DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #850937  autor: DarkInv
 13 lut 2016, 11:45
Cześć Wszystkim,

Mamy nietypowy problem, bo razem z Narzeczoną(za chwilę Małżonką)szukamy dla siebie podobnych telefonów. Żeby się nie rozpisywać, rozpiszę wymagania w punktach.

Wymagania moje:
- Ekran minimum 5,2 cala. 6 cali nie jest mi straszne
- Bateria chociaż na cały jeden dzień użytkowania w cyklu mieszanym
- W miarę dobrze grające głośniki głównie do oglądania recenzji i filmików na YT
- Muzyka na słuchawkach żeby brzmiała jak trzeba
- Wygodna klawiatura(to ważne, bo piszę dużo smsów)
- Czytnik linii papilarnych mile widzany ale nie jest koniecznością
- Stabilne działanie(wiem, że nie jest to zawsze osiągalne, ale żebym nie musiał telefonu restartować albo czekać na załadowanie się nawet smsów).
- Jestem gadżeciarzem i to strasznym nawet, także chciałbym używać jakiegoś fajnego smartwatcha razem z telefonem. Obecnie mam Pebble Time ale nie mogę z niego odpisywać na iOS na powiadomienia, co boli...ale jeśli chodzi o kontrolę odtwarzacza, czy sam fakt, że nie muszę w pracy sięgać dyskretnie po telefon, żeby coś sprawdzić jest na duży plus.

Wymagania drugiej Połówki:
- Ekran do maskymalnie 5,2 cala
- Z baterią podobnie jak u mnie
- Tak samo wygodna klawiatura
- Ma być ładny(to pojęcie względne ale jednak takie prosiła wpisać :p)
- Przyzwoity aparat.

Ona obecnie używa HTC One SV, ja natomiast iPhone 6 16 gb, pobocznie do internetu używam swojego dawnego i świetnego LG G2. Wpadliśmy na pomysł mieć podobne, a najlepiej takie same telefony. Jednak ja chcę coś większego niż obecny telefon, Ona natomiast chce coś poręcznego, bo ma mniejszą dłoń(aczkolwiek Sony Z5 nie było jej straszne jak się bawiła w MM, a na Z5 Compact narzekała...). Jeśli chodzi o kwotę to myślę, że maksymalnie do 4,5 tys za oba modele chcielbyśmy dać, bo albo w raty to weźmiemy albo kupimy w miarę nie zniszczone używki.
Modele, które ja osobiście bym brał pod uwagę to:

- Huawei Mate 8(zakochałem się w tym designie, zwłaszcza w wersji czarnej), dla niej wtedy Honor 7 lub P8,
- Samsung S6 Edge+, dla niej zwykły Edge. Ewentualnie tutaj myślałem sprowadzić dla siebie Note 5,
- iPhone 6s plus, Jej wtedy oddaję swojego iPhone 6,
- Dwie Sony Z5(aczkolwiek dużo osób poleca brać Z3+, bo Z5 oferuje podobne rzeczy, jedyna różnica, która jest na plus Z5 to szkło z tyłu, które wygląda moim zdaniem dużo lepiej niż zwykłe)
- 2x HTC one M8/M9(ten ma opinie grzejnika...)?

Preferencji co do systemu nie mamy, jakoś z dala tylko od WP :)

Nic mi więcj do głowy nie wpada niestety, także oboje jesteśmy otwarci na propozycje. Wybaczcie jak przez tę drugą osobę będą większe problemy z pomocą :p ja mam tak codzienne ale jest spoko :D

Nokia N73>Nokia E51>Samsung Avila>Iphone 3G>Nokia E52>SE Xperia X8>Nokia E75>Samsung G Ace>Iphone 3GS>Nokia C3-01>LG P920 3D>SE Hazel>Samsung G Note>Nokia lumia 920>iPhone 5>LG G2>iPhone 6
 #850955  autor: Eragon
 13 lut 2016, 13:07
Dla Ciebie OnePlus Two a dla niej OnePlus X ;D

:smt006