DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 5 z 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
 #835459  autor: JCortazar
 17 lis 2015, 20:35
U mnie trzyma sie sieci macierzystej ale warunki ma bardzo dobre, po recznym wybieraniu transmisja danych nie dziala na T-mobile i Orange a na Plusie bez problemu. Samych polaczen nie testowalem. Moze jednak networks cos tam kombinuje a nie sam Play?
 #835514  autor: Halset
 18 lis 2015, 00:05
Ruben pisze:A tak wracając do tematu.
Coś chyba grzebią, bo w jednym mieszkaniu leżą 3 telefony na automacie i każdy zalogowany do innego operatora. Jeden do TM, drugi do Plusa a trzeci do Play.
Coś dłubią i myślę, że są dwa powody
1) Play się powoli odpycha od N! i zaczyna dogadywać z Solorzem, bo z kimś te LTE800 musi wybudować
2) Coś również musi grzebać N!, bo dzisiaj na telefonie zamiast mieć Tmobile.pl miałem sieć 26034

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #835518  autor: Halset
 18 lis 2015, 00:24
Normalne. Przecież już od dwóch miesięcy widać, jak Play waląc ofertami ściąga klientów aby zbudować sobie bazę. A to zwiększa wartość operatora.
Jak Play przejmie jakiś fundusz, to będzie tak, że znowu będzie wojna cenowa aby zarobić na bazie klientów a potem sprzedać. Aby P4 miało jakąkolwiek przyszłość, to musi to łyknąć jakiś op. Stawiam na UPC.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2015, 14:51 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #835520  autor: kozien70
 18 lis 2015, 00:33
Tak, myślę, że kupi ich Liberty Global. Ostatnio szefowie P4 i Liberty Global mieli spotkanie w Warszawie. I wbrew plotkom pewnie nie chodziło o współpracę, tylko o ew. deal kupna/sprzedaży.
 #835636  autor: Halset
 18 lis 2015, 14:52
Mnie w sumie nie po drodze UPC bo z niego korzystam ale cóż tak już jest.
Mam TM a Alior omijam szerokim łukiem. Mógłbym mieć Orange Mbank ale Orange omijam szerokim łukiem. A teraz do tego jeszcze UPC i P4. To jakaś masakra i złośliwość ;)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #835650  autor: goral2099
 18 lis 2015, 15:42
Cyanoone: nie licz na to. Pseudo-moderator Morvius napisał mi, że wszystko jest w porządku i taki bajzel może być. A jak mi się coś nie podoba to może moje posty pokasować. :D A, i jeszcze mam wyluzować. :)
 #835682  autor: Dodo84
 18 lis 2015, 18:59
wracając do meritum wątku, zaczynam się zastanawiać co się .... dzieje z moimi telefonami. Mój ( lg l9ii) dziś przez większość dnia poza zasięgiem pomimo że do nadajnika T-mobile mam niecały 1 km. Na telefonie standardowe " brak usługi" i po chwili roaming Aero2 z nadajnika oddalonego 2,5km od mojego domu. Tel co około 5 min wskakuje na chwilę do T a potem do Plusa a nawet raz wskoczył do Orange. Drugi tel (sony xperia m2) miał te same objawy tylko że na niego dało się dziś dodzwonić. T-mobile nadal na swoim pierwszym miejscu ( dlatego na pierwszym bo brak zasięgu macierzystego).
Wybór ręczny t-mobile czy orange nie pomaga. Tel tylko wyrzuci info pt. "wybrana sieć jest niedostępna"

https://www.speedtest.net/result/a/9816264223.png
 #836514  autor: armator11
 24 lis 2015, 17:21
Ktoś coś wie czy coś kombinują w Krakowie? Od 2 dni tel w centrum miasta siedzi mi na plusie. Ale też mam problem przy wyszukiwaniu sieci, bardzo często pokazuje tylko jedną (aktualną) sieć. Czy coś się dzieje w eterze czy raczej mój telefon woła: serwis! :) Jak myślicie?
Ps. Dodam tylko nie w temacie, że w Krakowie bardzo często jest ostatnio problem z netem w playu, bo go porostu nie ma :(
 #836519  autor: Yey
 24 lis 2015, 18:06
marcinek243 pisze:A może nareszcie równomierne rozłożenie obciążenia na wszystkich partnerów roamingowych :roll:
To było by obecnie raczej trudne, bo handovery z Play są ustawione do warstwy GSM.
W standardzie GSM telefon dostaje od nadajnika listę kanałów na których "szuka" sąsiadów GSM, jest ona ograniczona do max 32 kanałów. Biorąc pod uwagę duże zagęszczenie nadajników Plusa i T-Mobile w miastach było by ciężko zmieścić w tych 32 pozycjach sąsiadujące kanały zarówno Plusa jak i T-Mobile.
 #836540  autor: sumix
 24 lis 2015, 19:45
armator11 pisze: bardzo często pokazuje tylko jedną (aktualną) sieć.
Wylacz transmisje danych przed szukaniem sieci ;-) Niektore telefony tak maja.
 #837260  autor: Dodo84
 29 lis 2015, 10:26
cyanoone pisze:Wyłącz automatyczne odświeżanie karty sim. Polecam :)
Zgodnie z twoją radą zrobiłem zgłoszenie do play. W dniu wczorajszym zadzwonił do mnie konsultant bo nie zrozumiał o co mi chodzi ( nie wiedział co to odświeżanie karty sim). Facet zaproponował mi to co robiłem już wcześniej czyli wybranie sieci ręcznie. Poinformowałem pana że to już robiłem i wyrzuca mnie po jakimś czasie z sieci, po tym zdaniu pan stwierdził że to musi być wina telefonu i on mi nie jest w stanie pomóc.

a wracając do tematu od kilku dni telefon ponownie trzyma się T-mobile bez żadnych problemów.

https://www.speedtest.net/result/a/9816264223.png
  • Strona 5 z 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10