DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 10 z 39
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 39
 #850055  autor: Kryniczanin
 08 lut 2016, 19:58
Nie stać Cię, nie używaj.
Buahahahahahahah


Sekta zwyczajna sekta jak zgniłe jabłko.
 #850056  autor: goral2099
 08 lut 2016, 20:00
Halset: A napisz mi proszę, w którym momencie, w tym oświadczeniu, P4 skłamało? Gdzie jest kłamstwo? Masz jakieś informacje, czy dowody jak to wszystko wygląda, czy tylko siejesz zamęt i rozpowszechniasz kłamstwa?

A nad sprawą kłamstwa N! nie ma co się rozwodzić, bo to było ewidentne kłamstwo, nie żadne ukrywanie czegoś...jakiejś błahostki zupełnie pomijalnej dla sprawy... :D Miało być TYLKO 900.

Widzę, że nadużywasz słowa myślenie. Wszystkim to polecasz, a sam nie stosujesz i najwyraźniej nie znasz znaczenia wyrazu, którego tak chętnie używasz. Też kiedyś spróbuj - fajna sprawa to myślenie, mówię Ci. ;)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 20:02 przez goral2099, łącznie zmieniany 1 raz.
 #850057  autor: p2225
 08 lut 2016, 20:00
Możliwe, że jednak to była propozycja UKE na którą Play w każdym razie się zgodził. Play ma ryzykować wszystko, bo TM chce mieć wygodę? To jest biznes, a nie miejsce na uprzejmości. Powinno być tak - sprzedaż bloków z ugodą z NetNet, że nie będą domagać się tego bloku w sądach i wtedy ułożyć odpowiednio bloki.

A i 2 mld to nie darmocha, ale co z tego ma Play że się zamieni?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #850059  autor: goral2099
 08 lut 2016, 20:04
p2225: Myślisz, że NN pójdzie na jakieś ugody z kimkolwiek prócz Polkomtela? Ta wydmuszka nie po to powstała. Powstał żeby szkodzić, siać zamęt i dla przewagi strategicznej, jako zabezpieczenie.
 #850060  autor: Kryniczanin
 08 lut 2016, 20:05
A nad sprawą kłamstwa N! nie ma co się rozwodzić, bo to było ewidentne kłamstwo
No właśnie. Już widzę jak O chcąc kupić 2,4mhz leciało do Solorza i mu mówiło - chcemy mieć tutaj ciągły blok LTE :mrgreen:
Play ma ryzykować wszystko, bo TM chce mieć wygodę?
W 1999 ówczesna Era żądała większego MTR od Idei za to, że jest większa. Jak ktoś ma nr Twojej Komórki z końca 1999 bądź początku 2000 może poczytać.

Jak widać mentalność tamtych cwaniaków dalej jest taka sama mimo zmiany nazwy.
 #850062  autor: patrix-83
 08 lut 2016, 20:12
Halset

Ty mi w kieszeń nie zaglądaj, pilnuj własnej szczególnie jak doi cię T-szwab.
Trollem to jesteś ty, wszystko co robi T-szwab jest dobre a co robi Play jest złe - taka jest twoja dewiza.
Skoro takie szwaby są bogate i sprytne to niech sobie biorą ten blok za 2mld i poczekają na możliwość agregacji pasm nie sąsiadujących ze sobą a nie psioczą na Play i płaczą do UKE jak małe dziecko że Play się nie chce zamienić blokami bo śmieszni są.
Czyżby Orange nie chciało współdzielić swojej 800-tki z T-szwabem i o to ten cały płacz bo T zostaje z jednym blokiem i obwinia o wszystko Play?
W sumie nie dziwię się - to duże ryzyko współpracować z tak roszczeniowym operatorem jak T-szwab.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 20:18 przez patrix-83, łącznie zmieniany 1 raz.
 #850066  autor: Kryniczanin
 08 lut 2016, 20:16
Skoro takie szwaby są bogate i sprytne to niech sobie biorą ten blok za 2mld i poczekają na możliwość agregacji pasm nie sąsiadujących ze sobą
No właśnie!

Przecież musieli mieć świadomość , że NN może być liderem licytowanego bloku.
 #850068  autor: p2225
 08 lut 2016, 20:20
goral2099 pisze:p2225: Myślisz, że NN pójdzie na jakieś ugody z kimkolwiek prócz Polkomtela? Ta wydmuszka nie po to powstała. Powstał żeby szkodzić, siać zamęt i dla przewagi strategicznej, jako zabezpieczenie.
Pewnie dałoby się to jakoś załatwić. Zwłaszcza "szeryfowej" by się mogło udać.

Albo TM nie zamierza odebrać bloku i chce wyjść z twarzą i krzyczeć, że to wina Playa, a nie nasza.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #850069  autor: Pawrzes
 08 lut 2016, 20:23
Samo NetWorkS! jest oszustem m.in. UKE np. ten rzekomy RAN-Sharing wszystkich pasm choć wiemy, że dotyczy tylko L800 i U900, za inne powinni opłacać pozwolenia.

Pozdrawiam
 #850070  autor: goral2099
 08 lut 2016, 20:23
Jedno jest pewne: wszystkie problemy obecne i przyszłe spowodowała, świadomie lub nie, pani Gaj. To ona dopuściła NN do aukcji.
Ludziom z T się nie dziwię, bo wygląda na to, że przerżnęli w tej chorej i nieuczciwej zabawie. Też byłbym wściekły. Tylko głupio zrobili, że takie oświadczenie wypuścili. Mogło to zostać w cieniu.

No chyba,że to celowe, jak pisze p2225...
 #850072  autor: Pawrzes
 08 lut 2016, 20:28
Jak by NetNet wzięło to co T-Mobile by zrobiło? Wszystko OK gdy ktoś inny też by dużo zapłacił za jeden blok?

Pozdrawiam
 #850077  autor: zajadacz
 08 lut 2016, 20:45
Chciałbym zauważyć tylko, że jeśli Play jakimś cudem wzięłoby drugi blok, to zwiększają im się wymogi pokrycia ponieważ są one różne dla każdego z bloków. To w kwestii tego, że mieliby kiepski zasięg. Paradoksalnie im więcej bloków kupisz, tym lepszy zasięg musisz zbudować.

Osobiście twierdzę, że w T-Mobile mają ogromny ból tyłka. Wiedzą dobrze, że za jeden blok wywalili górę kasy. Tego drugiego bloku nie chcą łyknąć, jeśli nie jest ciągły z pierwszym i pewnie chętnie by go nie kupili i robili wspólne 15 MHz z Orange. Nie mogą jednak przeboleć tego, że wtedy Play dostanie ten blok za bezcen. W takim scenariuszu T-Mobile będzie w czarnej d***, bo Play zapłaci za dwa bloki mniej niż oni za jeden. Ale nikt nie powiedział, że życie, a tym bardziej biznes, jest sprawiedliwe.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #850090  autor: ja.michal
 08 lut 2016, 21:35
Pawrzes pisze:Samo NetWorkS! jest oszustem m.in. UKE np. ten rzekomy RAN-Sharing wszystkich pasm choć wiemy, że dotyczy tylko L800 i U900, za inne powinni opłacać pozwolenia.
Od strony prawnej zapewne co innego częstotliwości co innego pozwolenia na stacje bazowe. Można by było mieć częstotliwość, ale oddaną innemu podmiotowi w dzierżawę i wtedy tamten, budujący podmiot, najpewniej musiałby występować o pozwolenia. Równie dobrze N! mógłby wszystko "na siebie" brać, a udziałowcy wnosiliby tylko częstotliwości. Pewnie z takich czy innych względów jest to zrobione jak jest zrobione obecnie.

Co do tego artykułu z 6 lutego i problemie T-Mobile i Orange z LTE to nie wiem czy ten tekst jest taki obiektywny. Zmiana priorytetów i brak logowania się do LTE może wynikać z wdrażanego LTE 800 i 2600 MHz. Z tego co czytam tutaj na Telepolis to Kraków generalnie jest "zapchany" telekomunikacyjnie no i nadchodzące ŚDM.

Co do procesów dotyczących przetargów na częstotliwości to jeszcze nikomu, o ile się nie mylę, nie odebrano rezerwacji, a procesy ciągnęły się latami. Przecież nawet z LTE Plus (spółki zależne) były (albo nadal są) problemy prawne. Także problem chyba jest nieco wyolbrzymiany i jak widać po Sferii zawsze pozostanie jakiś międzynarodowy sąd polubowny, w którym można "wyciągnąć" to co się chce. Polkomtel chciał, aby wszystkie były oddziele rezerwacje na każdy blok, a UKE wydał dwie zbiorcze. Było o tym w artykule na telko.in. To również komplikuje sprawę w sądzie. Trzeba by było podważyć całą decyzję i dopiero wydać nową.

Od strony technologicznej i dla klientów korzystających z sieci lepiej byłoby, aby T-Mobile i Play zamienili się blokami. Byłoby Orange - Orange - T-Mobile - T-Mobile - Play - Sferia. Jeśli Sferia faktycznie nie przedłuży rezerwacji to najprawdopodobniej będzie przetarg i kwalifikować będzie się Play ze względu na najmniejsze zasoby. W obecnej sytuacji byłoby wtedy Orange - Orange - T-Mobile - Play - T-Mobile - Play. Strzał w nogę przez Playa i pytanie czy T-Mobile byłby taki skory do rozmów z Play o zamianie bloków, wtedy już zapewne agregacja nie będzie problemem.

Oczywiście gra może iść jeszcze o coś innego. Każdy inny podmiot biorący blok po NetNet spowoduje, że średnia cena spadnie i przedłużenie bloku przez Sferię po 31.12.2018 r. będzie tańsze. Chyba najlepiej obserwować co się dzieje na stacjach gdzie Sferia ma pozwolenia na LTE800. Jeśli prace będą bardziej intensywne to rezygnację z przedłużenia rezerwacji będzie można włożyć między bajki.


Ktoś tutaj zaproponował rozwiązanie, aby T-Mobile objął blok i w ramach wspólnej sieci zrobił LTE 800 na 15 MHz na abonamentowców, a na 5 MHz dla prepaidowców. Dorzucę jeszcze, że można podzielić to jeszcze inaczej, wg ofert - głos na 5 MHz, a data na 15 MHz, ale chyba wtedy marnowałyby się zasoby.

Na koniec to wszyscy skopali sprawę. Na dzień dobry UKE razem z UOKiKiem, a potem sami operatorzy przez licytację.

Jedynym wygranym teraz to jest Orange, który może sobie spokojnie budować sieć. ;)

Koniec gdybania. :P :smt006
 #850095  autor: Halset
 08 lut 2016, 21:43
Kryniczanin pisze: Sekta zwyczajna sekta jak zgniłe jabłko.
Sekta?
Spójrz w lustro i powiedz w końcu, że Cię nie stać. Najwięcej zawsze marudzą Ci, co kasy nie mają
Rozumiem, że ktoś wg Twojego toku myślenia, kupi sobie Ferrari bo go na to stać, jest debilem a Kryniczanin sobie kupi Punto I cabrio - jest mądrzejszy?
Albo idziesz do salonu kupujesz sobie Passata a ktoś kogo stać kupuje sobie BMW - też jest z sekty, bo Ty masz auto DAS AUTO, większe i kupiłeś taniej?
Weź czasami pomyśl co Ty piszesz.
A co do Apple - gdyby było mnie na niego stać to bym sobie kupił. Ale mnie nie stać i nie pisze, że ktoś jest z sekty bo ma zgniłe jabłko.
Twoje myslenie jest właśnie myśleniem typowego Polaka.
Jak czytałem Twoje wpisy jaki Ty mądry jesteś w ubezpieczeniach to mnie śmiech ogarniał.
Mój kumpel też był taki mądry, bo zapłacił połowę ubezpieczenia jak ja. I pękł mu wężyk od baterii i zalało sąsiada. I OC mu nie zadziałało, bo nie obejmowało takiej sytuacji. Ale był mądrzejszy - bo zapłacił mniej a na mnie psioczył, że jestem głupkiem.
Halset: A napisz mi proszę, w którym momencie, w tym oświadczeniu, P4 skłamało? Gdzie jest kłamstwo? Masz jakieś informacje, czy dowody jak to wszystko wygląda, czy tylko siejesz zamęt i rozpowszechniasz kłamstwa?
Jak Ci to mam wytłumaczyć jak Ty nawet nie wiesz ile to jest 3% ?

Masz jeszcze raz Ci napiszę, jak dla dzieciaka
Oświadczenie Play
Play oraz UKE przedstawili T-Mobile dwa różne rozwiązania kompromisowe, z których każde spełnia postulat T-Mobile, aby użytkować ciągłe bloki sąsiadujące z pasmem Orange. Propozycje te zostały odrzucone, natomiast T-Mobile domagał się od UKE rozwiązania, które przerzuciłoby wszystkie ryzyka na Skarb Państwa oraz na Play
Czyli na POLSKIE - MY P4 jesteśmy tacy świetni, daliśmy propozycję TM, nawet UKE a oni nie skorzystali. Kutwa - a czy P4 napisał, co zaoferował im TM? Tylko TM coś chce i przez nich temat umarł albo umiera.
Ale oczywiście trole z P4 łykają bezmyślnie co Grucha napisze
Myśleć co się czyta!
I druga sprawa - gdyby TM kupiło te blok, to nie ryzykuje? Tylko P4 ryzykuje? Gdzie logika?

Powinno być - "Nie doszliśmy do porozumienia ale robimy swoje"
Toczący się spór pomiędzy instytucjami państwa polskiego oraz grupą Deutsche Telekom jest konsekwencją wycofania się spółki NetNet, co stwarza istotne ryzyko unieważnienia rezerwacji bloku E przez sądy
I drugie - to już było w piątek, że Play się boi rozszczeń NN.
Tak? Się boi? A gdyby TM zrezygnowało, to Gruszka by z tej plaży w zębach te 300milionów przyniósł i wtedy nie ma ryzyka sądowego :mrgreen: ?(wpis z Twittera Gruszki o plaży)
Jak TM zapłaci 2mld albo zrezygnuje - nie ma ryzyka. Ale gdy P4 ma przejąć ten blok po uzgodnieniu z UKE i TM czyli podczas wspólnego porozumienia lub gdy TM by zrezygnował z zakupu - ryzyka nie ma :mrgreen: ? To jest właśnie jawna manipulacja informacją, która bezmyślnie łykają wyznawcy jednej najwłaściwszej sieci.

Proste złożone polskie zdania a problem macie ze zrozumieniem.

Dlatego się TMobile odniósł w swoim komunikacie, że P4 manipuluje opinią publiczną
Oczywiście, TM tez pewnie ma za uszami i nie jedną propozycję korzystną lub niekorzystną przedstawił ale nie zwala winy braku porozumienia na konkurenta.
Złożył tylko sprostowanie.

Rozumiesz różnicę?
A nad sprawą kłamstwa N! nie ma co się rozwodzić, bo to było ewidentne kłamstwo, nie żadne ukrywanie czegoś...jakiejś błahostki zupełnie pomijalnej dla sprawy... :D Miało być TYLKO 900.
A znasz prawo telekomunikacyjne? A Play nie korzysta z innych operatorów? Skoro UKE wyraziło zgodę na współpracę z LTE1800 to chyba jest zgodne z prawem.
Poza tym jak N! powstawało i były oficjalne informacje o współpracy między TM a O - nikt jeszcze nie znał wyników przetargu na LTE1800. Orange na pewno nie, bo dali dupska.
Powinno być tak - sprzedaż bloków z ugodą z NetNet, że nie będą domagać się tego bloku w sądach i wtedy ułożyć odpowiednio bloki.
Jasne, że tak powinno być. Przecież w tym temacie to poruszaliśmy. W jakimś newsie było, że TM zgłosił to do UKE aby załatwili to prawnie, że NN nie będzie się domagał tego w sądach i że nie ma już żadnych praw do tego bloku, skoro zrezygnował.
nie psioczą na Play i płaczą do UKE jak małe dziecko że Play się nie chce zamienić blokami bo śmieszni są.
A gdzie TM płacze? Czy masz jakieś oświadczenie z tego tytułu?
Kryniczanin płakał że Niemcy nie zapłacą, bo finansowo jest to nie opłacalne i że Niemcy takiej kasy nie wyłożą.
Czyżby Orange nie chciało współdzielić swojej 800-tki z T-szwabem
To nie jest ich obowiązek. Mogą ale nie muszą.

Widać, że masz tyle pojęcia co nic.
Jeśli Sferia faktycznie nie przedłuży rezerwacji to najprawdopodobniej będzie przetarg i kwalifikować będzie się Play ze względu na najmniejsze zasoby.
Plus może wyskoczyć też ze swoją jakąś spółką po te zasoby. Nikt mu w tym przypadku nie broni.
W obecnej sytuacji byłoby wtedy Orange - Orange - T-Mobile - Play - T-Mobile - Play. Strzał w nogę przez Playa i pytanie czy T-Mobile byłby taki skory do rozmów z Play o zamianie bloków, wtedy już zapewne agregacja nie będzie problemem.
No widzisz. Ty to widzisz, ja to widzę, @zajadacz widzi. A inni tylko widzą, żeby mieć dzisiaj w Play 10Mhz LTE800 i płacić grosze za neta.
Cytując Witka - tu nie chodzi tylko o kasę. Jest więcej zmiennych.
Jedynym wygranym teraz to jest Orange, który może sobie spokojnie budować sieć.
O tym też pisałem ;)
Orange robi swoje a inni się przepychają.

@zajadacz - jesteś jeden rozsądny w tym temacie i jak widać oceniasz to obiektywnie
Zgadzam się z Tobą odnośnie tej sytuacji TM i bólu D
Chciałbym zauważyć tylko, że jeśli Play jakimś cudem wzięłoby drugi blok, to zwiększają im się wymogi pokrycia ponieważ są one różne dla każdego z bloków. To w kwestii tego, że mieliby kiepski zasięg. Paradoksalnie im więcej bloków kupisz, tym lepszy zasięg musisz zbudować.
No jak widzisz, większość tutaj tego nie rozumie i będzie klaskać, żeby P4 to przejęło i pisać pierdoły, że blok w TM się zmarnuje. Nie, właśnie się w P4 zmarnuje. TM to wykorzysta ale nie będzie kosztować grosze dla dusigroszy.

UKE spierd....sprawę przy przedzielaniu bloków.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 21:48 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #850103  autor: Kryniczanin
 08 lut 2016, 21:48
Spójrz w lustro i powiedz w końcu, że Cię nie stać. Najwięcej zawsze marudzą Ci, co kasy nie mają
Ha ha ha. Zabawny jesteś. Ferrari ha ha.

GPO w 2007 wciskała teksty o Orange jako prestiżowej sieci. Znalazła naśladowcę. Halseta.

Uświadom sobie też, że mówisz to do abonenta płacącego który ma limit 8 kart sim abonamentowych na osobę w T-Mobile.

T-Mobile = prestiż i cena.

Najnowsza linia Halseta :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 21:55 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #850106  autor: Halset
 08 lut 2016, 21:53
@Kryniczanin - już po raz setny piszę, że masz problem z czytaniem i rozumieniem.
Nie porównuje TM do Ferrari. Napisałem analogię jako przykład.
Masz HP8 a nie masz Iphona? Dlaczego? Bo Cię na niego nie stać.
Mam wielu znajomych co mają Lansfona ale nie nazywam ich SEKTĄ. Mają, bo ich stać.

A co mnie Twoje 8 kart SIM interesuje. Dla mnie możesz i mieć 8 mln ich.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #850108  autor: Halset
 08 lut 2016, 21:54
Ostateczna informacja
http://www.telko.in/nie-ma-porozumienia ... e-i-playem
Wciąż brak rozwiązania konfliktu o blok E (811-816/852-857 MHz), z którego zrezygnował NetNet, a do którego teoretycznie ma prawa T-Mobile, który jednak chciałby zamienić się na bloki z Playem.
Wszystko wskazuje jednak, że T-Mobile zostanie ogłoszony tzw. „podmiotem wyłonionym” na bloku E po NetNecie, ale będzie walczył dalej o pożądaną przez siebie aranżację pasma w ramach procedury odwołania od decyzji rezerwacyjnych.
Jak podał dzisiaj serwis RPKOM.PL wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy złożył już Polkomtel, a niewykluczone, że złożą także inni uczestnicy aukcji. Jakie są możliwości Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej do zmiany decyzji rezerwacyjnych w ramach tej procedury – opinie są podzielone.
Według naszych informacji Play zaproponował T-Mobile objęcie albo bloku D, albo bloku E i umowę dzierżawy bloku Playa (bez przeniesienia praw własności), które pozwoliłyby T-Mobile na to, o co wnioskuje: korzystanie z ciągłego bloku 2 x 10 MHz sąsiadującego z częstotliwościami Orange. Tyle, że nie jako właściciel, ale jako dzierżawca do czasu prawnego ustalenia sytuacji po rezygnacji NetNetu i prawdopodobnych odwołań od decyzji o przydziale rezerwacji. Dopiero wtedy Play miałby formalnie przenieść prawa własności na T-Mobile.

T-Mobile zaś chce dwóch bloków obok Orange z powodów technicznych. Warunki współpracy z Orange mają być takie, że ulokowanie bloków T-Mobile dalej od bloków Orange spowodowałoby konieczność bardzo znaczących inwestycji, by użytkować pasmo w pełni efektywnie. T-Mobile chce uniknąć tych wydatków i dlatego naciska na UKE by alokował częstotliwość Play. Regulator zaś liczy, że operatorzy porozumieją się sami. Natomiast raczej nie dopuści, by po – ewentualnej ­– rezygnacji także T-Mobile z bloku E (czym operator straszy) objął go zgodnie z listą rankingową po aukcji Play za 357 mln zł zamiast T-Mobile za 2,022 mld zł.
EDIT
Kryniczanin. Okłamuj siebie dalej ale nie innych,
Ferarri byś też nie chciał w garażu, bo szanujący się Polak jak się nie da na gaz przerobić nie będzie jeździł :D
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 22:03 przez Halset, łącznie zmieniany 2 razy.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #850110  autor: Kryniczanin
 08 lut 2016, 22:00
Masz HP8 a nie masz Iphona? Dlaczego? Bo Cię na niego nie stać.
Halset możesz mi wysłać nowego Iphone 7 czy 8. Odeślę Ci go. Nawet jakbym jutro wygrał 6 w totka w życiu bym nie używał tego wynalazku.

Są produkty które szanująca się osoba MUSI bojkotować.

Tak samo Volkswagen, PZU, GW, TVN, Lis itd.
Ferarri byś też nie chciał w garażu, bo szanujący się Polak jak się nie da na gaz przerobić nie będzie jeździł
W życiu. Co innego Porsche 911 z choćby 1994 w kolorze żółtym!

P.s. a co do gazu to mój drogi moje autko fabrycznie jest benzynowe i pali 10. W momencie zakupu chcieli w salonie i gaz wcisnąć. Podziękowałem.
 #850114  autor: habish
 08 lut 2016, 22:07
ja.michal pisze:Oczywiście gra może iść jeszcze o coś innego. Każdy inny podmiot biorący blok po NetNet spowoduje, że średnia cena spadnie i przedłużenie bloku przez Sferię po 31.12.2018 r. będzie tańsze. Chyba najlepiej obserwować co się dzieje na stacjach gdzie Sferia ma pozwolenia na LTE800. Jeśli prace będą bardziej intensywne to rezygnację z przedłużenia rezerwacji będzie można włożyć między bajki.
Na tą chwilę rozwój L800 jest wstrzymany, na 2016 nie ma w planach ani jednej nowej stacji L800.
Ale to wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie....
 #850115  autor: zajadacz
 08 lut 2016, 22:09
Pany, wy serio powinniście razem pójść na wódkę. Spinę taką macie, jakby to były wasze sieci i wasza kasiora :D

A ja już popcorn już przyszykowany i patrzę jak sytuacja się rozwinie :)

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
  • Strona 10 z 39
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 39
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 39