę nigdzie w opisie nic o Dual SIM...

Na allegro trochę obawiam się kupować telefonu bo tam to różnie bywa :)

Jak na razie znalazłem 3 modele telefonów:

1. Samsung Galaxy J5 SM-J500 Dual SIM
2. Huawei P8 Lite
3. Huawei Y6

W opiniach i testach na youtube Samsung ma trochę mocniejszą baterię i procesor od dwóch Huawei. Jedynie zdjęcia z aparatu są takie trochę jakby nieostre ale do fotografii tekstu powinno wystarczyć.
 #864373  autor: T-mati1
 01 maja 2016, 21:40
Mój znajomy jakiś miesiąc temu kupował w x-kom i były wersję z dual. Może już wyprzedane. Jeszcze były na gorącym strzale w lepszych cenach

THUNDER UP!!!
 #864398  autor: Wiola_K
 02 maja 2016, 10:17