DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 5 z 16
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
 #863957  autor: Rebeliant
 29 kwie 2016, 09:10
Kryniczanin pisze:Ile razy Wam trzeba podstawy wyjaśniać. Rejestracja przez neta zniknie, a obecnie "zarejestrowane" karty będą musiały przejść weryfikację. Nie po to wymyślono obowiązkową rejestrację by podawać w necie dane na Alibabę i 40 rozbójników.

Papier i twardy papier jeśli nie wycofają się.

A co dowodów jak wyobrażacie sobie rejestrację i weryfikację kart choćby Virgina? Tylko poczta z kserem dowodu.
Rejestracja przez neta nie zniknie. Najwyżej będzie trzeba dosyłać skan dowodu (mailowo) lub udać się z dowodem do salonu, do wglądu. Mamy XXI wiek i świat dąży do tego by wszystko załatwiać on-line.
Możemy dziś generować dokumenty elektroniczne, które nie wymagają podpisu, ani pieczątki (potwierdzenia przelewów, PIT-y etc).
 #863978  autor: Kryniczanin
 29 kwie 2016, 10:51
Oczywiście, że zniknie w obecnej formie.

Są pomysły na nową wersję rejestracji elektronicznej.

W skrócie. Podajesz operatorowi swoje dane Pesel, dowód itd. i nr własnego konta bankowego. Operator robi Ci przelew weryfikacyjny na jakąś kwotę np. 1 grosz a Ty w określonym okresie czasu musisz z tego konta o tym nr co podałeś opowi wykonać przelew zwrotny. Wtedy jesteś zweryfikowany jako właściciel prepaida.

Lata temu w 2008 do każdej karty w Play było przypisane konto bankowe na które można było robić przelewy i w ten sposób doładowywało się konto. Być może taki sam wariant będzie teraz.
 #863990  autor: Remington
 29 kwie 2016, 11:24
cinkciarz pisze:Przypomnę tylko, że na dzień dzisiejszy ustawa jest w fazie projektu...
W obecnym Sejmie to jest ostatnio bardzo krótko trwająca faza. W lipcu ŚDM i ustawa musi już wtedy być uchwalona.
Rebeliant pisze:Rejestracja przez neta nie zniknie. Najwyżej będzie trzeba dosyłać skan dowodu (mailowo) lub udać się z dowodem do salonu, do wglądu. Mamy XXI wiek i świat dąży do tego by wszystko załatwiać on-line.
Możemy dziś generować dokumenty elektroniczne, które nie wymagają podpisu, ani pieczątki (potwierdzenia przelewów, PIT-y etc).
Wierzysz w to co piszesz? Pomysłodawcom chodzi o uszczelnienie procesu rejestracji, a nie ułatwianie czegokolwiek. Czyli nie skany papierków, gdzie w byle paincie możesz sobie wszystko pozmieniać, tylko weryfikacja dokumentu przez człowieka.

A że to bez sensu, wydaje się niewykonalne, a dla MVNO oznacza upadek, who cares.
 #864022  autor: cinkciarz
 29 kwie 2016, 13:14
Remington pisze:Pomysłodawcom chodzi o uszczelnienie procesu rejestracji, a nie ułatwianie czegokolwiek. Czyli nie skany papierków, gdzie w byle paincie możesz sobie wszystko pozmieniać, tylko weryfikacja dokumentu przez człowieka.

A że to bez sensu, wydaje się niewykonalne, a dla MVNO oznacza upadek, who cares.
Więc pójdziesz z dowodem do salonu, Pani zaznaczy w systemie "zweryfikowany" i załatwione. No faktycznie niewykonalne!! Całe MVNO upadnie, tak jak to przecież było w innych krajach.
 #864043  autor: Gregrin
 29 kwie 2016, 15:03
Rebeliant pisze: cinkciarz napisał(a):
Więc pójdziesz z dowodem do salonu, Pani zaznaczy w systemie "zweryfikowany" i załatwione.
Dokładnie!
Ale model MVNO charakteryzuje się tym ze nie ma salonów...
 #864062  autor: VIP-Card
 29 kwie 2016, 16:35
cinkciarz ja bym ci mógł z głowy wymienić kilka adresów w kamienicach pod którymi zarejestrowanych jest po kilka spółek i nikt patrząc z ulicy nie spodziewałby się, że obracają milionami :)
 #864066  autor: Kryniczanin
 29 kwie 2016, 17:03
Cinkciarz najwidoczniej wychodzi z założenia:Zastaw się a postaw się.

Zweryfikowany po okazaniu dowodu. Dowcipni jesteście i pocieszni tacy optymiści i na słowo :-)

Klientowi należy się papier potwierdzający, że był osobiście u operatora i załatwił sprawę by w razie dezaktywacji bez podstaw mógł dostać odpowiednie odszkodowanie od porażającego niekompetencją i dziadostwem operatora*.

Pocieszni, dowcipni optymiści jak opłacacie rachunki to dajecie pieniądze i nie bierzecie do łapy potwierdzenia? :lol:

*10 lat temu sam byłem ofiarą takiego działania Plusa.
 #864071  autor: Rebeliant
 29 kwie 2016, 17:38
Remingtonie, nie tyle wierzę w treść swoich postów, co nie wierzę, że naszej władzy uda się stworzyć szczelny system. Dają kredyty na jumane dowody, a co dopiero niezawodny system weryfikacji na głupie prepaidy. :mrgreen:

Kryniczaninie, skoro jesteś taki obeznany w przepisach, to może oświecisz mnie na jakiej podstawie prawnej przeniosłem numer Nju (nie miałem żadnego papieru na rejestrację, nic nie podpisywałem, nie pokazywałem dowodu) do innej sieci? Chętnie przytulę to odszkodowanie za bezprawne działanie firmy Nju.

A tak przy okazji http://www.telepolis.pl/wiadomosci/kome ... 36065.html Virgin chce maksymalnie upraszczać proces, Orange wspomina o rejestracji on-line, ale ja się nie znam.:-)
 #864075  autor: Kryniczanin
 29 kwie 2016, 18:32
Drogi Rebeliancie

Ja mówię o czasach ŚDM i szczycie Nato i po.

Obecny system prawny jeszcze pozwala na takie rejestracje choć operatorzy od nich odchodzą. Np. Plus na Kartę można było tak zarejestrować jeszcze choćby w 2010 obecnie tylko salon.

I zapamiętaj nie ma czegoś takiego jak "firma nju". Bo nju to marka anie firma.

Co do Orange i Virgin - to zwykła polityka nacisków na MSWiA.

Czy będzie skuteczna?
 #864108  autor: ja.michal
 29 kwie 2016, 22:44
Kryniczanin pisze:Zweryfikowany po okazaniu dowodu. Dowcipni jesteście i pocieszni tacy optymiści i na słowo :-)
No patrz, to jak te umowy załatwiane kurierem i sprzętem za kilka tysięcy są legalne?
Kryniczanin pisze:I zapamiętaj nie ma czegoś takiego jak "firma nju". Bo nju to marka anie firma.
Jak już czepiamy się semantyki i prawa to firma to nazwa pod jaką dany podmiot funkcjonuje. ;)
 #864124  autor: odkrywca1
 30 kwie 2016, 00:52
Może nazwiecie mnie niepoprawnym optymistą ale uważam, że operatorowi nie zależy na pozbyciu się prepaidów z tak błahego powodu jak ustawa.
W interesie opa jest jak najprostsza rejestracja, żeby ludzie nie wyrzucili swoich 2-gich i kolejnych kart.
 #864127  autor: Rebeliant
 30 kwie 2016, 01:44
Odkrywco, chyba nie do końca jest tak jak piszesz. Operatorom zależy tylko na kartach aktywnych, a nie na leżakach. Między innymi TM działa w tym kierunku by takie karty wyeliminować.
Myślę, że po części ustawa jest na rękę opom bo mogą liczyć, że w związku z wprowadzeniem obowiązkowej rejestracji, użytkownicy zrezygnują ze swoich, drugich i kolejnych.;)
 #864136  autor: Kryniczanin
 30 kwie 2016, 09:13
No patrz, to jak te umowy załatwiane kurierem i sprzętem za kilka tysięcy są legalne?
No popatrz się najpierw musisz operatowi wysłać skan dowodu nawet będąc wieloletnim klientem a potem okazać dowód kurierowi. Dwustopniowa weryfikacja.

Wczoraj sprawdzane w Play.

Operatorom zależy tylko na kartach aktywnych, a nie na leżakach. Między innymi TM działa w tym kierunku by takie karty wyeliminować.
Dlatego TM rozdaje tysiące leżaków wysyłając je pocztą na swój koszt ha ha
 #864146  autor: Rebeliant
 30 kwie 2016, 11:15
Dlatego TM jako pierwsi zaczęli się wycofywać z RWK. Później ogłosili oficjalne pozbywanie się leżaków i promocje dla aktywnie korzystających (nie wiem jak to wygląda). Natomiast u mnie w rodzinie stare taryfy (ze starą opcją RWK) są nękane telefonami od TM zachęcającymi do zmiany na nowe taryfy.
A co do tych simek darmowych, które teraz przesyłają to fakt, ale jak pójdą do szuflady to długą tam nie pociągną.
 #864168  autor: DanielR
 30 kwie 2016, 14:01
A to moim zdaniem błąd. RWK powinien zostać. Natomiast "próg wejścia" powinien zostać zwiększony. Tzn. tak jak już pisałem parę stron wcześniej, należy z powrotem podnieść ceny zestawów startowych (+ oczywiście rejestracja na jakichś normalnych warunkach). Tak, by każdy ewentualny nowy abonent zastanowił się kilka razy, zanim dokona zakupu.
A później jedynie zachęcać, a nie zmuszać do doładowań konta, atrakcyjnymi ofertami/promocjami.
Wówczas w sieci pozostaną jedynie ci, którym rzeczywiście zależy na swoim numerze i wyłącznie z tymi najistotniejszymi dla siebie kartami SIM.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #864171  autor: darekka
 30 kwie 2016, 14:16
Ale przy takich warunkach statystyki ilości nowych klientów by spadły, a to niezbyt ładnie wygląda w porównaniach i inwestorzy mogą być niezadowoleni :lol: . Zresztą operatorom musi się opłacać produkcja nowych zestawów startowych i ich sprzedaż za kilka złotych skoro je oferują nawet za darmo. Wiedzą co robią-stratni nie są albo odbijają sobie je w abonamentach i bilans się zgadza.

Możliwe, że impulsem do podwyżek cen starterów będzie/albo i nie wprowadzenie słynnej Ustawy o ile ją zatwierdzą i wejdzie w życie obowiązek rejestracji numerów prepaid(zależy w jakiej formie miałaby być ta rejestracja) jeśli będzie to proces urzędowy(czyt.papierek tu i tam,kserko dowodziku/potwierdzenie rejestracji) no i czas pracownika to kto wie.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #864211  autor: Pawel1945
 30 kwie 2016, 20:51
Dla mnie to jest to utrata kolejnego ,,bastionu" prywatności i jakoś mi nie odpowiada,gdy w imię jakiś tam idei Państwo wchodzi mi z butami do domu.Rejestracja może być w ostateczności,lecz niech zrobią zapis,że do tych danych ma dostęp TYLKO ABW,nie windykacja(lux superior itp.)-mam od dwóch tygodni internet mobilny(numer jest nowy) i dostałem już 50 sms-,,prosimy o kontakt pilny w sprawie długu(sic!)",dzwonią itp. ,nie podoba mi się to,że nasze dane są traktowane dosyć hmm...po macoszemu.A wpisy w stylu-,,dobrze wysieka gimbazę" są dla mnie dziwne...Takie coś a'la pies ogrodnika.Karty są bardzo ok-żadnej umowy,można sobie wybierać oferty,ja mógłbym płacić nawet 60zł za 150GB,tylko nikt oprócz playa nie ma oferty takiej na kartę...
 #864213  autor: ja.michal
 30 kwie 2016, 20:57
Kryniczanin pisze:No popatrz się najpierw musisz operatowi wysłać skan dowodu nawet będąc wieloletnim klientem a potem okazać dowód kurierowi. Dwustopniowa weryfikacja.

Wczoraj sprawdzane w Play.
Nigdy nie musiałem tego robić w Orange czy T-Mobile. Tylko wniosek wypełniony online, papiery kurierem, a kurier weryfikował dane. Swego czasu w Play przy przedłużaniu umowy nawet dowodu nie pokazywałem, pierwszą umowę podpisywałem w salonie i tak oczywiście dowód pokazałem, ale kopii nie zrobili. W Play to są w ogóle dziwactwa z tymi papierami. Przy niektórych rzeczach wymyślają pełnomocnictwa notarialne gdzie u reszty wystarczy zwykłe. Lepiej, nie akceptują pełnomocnictwa potwierdzonego przez konsula placówki dyplomatycznej pomimo, że taki dokument jest traktowany jak notarialny.
Rebeliant pisze:Dlatego TM jako pierwsi zaczęli się wycofywać z RWK.
Przecież nadal działa, ale za "skromne" 3 zł miesięcznie i bez opcji włączenia niektórych ofert na koncie.
  • Strona 5 z 16
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16