Telekomunikacja jak na dłoni

[Orange] Nie chcę schodków - jak to działa?

Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

[Orange] Nie chcę schodków - jak to działa?

Postprzez Vieslav » 31 paź 2015, o 16:27

Włączyłem sobie ową usługę. Nie do końca jednak wiem, jak to działa. Mam rozumieć, że teraz po przekroczeniu pakietu z abonamentu włączy mi się od razu lejek 64kb/s i nie będzie dalej naliczać za transfer?
Vieslav
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: Motorola Moto G5
Sieć: Orange, Play

Re: [Orange] Nie chcę schodków - jak to działa?

Postprzez colin23 » 31 paź 2015, o 23:51

dokładnie tak. Musisz mieć nieaktywną usługę "bezpieczny internet".
colin23
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Vieslav » 1 lis 2015, o 09:39

Teraz mam sprzeczne informacje. Jeden konsultant twierdził, że skoro mam Smart Plan LTE, to po wykorzystaniu limitu w ramach abonamentu prędkość 2g/3g spadnie do 64kb/s i włączy mi się pakiet 100GB LTE i w tym zasięgu prędkość będzie nielimitowana. Inny konsultant twierdzi, że aby mieć pakiet 100GB w LTE trzeba mieć aktywną taryfikacje schodkową. Jak to w końcu jest?
Vieslav
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez zielony71 » 1 lis 2015, o 10:54

Wygląda na to, że nikt jeszcze nie wypróbował a na wypowiedziach konsultantów nie można polegać.
Na Twoim miejscu zapytałbym pisemnie (żeby mieć podstawę do reklamacji) a następnie sam wypróbował.
Pomagam wyciskać sok z Pomarańczy i wiem chyba wszystko o rabatach w Orange;-)
Zapraszam na mojego bloga o telefonach: http://zielony71.blogspot.com/
zielony71
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: lumia

Postprzez perdos1 » 1 lis 2015, o 11:59

To byłoby zbyt piękne, ale fakt, jeśli pisemnie taką informację otrzymasz to możesz potem zgłosić reklamację.
perdos1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 17
Model telefonu: Xiaomi Mi5 64GB Black
Sieć: RBM5 Orange Smart Plan Multi II x3 Orange LTE FreeNet VM

Postprzez colin23 » 1 lis 2015, o 14:59

Skoro bezpieczny internet jest nieaktywny to po wykorzystaniu pakietu transfer spada i wtedy nie masz już LTE. Przecież to raczej logiczne. Chyba że ktoś ma inne wytłumaczenie?
colin23
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leo » 1 lis 2015, o 16:14

Odpowiedź na twoje wątpliwości zawiera cennik usług w ofercie Smart Plan LTE:

Tabela nr 2 – opłaty za transmisję danych w ofercie Smart Plan LTE:

"
przesyłanie danych: pakietowe7) przy wyłączonej funkcjonalności Bezpieczny Internet w telefonie 12)
...
transmisja danych przekraczającą Pakiet danych dostępny w Kwocie abonamentu tj powyżej 5 GB w technologii HSDPA, 3G (UMTS), EDGE, GPRS, LTE przy ustawieniach APN: internet oraz wap jest bezpłatna, jednak odbywa się z ograniczoną prędkością do 64 kb/s"

Podałem przykład z abonamentem za 105,98 zł ale takie same zasady są zapisane w w/w tabeli dla wszystkich rodzajów abonamentów Smart Plan LTE. Tak naprawdę to po wyłączeniu funkcji "Bezpieczny Internet" mamy również bezpieczny Internet w komórce do 5 GB. W przypadku włączonej funkcji "Bezpieczny Internet" płacimy jeszcze 2 x po 10 zł za kolejne rozpoczęte 5 GB a potem mamy ograniczenie prędkości w strefie poza LTE do 64 kb a w strefie LTE mamy jeszcze "do wykorzystania" 100 GB w prędkości 5 Mb aż do przekroczenia progu 100 GB. Po przekroczeniu 100 GB w strefie LTE transmisja zwolni do 1 Mb ale mamy "no limits" LTE.
Leo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez colin23 » 1 lis 2015, o 17:43

Po wyłączeniu funkcji "bezpieczny internet" mamy internet LTE tylko do wielkości zapewnionej w danym planie taryfowym. Po przekroczeniu internet zwalnia i nie są naliczane opłaty dodatkowe.

Z regulaminu LTE Wspólny ale pewnie w innych planach jest podobnie:

2.3.4. Abonent ma możliwość zrezygnowania z ponoszenia kosztów transmisji danych powyżej pakietu danych przyznanego w ramach Kwoty abonamentu poprzez wyłączenie Bezpiecznego Internetu w telefonie zgodnie z pkt 2 podpunkt 12) i 13) powyżej.
W przypadku zlecenia wyłączenia Bezpiecznego Internetu w telefonie dalszy transfer danych w technologii HSDPA, 3G (UMTS), EDGE, GPRS, LTE przy ustawieniach APN: internet oraz wap jest darmowy, jednak prędkość tego transferu będzie ograniczona do maks. 64 kb/s.
colin23
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leo » 1 lis 2015, o 21:13

Jednym słowem Internet w Orange jest bezpieczny nawet wtedy gdyż nie jest bezpieczny. :lol:

"2.3.4. Abonent ma możliwość zrezygnowania z ponoszenia kosztów transmisji danych powyżej pakietu danych przyznanego w ramach Kwoty abonamentu poprzez wyłączenie Bezpiecznego Internetu w telefonie zgodnie z pkt 2 podpunkt 12) i 13) powyżej."

Jakby zaprzeczenie pierwotnej idei bezpiecznego Internetu, który z założenia miał być bezpieczny i wyłączać jakąkolwiek płatność za Internet po przekroczeniu pakietu podstawowego zawartego w abonamencie. Z drugiej strony klient jest rzeczywiście chroniony bo nie zapłaci więcej niż 20 zł za Internet w telefonie. Poza tym ma korzyść w postaci nielimitowanego LTE z co najmniej 1 Mb prędkością.
Ostatnio edytowano 1 lis 2015, o 21:53 przez Leo, łącznie edytowano 1 raz
Leo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez colin23 » 1 lis 2015, o 21:53

Bo orange wymyśliło sobie że bezpieczny internet to taki który cały czas jest szybki ale też taki że po przekroczeniu pakietu z abo nie będziesz ponosił wielkich kosztów. skasują cie tylko te 10-30 zł i nie nabijasz sobie wielkich kwot za duże przekroczenie.
colin23
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leo » 1 lis 2015, o 21:56

Dokładnie o to chodzi. Chyba 20 zł to jest max za przekroczony Internet w telefonie w taryfach Smart Plan LTE. Bardzo dobrze, że "Bezpieczny Internet" można wyłączyć i w ten sposób ograniczyć rachunki według własnej potrzeby tylko do wysokości abonamentu.
Leo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez pakierhakierxd » 2 lis 2015, o 10:27

Chytry ten mechanizm bezpiecznego internetu jest ...
powinno być tak że masz pakiet jakiś a potem lejek jak coś i to ty decydujesz czy chcesz kupić czy nie.
Pozdrawiam :)
pakierhakierxd
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 60
Model telefonu: P1 lte ,S8,K10 2017 dual
Sieć: Play Aero2 Orange Nju Virgin

Postprzez zielony71 » 2 lis 2015, o 10:31

colin23 napisał(a):Skoro bezpieczny internet jest nieaktywny to po wykorzystaniu pakietu transfer spada i wtedy nie masz już LTE. Przecież to raczej logiczne. Chyba że ktoś ma inne wytłumaczenie?

Inne wytłumaczenie może być takie, że powyższe było zbyt trudne dla programistów z Orange i darmowy LTE masz niezależnie od tego czy masz schodki czy nie;-)
Podkreślam, że to tylko moja hipoteza. Trzeba to dopiero sprawdzić.
Pomagam wyciskać sok z Pomarańczy i wiem chyba wszystko o rabatach w Orange;-)
Zapraszam na mojego bloga o telefonach: http://zielony71.blogspot.com/
zielony71
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: lumia

Postprzez harys » 2 lis 2015, o 15:52

Wyłączenie schodków świetnie działa z połączeniem Orange FreeNet. Mam w abo telefonicznym, w pakiecie 1,5GB i do tego 10GB z umową Orange FreeNet, która była podpisana z myślą o intenecie domowym. Dzięki wyłączeniu schodków mam wspólny pakiet danych 11,5GB i potem włącza się LTE no limit 5Mb/s. W połączeniu z Orange Open i rabatem 20% wychodzi 13 zł za pierwsze pół roku i 23 zł za kolejne 18 miesięcy. W zestawie dostałem jeszcze Huawei CarFi, którego sprzedałem za 300zł, czyli cała umowa kosztuje poniżej 200zł.
harys
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Vieslav » 2 lis 2015, o 16:12

Zajrzałem w regulamin. Faktycznie - przy włączonej usłudze LTE jest ograniczone do 64kb/s. Natomiast przy wyłączonej usłudze przekroczenie drugiego progu (10zł + 10zł) włącza pakiet LTE 100GB limitowane do 5mb/s.
Niestety nie sprawdzę, wyłączyłem usługę. Wolę dopłacić i mieć pełną prędkość.
Vieslav
Spamer ;)
Spamer ;)

Następna strona

Powrót do Oferta abonamentowa