DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 39 z 374
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 374
 #837333  autor: silvercrest
 29 lis 2015, 18:38
Test został przeprowadzony w dniach 05.02.2015 - 13.05.2015 i uwzględniają tylko pomiary w trybie 4G LTE.
Warto pamiętać że wtedy N! działał na 10MHz.
Upgrade do 15MHz rozpoczęto(o ile dobrze pamiętam) w lipcu, a zakończono po wakacjach.
 #837390  autor: ja.michal
 30 lis 2015, 01:12
Jeśli policzy się % (z podanych średnich pobierania dla 50% najlepszych wyników z przytoczonej strony) w stosunku do maksymalnej technologicznej to Plus ląduje na końcu tabeli.
Plus niecałe 24%, T-Mobile trochę ponad 28%, Orange trochę ponad 26%, Play trochę ponad 39%. T-Mobile i Orange liczone dla 112 Mb/s. Jeśli policzyć jak dla Playa (75 Mb/s) to wychodzi T-Mobile ponad 42%, Orange niecałe 39%.
Plus lider, ale w marnowaniu zasobów radiowych.
 #837442  autor: zajadacz
 30 lis 2015, 12:14
Z próżnego to i Salomon nie naleje. Skoro oni potrafią w mieście (Dębno), które ma 3 stacje bazowe, każdą z LTE, mieć dosył 180 Mbit na wszystkie, a po drodze jest jeszcze stacja z U900 i CDMA, która stoi na tym samym dosyle, to o czym my w ogóle mówimy? Żeby było śmieszniej to P4 i N! mają o jedną stację mniej, ale przynajmniej mają porządny dosył (P4 480 Mbit od Emitela na obie stacje, a N! po 500 Mbit na stację). Zresztą w Plusie mają to przemyślane na maksa od strony kosztów. Radiolinia 12 GHz na dystansie 5,8 km. Toż to musi mieć dostępność na poziomie 99,99999999%. 22 GHz spokojnie by wystarczyło i byłoby dwa razy taniej.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #837477  autor: habish
 30 lis 2015, 16:23
Spacedust pisze:Tak wygląda budowa sieci według Plusa nad jeziorem Malta w Poznaniu:

Obrazek
A nie czasami tak: :mrgreen:
Obrazek
 #837479  autor: kozien70
 30 lis 2015, 16:38
Pokazałeś większy obszar - nic to nie wnosi. Spacedust przypuszczam, że chciał pokazać, jaki technologiczny bajzel jest w nadajnikach Plusa na tym obszarze.
 #837679  autor: Spacedust
 01 gru 2015, 18:43
Patryk7588 pisze:Pytałeś Krzysztofa jakie technologie będą dostępne na tej stacji na Malcie?
Tak. Tylko UMTS900 i LTE1800. Stacja jest na światłowodzie bez radiolinii.
 #837849  autor: plk. Mortimer
 02 gru 2015, 13:32
Halset pisze:
plk. Mortimer pisze: To jest forum laikow, wiec nie mam pretensji, ze mijasz sie z prawda co do tzw. jednolitosci pasm na stacjach Plusa. Pisze o tym Kaczorowski, piszesz Ty i jeszcze kilku innych. To mit. Spowodowany brakiem wiedzy dot. funkcjonowania sieci mobilnej.
No proszę, odezwał się specjalista telekomunikacyjny.
Chłopie mam oczy i rozum i nie łykam żadnych pierdół PR.
Zapraszam do Trójmiast albo do samej Gdyni.
Wiele stacji Plusa to tylko only GSM900. Niewiele mniej to G900 i UMTS2100. A gdzie U900? LTE przeważnie calkowicie na innych obiektach i przeważnie jeżeli już jest to z U900.
Itd
Z tej sieci nie da się korzystać komfortowo. U2100 zapchany jak syfon w zlewie. Prędkości na poziomie EDGE. Do tego - rozmowy telefoniczne na U2100 to porażka. Pełny zasięg a Cię wywala z sieci podczas rozmowy albo....musisz 3-4 razy próbować zainicjować połączenie aby się do kogoś dodzwonić. LTE też żadna rewelacja poza zasięgiem. Prędkość na tle innych sieci słabe. Na N! w 3G osiągasz większe prędkości na niż Plusa LTE. Aero również prędkość neta porażka.
A na trasach zamiast dokładać nadajniki to stawiali swego czasu tylko Aero i tylko tam jest U900. A gdzie nawet GSM900?
Plus nie modernizuje sieci w ogóle. Są na szarym końcu a do tego mają przestarzały szkielet, co widać po prędkośćiach na 3g. Po prostu ta sieć jest zapchana. I nic z tym nie robi.
Solorz ma tyle częstotliwości i takie możliwości ale ma to gdzieś. Obecnie to nie lider technologiczny ale lider porażki, lider, który zbiera zasoby a ich nie wykorzystuje.
Uderz w stol...

Czytaj prosze ze zrozumieniem. Nie czytaj wybiorczo. Nie czytaj "pod siebie". Ja nie powiedzialem, ze jestem ekspertem - nie przypisuj mi slow, ktorych nie ma. Tu wszyscy to laicy.

Nie znam sieci w strefie 4. Bylem tam zaledwie kilka razy (Trojmiasto) i mialem pozytywne wrazenie, choc o niczym to nie swiadczy, bo byly to wizyty 1 max 2-dniowe. Widocznie jednak nigdy nie doswiadczyles przyjemnosci przebywania w strefie 2. W takim Krakowie Plus ma 150 stacji, a N! 300. Plus przede wszystkim nie buduje nowych stacji. Nie robi tego od dobrych kilku lat. Tu nie chodzi o LTE, o U900, o dosyl, przesyl itd itp. Sieci zwyczajnie BRAK wewnatrz budynkow. I to jest problem Plusa. Reszta to uzupelnienie problemu
 #838114  autor: MaciejM
 03 gru 2015, 19:39
Upalna 36 w Białymstoku u2100 z racji tego, że się zapychał aż rwało rozmowy, od miesiąca jest wyłączny.
 #838115  autor: p2225
 03 gru 2015, 19:42
czyli z cyklu - jak tanim kosztem zmodernizować stację by pozbyć się problemu. :lol:

A tak serio to nie sądzę, żeby było aż takie obciążenie żeby kompletnie nic się nie dało z tym zrobić. Na początek lepszy dosył i wszystkie pasma, a potem by się zobaczyło.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #838139  autor: ja.michal
 03 gru 2015, 22:13
MaciejM pisze:Upalna 36 w Białymstoku u2100 z racji tego, że się zapychał aż rwało rozmowy, od miesiąca jest wyłączny.
:smt082
 #838153  autor: zajadacz
 03 gru 2015, 23:18
MaciejM pisze:Upalna 36 w Białymstoku u2100 z racji tego, że się zapychał aż rwało rozmowy, od miesiąca jest wyłączny.
To się nazywa mistrzowskie rozwiązanie problemu przez Plusa :smt023

A tak serio to rozumiem, że mieli tam 3 nośne U2100, U900 i się im zapychało?
To tiltu anten nie mogli zwiększyć żeby to U2100 obejmowało mniejszy obszar i się nie zatykało?
Ta sieć to jest dno i kupa mułu. Przy takiej polityce to dziwię się, że jeszcze to jakoś działa i ludzie masowo nie odchodzą. Muszą mieć dobrych ludzi odpowiedzialnych za optymalizację sieci, skoro jeszcze im to się całkiem nie rozłożyło.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #838163  autor: Halset
 04 gru 2015, 00:38
zajadacz pisze: Ta sieć to jest dno i kupa mułu. Przy takiej polityce to dziwię się, że jeszcze to jakoś działa i ludzie masowo nie odchodzą. Muszą mieć dobrych ludzi odpowiedzialnych za optymalizację sieci, skoro jeszcze im to się całkiem nie rozłożyło.
Proste wytłumaczenie. Tak jak Play ma zakodowane w głowach Polaków, że jest najtańszą siecią, tak jeżeli chodzi o Plusa - największy ogólnopolski zasięg sieci, największy zasięg LTE oraz korzystając ze słów jednego z tutaj się udzielających - najlepsze o największym zasięgu 3G. Ogólnie - Plus jest wszędzie - jak nie ma Plusa, nie ma żadnej sieci.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #838194  autor: zajadacz
 04 gru 2015, 10:48
Statystycznie rzecz biorąc są miejsca, gdzie Plus ma najwięcej i najlepszych lokalizacji stacji bazowych. Zwłaszcza poza miastami. W zachodniopomorskim wystarczy się przejechać drogą S3, albo pociągiem nad morze. Co z tego, ze Networks! ma wszędzie UMTS 900, jeśli ma dziury w zasięgu, które u Plusa są dużo mniejsze. Zasięgu Plusa nie ma się co czepiać, bo to kwestia mocno indywidualna (zawsze będą miejsca gdzie jeden operator ma akurat maszt, a drugi nie). Czepiam się natomiast logiki (właściwie to jej braku) budowy sieci.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #838199  autor: Halset
 04 gru 2015, 11:03
zajadacz pisze: W zachodniopomorskim wystarczy się przejechać drogą S3, albo pociągiem nad morze. Co z tego, ze Networks! ma wszędzie UMTS 900, jeśli ma dziury w zasięgu, które u Plusa są dużo mniejsze.
Akurat jechałem 23 listopada S3 do Świnoujścia i na tej trasie 4 razy zerwane połączenie. Racja, 3G tam jest lepsze niż 3G N! (pomijam prędkości neta, gdzie w Plusie nie idzie odpalić czasami strony na telefonie) ale to w N!, głównie przez lepsze 2G w TM idzie tam gadać całą drogę.
Co do kolei się nie wypowiadam, bo nie jechałem.
Natomiast na drodze 31 do Kostrzyna nad Odrą ostatni raz jechałem w zeszłym roku (wrzesień) i na TM nie szło gadać na jednym odcinku ok 2-3km (okolice Chyrzyno), bo nie było zasięgu tej sieci w ogóle w eterze. Nie wiem jak teraz.
Np w woj. pomorskim zdecydowanie lepsze pokrycie 3G ma N! (zwłaszcza tereny Kaszub), gdzie w wielu miejscach po prostu Plusa nie ma w ogóle.

Zasięgu Plusa nie ma się co czepiać, bo to kwestia mocno indywidualna

Odnosiłem się o zasięgu ogólnopolskim do kwestii - dlaczego masowo ludzie z Plusa nie odchodzą. O to mi chodziło ;)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #838252  autor: habish
 04 gru 2015, 12:57
MaciejM pisze:Upalna 36 w Białymstoku u2100 z racji tego, że się zapychał aż rwało rozmowy, od miesiąca jest wyłączny.
Zaraz zapytam co się tam dzieje.
 #838310  autor: MaciejM
 04 gru 2015, 17:06
W takim razie zapraszam na upalną :) łapie tylko u900 ze słonecznikowej. GSMu nie biorąc pod uwagę
  • Strona 39 z 374
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 374
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 374