DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #836463  autor: garfield-
 24 lis 2015, 10:25
Halset pisze:Sam temat założenia w bloku Wifi nie jest zły jako dostępne do ogółu. Natomiast WIfi Calling na obecny moment - nie wchodzi w rachubę bo to jeszcze raczkuje.
I tak tez należy do tego podejść. Tu nie chodzi o zastąpienie zasięgu sieci komórkowej, ale uzupełnienie, tam gdzie go brakuje ze względu na specyfikę. Dlatego wybrano WIFI, a nie dect, albo CB czy gołębii , bo jest ponoć szacunkowo 370 milionów hotpostów na świecie (info zaczerpnięte z konferencji) i jest to alternatywą. Nie sądzę, żeby też z tego powodu PLAY angażował się budowę wifi w jakis garażach, czy bunkrach. Za to daję Tobie/Nam, alternatywę do tego, żeby korzystać dzięki wifi np na statkach, w samolotach, za granicą, w bunkrze czy garażu, tak jakbyś był w kraju w miejscu gdzie masz zasięg sieci.

Budowanie we wspólnocie jednego wifi dla wszystkich, to już twórczość we własnym zakresie i raczej kiepski pomysł.
 #836742  autor: reboot
 25 lis 2015, 20:25
Wifi calling to rozwinięcie usługi telefon.play.pl - dla mnie rewelacja, choć używa się tego średnio komfortowo z poziomu telefonu. Trzeba z pamięci wpisywać numer, najlepiej mieć słuchawki, żeby nikt nie podsłuchiwał (Rozmowa idzie na głośnik), ale będąc gdzieś hen hen daleko od kraju nie muszę bawić się w skype, voipy, messengery, bo nie każdy to ma, a z mojego własnego numeru telefonu mogę zadzwonić do bliskich w ramach minut/pakietów mojej taryfy (w Play jest SD, więc rozmowa do P4 jest za darmo).

W przypadku podróży po świecie jakaś opłata za wifi-calling jest akceptowalna, w przypadku spędzania większości czasu na terenie PL, gdzie jest zasięg Play raczej nie wierzę w sukces tej usługi jeśli będą chcieli zbyt dużo PLN miesięcznej opłaty.

WKS
 #836747  autor: p2225
 25 lis 2015, 20:40
@reboot
Gdyby jako jedyni wprowadzali to do swojej sieci to opłata zapewne byłaby duża, ale że Plus zajadliwie zaraz po ogłoszeniu testów przez Playa odpowiedział, że też testuje natywną wersję i dorzuca drugą aplikację to spodziewam się dość dobrej ceny. Sieci też na tym zyskują, bo odciąża się ich sieć komórkową i przy darmowym udostępnieniu usługi dla wszystkich po jakichś 2 latach duża część klientów na stałe by siedziała na wifi. A podczas imprez (sylwestra, święta) wreszcie sieć będzie przepustowna, a na dodatek jakość rozmowy miażdży. :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #836766  autor: silvercrest
 25 lis 2015, 22:46
Halset pisze: Jeżeli dobrze rozumiem, że jak dzwonię z Wifi Calling to druga osoba również musi z tego korzystać :)?
Nie.
 #836770  autor: Halset
 25 lis 2015, 22:51
@silvercrest
Chciałeś zabłysnąć :D?
Przecież p2225 już na to odpowiedział.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"