DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #837182  autor: klimek95
 28 lis 2015, 16:55
Witam,
Ostatnio zastanawiam się nad kupnem nowego telefonu. Jak dotąd byłem szczęśliwym posiadaczem iPhone 4s(od dwóch lat, pierwszy smartfon). Jednak nadszedł ten dzień, że telefon stał się powolny i nie zawsze sobie radzi tak jakbym chciał(mało pamięci każdego rodzaju). Zastanawiam się nad kupnem iPhone 5s lub nawet (z powodów finansowych) jakiegoś Windowsa lub Androida(czystego). Czytałem mnóstwo opinii i sam nie wiem co już mam myśleć. Telefonu używam generalnie do surfowania po necie, używania aplikacji FB, słuchania muzyki(duuużo muzyki) oraz robienia zdjęć(jak się nie chce notować na wykładzie :lol: i nie tylko). Mój budżet to max 1600 zł. Chociaż zastanawiam się czy jest sens wydawać 1600 zł raz na dwa lata i nie kupić właśnie czegoś tańszego.
Czy mogę liczyć na wasze porady?
Z góry dzięki :)

Klimek
 #837475  autor: sloniacz
 30 lis 2015, 16:11
Polecam Xiaomi Mi4c - to IMHO taki najbardziej iPhonowy Android a z 5" ekranem nie przeżyjesz szoku po iP4s (większość nowych ciekawych telefonów z Andkiem to już ponad 5,5"). A MIUI czyli interfejs tego fonika to taki prawie iPhone. Wersja 3GB/32GB na alledrogo za mniej niż 1300zł. Bezpośrednio w chińskich sklepach dostaniesz za około 1000zł. Telefon z bardzo dobrymi podzespołami i solidnie wykonany. Baterią i ekranem będziesz mile zaskoczony w porównaniu do iPhona.
Druga propozycja to Huawei Honor 6 - dostępny za jakieś 1100zł w polskich sklepach (nie ukrywam, że Xiaomi jest fajniejszy) - też ma 5" niezły aparat i silne podzespoły
 #837481  autor: cyanoone
 30 lis 2015, 16:50
Popieram, Mi4c będzie najlepszy. MIUI tylko trochę iOS przypomina, zawsze motyw systemu Apple można pobrać.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #837485  autor: slawekt
 30 lis 2015, 17:06
klimek95 pisze:Czy mogę liczyć na wasze porady?
A ja bym Tobie polecił (również jako użytkownik iPhone 4s) OnePlus X. Rewelacyjne wykonanie i spasowanie, 5 cali, czysty Android. Wizualnie podobny do iPhone, metalowa ramka, super ekran, wydajność ponadprzeciętna w tej cenie.
System zaproszeń jest co prawda upierdliwy, ale dzisiaj jeszcze możesz kupić bez specjalnego kłopotu. Ja jestem w 100% zadowolony.
Jak wybierzesz przesyłkę ekspresową, telefon DHL'em jest u Ciebie w około tydzień, w założonym budżecie się spokojnie zmieścisz, jeszcze na gadżety zostanie :-)
 #837511  autor: Eragon
 30 lis 2015, 20:16
slawekt pisze:
klimek95 pisze:Czy mogę liczyć na wasze porady?
A ja bym Tobie polecił (również jako użytkownik iPhone 4s) OnePlus X. Rewelacyjne wykonanie i spasowanie, 5 cali, czysty Android. Wizualnie podobny do iPhone, metalowa ramka, super ekran, wydajność ponadprzeciętna w tej cenie.
System zaproszeń jest co prawda upierdliwy, ale dzisiaj jeszcze możesz kupić bez specjalnego kłopotu. Ja jestem w 100% zadowolony.
Jak wybierzesz przesyłkę ekspresową, telefon DHL'em jest u Ciebie w około tydzień, w założonym budżecie się spokojnie zmieścisz, jeszcze na gadżety zostanie :-)

A ja jednak polecam Xiaomi Mi4c.
Oczywiście że OPX jest fajny (szczególnie wykonanie) - ale sprzętowo ustępuje Mi4c a dodatkowo - jest droższy.

PS. Również poszukuję najmniej bolesnego przejścia z 4S na Andka, i jednak całokształt - wygrywa Xiaomi.

:smt006
 #837528  autor: penguino
 30 lis 2015, 21:43
OPX jest tańszy niż Mi4c z 3G B RAMu. To raz. Dwa - OnePlusa kupisz z oficjalnej dystrybucji z dwuletnią gwarancją door-too-door realizowaną w Polsce. Xiaomi będzie prywatnym importem bez faktycznego wsparcia. Do Xiaomi trzeba jeszcze wgrać krajowy ROM, a potem ręcznie go aktualizować.

A nie polecam żadnego z nich ze względu na niską jakość wyjścia słuchawkowego, podczas gdy klimek95 słucha dużo muzyki. Honor 6 nie jest już najmłodszy, a w budżecie mieści się Huawei P8, pełnoprawny flagowiec na 2015 rok. Świetne wykonanie, bardzo dobry aparat, polska dystrybucja i gwarancja oraz nakładka która niemal jest androidowym iOSem.
 #837626  autor: klimek95
 01 gru 2015, 16:00
Dzięki za odpowiedzi. Jak na razie, najbardziej spodobał mi się Mi4c, jednak martwią mnie ręczne aktualizacje(na czym to polega? muszę sam ściągać z jakiejś strony instalki?) i właśnie wspomniane przez @penguino kiepskiej jakości wejścia słuchawkowe(np. mój brat ma Xperię M4 Aqua i ma problem z niską jakością dźwięku, czy czegoś podobnego mogę się spodziewać?)
 #837632  autor: penguino
 01 gru 2015, 16:21
Na tym to polega, że automatycznie będziesz dostawał drobne aktualizacje, które nic nie zmieniają, cokolwiek większego będziesz musiał ręcznie ściągać na telefon z MIUI Polska i sam instalować. Tak, jakość dźwięku w Mi4c jest dość słaba.
 #837642  autor: klimek95
 01 gru 2015, 16:34
A to aktualizacje to się jeszcze ogarnie. Ale słabo z dźwiękiem, bo jednak prawie zawsze jak z domu wychodzę to słuchawki mam na uszach :(
 #837967  autor: penguino
 02 gru 2015, 21:28
Z3 ma wciąż jedną z najlepszych baterii na rynku, przyzwoite głośniki stereo, lekką i płynną nakładkę, przyzwoite dźwięki (można do niej dokupić douszne słuchawki z redukcją dźwięków otoczenia), ale z racji wykonania ze szkła prosi się o jakąś dodatkową ochronę.
 #838156  autor: klimek95
 03 gru 2015, 23:22
Trochę odeszliśmy od jednego warunku tj. czysty android, ale chyba zrezygnuję z tego :P
Z3 Compact mi się podoba, ma dobrą baterię co poza dźwiękiem jest chyba najważniejsze dla mnie. A tu się pojawił konkurent do Z3 w postaci HTC One M8. Jakie są wasze opinie? Cena i bebechy są praktycznie takie same. M8 wydaje się być solidniejszy, ale ma dużo słabszy aparat i trochę gorszą baterię(krócej trzyma).
 #838182  autor: vonski
 04 gru 2015, 08:13
klimek95 pisze:HTC One M8
Tyle, że Sense od HTC z czystym Androidem nie ma już nic wspólnego. To chyba najbardziej przekopana nakładka w wszystkich na rynku. Nie mówię, że zła, ale dość daleka od oryginału.
 #838276  autor: klimek95
 04 gru 2015, 13:50
To chyba zdecyduję się na SONY Xperia Z3 Compact


EDIT:
Dzisiaj kupiłem telefon wspomniany powyżej. Wszystko mi pasuje w nim. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam
:D
temat do zamknięcia