DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #850527  autor: forum_tg
 11 lut 2016, 09:24
Witam
w telefonie Samsung Galaxy J5 z dziwnych powodów raz na jakiś czas pokazywana jest błędna godzina. W przeciągu 2 tygodni dwa razy wskazał błędną godzinę - zegarek spóźnia się o ok 30-40minut. Po ponownym uruchomieniu telefonu wszystko wróciło do normy i zegarek sam ustawił poprawną godzinę.
Nie chodzi o to że widget ma błąd, tylko zegarek systemowy źle wskazuje godzinę.

W telefonie jest ustawiona automatyczna synchronizacja godziny i czasu z GSM oraz aktualizowanie strefy czasowej.

Czy ktoś z Was miał taki problem, wie z czego to wynika i jak się go pozbyć?
 #850647  autor: forum_tg
 11 lut 2016, 16:48
Mi też taki błąd się zdarzył, nigdy się z takim czymś nie spotkałem. Dziś z samego rana wyłączyłem automatyczną aktualizację godziny, zobaczymy czy coś to pomoże.
Też w opisach problemów nie napotkałem takiego przypadku. W Google też nie znalazłem nic ciekawego
 #850684  autor: Wiola_K
 11 lut 2016, 18:40
Ja też miałam ten błąd w J5 parę razy. Wyłączyłam aktualizację godziny i po chwili włączyłam i tak za każdym razem gdy był błąd czyli kilka razy i teraz jest już ok.
 #850739  autor: forum_tg
 12 lut 2016, 08:01
Dość dziwny sposób usuwania błędu, ale ważne że zadziałał.

Ja w chwili obecnej przestawiłem na ręczne ustawienie godziny. Wierzę, że to wystarczy. Jeśli będą problemy się powtarzały, to skorzystam z Twojej propozycji. Az tak bardzo nie zależy mi na automatycznej aktualizacji godziny w telefonie. Warto, żeby była, ale jej brak do przeżycia.

Oprogramowanie masz brandowe, czy oryginalne z Samsunga?
 #850876  autor: Wiola_K
 12 lut 2016, 20:11
Oryginalne ale telefon kupiony w komisie z dystrybucji europejskiej. Dual sim więc może coś się różnić od tych z polskiej dystrybucji.