DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #849574  autor: andrre
 05 lut 2016, 19:07
Od dwóch lat posiadam krugera Live z 4,5 calowym ekranem i chcę się przesiąść na coś większego, ale wszystkie 5 cali które miałem w ręku po prostu są dla mnie za duże. Dlatego idealnym rozwiązaniem było by dla mnie 4,7 cala. System Android więc jabłko odpada. Co polecicie w tym rozmiarze?
 #849577  autor: Eragon
 05 lut 2016, 19:19
Prawdopodobnie skończysz z Sony Z3 Compact.
Może Samsung (tfu) Galaxy Alpha ?
Lub Galaxy A3 2016
Uhans U100(Chiny)
Xiaomi Redmi 2 Pro
Nic lepszego nie znajdziesz; )

Ps. Weź pod uwagę że Twój telefon jest grubasem strasznym więc wszystkie większe mogą rozmiarowo być takie same.
5-calowce są od 1,5mm do 2mm szersze ( a głównie to się liczy).

:smt006
 #849634  autor: andrre
 06 lut 2016, 07:38
nie sądzę aby sama szerokość się liczyła a raczej wysokość bo trzymając telefon w jednej dłoni obsługujemy go palcem nie tylko w kierunku lewo - prawo, ale też w górę i w dół. A tu różnica wynosi już ponad 8 mm.
Przymierzam się do A3 2016 bo chociaż ma większy wyświetlacz o 0,2 cala to jest węższy niż kruger o 2 mm i tylko o 3,5 mm wyższy.
Sony Z3 Compact brałem pod uwagę, ale nie lubię gdy klawisze funkcyjne nie są pod ekranem a na ekranie.