DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #849930  autor: dusk
 08 lut 2016, 12:31
Witam, powie mi ktoś czy trzeba składać wypowiedzenie jak już się mix skończy, co zrobić żeby przejść na kartę (najlepiej opcja rok ważności konta), i jak zrobić cokolwiek w tym serwisie iboa który jest okropnie nieintuicyjny, oraz co chwile wyskakuje mi powiadomienie że coś jest chwilowo niedostępne...
Co do samej umowy to pewien nie jestem czy już się skończyła gdyż brał ją mój dziadek który średnio kontaktuje z rzeczywistością, a papiery gdzieś wyparowały, na koncie jest 250zł, więc szkoda żeby się zmarnowało, więc wyłączyłbym tego mixa i ustawił rok ważności konta żeby był spokój, ale zupełnie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać
 #849960  autor: Karlos20
 08 lut 2016, 14:51
Aby przejść na kartę - złóż wypowiedzenie na mixa.
Konsultanci informują, że bez doładowania numer wytrzyma ok 2-3 miesiące, potem wygasa, niezależnie od ważności konta na wychodzące, która wynosi max rok.
Zachęcam jednak, abyś rozejrzał sie z ofertami konkurencji i przeniósł numer. Spłaconego mixa przenosisz tak łatwo jak telefon na kartę - w 1 dzień roboczy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #849971  autor: dusk
 08 lut 2016, 15:42
no ale tych 250zł jednak nie przeniose, a o tym ze konto wygasa to dobrze wiedziec, tylko utwierdza mnie to w przekonaniu ze t mobile to najgorsza siec
 #849975  autor: Karlos20
 08 lut 2016, 15:56
To rozwiąż umowę, z wyraźnym zaznaczeniem, że chcesz przejść na kartę. Zrobisz to w punkcie T-Mobile. Zachowasz środki na koncie głównym. Tymczasem możesz już teraz spokojnie wykorzystywać środki na koncie, np jakiś pakiet minut.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #849981  autor: dusk
 08 lut 2016, 16:34
ja tych 250zł to nie wydzwonię przez 2 lata, a nie widzi mi się ładować co miesiąc 25zl żeby tylko karta była aktywna, trudno, wywalę to na smsy premium i tyle :f
 #849984  autor: ManiacGSM
 08 lut 2016, 16:44
nie jest to jakiś super-mega pomysł ale jak chcesz odzyskać parę groszy to na aledrogo możesz proponować kupno sms premium po tańszych cenach.

http://allegro.pl/sms-premium-szybko-i- ... 43641.html

to przykładowy link do aukcji jednego z kombineiros.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #849986  autor: UFOjudek
 08 lut 2016, 16:50
Kiedyś dało się doładowac konto payU przez sms premium, nie wiem czy to jeszcze aktualne. No i odzyskujesz tylko cześć środków.
 #850084  autor: andrzejgolota
 08 lut 2016, 21:08
Nie musisz ładować co miesiąc 25 zł. Wypowiedz umowę w punkcie albo poczta zaznaczajac przejście na pre paid. Zmigruja cie do taryfy frii, wlaczasz rwk i dla świętego spokoju ładujesz za 5 zł. Masz rwk i możesz spokojnie te 250 rozładować.
 #850188  autor: dusk
 09 lut 2016, 11:18
a przez neta, ostatecznie przez telefon, mozna wypowiedziec umowe na tego mixa?
swoja droga zawsze myslalem ze mix jak sie ostatni raz doladuje to automatycznie na karte przechodzi
i przy okazji jest jakis formularz?
 #850190  autor: Karlos20
 09 lut 2016, 11:24
W T-Mobile po spłaceniu mixa niestety zostajesz w mixowej taryfie, musisz pisemnie złożyć rezygnację. Wniosek musi być przyjęty w punkcie T-Mobile. Tylko w Orange w ofercie prepaido-mixowej, którą spełnia "Zetafon" po zakończeniu zobowiązania, masz normalnego prepaida z automatu. U reszty siedzisz w mixie (korzystasz z cennika).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #850196  autor: bobiwr
 09 lut 2016, 11:57
Dziadek niestety musi stawić się osobiście w punkcie obsługi. Na pocieszenie - po przejściu na prepaid kasują dane osobowe i będziesz już mógł zarejestrować numer na siebie...
 #852710  autor: dusk
 25 lut 2016, 00:07
a powiedzcie mi jeszcze, czy jest mozliwosc zakupu apek z google play przez saldo z tmobile mix? odliczy wtedy kase od aktualnego salda czy to bedzie jako jakas dodatkowa platnosc? oraz czy ewentualnie da sie saldem z konta prepaidowego placic za apki w google play?
 #1161790  autor: kotlecik
 18 gru 2023, 14:32
Cześć,odświeżę temat,mojej Mamie kończy się w tym miesiącu umowa na mixa (24 doładowania po 25 zł bez telefonu)
Chce zostać w t mobile i przejśc na kartę z taryfą 30 zł ,czy obecnie też musi składać wypowiedzenie ? jeżeli tego nie zrobi to umowa przechodzi na miesięczne wypowiedzenie? wtedy ile musi doładowywać co miesiąc żeby nadal mieć w cenie rozmowy bez limitu?,z tego co czytam to nie ma już oferty 25 zł miesięcznie, z góry dziękuję za odpowieźi.
 #1161791  autor: Karlos20
 18 gru 2023, 14:47
kotlecik: potrzebne będzie wypowiedzenie umowy z przejściem do taryfy GO na kartę. Trwa miesiąc. Niewykorzystane złotówki z mixa przejdą do oferty na kartę.
W zależności od wariantu promocyjnego mixa, zazwyczaj pakiety kontraktowe były też przyznawane po doładowaniu konta umowną kwotą gdy umowa wchodzi na czas nieokreślony (wykonane wszystkie zasilenia), choć nie zawsze jest to regułą, w szczególnie starszych mixach.
Sprawdź np. w aplikacji Mój T-Mobile jakie dla tej taryfy są przewidziane pakiety dodatkowe. Jeśli tam niczego nie będzie, w salonie niech mama złoży wypowiedzenie z przejściem na kartę lub odwiedzi inną sieć i przeniesie numer.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161807  autor: babciagienia1p
 19 gru 2023, 02:39
kotlecik pisze:
18 gru 2023, 14:32
...wtedy ile musi doładowywać co miesiąc żeby nadal mieć w cenie rozmowy bez limitu?,z tego co czytam to nie ma już oferty 25 zł miesięcznie...

Funkcjonuje jeszcze stara oferta S za 20,- zł miesięcznie, z możliwością aktywacji tylko kodem USSD. Na tej podstawie można domyślać się, że analogicznie działa stara oferta M za 25,- zł. Może ktoś sprawdzał? Kod do starej oferty M+10 GB - *500*1*2#.
 #1161956  autor: xperia
 22 gru 2023, 00:34
babciagienia1p pisze:
19 gru 2023, 02:39
kotlecik pisze:
18 gru 2023, 14:32
...wtedy ile musi doładowywać co miesiąc żeby nadal mieć w cenie rozmowy bez limitu?,z tego co czytam to nie ma już oferty 25 zł miesięcznie...
Funkcjonuje jeszcze stara oferta S za 20,- zł miesięcznie, z możliwością aktywacji tylko kodem USSD. Na tej podstawie można domyślać się, że analogicznie działa stara oferta M za 25,- zł. Może ktoś sprawdzał? Kod do starej oferty M+10 GB - *500*1*2#.
Starej oferty S za 20 zł nie ma od jakiegoś czasu. Próba aktywacji oferty kodem USSD zwraca komunikat o wycofaniu taryfy. Pewnie podobnie jest z M za 25 zł
 #1161957  autor: babciagienia1p
 22 gru 2023, 03:18
@xperia
Dzięki za ważną informację.
Ciekawe kiedy zablokowali możliwość nowej aktywacji? Na moich dwóch numerach - stary pakiet S - odnawia się bez problemów. Również w przypadku kilkugodzinnego braku środków na odnowienie.
Może to wyjaśnia mikołajkową promocję +100% za doładowanie? Chcieli zachęcić do solidnego doładowania (maksimum 200,- zł) przed podwyżką opłaty lub całkowitym wycofaniem i zablokowaniem oferty?
 #1161960  autor: xperia
 22 gru 2023, 08:53
babciagienia1p pisze:
22 gru 2023, 03:18
@xperia
Dzięki za ważną informację.
Ciekawe kiedy zablokowali możliwość nowej aktywacji? Na moich dwóch numerach - stary pakiet S - odnawia się bez problemów. Również w przypadku kilkugodzinnego braku środków na odnowienie.
Może to wyjaśnia mikołajkową promocję +100% za doładowanie? Chcieli zachęcić do solidnego doładowania (maksimum 200,- zł) przed podwyżką opłaty lub całkowitym wycofaniem i zablokowaniem oferty?
Trudno powiedzieć od kiedy dokładnie nie działa, ale na pewno 7 grudnia już nie działało.
 #1162178  autor: kotlecik
 27 gru 2023, 14:46
Witajcie ponownie,dzisiaj Mamie skończył się ten Mix 25 o którym pisałem.Obecnie ma ofertę frii mix na kartę,konto ważne 5 dni.W ustawieniach pakietów nie ma żadnej możliwośći zakupienia minut (płaci się normalnie za każde połączenie). Chciała zmienić na taryfę go i wykupić pakiet za 30 zł,ale przyszedł sms,że nie ma takiej możliwośći.
Co w takiej sytuacji zrobić żeby mieć jakiś pakiet z minutami?