DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #863714  autor: tormentor
 28 kwie 2016, 04:51
Witam serdecznie,

po wielu, wielu latach płacenia abonamentu chciałbym się w końcu w pewien sposób uwolnić i przejść na tzw "kartę" :)
Powód jest dość banalny: nowe telefony teraz są w cenach zbliżonych do tych na wolnym rynku, w dodatku bywają miesiące, że prawie wcale nie dzwonię.
Nigdy nie byłem zbytnio w temacie "kart", ale chyba rozbijają się na "internetowe" i "do dzwonienia". Ja jestem gdzieś po środku i tu chyba będzie problem.
Zależy mi przede wszystkim na niezawodnym LTE, miesięcznie zużywam ok 5-10gb. Do tego dobrze byłoby mieć darmowe numery do t-mobile i bezproblemowe przeniesienie numeru z t-mobile. Jestem właśnie w tej sieci. Doradźcie proszę w jakie oferty warto wejść. Jeśli to istotne, to używam Samsunga S5. Pięknie dziękuję za wszystkie rady.
 #863724  autor: Dax13
 28 kwie 2016, 08:09
Wg. mnie najlepsza będzie oferta Orange z przeniesieniem numer. Nolimit + 8GB Internetu za 28zł/mc
Jeżeli ustawisz sobie taryfę Orange Free na kartę to do każdego doładowania 30zł dostaniesz dodatkowe 6GB czyli w sumie 14GB na miesiąc.
http://www.orange.pl/kid,4002009309,id, ... ferta_menu
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2016, 08:14 przez Dax13, łącznie zmieniany 1 raz.
 #863725  autor: greenrs
 28 kwie 2016, 08:13
Najkorzystniej na dziś masz chyba w Virgin Mobile. Nielimitowane rozmowy na wszystkie komórki i stacjonarne, SMS-y i 10 GB dla przenoszących numer za 39 zł/miesiąc. Dodatkowo po każdym doładowaniu masz rok ważności konta.
 #863728  autor: Niezgodna7
 28 kwie 2016, 08:39
tormentor.
1. wypowiedzenie umowy z 30 dni wcześniej, zaznacz na świstku, że chcesz przejść na kartę, a potem się zobaczy co dalej.
2. sprawdź albo dopytaj kogoś obeznanego co Deutsche Telekom ma w ofercie na kartę.
3. żadnych virginów itp.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #863758  autor: pantin
 28 kwie 2016, 10:44
tormentor pisze:Witam serdecznie,

po wielu, wielu latach płacenia abonamentu chciałbym się w końcu w pewien sposób uwolnić i przejść na tzw "kartę" :)
Powód jest dość banalny: nowe telefony teraz są w cenach zbliżonych do tych na wolnym rynku, w dodatku bywają miesiące, że prawie wcale nie dzwonię.
Nigdy nie byłem zbytnio w temacie "kart", ale chyba rozbijają się na "internetowe" i "do dzwonienia". Ja jestem gdzieś po środku i tu chyba będzie problem.
Zależy mi przede wszystkim na niezawodnym LTE, miesięcznie zużywam ok 5-10gb. Do tego dobrze byłoby mieć darmowe numery do t-mobile i bezproblemowe przeniesienie numeru z t-mobile. Jestem właśnie w tej sieci. Doradźcie proszę w jakie oferty warto wejść. Jeśli to istotne, to używam Samsunga S5. Pięknie dziękuję za wszystkie rady.
Ja jestem w podobnej sytuacji. Porady już masz, musisz tylko wybrać, która najbardziej Ci odpowiada. Ja będę się przenosił do Virgin za kilka miesięcy.
 #863764  autor: bobiwr
 28 kwie 2016, 11:03
W przypadku wyboru przejścia do innego operatora, nie opłaca się schodzić w ramach T-M z abo na kartę, bo to tylko wydłuża proces przeniesienia. Chyba, że chcesz zmienić dane osoby zarządzającej numerem. (Jak numer znajdzie się w prepaidzie to wymagana jest ponowna rejestracja użytkownika.)
 #863767  autor: Ramirez
 28 kwie 2016, 11:12
Tak jak było wcześniej wspomniane przechodząc z abonamentu tmobile na kartę dane rejestracyjne zostają automatycznie usunięte. Takie utrudnienie żeby numeru nie przenosić. A ponowna rejestracja potrafi w praktyce trwać ze trzy tygodnie.
Tak jak napisał Dax13 na dzień dzisiejszy najbardziej opłacalne jest orange na kartę a dokładniej taryfa Orange free na kartę. Przenosząc numer do Orange będziesz miał taryfę Orange POP, zmieniasz taryfę na Orange free na kartę. bedziesz tam miał specjalny pakiet dla przenoszących numer za 28 zł rozmowy na komórki i stacjonarne nolimit, smsy tak sami i 8 Gb z lejkiem. Dodatkowo do doładowania w tej taryfie dostaniesz promocyjny internet. Niestety podobno on schodzi w pierwszej kolejności. Wadą Orange jest to ze SIM ma włączony czterocyfrowy PIN którego nie da się wyłączyć. Mnie to osobiście strasznie wkurza.
 #863786  autor: Gregrin
 28 kwie 2016, 13:07
tormentor pisze: w dodatku bywają miesiące, że prawie wcale nie dzwonię.
W takim wypadku doradzałbym nju ale patrząc na to ze potrzeba netu to jednak niewiele da. Najwygodniej (cykliczny pakiet) i z duża ilością netu (bonus za doładowanie się kumuluje) jest (jak już było mówione) w orange.
 #863832  autor: tormentor
 28 kwie 2016, 17:34
Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zaczynam się zastanawiać, czy nie łatwiej po prostu zmienić numer :) Tak trochę na marginesie to LTE w plusie i orange w Wawie to niebo a ziemia na korzyść tego pierwszego.
 #863839  autor: greenrs
 28 kwie 2016, 17:44
tormentor pisze:Tak trochę na marginesie to LTE w plusie i orange w Wawie to niebo a ziemia na korzyść tego pierwszego.
Nie tylko w Wawie... Na Śląsku jest podobnie.
 #863844  autor: Gregrin
 28 kwie 2016, 18:07
tormentor pisze: Zaczynam się zastanawiać, czy nie łatwiej po prostu zmienić numer :) Tak trochę na marginesie to LTE w plusie i orange w Wawie to niebo a ziemia na korzyść tego pierwszego.
Przeniesienie numeru to pestka. Posłuchaj tylko tych rad wyżej (złóż zlecenie przeniesienia u innego operatora zamiast przechodzić w t-mob na kartę) to unikniesz robienia kłopotów przez t-mobile.
Skoro masz taka przewagę w zasięgu LTE na korzyść plusa to weź ofertę submarki tej sieci czyli PLUSH. Masz 10GB (do 30.07.2016, potem 4GB) i nolimit na komórki za 29zl http://www.plushbezlimitu.pl/karta#karta-tab-3
 #863892  autor: pantin
 28 kwie 2016, 20:39
tormentor pisze:Dziekuje za odpowiedz, a czy majac "karte" mam jakieś opcje dokupienia netu? Np. widzę, że kończy mi się i chcę 10gb.
Tak. W Plush masz, z tego co widzę na stronie - 0,5 GB za 5zł, 2 GB za 9 zł (tylko te dwa). We Virgin np. 10 GB za 25 zł, 3 GB za 15 zł.
 #863903  autor: Gregrin
 28 kwie 2016, 21:42
Jeśli tak zależy ci na internecie LTE to może masz u siebie zasięg LTE z play'a ?? Po przeniesieniu do RBM dostaniesz taryfę w której internet LTE (talko na nadajnikach play'a) jest za darmo (do 100GB a później możliwy lejek 1mbps). Nie ma w tej taryfie pakietu minut (jest za darmo do play) ale skoro mało dzwonisz to może nie trzeba. Więcej o tej taryfie w pkt III.II.2.b http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=83390
 #863946  autor: sa
 29 kwie 2016, 08:32
tormentor pisze:Kurcze, to tak patrze, że sumując wyjdzie niewiele mniej niż jakies sensowne abo... No to wróciłem do punktu wyjścia :(
Skoro chcesz 5-10GB neta to niestety,ale tego nikt ci nie da za 10zł w stałej ofercie. za to trzeba dodatkowo zabulić więc i wychodzi cenowo jak abo..Najkorzystniej chyba jednak virgin bo za 39zł..
 #864049  autor: PawlusG
 29 kwie 2016, 15:34
sa pisze:Najkorzystniej chyba jednak virgin bo za 39zł..
To samo co w Orange za 28 zł :D
Przenosimy numer do Orange Free i można włączyć pakiet rozmowy, SMSy i internet 8 GB za 28 zł miesięcznie.
Wystarczy doładowywać nr co miesiąc za 30 zł, wtedy dostajemy 6 GB z bonusu, albo co dwa miesiące 60 zł i bonus 15+1 GB.
W opcji miesięcznej wychodzi 8+6=14GB za 30 zł (2 zł za każdym razem zostaje nam na przyszłość).
Jeśli wybierzemy opcję dwumiesięczną, to za 30 zł dostaniemy 8+(16/2)=16 GB i też zostaje 2 zł na przyszłość.
Do tego dochodzi jeszcze opcja skarbonka, która zwraca nam 5% wartości doładowania na konto, przy doładowaniach 30 zł będzie 1,5 zł miesięcznie x 11 = 16,5 zł.
Dodatkowo przy każdym doładowaniu zostawało 2 zł x 11= 22 zł, czyli z bonusów 22+16,5=38,5 zł, a to nam daje jedno doładowanie gratis i jeszcze zostanie 10,5 na przyszłość.
Podsumowując w opcji doładowania miesięcznego mamy nielimitowane rozmowy i SMSy, 14 GB internetu za realną cenę (30x11-10.5)/12=26,63 zł.

:)