DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #864077  autor: PawlusG
 29 kwie 2016, 18:36
Wystarczyło podać imię i nazwisko, miałem u nich telefon jakieś 10 lat temu i okazało się, że moje dane cały czas u nich widnieją :)

:)
 #864091  autor: xander21
 29 kwie 2016, 21:13
DanielR pisze:Ja jak dwa razy przenosiłem numer do Play, to babka za każdym razem robiła ksero dowodu na miejscu. Ale to było daaawno temu. Może i w plajcie coś się przez ten czas zmieniło.

Dużo się zmieniło. Nie robią już ksero dowodu, tylko sprawdzają dane. :)
 #864093  autor: Ramirez
 29 kwie 2016, 21:28
PawlusG pisze:Wystarczyło podać imię i nazwisko, miałem u nich telefon jakieś 10 lat temu i okazało się, że moje dane cały czas u nich widnieją :)
7 miesięcy temu numer przenosiłem do orange i robili ksero. Jeszcze musiałem podpisać papier ze zgadzam się na zrobienie ksera dla potrzeb przeniesienia numeru czy coś w tym stylu.
 #864094  autor: solidburn
 29 kwie 2016, 21:35
DanielR pisze:Dwukrotnie przenosiłem numer, wysyłając czarno-biały skan DO. Nie było żadnych problemów z "kolorem oczu". :wink:
Wysłałeś dokładny skan swojego DO nie zmieniając nawet istotnych danych dla siebie?
i cieszysz sie ze nie było problemów ?
Sagittarius pisze:Dokładnie.zrobiłem w tym tygodniu tak samo i przeniesienie doszło do skutku :)
Potencjalni bohaterowie Uwagi u Ryska Cebuli ;)
 #864118  autor: DanielR
 30 kwie 2016, 00:14
Nie rozumiem pytania. Tak wysłałem wydruk skanu dowodu. Owszem mógłbym pewnie coś zmienić w danych, tylko jakoś nie chciało mi się testować, czy to przejdzie czy nie. Cebulą powiałoby, gdyby po takich przeróbkach, odrzucili mój wniosek o MNP. A ja nie mam czasu na eksperymenty.
No i co teraz? Mam się bać? Chyba dziś nie zasnę!

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #864134  autor: Remington
 30 kwie 2016, 09:01
solidburn pisze:GIODO już siadł na telekomy , ogólnie nie kseruje się dowodów kropka
Co do banku, jakie prawo upoważnia bank do posiadania informacji o kolorze twoich oczu ?
do czego to jest im potrzebne ?
Bank ma prawo kserować dowód osobisty klienta, gdyż wprost uprawnia go do tego art. 112 b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe.

http://www.giodo.gov.pl/332/id_art/2839/j/pl/
 #864139  autor: solidburn
 30 kwie 2016, 09:57
Remington pisze:
Bank ma prawo kserować dowód osobisty klienta, gdyż wprost uprawnia go do tego art. 112 b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe.
http://www.giodo.gov.pl/1520016/id_art/6471/j/pl/

Jak pisałem na telekomy już siadł na baki przyjdzie kolej
Bank nadal nie potrzebuje informacji o wzroście kolorze oczu itd itp a tym bardziej
danych w formie skana
DanielR pisze:Nie rozumiem pytania. Tak wysłałem wydruk skanu dowodu. Owszem mógłbym pewnie coś zmienić w danych, tylko jakoś nie chciało mi się testować, czy to przejdzie czy nie. Cebulą powiałoby, gdyby po takich przeróbkach, odrzucili mój wniosek o MNP. A ja nie mam czasu na eksperymenty.
No i co teraz? Mam się bać? Chyba dziś nie zasnę!

Od czasu gdy w banku możesz założyć sobie konto robiąc przelew z jednego konta na drugie konto 1gr wystarczy założyć JEDNO LEWE konto potem juz górki
Do tego zakładanie konta w banku zdalnie np lewy dowód + poprawne dane już nawet nie skan!

To ze są durne przepisy które maja 20lat i nie chronią WAS tylko instytucje to jest NASZ problem nie ich, oni maja procedury my prawdziwe życie

Bank to NIE jest żaden Fort Knox oni maja w d.. ochronę naszych skanów tym bardziej jakieś tam firmy tel, chwilówki, punkty ratalne itd itp gdzie z zamiłowaniem skanujemy nasze dowody

Przesyłamy pełne skany gdzieś w neta bo jakaś tam firemka potrzebuje tak naprawdę sama nie wie czego ale dla pewności zeskanuje wszystko (jak ten kawał ze studentami bo może sie coś przydać ;)

Jeden z wielu przykładów jak bardzo wszystkie instytucje troszczą sie o nasze dane i weryfikują je na każdym kroku żeby przypadkiem nie skrzywdzić niewinnego obywatela ;)
Nie chodzi tu o żadna, panikę sensacje itd ot zwykły kowalki jak każdy z nas vs świat

https://www.youtube.com/watch?v=LiZN6uZIQO8
 #864164  autor: DanielR
 30 kwie 2016, 13:08
solidburn pisze:Przesyłamy pełne skany gdzieś w neta bo jakaś tam firemka potrzebuje tak naprawdę sama nie wie czego ale dla pewności zeskanuje wszystko (jak ten kawał ze studentami bo może sie coś przydać ;)
Pewnie to dla Ciebie niewiele zmienia. Ale być może nie jasno się wyraziłem. Najpierw zeskanowałem, później wydrukowałem (zamiast kserować w jakimś tam punkcie) i w kopercie zwrotnej od VM wysłałem wydruk. Niczego nie przesyłałem poprzez internet.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #864177  autor: solidburn
 30 kwie 2016, 15:04
DanielR pisze: Pewnie to dla Ciebie niewiele zmienia. Ale być może nie jasno się wyraziłem. Najpierw zeskanowałem, później wydrukowałem (zamiast kserować w jakimś tam punkcie) i w kopercie zwrotnej od VM wysłałem wydruk. Niczego nie przesyłałem poprzez internet.
Tu nie chodzi o to jak im to dałeś, tylko po co im to dałeś dane do których nie maja prawa (link GIODO)
no ale 18 lat już masz i sam o sobie decydujesz, chcącemu nie dzieje się krzywda ;)
 #864201  autor: DanielR
 30 kwie 2016, 19:30
Dobrze (pobawię się w adwokata diabła), to teraz powiedz mi, jak operator wirtualny przy MNP ma zweryfikować mnie na odległość, jako właściciela danej karty SIM, jeśli nie zobaczy mojego dowodu?

I co (skoro istnieje ryzyko, że operator nie zadba odpowiednio o moje dane), da zamazywanie informacji o wzroście, kolorze oczy czy wizerunku, skoro pozostałe wrażliwe dane i tak są dla niego dostępne? Jeśli już coś się wydarzy (oby nie), to i tak wypłyną te najwrażliwsze informacje.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #864267  autor: solidburn
 01 maja 2016, 10:55
DanielR pisze:Dobrze (pobawię się w adwokata diabła), to teraz powiedz mi, jak operator wirtualny przy MNP ma zweryfikować mnie na odległość, jako właściciela danej karty SIM, jeśli nie zobaczy mojego dowodu?
Wiesz jego wirtualność nie daje mu żadnych extra uprawnień do gromadzenia skanów danych, wiec jak on to zrobi kurier? salon play? nie wiem to nie problem klientów

DanielR pisze: I co (skoro istnieje ryzyko, że operator nie zadba odpowiednio o moje dane), da zamazywanie informacji o wzroście, kolorze oczy czy wizerunku, skoro pozostałe wrażliwe dane i tak są dla niego dostępne? Jeśli już coś się wydarzy (oby nie), to i tak wypłyną te najwrażliwsze informacje.
Przykładowo data ważności dokumentu albo wzór podpisu po co mu ksero tego? a to bardzo ważna dana umowy, podpisy na slip itp

Kiedyś do założenia np konta kredytu , abo. tel potrzebny był np dowód , leg. studencka , książeczka wojs. prawo jazdy, karta kredytowa itd teraz dochodzimy do sytuacji ze naciśniecie lubię to na fanpage danej instytucji wystarczy ;)

Wiec jak już bawimy się w taka "wygodę" i wszystko online to albo instytucje wezmą na siebie odpowiedzialność za te wszystkie konta za 1gr , kredyty chwilówki itd,
albo przejdźmy na tożsamość cyfrowa, bo na ta chwile raz zrobione ksero (a nawet nie) może sobie latać po internecie bez naszej wiedzy a dzięki e-sądom nawet sie nie dowiesz co się dzieje zanim będzie za późno

Niestety teraz mamy to co mamy i ze swojej strony możesz jedynie ograniczyć się do minimum i liczyć na to ze Twój powycinany skan/ksero będzie mniej interesujące niż inne ładne skany w HD ze wszystkimi danymi :)