DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 19 z 39
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 39
 #850963  autor: goral2099
 13 lut 2016, 13:49
Aaaaaa! Już rozumiem! A T by udostępniło swój blok dla P4 za darmo. No jasne - ależ ja jestem głupi! ;)
 #850967  autor: zajadacz
 13 lut 2016, 14:27
Halset, Ty udajesz tak nierozgarniętego, czy serio nie kapujesz, że byłaby to umowa dzierżawy blok D z P4 do T-Mobile, a blok E z T-Mobile do P4. Każdy by dzierżawił za te same pieniądze i wyszłoby na zero.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #850970  autor: Halset
 13 lut 2016, 14:51
@zajadacz - nie załamuj mnie. Wystarczy już goral...
Według naszych informacji Play zaproponował T-Mobile objęcie albo bloku D, albo bloku E i umowę dzierżawy bloku Playa (bez przeniesienia praw własności), które pozwoliłyby T-Mobile na to, o co wnioskuje: korzystanie z ciągłego bloku 2 x 10 MHz sąsiadującego z częstotliwościami Orange. Tyle, że nie jako właściciel, ale jako dzierżawca do czasu prawnego ustalenia sytuacji po rezygnacji NetNetu i prawdopodobnych odwołań od decyzji o przydziale rezerwacji.
Według naszych informacji Play zaproponował T-Mobile objęcie albo bloku D, albo bloku E i umowę dzierżawy bloku Playa (bez przeniesienia praw własności), które pozwoliłyby T-Mobile na to, o co wnioskuje: korzystanie z ciągłego bloku 2 x 10 MHz sąsiadującego z częstotliwościami Orange.
Kto zaproponował? Play
Kto się "boi" roszczeń NN? Play
Czy jest coś napisane, że mowa o dzierżawę TMobile? Jest tylko mowa o dzierżawę bloku Play.
Czyli - Play do TMobile - zamieniamy się blokami ale chcemy mieć gwarancję. My sobie budujemy własne 5Mhz, wy dostajecie pełne 10Mhz. Tylko, że może być smród po NN więc nie chcemy zostać z ręką w nocniku. Czyli my się zamieniamy, robimy swoje LTE800 na 5Mhz a wy do czasu wyjaśnienia sytuacji z NN - dzierżawicie nasz pierwotny blok. Po załatwieniu spraw - dostajecie go na własność.
Dopiero wtedy Play miałby formalnie przenieść prawa własności na T-Mobile.

Teraz kapisz?
Tmobile nie chce ponosić dodatkowych kosztów poza 4mld, za to co spierniczyło UKE a P4 - mają asa w rękawie, czyli skacząca pchła - chce jak najwięcej ugrać.
A dlaczego ugrać? Ponieważ ta cała sytuacja z NN jest różnie interpretowana a przy wykorzystaniu zamieszania z NN, Play za dzierżawę bloku ugra coś na roamingu z TM, i wtedy ma więcej kasy na inwestycje pod LTE800.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #850977  autor: goral2099
 13 lut 2016, 15:25
zajadacz: nawet nie próbuj...to nie ma sensu. :)

Zresztą nie ma co się spierać - nikt nie zna szczegółów negocjacji.
 #850980  autor: zajadacz
 13 lut 2016, 15:42
Halset, przeczytaj sobie na telko.in artykuł prezesa Play. http://www.telko.in/zrobmy-nowy-przetarg-na-blok-e,0
Zaproponowaliśmy pozostanie przy bieżącej alokacji bloków częstotliwości (tzn. Play – D, T-Mobile – C i E), jednak pod nadzorem Prezesa UKE podpisalibyśmy wzajemną „umowę dzierżawy częstotliwości”, która pozostałaby w mocy do momentu, w którym rezerwacja bloku E stanie się ostateczna tj. wolna od ryzyk prawnych. Następnie UKE dokonałoby zamiany rezerwacji. Wyraziliśmy naszą gotowość zabezpieczenia takiej umowy za pomocą sankcji administracyjnych lub cywilnych, które można by uzgodnić, aby dać stronom komfort. W naszym przekonaniu takie podejście jest uczciwe, zrównoważone oraz pragmatyczne.
Ja wzajemną umowę rozumiem tak, jak napisałem wcześniej, że Play dzierżawi E, a T-Mobile D i wychodzą na zero. A brak odpowiedzi T-Mobile na ten artykuł świadczy o tym, że tutaj prezes Play raczej nie kłamie.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #850984  autor: Halset
 13 lut 2016, 16:06
Zajadacz
Ja się opierałem na innym newsie a Ty na innym, co świadczą inne z naszej strony cytaty.
Tylko jak porównamy mój cytat i Twój..... co oznacza słowo wzajemną?
Wg mnie wzajemna = umowa między TM a Play. Umowa jako umowa. A nie wzajemna dzierżawa.
Bo to nie miałoby sensu, dlaczego TM miałby zrezygnować z takiej opcji.
Druga sprawa - po co wzajemna dzierżawa. Przecież może być wzajemna umowa między sobą na piśmie. Na jakiego grzyba dzierżawa? Dzierżawa jest wtedy gdy jeden podmiot płaci a drugi pobiera za to opłatę.

Dlatego też wzajemną - oznacza wzajemną umowę między TM i Play.

I stąd, inaczej to brzmi, użyte są inne słowa ale chodzi o to samo. Wzajemna umowa dzierżawy między Play i TM, (nie między Play a UKE czy TM i UKE czy coś innego) o dzierżawienie bloku P4, dopóki się nie wyjaśni sprawa z NN. Dlatego też się nic nie zmieniło i nie masz komentarza ze strony TM.

@A Ty goral - zostaw komputer, oddaj rodzicom telefon z netem i zacznij się uczyć. Bo niektórzy mają rację - zero myślenia tylko łykacie wszystko jak młode pelikany.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #850995  autor: zajadacz
 13 lut 2016, 19:09
@Halset: Rozumiesz to tak jak chcesz zrozumieć, a nie tak jak jest napisane. Jeśli chodziłoby o zwykłą dzierżawę, to nie było by tam słowa "wzajemną", bo po co miałoby być? Dzierżawa to dzierżawa, nie może być wzajemna, jeśli obie strony nie dzierżawią sobie na wzajem. I to na co ja się powołuję jest nowszym źródłem od Twojego.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #851028  autor: Halset
 13 lut 2016, 23:38
zajadacz pisze: Jeśli chodziłoby o zwykłą dzierżawę, to nie było by tam słowa "wzajemną", bo po co miałoby być? Dzierżawa to dzierżawa, nie może być wzajemna, jeśli obie strony nie dzierżawią
Wzajemna umowa dzierżawy a nie wzajemna dzierżawa. Tak powiedział prezes Play
I tak na logikę. Po co mają sobie nawzajem płacić w sumie za to samo? I dlaczego jakby mieli płacić nawzajem, TMobile się na to nie zgodził?
Sorry, ale dla mnie to się nie trzyma kupy.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #851033  autor: ja.michal
 14 lut 2016, 01:40
Halset pisze: Po co mają sobie nawzajem płacić w sumie za to samo? I dlaczego jakby mieli płacić nawzajem
Żeby mieć koszty i niższy podatek? :P
 #851037  autor: Kryniczanin
 14 lut 2016, 06:40
UKE

Urząd Kreowania "Elastyczności"

GSŻ nic nie robi na darmowym 2600 wszystko ok, T nie odbierze 800 - wykluczenie z przetargów.

Magdalena Kali Travel.
 #851067  autor: zajadacz
 14 lut 2016, 12:24
Halset pisze:I tak na logikę. Po co mają sobie nawzajem płacić w sumie za to samo? I dlaczego jakby mieli płacić nawzajem, TMobile się na to nie zgodził?
Sorry, ale dla mnie to się nie trzyma kupy.
Pisałem już o tym. W Polskim prawie nie ma czegoś takiego jak barter i trzeba podpisać umowę dzierżawy za pieniądze w jedną stronę i w drugą. Dla mnie się to trzyma kupy pod jednym warunkiem: blok E faktycznie ma wadę prawną. Play ma bardzo dobrych prawników (dziury prawne i ich obawy sprzed aukcji się sprawdziły), a T-Mobile też może wiedzieć o co chodzi i dlatego chce za wszelką cenę wcisnąć od razu blok E Playowi, zamiast teraz dzierżawić i poczekać ze stałą zamianą na ostateczne odwołania. Tym bardziej, że UKE już ma mokro w gaciach, że T-Mobile nie zapłaci 2 mld, bo się boi tej wady prawnej i ich szantażują. Więc zdecydowanie coś może być na rzeczy z wadami prawnymi bloku E. W końcu Zębaty nie jest idiotą.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #851072  autor: kwasek66
 14 lut 2016, 13:39
W sumie:
- Play, T nie kupi, a my za 0,3mld i możemy sobie wojować o odszkodowanie, jak cokolwiek złego z blokiem będzie się dziać... a na dziś lecimy z pojemniejszym LTE800
- T-Mobile, wylicytowało drogo, powinno kupić aby dokopać Play, różne interpretacje prawa, blok nie obok siebie, możliwość utraty wiarygodności przy kolejnych aukcjach.

Jakby nie licząc, Play może kupić 6x taniej, T-Mobile ma jeszcze problem wizerunkowy swoich ofert... Może wróci reklama porównawcza?
 #851362  autor: Kryniczanin
 16 lut 2016, 09:02
Może trochę nie na temat, jednak u Zębatego bida aż piszczy właśnie nie przedłużył F1 dla swoich kanałów. W zamian F1 trafiło pośrednio do...T-Mobile. Kanał Eleven jest w Playerze T-Mobile.
 #851414  autor: kwasek66
 16 lut 2016, 15:01
A tak tylko zapytam, skoro T jest w kolejce po tę paczkę częstotliwości. Kiedy im wypada termin zapłaty za nią?
Witkowi się nudzi, nie opisał tej telenoweli, więc gdybanie nam zastało.
 #851417  autor: goral2099
 16 lut 2016, 15:09
Zdaje się, że mają 14 dni od dostarczenia decyzji. Czyli z tydzień chyba jeszcze?
 #851721  autor: dionizosp
 18 lut 2016, 01:43
Kryniczanin pisze:Może trochę nie na temat, jednak u Zębatego bida aż piszczy właśnie nie przedłużył F1 dla swoich kanałów. W zamian F1 trafiło pośrednio do...T-Mobile. Kanał Eleven jest w Playerze T-Mobile.
Chciałbym taką bidę klepać jak on :) Przecieki mówią, że Eleven za chwilkę za momencik będzie w CP ;)
 #852510  autor: Halset
 23 lut 2016, 20:42
zajadacz pisze:
Halset pisze:TM mniej abonentów macierzowych, większe zasoby i lepiej dopieszczoną sieć (z tym ostatnim to rozmawiałem z kilkoma osobami - technikami pracującymi przy N! i dostałem tą informację "Niemcy się lepiej do tego przykładają i mniej oszczędzają"). Dlatego już kilka razy użyłem słów na tym forum, że TMobile jest bardziej dopieszczony niż Orange.
Przed N! T-Mobile (właściwie to Era) to była najgorzej skonfigurowana sieć ze wszystkich. Zbyt wysokie tilty anten, masowe stosowanie stacji typu "parasol", wzajemne zakłócenia w GSM, które ratował jedynie frequency hopping. W UMTS też było to samo, wysokie wartości parametru ECnO, żeby tylko wyciągnąć maksymalny zasięg ze stacji, a że był to zasięg nieużywalny to inna kwestia. Orange za to miało bardzo dobrą konfigurację. Jedynie w rejonach górskich w GSM było kiepsko, bo mieli priorytetowanie pasma 1800. Tak naprawdę to sieć T-Mobile została uratowana przez wejście w skład N!, bo w chwili startu N! była to najgorzej skonfigurowana sieć w kraju.
Chciałem do tego wrócić.
Otóż rozmawiałem kilka dni temu z technikiem, moim kolegą.
I chyba to co napisałeś, zależy od regionu.
Po modernizacji N! bardzo szybko sobie poradzili z TM jeśli chodzi o optymalizację.
Burdel był przy Orange.
I przed N! TM/Era również w Trójmieście i w okolicach zdecydowanie lepiej chodziło niż Orange.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #852514  autor: PawlusG
 23 lut 2016, 20:48
Chyba bardzo dużo zależało od miejsca.
Po pojawieniu się N! w mojej okolicy bardzo podupadł zasięg Orange.
Najgorzej jest w północnej części miasta, gdzie wyłączyli nadajniki Orange, na rzecz N!, które są gorzej usytuowane :(

:)
  • Strona 19 z 39
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 39
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 39