DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #849213  autor: Zeref
 04 lut 2016, 10:25
Hejka :)

W ostatnim czasie obserwuje bardzo wolny rozwój pamięci RAM w smartfonach. Pamiętam jak szybko i wręcz gwałtownie smartfony rozwijały się pod tym względem kilka lat temu :

2008 - premiera pierwszego smartfona opartego na androidzie HTC Dream z 192MB RAM

Tutaj chyba nie trzeba nic komentować :)

2011 - na świat wyszedł androidowy król, Galaxy S II z 1GB RAM

Czyli aż 5x więcej pamięci RAM względem HTC Dream

2013 - na świat wylazł Galaxy Note 3 z 3GB RAM

Kolejna przepaść jeżeli chodzi o pamięć RAM, i to zaledwie dwa lata później. Trzy razy więcej pamięci RAM w porównaniu do Galaxy S II

2015 - wychodzi Galaxy Note 5 z 4GB RAM

Minęły "aż" dwa lata, i nastąpił wzrost pamięci RAM jedynie o 33% względem Note 3.

2016 - przecieki mówią, że flagowce jak Galaxy S6, znów będą miały "jedynie" 4 GB RAM

Co się dzieje? Procesory, aparaty, wszystko się rozwija, a pamięć RAM gwałtownie zaczyna hamować? :lol:

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001
 #849310  autor: pakierhakierxd
 04 lut 2016, 17:26
A potrzeba ci aż tyle ramu :)
mi spokojnie wystarczy 2gb ale i w tablecie mam 1 gb/2 smart 512 - da się przeżyć :D ,czasem zwalnia przez małą ilość ale nie jest to aż tak uciążliwe.

Pozdrawiam :)
 #849461  autor: Zeref
 05 lut 2016, 11:01
pakierhakierxd pisze:A potrzeba ci aż tyle ramu
mi spokojnie wystarczy 2gb ale i w tablecie mam 1 gb/2 smart 512 - da się przeżyć ,czasem zwalnia przez małą ilość ale nie jest to aż tak uciążliwe.
W sumie nie siedzę tak w tym, ale jeżeli faktycznie starczy nawet 2 GB pamięci RAM, to można do tej pory siedzieć z powodzeniem na topowych telefonach z 2013 roku, które obecnie w 2016 roku są tanie jak barszcz, zwłaszcza używki :O

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001
 #851150  autor: wook
 14 lut 2016, 22:19
a może to że ilość ram nie rośnie jest spowodowane tym, że jest problem ze zrobieniem pojemniejszej kości przy aktualnym poborze prądu? Bo widzę że jest już android w wersji 64 bitowej.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"