DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #824057  autor: Gregrin
 18 wrz 2015, 19:29
bazooka pisze:No dobrze, jednak nie musi zmieniać sieci jeśli ona mu jednak odpowiada i skorzystać z mojej porady na pierwszej stronie :)
Jasne, tylko pytanie do autora tematu czy chce jak najtaniej czy szuka czegoś taniego tylko w orange.
her000ld pisze:Szukam alternatywnej taryfy/pakietow w Orange lub poza.
Ja to rozumiem jako otwartość na inne sieci jeśli maja lepsze oferty. W tym przypadku nie ma zbyt dużych wymagań i przyznasz ze fakt świetnie pasuje do takich potrzeb (a vouchery pozwalają na korzystanie prawie za darmo).
bazooka pisze:Nie, bo to submarka, a nie taryfa.

Jak widzisz sa plusy, minusy i brak reguł ;)
bazooka pisze:To jest chyba coś bardzo nie tak, że Play komplikuje życie z takimi migracjami
Ja bym powiedział ze submarki są dla "dociekliwych" np takich którzy szukają porady na tym forum ;) a nie tylko pytają w salonach. Sama "obsługa" ze strony operatora jest minimalizowana (brak salonów) a przez to tańsza. Ze strony konsumenta same przejście do submarki może być "nietypowe" i trwać dłużej ale powiedzmy sobie szczerze -nie jest trudne i nie wymaga od nas biegania po salonach :). Późniejsze użytkowanie już chyba niczym się nie rożni od "dużych operatorów".
 #824070  autor: bazooka
 18 wrz 2015, 20:14
Gregrin pisze:Ja to rozumiem jako otwartość na inne sieci jeśli maja lepsze oferty. W tym przypadku nie ma zbyt dużych wymagań i przyznasz ze fakt świetnie pasuje do takich potrzeb (a vouchery pozwalają na korzystanie prawie za darmo).
Doradzanie na forum wygląda tak: podasz propozycję kombinowaną i wymagającą jakiś aktywacji itp - źle, napiszesz prostszą - też źle, bo za drogo, napiszesz pośrednią - źle, bo trzeba kombinować.
Gdyby była jedna najlepsza oferta reszty by nie było, nie było by konkurencji i pewnie słabo cenowo by to wyglądało...
Jeśli chodzi o jakieś vouchery to tego nie skomentuje, o tym jest temat o FAKT.
Jeśli chodzi o moją propozycję za 55zł na 5 miesięcy, nie wymaga wyjścia z domu do żadnego salonu, nie wymaga zabawy z voucherami, wymaga kilku operacji i jednej dodatkowej aplikacji...UWAGA, cały czas mam na myśli rozszerzenie o to zapotrzebowanie na internet, z drugiej strony autora...
Jeśli ktoś czuje, że się jakoś dziwnie upieram to sorry, ale od pól roku nie wykonałem operacji w żadnej swojej SIM, mam full neta (jak na telefon) - i tylko czekam na promocje z doładowaniami Orange na konto główne w mPotworze... każdy ma swoje widzimisie - wy macie vouchery ja tam ładuje powiedzmy 80 za 50zł i mam wszystko w d... cały rok.
P.S. Jedną operację w Kluczu miesięcznie wykonuje za mnie Auto USSD :)
Obrazek
 #824072  autor: LOOPO
 18 wrz 2015, 20:18
Rosolak pisze: akurat z TM do Heyah przechodzi się kodem USSD,
Szukam tego kodu. Mógłbyś go ujawnić? ;)
PS. Znalazłem taki *100*812# - czy ten jest właściwy?
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, 20:24 przez LOOPO, łącznie zmieniany 1 raz.
 #824075  autor: Gregrin
 18 wrz 2015, 20:23
bazooka pisze:Jeśli ktoś czuje, że się jakoś dziwnie upieram to sorry
Ja niczego nie neguje, przedstawiam inne spojrzenie na sprawę. A to ze można komuś kto ładował 50zl na 2 miesiące a mało wykorzystuje przedstawić ofertę w której będzie korzystał prawie za darmo albo jednym pakietem za 9zl jest "fascynujące" :D Pozdrawiam i życzę udanego weekendu wszystkim :)
 #824076  autor: Rosolak
 18 wrz 2015, 20:33
LOOPO, ja znalazłem taki *100*811# z Heyah do Frii. Ten, który Ty podałeś z TM do Heyah.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #824595  autor: her000ld
 21 wrz 2015, 22:14
Hej,
Zaciekawiła mnie taryfa Orange Smart. W zwiazku z tym, mam kilka pytan... :smt006
1) Czy przy przejsciu z Nowe Orange Go do Orange Smart strace wszystkie srodki na koncie?
2) Czy gdy wlaczony mam RWK i doladuje sie np. kwota 50zl to internet jest wazny przez 50 dni czy tyle co RWK?
3) Czy najkorzystniej ladowac za 100zl?
4) Czy oplata za MultiBox Gold w postaci 6zl jest opłata jednorazowa czy miesieczna?
5) Jakie programy moglibyscie polecic do obslugi w/w bramki?
 #824630  autor: Braymer
 22 wrz 2015, 10:21
Szczegóły masz na pw ode mnie.

1. środki zostają
2. w regulaminach i na stronie Orange jest przecież, że internet jest ważny 50 dni.
3. za 100zł lub za 50 zł jak są promocje np. +30zł.
 #837173  autor: Radzinski007
 28 lis 2015, 15:20
Witam,

Również aktualnie jestem jeszcze w Nowe Orange Go, ale chyba przyszedł czas na zmiany, ostatni rok transmisji danych przeleciałem na skumulowanym pakiecie wakacyjnym 6GB, w tym niestety zmienili już numerek przegródki i nie udało się przedłużyć.

Tak więc wymagania to:
~100minut w miesiącu
~100smsów w miesiącu
~1GB w miesiącu(oczywiście więcej zawsze na + ;))

Nie interesuje mnie nic związanego z siecią Play(bo zasięg).
tak 'na prędce' oferty Plus i T-Mobile nie powaliły mnie na kolana(gdybym miał wymienić sieć Orange na inną musiałoby być znacznie lepiej, a nie 'może będzie trochę lepiej')
Tak więc zagłębiając się w Orange - nju odpada bo słabe pakiety.
Z flagowych ofert Orange Smart oraz Orange FnK, w obu przypadkach w grę wchodziłoby doładowanie za 100zł + RwK - rozumiem, że środki z pakietu w Orange Smart zostałyby przedłużone do roku?
FnK chyba tylko z pakietem rozmowy i smsy bez limitu do wszystkich za 30zl miesiecznie, za to w Smart mógłbym trochę przyoszczędzić opierając się o 120minut za 9zł i Smsach z MultiBoxa? Jaką aplikację polecacie do wysyłki z multibox? Zainstalowałem sobie GateSMS, ale średnio przyjaźnie wygląda.
 #837175  autor: Dax13
 28 lis 2015, 15:33
Gdzie chcesz znaleźć lepszy zasięg niż Play skoro Play ma zasięg 4 sieci? Wyjaśnij bo nie rozumiem. A na twoje potrzeby proponuję Virginombile pakiet za 19zł: 100 minut, darmowe połączenia do play, nolimit SMS + 2GB Internetu, no i zasięg twojego ulubionego Play + T-Mobile
 #837215  autor: cyanoone
 28 lis 2015, 22:44
W Play można wybrać na sztywno zasięg np. Plusa czy T mobile.
Jeżeli kolega nie chce to proponuję:
1)Orange Free, doładowanie 30 zł i masz 6 GB internetu ważne tyle ile konto. Z tych 30 zł kupujesz no limit do wszystkich.
2)Plus na kartę bez limitu. Konto ladujesz w piątek przez internet (+40%) i włączasz promocje 5 doładowanie gratis oraz rok ważności konta. Ladujesz konto 4 razy za 30 zł i masz łącznie 198 zł - 10 zł za rwk. Aktywujesz pakiet no limit z internetem za 35 zł (można dokupić jeszcze minuty na stacjonarne za 5 zł miesięcznie). Przy opcji ze stacjonarnym wyjdzie Ci prawie 5 miesięcy.
3) Klucz mobile
Pakiet 5 zł 1 GB, pakiet 100 minut 10 zł, smsy po 9 gr.


Reasumując najlepszy byłby P4, żadna inna sieć nie ma dobrej oferty dla mało dzwoniacych.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #837231  autor: Gregrin
 29 lis 2015, 00:17
Virgin (play, t-mob) freemium (30min,30sms,300MB -darmo) 8zl 100min, 3zl 200sms, 8zl 1GB =19zl
Fakt (play czyli 4 sieci) 9zl 100min\100sms\100MB, 1GB 9zl. Tu wszystko ładnie przechodzi i sumuje się.
 #837305  autor: bazooka
 29 lis 2015, 16:06
Radzinski007 pisze:za to w Smart mógłbym trochę przyoszczędzić opierając się o 120minut za 9zł i Smsach z MultiBoxa? Jaką aplikację polecacie do wysyłki z multibox? Zainstalowałem sobie GateSMS, ale średnio przyjaźnie wygląda.
Nie ma lepszej opcji w Twoim przypadku dla osoby przychylnej pozostania z Orange. Szczegóły dostałeś ode mnie w PW.
 #837339  autor: Niezgodna7
 29 lis 2015, 19:12
ja tam tylko ufo, albo łączony za 15zł (sms+2GB).
A jak kolega wie, że 1oo' wydrynda, to pakiet 12o' jasnym jest.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis