DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 9 z 39
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 39
 #850022  autor: zajadacz
 08 lut 2016, 18:43
@Halset: Jest jeszcze opcja "bezpieczna" (w myśl marketingowego bełkotu Gruchy), czyli Play bierze blok C, a T-Mobile D i E. Wtedy to nie Play siedzi na bloku z ewentualnym procesem sądowym, a jednocześnie zabezpiecza się przez tym, że kiedyś (np. jak do władzy dojdzie ktoś inny), zmienią się zasady i T-Mobile z Orange będą mogły odpalić ciągły blok 20 MHz. Co prawda jednocześnie wyklucza to ich ewentualną współpracę z grupą CP, ale przecież ze względów sprzętowych i tak nie mogli współpracować.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #850025  autor: habish
 08 lut 2016, 18:48
zajadacz pisze:. Co prawda jednocześnie wyklucza to ich ewentualną współpracę z grupą CP, ale przecież ze względów sprzętowych i tak nie mogli współpracować.
Mogą pod warunkiem że Play zrezygnuje z agregacji 800 z innym pasmem.
 #850026  autor: Halset
 08 lut 2016, 18:49
@Patryk7588
Nic nie jest dziwnego. Dziwne jest tylko to, że jest na rynku P4 już tyle lat a nadal wierzą Gruszcę i łykają to jak młode Pelikany. To jest dziwne a zarazem śmieszne

@zajadacz.
Tak, to jest jedyne na dzisiaj rozwiązanie. Ale P4 nie chce się zamienić za darmo. Tak z tego to wynika. Tak jak napisałeś komentarz na głównej. Oni chcą aby Tmobile przed nimi klęknął i ugrać są coś do Niemców.
Z drugiej strony - plan A czyli jak już pisał z 3 miesiące temu @Witek - TM z Orange razem 15Mhz i 10Mhz wspólne z P4 - wisi na włosku, jak również współpraca P4 z Solorzem.
Tylko, że TM nie zgodzi sie na to, aby P4 było w środku, bo uzależnia Niemców na lata od P4.
PS Na jakim sprzęcie Sferia stawia swoje LTE800?
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 18:57 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #850028  autor: goral2099
 08 lut 2016, 18:51
Nikt nie chce bloku po NN (T również się obawia - inaczej już by go kupili), bo to potencjalna mina. Która pewnie wybuchnie w najmniej pożądanym momencie.
 #850029  autor: habish
 08 lut 2016, 18:53
Sferia nie buduje, Sferia ma papier z przyznanym blokiem 800.
Buduje Polkomtel więc Ericsson lub NSN w zależności od regionu.
 #850031  autor: Halset
 08 lut 2016, 18:55
goral2099 pisze:Nikt nie chce bloku po NN (T również się obawia - inaczej już by go kupili), bo to potencjalna mina.
Nie masz tego pewności.
TM się waha bo nie będzie miał ciągłości bloku i w środku będzie Play. I teraz w tej sytuacji 10Mhz TM odpada oraz TM ma dwa wyjścia - robić wspólne 15Mhz z Orange i 10Mhz z Play. W tym jest problem. bo Play dzieliłby dwa bloki TM i przez lata Niemcy (do czasu sprzętu umożliwiającego łączenie bloków niesąsiadujących) są uzależnieni od P4. Gdyby to kosztowało 500mln, no może góra 700mln - to TM może by tą sytuację przełknął. Ale 2mld - wątpię.

BTW Takiego smrodu w mediach i kombinacji jak robi od lat Solorz nie widziałem jeszcze u innej sieci. Ale jak widać, P4 w jednej wodzie kąpany. Można mieć zastrzeżenie do TMobile czy Orange do różnych rzeczy (np BOK czy coś innego) - ale nie pamiętam, aby robiły kiedykolwiek jakieś gierki medialne, smrody i wprowadzały w błąd opinię publiczną.
Widać, że obok Solorza, P4 również to cwaniaczki z miodem w uszach.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 19:06 przez Halset, łącznie zmieniany 2 razy.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #850032  autor: zajadacz
 08 lut 2016, 18:57
Fakt jest faktem, że w Play będą szli w zaparte, bo chcą i mogą. To jest biznes, ja im się kompletnie nie dziwię i na ich miejscu zrobiłbym to samo. A jeśli T-Mobile zrezygnuje, to wtedy Play jest wygrany i weźmie ten blok.

Sferia, tak jak Polkomtel i Aero2 stoi na NSN i Ericssonie.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #850033  autor: goral2099
 08 lut 2016, 18:58
Halset: Ty też sobie tylko spekulujesz - jak wszyscy tutaj, układasz scenariusze, nie mając danych.

Tylko co za problem zrobić porządek za kilka tygodni/miesięcy. I to zarówno w 800tce jak i w 1800tce np. Przecież są narzędzia. Taki podział nie pozwala na optymalne wykorzystanie częstotliwości.

I nie pisz, że się nie da, że ciężko, bo już widzieliśmy, że chcieć to móc, prawda? :)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 19:01 przez goral2099, łącznie zmieniany 2 razy.
 #850034  autor: zajadacz
 08 lut 2016, 19:01
Narzędzi prawnych nie ma, a jeśli są to je wskaż. Żeby ktoś nie wyszarpał odszkodowania, to muszą zrobić to w randze ustawy.

Wie ktoś do kiedy T-Mobile musi podjąć ostateczną decyzję? Mowa była o tym poniedziałku, ale nadal nic nie wiadomo...

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #850035  autor: Halset
 08 lut 2016, 19:05
zajadacz pisze:Fakt jest faktem, że w Play będą szli w zaparte, bo chcą i mogą. To jest biznes, ja im się kompletnie nie dziwię i na ich miejscu zrobiłbym to samo. A jeśli T-Mobile zrezygnuje, to wtedy Play jest wygrany i weźmie ten blok.
Też się im nie dziwię. Ale się nie gra w ten sposób, kłamiąc i wprowadzając opinie publiczną w błąd. To jest już cios poniżej pasa. Tak się nie zachowują szanujące firmy.
Tylko co za problem zrobić porządek za kilka tygodni/miesięcy. I to zarówno w 800tce jak i w 1800tce np. Przecież są narzędzia. Taki podział nie pozwala na optymalne wykorzystanie częstotliwości.
O tym już pisaliśmy. Musimy być spec ustawa.
O to też Tmobile zabiegał, że wezmą ale chcą mieć gwarancję, że w przyszłości da się a jeżeli się nie da, to nie chcą być kozłem ofiarnym.
Czyli dzisiaj kupujemy, wy wprowadzacie ustawę. Nie wprowadzicie, zwracacie kasę a my nie płacimy z tego odsetek.
Wszystko w tym temacie było napisane.

@zajadacz
Miało być do dzisiaj ale nie znamy ostatecznej godziny zero!

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #850036  autor: Kryniczanin
 08 lut 2016, 19:10
Też się im nie dziwię. Ale się nie gra w ten sposób, kłamiąc i wprowadzając opinie publiczną w błąd. To jest już cios poniżej pasa. Tak się nie zachowują szanujące firmy.
Tak wiemy T-Mobile jest święty!
 #850037  autor: Halset
 08 lut 2016, 19:13
Typowe dzisiaj dla wszystkich. Wyciąć jedno zdanie z kontekstu a potem skomentować.
Przeczytaj jeszcze raz cały akapit, który napisałem.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #850039  autor: Kryniczanin
 08 lut 2016, 19:16
może przypomnij jak to T-Mobile i Orange informowali opinię publiczną o współdzieleniu LTE 1800 jak powstało N?

Mowa była tylko o U900.

Nie wybielaj Lucyfera bo zwyczajnie się ośmieszasz.
 #850040  autor: Pawrzes
 08 lut 2016, 19:20
Ale Halseta boli, że P4 może wziąć ten blok :mrgreen:

Komunikat T-Mobile jest tak samo wiarygodny jak ten u udostępnianiu wszystkich technologii wszystkim klientom...

Pozdrawiam
 #850041  autor: goral2099
 08 lut 2016, 19:21
Halset: Zastanawia mnie czemu tak krytycznie podchodzisz do oświadczenia Play, jednocześnie tak bezkrytycznie podchodząc do tego co opublikował T? Przecież i jedno i drugie to papka propagandowa na tym samym poziomie.
 #850043  autor: Pawrzes
 08 lut 2016, 19:25
Widocznie nie może się pogodzić z przegraną tak jak T-Mobile ;-)

Pozdrawiam
 #850050  autor: p2225
 08 lut 2016, 19:46
Play proponował, że weźmie blok C. UKE też miało swoje propozycje, ale TM tylko nie nie i nie, bo on chce DOSTAĆ taki układ jaki chce i koniec, bez negocjacji, a teraz mają żal do Playa, że nie chcą im odstąpić pasma tylko dlatego, że korzystają z ich sieci w ramach roamingu ZA PIENIĄDZE? A komunikat TM wygląda jak pisany na kolanie przez jednego ze studentów z Call Center.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #850053  autor: patrix-83
 08 lut 2016, 19:50
Halset pisze:
patrix-83 pisze: Napisałem to w komentarzu pod powyższym wpisem ale napiszę to raz jeszcze:
Bardzo dobry ruch Play-a bo niby dlaczego Play swoim kosztem ma ryzykować i robić dobrze T-mobile i UKE i godzić się na podmianę bloków skoro zasadność rezygnacji z bloku przez NET NET może być później podważona w Sądach i Play mógłby stracić wszystko.
Tak wszyscy widzieli Dziecko Neostrady :)
Ale zanim napiszesz, najpierw przemyśl co gryzdasz.
Jesteś pewny, że może się Solorz w ramach NET NET sądzić??
A skąd wiesz, że to nie jest gra? Niby podważona w sądach a myślisz, że Play by tego nie łyknął za tylko 300mln z kawałkiem?
Ja wiem, że liczysz na taniutki necik albo no limicik w Play, sądząc, że jesteś we wszystkich tanich sieciach jak masz w profilu. Ale używaj czaszki a nie - bo tak chcę.
Halset

Z tobą nie dyskutuje bo jesteś zwykłym hejterem Play-a i trollem T-mobile i czaszki to ty używaj.
Twoja szwabska sieć zawsze o wszystko płacze a kreatywności w robieniu ofert dla konsumentów ma poniżej wszelkich norm, nie wspomnę już o tym że wszystko jest robione po to w tej szwabskiej sieci aby wyciągnąć od konsumenta jak najwięcej pieniędzy nie dając żadnej sensownej oferty w zamian, szczególnie w ofercie internetu mobilnego więc jak najbardziej dodatkowy blok 800mhz jest im niepotrzebny bo będzie się tylko marnował. O no limicie w rozsądnej cenie u szwabów w internecie mobilnym też można zapomnieć o ile w ogóle będzie więc widzę że bardzo cię boli że Play potrafi dać internet mobilny bez limitu w rozsądnej cenie pomimo że ma zdecydowanie mniejszy zasięg i zasoby.
Twoja sieć chciałaby za darmochę zamianę bloku a najlepiej aby UKE zrobiło na podstawie wydania decyzji administracyjnej bo szwaby TAK CHCĄ! - nic z tego bo to nie komuna i nic szwabom się nie należy ot tak.

Co do działania Networks to wystarczy poczytać tutaj jak iście "profesjonalnie" buduje sieć i reaguje na zgłaszane problemy: http://gsm.biz.pl/2016/02/06/co-z-lte-w ... -networks/
U mnie na osiedlu w Nowej Hucie w Krakowie "profesjonalna" sieć LTE Networks działa z prędkością 12Mb/s gdzie LTE Play działa z prędkością 45Mb/s.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 20:00 przez patrix-83, łącznie zmieniany 3 razy.
 #850054  autor: Halset
 08 lut 2016, 19:51
Kryniczanin pisze:może przypomnij jak to T-Mobile i Orange informowali opinię publiczną o współdzieleniu LTE 1800 jak powstało N?

Mowa była tylko o U900.
.
Odejść od tego komputera bo już Ci szkodzi.
Czego nie rozumiesz w moim akapicie?
Można mieć zastrzeżenie do TMobile czy Orange do różnych rzeczy (np BOK czy coś innego) - ale nie pamiętam, aby robiły kiedykolwiek jakieś gierki medialne, smrody i wprowadzały w błąd opinię publiczną
A co zrobiło TM i Orange w zwiazku z N!?
Wprowadzało w błąd opinie publiczną? Kłamało?
Może jedynie coś ukrywało. Słowo klucz- zapamiętaj UKRYWAŁO
Tak się robi biznes. Tak się ludzie na wysokich szczeblach dogadują - za kotarą, za zamknietymi drzwiami.
Może kiedyś zrozumiesz, że w mediach nie mówi się wszystkiego, tylko to, co chce sie powiedzieć.
Tak wygląda biznes

A co zrobił Play? Najpierw płakał, że aukcja jest dla nich zła (pisał o tym @Witek felieton, gdzie wypomniał Play nie budowanie infrastruktury ogólnopolskiej, co się później mści)
Następnie pisał oficjalnie, że to jest skandal i był za Solorza pomysłem - ogólnopolskie LTE(Solorz nie miał kasy i taki sposób LTE dalej dawał mu przewagę technologiczną nad resztą a Play - P4 miało najmniejsze szanse na wygraną bo brak środków)
A gdy P4 wygrał jeden blok - PIERWSZY na blogu się Grucha pochwalił na zasadzie- f##k OFF mamy blok i reszta w D.
goral2099 pisze:Halset: Zastanawia mnie czemu tak krytycznie podchodzisz do oświadczenia Play, jednocześnie tak bezkrytycznie podchodząc do tego co opublikował T? Przecież i jedno i drugie to papka propagandowa na tym samym poziomie.
Jak czytam to myślę.
Napisałem już to i nie będę się powtarzał.
1) Play jest niewiniątko i tylko TM jest winny, że się nie dogadali
2) Blok NN może się bujać po sądach a TM ma zapłacić 2mld?
Czy Wy za przeproszeniem - umiecie czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski co się czyta?

Różnica jest taka, że TM tylko sprostowało w tym oświadczeniu oszczerstwa Play.
Play proponował, że weźmie blok C.
Z tego co wklejał @kozien, to była propozycja UKE a nie Play.
UKE też miało swoje propozycje, ale TM tylko nie nie i nie, bo on chce DOSTAĆ taki układ jaki chce i koniec, bez negocjacji, a teraz mają żal do Playa, że nie chcą im odstąpić pasma tylko dlatego, że korzystają z ich sieci w ramach roamingu ZA PIENIĄDZE?
Każdy broni swoich racji zarówno TM jak i Play.
Ja się odniosłem tylko do kłamstwa P4 i że takich rzeczy nie "pierze" się publicznie. Takie rzeczy odbywają się za zamknietymi drzwiami.

Co do linka
http://rpkom.pl/artykul/1256032.html

Nie wiem jak to czytać. Muszę pomyśleć, co Plus chce zyskac i co może zyskac.
Twoja sieć chciałby za darmochę zamianę bloku a najlepiej aby UKE zrobiło na podstawie wydania decyzji administracyjnej bo szwaby TAK CHCĄ! - nic z tego bo to nie komuna i nic szwabom się nie należy ot tak bo oni tak chcą.
Najpierw trzeba mieć pojęcie co to była komuna :-) i przynajmniej w niej żyć.
A potem się wypowiadać i mieć pojęcie o czym się mówi.
Z tobą nie dyskutuje bo jesteś zwykłym hejterem Play-a i trollem T-mobile i czaszki to ty używaj.
Twoja szwabska sieć zawsze o wszystko płacze a kreatywności w robieniu ofert dla konsumentów ma poniżej wszelkich norm, nie wspomnę już o tym że wszystko jest robione po to w tej szwabskiej sieci aby wyciągnąć od konsumenta jak najwięcej pieniędzy nie dając żadnej sensownej oferty, szczególnie w ofercie internetu mobilnego więc jak najbardziej dodatkowy blok 800mhz jest im niepotrzebny bo będzie się tylko marnował.
Nie stać Cię, nie używaj. Przynajmniej nie jest tak zapchana jak Play.
Raczej nie wykorzystany blok800 będzie w Play, bo oni najniższym kosztem wybudują brakujące stacje aby tylko minimalnie spełnić wymogi aukcji.
Twoja sieć chciałby za darmochę zamianę bloku a najlepiej aby UKE zrobiło na podstawie wydania decyzji administracyjnej bo szwaby TAK CHCĄ!
2mld to darmocha :D?
Skoro UKE coś zjeb.... to niech to teraz naprawią.

I na koniec - przeczytaj jeszcze raz ostatnie moje posty a potem oceniaj. I czytaj do skutku aż zrozumiesz.. Tutaj jest jakiś zlot trolli Play z Tobą na czele, którzy tylko trzymają jedną stronę.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
  • Strona 9 z 39
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 39
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 39