DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #850852  autor: Xy
 12 lut 2016, 18:43
Hej,
Skoro Hyde Park, to mogę ;-)
Wybieram zmywarkę. I mam do was kilka pytań jako, że jest to urządzenie całkiem nowe dla mnie i nigdy z takowym nie miałem do czynienia i w tej materii jestem jasno zielony.
Zmywara ma być:
- do zabudowy (60 cm)
- połowa załadunku
- bezawaryjna
- w miarę cicha
- budżet max. 1400 zł.
Nie wiem na co jeszcze zwraca się uwagę. W sklepie pan mówił, że lepiej wybrać Boscha niż Hotpointa Aristona. Jakieś Electroluxy czy Samsungi warto brać pod uwagę? Czy w tej cenie każda jest mniej więcej taka sama jakościowo / programowo?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #851034  autor: Voltman1988
 14 lut 2016, 01:48
Ja w domu mam boscha i zona nie nazekw. Zawsze mamy zwrot za wode. Potrzebna taka duza? Nie lepiej 45?


Przy wyborze kieruj sie klasa energooszczedna i zuzyciem wody. Programy nie maja znaczenia wiekszego...
 #851045  autor: Ricki1980
 14 lut 2016, 09:44
Kilka miesięcy temu kupiłem Electroluxa Tp701n nową bez gwarancji za 650 zł. Wychodzę z założenia, że zapewne dwa lata wytrzyma, więc wtedy znowu poszukam okazji i kupię następną nową zmywarkę. Niestety obecnie te sprzęty są dość zawodne, a ich naprawa po gwarancji jest mało opłacalna.
 #851054  autor: maker3
 14 lut 2016, 11:03
@Voltman1988 Zmywarki 45cm nie mają żadnego sensu. Wody i prądu ciągną tak samo.
Jak ktoś ma miejsce na 60cm nie ma co polecać gorszego sortu.

Zresztą identycznie z funkcją 1/2. Długookresowo taniej wychodzi kupić kilka talerzy więcej, żeby mieć zapas na dwa dni.

3 lata temu długo rozkminiałem nad zmywarką, niestety w sieci nie ma tylu artykułów/testów co o telefonach ;( Ostatecznie zdecydowałem się Beko, jakiś model ze średniej półki, właśnie ok. 1400. Akurat mieli promocje i oferowali 5 lat gwarancji. Pozostałe parametry również były ok: zużycie: 10l, głośność 43dB, klasa A++.
Do tej pory działa bezawaryjnie.
Zmywarki Amici też ponoć pochodzą z fabryk Beko. Mam jedną w rodzinie. I też już działa 4-5 lat bezawaryjnie.
 #851077  autor: Voltman1988
 14 lut 2016, 13:46
Wielkosc zmywarki uzaleznia sie do ilosci domowników. Z doswiadczenia wiem ze dla 3 domownikow 60cm zmywarka jest zaduza.

Ale wielkosc to kwestia idywidualba.

Ja w domu mam bosha i przez 3 lata sprawuje sie bez problemowo.
 #851130  autor: Xy
 14 lut 2016, 19:51
Voltman1988 pisze:Nie lepiej 45?
A pozostałe 15 cm czym wypełnię? Chcieliśmy 60, mamy miejsce na 60 i takiej szukamy. 45 to bezsens...

Voltman1988 pisze:Przy wyborze kieruj sie klasa energooszczedna i zuzyciem wody.
A połowa załadunku? Ma to znaczenie?

Ricki1980 pisze:Kilka miesięcy temu kupiłem Electroluxa Tp701n nową bez gwarancji za 650 zł. Wychodzę z założenia, że zapewne dwa lata wytrzyma
Ja bym wolał aby wytrzymała kilka lat ;-) Co do ceny to tanie mięso psy jedzą. I coś w tym jest...

Ricki1980 pisze:Niestety obecnie te sprzęty są dość zawodne, a ich naprawa po gwarancji jest mało opłacalna.
Nam odradzano Hotpointa i polecano Boscha. Nie wiem na ile Bosch jest dobry, a na ile sprzedawcy muszą wyrobić kontrakty. Bo jeżeli zmywarka Bosch jest tak dobra jak elektronarzędzia tej marki to podziękuję :-)
O Beko nic nie chcę słyszeć. Dla mnie to śmieć, a nie produkt AGD (paskudne doświadczenia z kilkoma urządzeniami tej marki).
Electrolux?
I faktycznie zwracać uwagę na klasę zużycia wody i prądu, a na ilość programów niekoniecznie?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #851142  autor: Maciej Loret
 14 lut 2016, 20:55
Xy pisze:I faktycznie zwracać uwagę na klasę zużycia wody i prądu?
Różnica w zużyciu energii i wody jest niemal pomijalna.
Wystarczy 60 sekund z kalkulatorem w ręku, żeby sprawdzić dla dwóch dowolnie wybranych modeli.

Gdyby różnica wynosiła wynosiła 0,10kWh/cykl i biorąc pod uwagę codzienne użycie, to nawet przy bardzo drogiej energii, powiedzmy 0,6PLN/kWh, mamy 30zł/rok.
Gdyby różnica wynosiła wynosiła 3l wody /cykl i biorąc pod uwagę codzienne użycie, to przy cenie wody ze ściekami nawet powiedzmy 0,015PLN/l, mamy 16zł/rok.
Razem niech będzie nawet 50zł/rok dla różnicy między najgorszym i najlepszym sprzętem, przy czym dla różnicy w cenie powiedzmy 500zł,zwróci się ona po 10latach...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #851176  autor: Ricki1980
 15 lut 2016, 10:10
Jeśli szukasz trwałego produktu to tylko Miele. Dalej Bosch, Electrolux i reszta. Nawet kupują najdroższą zmywarkę efekt końcowy będzie zależał od zastosowanych środków do mycia. Głównie tabletek lub żelu i nablyszczacza. Sól najlepiej gruboziarnista. Wcale nie jest powiedziane, że tanie mięso psy jedzą, są wybitnie dobre produkty w przystępnej cenie i buble za majątek. Nikt bogatemu nie zabroni...
 #851177  autor: M a r c i n
 15 lut 2016, 10:14
Ja mam Whirlpool ADG 6240 FD/1

Klasa energetyczna A+
Pojemność - ilość kompletów 13 kpl.
Roczne zużycie energii elektrycznej 288 kWh
Roczne zużycie wody 1680 litrów
Klasa efektywności suszenia A
Poziom hałasu (zmywanie) 42 dB
Zużycie energii w cyklu 1,03 kWh
Zużycie wody w cyklu 6 litrów

Do tego Finish Quantum Max. 40 tabletek za 32 zł starczyło mi na 2 miesiące

Obrazek
 #851226  autor: Xy
 15 lut 2016, 13:44
Maciej Loret pisze:Różnica w zużyciu energii i wody jest niemal pomijalna.
Wystarczy 60 sekund z kalkulatorem w ręku, żeby sprawdzić dla dwóch dowolnie wybranych modeli.

Gdyby różnica wynosiła wynosiła 0,10kWh/cykl i biorąc pod uwagę codzienne użycie, to nawet przy bardzo drogiej energii, powiedzmy 0,6PLN/kWh, mamy 30zł/rok.
Gdyby różnica wynosiła wynosiła 3l wody /cykl i biorąc pod uwagę codzienne użycie, to przy cenie wody ze ściekami nawet powiedzmy 0,015PLN/l, mamy 16zł/rok.
Razem niech będzie nawet 50zł/rok dla różnicy między najgorszym i najlepszym sprzętem, przy czym dla różnicy w cenie powiedzmy 500zł,zwróci się ona po 10latach...
Czyli coś jak z oponami. Michelin Green X są niby super oszczędne bo auto pali na nich pół litra mniej. A jak depnę dwa razy mocniej spod świateł to spalanie idzie w łeb :-) Miałem takie na zimę i oprócz tego, że w teorii auto paliło na nich mniej to nie trzymały na boki :-)
No ok, to klasy energetyczne i wodne raczej pomijam w takim razie. Skoro roczna różnica jest faktycznie tak nieistotna to może kierować się poziomem hałasu? Jedne zmywarki mają przykładowo 45 decybeli, inne 50. Czy to oznacza, że ta druga jest pięć razy głośniejsza? Czy w ogóle to także ma jakieś znaczenie? Kuchnię mam półotwartą to znaczy oddzielne pomieszczenie ale jest duże wejście do niej bez drzwi.

Ricki1980 pisze:Jeśli szukasz trwałego produktu to tylko Miele. Dalej Bosch, Electrolux i reszta.
Gdyby było nas stać na Miele to nie byłoby tego wątku ;-) Mamy piekarnik Electroluxa (EOA 45551OK) i póki co spisuje się bez zastrzeżeń. Jeśli zmywara tej firmy także byłaby dobra to może warto? Boscha bierzemy mocno pod uwagę ale linki do wybranych modeli pod koniec tego postu.

Ricki1980 pisze:Nawet kupują najdroższą zmywarkę efekt końcowy będzie zależał od zastosowanych środków do mycia. Głównie tabletek lub żelu i nablyszczacza. Sól najlepiej gruboziarnista.
M a r c i n pisze:Do tego Finish Quantum Max. 40 tabletek za 32 zł starczyło mi na 2 miesiące
A te Finisze to faktycznie dobre? Inne typu Somat czy np. kostki myjące Ludwik warto czy e tam i lepiej się trzymać dobrego Finisza? O tym też nie mam pojęcia zanadto ;-)

Ricki1980 pisze: Wcale nie jest powiedziane, że tanie mięso psy jedzą, są wybitnie dobre produkty w przystępnej cenie i buble za majątek. Nikt bogatemu nie zabroni...
Jedzą, jedzą. A przynajmniej wynika to tak z mojego doświadczenia, że albo tanio albo dobrze. Poprzednie auto kupiłem za 1/3 mniej niż przeciętne, rynkowe ceny i okazało się, że było zjedzone przez rudą (wyszło to po dzwonie). Wkrętarka kupiona tanio wytrzymała równiutko pół roku. U mamy wieża nabyta po okazyjnej cenie też wyzionęła ducha szybciej niż myślałem.
Oczywiście można kupić sprzęt, gdzie 1/3 ceny to podatek za znaczek ale moim zdaniem zazwyczaj wyższa cena koresponduje z wyższą jakością. Jednakże to jest temat na zupełnie inny wątek.


W zmywarkach wstępny wybór padł na taki produkt. Warto czy też nie warto?
http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabu ... 90eu.bhtml

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #851276  autor: Xy
 15 lut 2016, 18:53
M a r c i n pisze:Somat mi nie pasuje, bo trzeba ściągać folię przed włożeniem.
E, to lipa. Wolę takie, gdzie folia się sama rozpuszcza. Coś jak kapsułki do pralki albo kostki z Biedry do kibla ;-)
M a r c i n pisze:Szkoda, że ta Twoja ma tylko 4 programy.
A moja pralka LG ma ich 12 (tyle opcji wokół programatora) plus przyciski od innych funkcji jak bez zagnieceń, płukanie antyalergiczne, oraz takie, których nawet nie pamiętam ;-). Korzystam z programu "mieszane", "szybkie pranie 30 minut" i czasem "płukanie + wirowanie". W przypadku zmywałki pewnie będzie tak samo, że albo "eco" albo szybki. A może się mylę... ?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #851280  autor: M a r c i n
 15 lut 2016, 19:29
U mnie w sumie używa się 5 na zmianę ;) Jeśli Ci pasuje Bosch to bierz. Zmywarka jak zmywarka :)

Obrazek
 #851286  autor: Xy
 15 lut 2016, 19:36
M a r c i n pisze:Zmywarka jak zmywarka
Umyje dobrze naczynia taki Bosch z mojego linku? Nie będę musiał po niej poprawiać zmywakiem? Nie zrujnuje finansowo kosztami prądu i wody? Nie zepsuje się dzień po gwarancji?
Bo jeżeli jest jak mówisz czyli "zmywarka jak zmywarka" to może nie ma sensu dalej szukać tylko kupić tę i koniec ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #851288  autor: M a r c i n
 15 lut 2016, 19:39
Ja biorąc tego whirlpoola patrzyłem na zużycie wody i prądu. W sumie opinie miała dobre, więc wziąłem

Obrazek
 #851345  autor: Voltman1988
 15 lut 2016, 23:32
Nie zrujnuje. Mam Boscha ponad 3 lata i chodzi elegansko. Nie przykładając dużej miary do programów. Wybierz zmywarke co ma kilka a i tak będziesz korzystał z niewielu. Eko to tryb niby oszczędny ale nie wszystko umyje. A czy zmywarka domyje zależy od środkówużytych oraz ilości godzin przełożonych w zmywarce. Bosch czy Electrolux i wiele innych jest. Jak odpowiada ci Bosch to ho bierz. Mi działa bez zarzutu. Rodzice maja wirpoola chyba z 10 lat i dalej działa.
 #851380  autor: Xy
 16 lut 2016, 11:52
Tak więc chciałem podziękować wszem i wobec za pomoc, porady i sugestie. Analizując wszelkie za i przeciw wybraliśmy Boscha z mojego linku (SMV 40D90EU) w Media Expercie, bo było taniej o 42 złote niż w Euro.
Co do marki to widzę, że nie ma się co kierować znaczkiem na obudowie sprzętu. W domu mamy AGD Samsunga (lodówka, odkurzacz), LG (pralka) Electroluxa (piekarnik), Whirlpoola (płyta gazowa), Tefala (czajnik, garnki i patelnie) i teraz dojdzie Bosch. Marka jak marka. Ważne, aby nie no-name ;-)
Pojutrze mają dostarczyć... Zobaczymy jak się będzie sprawowała.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #871889  autor: kastiel
 16 cze 2016, 07:52
My się zastanawialiśmy nad zmywarką 45 cm a 60 zm. Wybraliśmy tą drugą i jesteśmy zadowoleni. Nie sądziliśmy nawet ,że naczynia tak szybko się zbierają. Mamy 1 dziecko a pomimo tego zmywarkę włączamy praktycznie codziennie. Plus n a pewno za oszczędność czasu jak i kasy na rachunkach bo zużycie wody jest zdecydowanie niższe.
Wybraliśmy zmywarkę marki Candy ( wczesniej mielismy juz kilka sprzętów i byliśmy zadowoleni z firmy). Zmywarka dość pojemna, z koszykiem na sztućce ( szuflada to zbędny bajer moim zdaniem). Kosze są dobrej jakości. Domywa nawet najbardziej zabrudzone gary.
 #872986  autor: Kamilaa
 22 cze 2016, 10:55
Ja ostatnio szukałam zmywarkę do zabudowy na ---wymoderowano-Remington--- . Miałam problem bo zastanawiałam się nad ---wymoderowano-Remington---. Tam mają tak duży wybór, że ciężko się zdecydować. :P W końcu kupiłam i jestem bardzo zadowolona.