DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 376 z 675
  • 1
  • 374
  • 375
  • 376
  • 377
  • 378
  • 675
 #849643  autor: Kajman69
 06 lut 2016, 11:19
Jaki jest numer do działu utrzymania klienta ? Ponieważ kończy mi się umowa w maju.
Dostałem propozycje abonamentu 52 zł
Nielimitowane rozmowy do wszystkich i smsy i MMSy oraz internet 2gb
i do tego huawei P8 Lite
Na 24 miesiące
Czy to jest korzysta oferta ?
Czy można jeszcze coś lepszego wynegocjować ?
 #849650  autor: zielony71
 06 lut 2016, 12:15
Kajman69 pisze:Jaki jest numer do działu utrzymania klienta ? Ponieważ kończy mi się umowa w maju.
Dostałem propozycje abonamentu 52 zł
Nielimitowane rozmowy do wszystkich i smsy i MMSy oraz internet 2gb
i do tego huawei P8 Lite
Na 24 miesiące
Czy to jest korzysta oferta ?
Czy można jeszcze coś lepszego wynegocjować ?
Bardzo słaba oferta. Telefon *220
 #849662  autor: pociej
 06 lut 2016, 13:57
To żem się uśmiał dzisiaj...

W marcu kończy się umowa na drugi numer (pierwszy okres zobowiązania skończył się jeszcze w 2015) więc dzwonię pod *220 aby zobaczyć jak bardzo chcą mnie orżnąć...

Obecnie mam SP 129,90 (skończyło się 30% w październiku 2015) + SP 34,93 (zrabatowany z 49,90 do marca).
Mówię że interesowałby mnie SP LTE Główny za 165,98 dla obu numerów i iPhone 6S 64 GB i chciałbym porozmawiać za ile mógłbym się cieszyć tym abonamentem.

Na wstępie słyszę że żadnych rabatów nie mają, telefonów nie ma dostępnych (w tle ziewnięcie...) więc kontruje że przecież przedłużają ludzie umowy na preferencyjnych warunkach.
Odpowiedź że zmiana oferty nastąpiła, nie ma możliwości obniżenia ceny, jedynie dodanie usług, tylko co oni chcą dodawać do planu bez limitu?!
Po chwili informacja że mógłbym dostać rabat na telefon (oczywiście gdyby był dostępny, ale z góry słyszę że to mało prawdopodobne i bardzo rzadko bywają dostępne) i przy cyrografie na 3 lata cena to zawrotne 629 zł (50 zł różnicy względem strony internetowej) a przy umowie na 2 lata jedyne 1800 ileś tam zł (już nawet nie zanotowałem gdy dowalił cenę ponad 500 zł wyższą niż na stronie).

W lekkim szoku podziękowałem i zakończyłem rozmowę...

No i co teraz...
Chciałbym podpisać umowę wraz z iPhonem 6S 64GB do ok. 100 zł pojedynczą / do ok. 120 zł dla 2 numerów a tu taki badziew mi proponują...

Od października 2015 płacę już standardową stawkę za główny numer, ale jak skończy się rabat i na drugi to nie zamierzam im płacić po 180 zł miesięcznie.
Czyżby jedynym wyjściem był jakiś tani abonament bez telefonu i zakup na własną rękę?
 #849664  autor: zielony71
 06 lut 2016, 14:27
Przeczytaj ze 3-4 ostatnie strony tematu, ktoś pisał, że dostał w miarę niezłe warunki z iphonem.
Przynajmniej będziesz wiedział co można dostać.
 #849689  autor: pociej
 06 lut 2016, 17:10
Czytałem, czytałem różniej ten konkretny wpis...

Ale oni swoje, nie ma, nie będzie, nic nie wiadomo o rabacie.
Tylko jak ich podejść aby coś wywalczyć skoro tak podchodzą do rozmowy...
Dzwonić 100 razy "aż się trafi" to słaba taktyka.
 #849696  autor: Mordzio
 06 lut 2016, 18:21
pociej pisze:tylko co oni chcą dodawać do planu bez limitu?!
Dwa lata temu dostałem dodatkowy pakiet 1000 SMS/MMS do nielimitowanego pakietu SMS/MMS;)

Tak z ciekawości zapytam, co jest większym "straszakiem":
- wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy (bez przenoszenia numeru do oferty ma kartę)
- wysłanie wniosku o przeniesienie numeru do innej sieci
 #849739  autor: wojciech
 07 lut 2016, 02:09
Cześć,
umowa na internet mobilny kończy mi się 10 lipca. Złożyłem już wypowiedzenie. Po paru dniach zadzwonili, facet twierdzi, że przy najwyższym pakiecie 70 GB za 69,90 zł może mi dać tylko 20% rabatu (chciałem 30%), ponadto na stronie orange.pl dodają jeszcze 15 GB za zakup online. Do tego chciałem dobrać zestaw NOTEBOOK HP 255 G4 + ORANGE AIRBOX2 PLUS na raty za 45 zł miesięcznie. Z wysokości rat nie chciał zejść. Umowa na 24 miesiące. Ma dzwonić znowu w czwartek. Jak sądzicie czy można uzyskać te 30% rabatu na najwyższy pakiet internetu mobilnego? Czy rzeczywiście 20% to jest najwięcej? Czy nie mogą mi dodać tych 15 GB przez telefon, tak jak dają je na stronie orange? Czy rzeczywiście z rat nie da się nic urwać?
Z góry dzięki,
Wojciech :)
 #849823  autor: muchakk
 07 lut 2016, 18:21
Podzieli się ktoś informacją co można ugrać z DUK przy umowach firmowych?
 #849853  autor: andrewzc
 07 lut 2016, 21:23
Myk z ratami polega na tym, że potem nawet jak ktoś złoży wypowiedzenie to raty będzie dalej musiał spłacać, więc Orange nieźle to wymyśliło, najprostszy wniosek to brać abo bez słuchawki.
 #849886  autor: Therion7777
 08 lut 2016, 09:28
andrewzc pisze:Myk z ratami polega na tym, że potem nawet jak ktoś złoży wypowiedzenie to raty będzie dalej musiał spłacać, więc Orange nieźle to wymyśliło, najprostszy wniosek to brać abo bez słuchawki.
Akurat bzdury piszesz kolego. Płatność w ratach za telefon masz dodaną do abonamentu, a ilośc rat jest taka sama jak ilość miesięcy w umowie, którą podpisujesz.

Co więcej w przypadku braku płatności miesięcznej nie ma kar od kredytu, bo przecież Orange nie daje kredytu, a wystawia normalną fakturę VAT za terminal w kwocie całkowitej cenie urządzenia, a tylko płatność rozbija na raty.

EDIT: Bzdurami nazywam określenie, że raty Orange to jakiś super-hiper "myk". Bo co tu jest za myk i czemu kwestia rat determinuje, że lepiej brać abo bez słuchawki?
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 10:55 przez Therion7777, łącznie zmieniany 3 razy.
 #849892  autor: Leo
 08 lut 2016, 10:20
A może kolega wyjaśnić jak wygląda faktura za telefon na raty i kto jest naprawdę właścicielem telefonu klient czy Orange ?

W wypadku sprzedaży detalicznej klient dostaje fakturę na telefon co stanowi umowę kupna-sprzedaży a zatem może zrobić z telefonem co chce. W przypadku rat cena telefonu jest inna niż w detalu a zatem i faktura powinna być inna. Może ktoś podpisywał umowę więc niech się podzieli wiedzą. :D
 #849894  autor: Therion7777
 08 lut 2016, 10:32
Przecież już napisałem -- jest faktura FAV, nabywcą jest abonent, kwota na fvat to pełna kwota urządzenia jaką ponosi klient później w ratach.

Regulamin sprzedaży ratalnej jest tu -- http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 495282.pdf

"6. Całkowity koszt zakupu Urządzenia (Zestawu) na raty jest równy cenie brutto
wskazanej w Cenniku. Z tytułu sprzedaży na raty Abonentowi nie są naliczane
przez Orange żadne odsetki, z zastrzeżeniem pkt. 22 niniejszego regulaminu
(odsetki ustawowe za opóźnienie"

"15.Własność Urządzenia (Zestawu) zostanie przeniesiona na Abonenta w chwili
zawarcia Umowy lub Aneksu oraz umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) na
raty. Zawarcie umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) następuje z chwilą
zawarcia Umowy lub Aneksu."

To jest ciekawe:
"23.W przypadku, gdy Abonent wyrazi chęć przeniesienia swoich należności na inne
konto abonenckie przeniesione zostaną tylko należności za usługi
telekomunikacyjne. Należności z tytułu raty pozostaną na pierwotnym koncie
abonenckim."

A jak ktoś chce kupić telefon za "gotówkę" to proszę bardzo:
"25.Abonent ma możliwość dokonania wpłaty raty, kilku rat lub całości ceny
sprzedaży Urządzenia (Zestawu) przed wymaganym terminem płatności."
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 10:38 przez Therion7777, łącznie zmieniany 1 raz.
 #849895  autor: Leo
 08 lut 2016, 10:38
Czyli ulgi za telefon nie ma w umowie a jest tylko ewentualne roszczenie z tytułu niezapłacenia faktury ? Andrewzc miał wątpliwości co będzie po rozwiązaniu umowy. Z tego co piszesz zostanie niezapłacona faktura a zgodnie z regulaminem urządzenie jest własnością klienta.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 10:43 przez Leo, łącznie zmieniany 1 raz.
 #849896  autor: Therion7777
 08 lut 2016, 10:40
Co będzie po rozwiązaniu umowy?
"27.Cesja lub rozwiązanie Umowy lub Aneksu dokonane przez Abonenta, który
skorzystał z Promocji, nie ma wpływu na zobowiązania Abonenta wynikające z
umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) na raty."

Ale czemu miałoby być inaczej? I czemu miałoby to być dziwne? I co tu jest złego za klienta? Przecież spłacić całość za telefon można już kilka dni po podpisaniu aneksu.
 #849897  autor: Leo
 08 lut 2016, 10:45
Nie rozumiem. Przecież Andrewzc miał rację. Umowę na usługi np. rozwiązujesz a umowę ratalną za telefon dalej płacisz. Czemu piszesz o bzdurach jak regulamin to potwierdza ?
 #849904  autor: Leo
 08 lut 2016, 11:07
Chodzi o to że mamy 2 różne umowy: na usługi i druga sprzedaż na raty. Obie niezależne. Jeśłi dobrze zrozumiałem to można rozwiązać umowę na usługi a dalej płacić tylko raty z umowy sprzedaży ratalnej telefonu. W razie zwłoki są odsetki albo rozwiązanie umowy i wezwanie do wpłaty całości reszty rat. Ciekawostką jest to że niektóre drogie telefony np. Z5 są tanie w niektórych abonamentach na raty np. telefon kosztuje ok. 500 zł w ratach. Czym Orange zabezpieczy stratę na telefonie w wypadku rozwiązania umowy ? Dużą ulgą na umowie usług telefonicznych ? trochę nielogiczne.
  • Strona 376 z 675
  • 1
  • 374
  • 375
  • 376
  • 377
  • 378
  • 675
  • 1
  • 374
  • 375
  • 376
  • 377
  • 378
  • 675