DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #832408  autor: Vieslav
 31 paź 2015, 15:27
Włączyłem sobie ową usługę. Nie do końca jednak wiem, jak to działa. Mam rozumieć, że teraz po przekroczeniu pakietu z abonamentu włączy mi się od razu lejek 64kb/s i nie będzie dalej naliczać za transfer?
 #832479  autor: Vieslav
 01 lis 2015, 08:39
Teraz mam sprzeczne informacje. Jeden konsultant twierdził, że skoro mam Smart Plan LTE, to po wykorzystaniu limitu w ramach abonamentu prędkość 2g/3g spadnie do 64kb/s i włączy mi się pakiet 100GB LTE i w tym zasięgu prędkość będzie nielimitowana. Inny konsultant twierdzi, że aby mieć pakiet 100GB w LTE trzeba mieć aktywną taryfikacje schodkową. Jak to w końcu jest?
 #832486  autor: zielony71
 01 lis 2015, 09:54
Wygląda na to, że nikt jeszcze nie wypróbował a na wypowiedziach konsultantów nie można polegać.
Na Twoim miejscu zapytałbym pisemnie (żeby mieć podstawę do reklamacji) a następnie sam wypróbował.
 #832500  autor: perdos1
 01 lis 2015, 10:59
To byłoby zbyt piękne, ale fakt, jeśli pisemnie taką informację otrzymasz to możesz potem zgłosić reklamację.
 #832540  autor: colin23
 01 lis 2015, 13:59
Skoro bezpieczny internet jest nieaktywny to po wykorzystaniu pakietu transfer spada i wtedy nie masz już LTE. Przecież to raczej logiczne. Chyba że ktoś ma inne wytłumaczenie?
 #832550  autor: Leo
 01 lis 2015, 15:14
Odpowiedź na twoje wątpliwości zawiera cennik usług w ofercie Smart Plan LTE:

Tabela nr 2 – opłaty za transmisję danych w ofercie Smart Plan LTE:

"
przesyłanie danych: pakietowe7) przy wyłączonej funkcjonalności Bezpieczny Internet w telefonie 12)
...
transmisja danych przekraczającą Pakiet danych dostępny w Kwocie abonamentu tj powyżej 5 GB w technologii HSDPA, 3G (UMTS), EDGE, GPRS, LTE przy ustawieniach APN: internet oraz wap jest bezpłatna, jednak odbywa się z ograniczoną prędkością do 64 kb/s"


Podałem przykład z abonamentem za 105,98 zł ale takie same zasady są zapisane w w/w tabeli dla wszystkich rodzajów abonamentów Smart Plan LTE. Tak naprawdę to po wyłączeniu funkcji "Bezpieczny Internet" mamy również bezpieczny Internet w komórce do 5 GB. W przypadku włączonej funkcji "Bezpieczny Internet" płacimy jeszcze 2 x po 10 zł za kolejne rozpoczęte 5 GB a potem mamy ograniczenie prędkości w strefie poza LTE do 64 kb a w strefie LTE mamy jeszcze "do wykorzystania" 100 GB w prędkości 5 Mb aż do przekroczenia progu 100 GB. Po przekroczeniu 100 GB w strefie LTE transmisja zwolni do 1 Mb ale mamy "no limits" LTE.
 #832558  autor: colin23
 01 lis 2015, 16:43
Po wyłączeniu funkcji "bezpieczny internet" mamy internet LTE tylko do wielkości zapewnionej w danym planie taryfowym. Po przekroczeniu internet zwalnia i nie są naliczane opłaty dodatkowe.

Z regulaminu LTE Wspólny ale pewnie w innych planach jest podobnie:

2.3.4. Abonent ma możliwość zrezygnowania z ponoszenia kosztów transmisji danych powyżej pakietu danych przyznanego w ramach Kwoty abonamentu poprzez wyłączenie Bezpiecznego Internetu w telefonie zgodnie z pkt 2 podpunkt 12) i 13) powyżej.
W przypadku zlecenia wyłączenia Bezpiecznego Internetu w telefonie dalszy transfer danych w technologii HSDPA, 3G (UMTS), EDGE, GPRS, LTE przy ustawieniach APN: internet oraz wap jest darmowy, jednak prędkość tego transferu będzie ograniczona do maks. 64 kb/s.
 #832606  autor: Leo
 01 lis 2015, 20:13
Jednym słowem Internet w Orange jest bezpieczny nawet wtedy gdyż nie jest bezpieczny. :lol:

"2.3.4. Abonent ma możliwość zrezygnowania z ponoszenia kosztów transmisji danych powyżej pakietu danych przyznanego w ramach Kwoty abonamentu poprzez wyłączenie Bezpiecznego Internetu w telefonie zgodnie z pkt 2 podpunkt 12) i 13) powyżej."

Jakby zaprzeczenie pierwotnej idei bezpiecznego Internetu, który z założenia miał być bezpieczny i wyłączać jakąkolwiek płatność za Internet po przekroczeniu pakietu podstawowego zawartego w abonamencie. Z drugiej strony klient jest rzeczywiście chroniony bo nie zapłaci więcej niż 20 zł za Internet w telefonie. Poza tym ma korzyść w postaci nielimitowanego LTE z co najmniej 1 Mb prędkością.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2015, 20:53 przez Leo, łącznie zmieniany 1 raz.
 #832632  autor: colin23
 01 lis 2015, 20:53
Bo orange wymyśliło sobie że bezpieczny internet to taki który cały czas jest szybki ale też taki że po przekroczeniu pakietu z abo nie będziesz ponosił wielkich kosztów. skasują cie tylko te 10-30 zł i nie nabijasz sobie wielkich kwot za duże przekroczenie.
 #832636  autor: Leo
 01 lis 2015, 20:56
Dokładnie o to chodzi. Chyba 20 zł to jest max za przekroczony Internet w telefonie w taryfach Smart Plan LTE. Bardzo dobrze, że "Bezpieczny Internet" można wyłączyć i w ten sposób ograniczyć rachunki według własnej potrzeby tylko do wysokości abonamentu.
 #832709  autor: pakierhakierxd
 02 lis 2015, 09:27
Chytry ten mechanizm bezpiecznego internetu jest ...
powinno być tak że masz pakiet jakiś a potem lejek jak coś i to ty decydujesz czy chcesz kupić czy nie.

Pozdrawiam :)
 #832711  autor: zielony71
 02 lis 2015, 09:31
colin23 pisze:Skoro bezpieczny internet jest nieaktywny to po wykorzystaniu pakietu transfer spada i wtedy nie masz już LTE. Przecież to raczej logiczne. Chyba że ktoś ma inne wytłumaczenie?
Inne wytłumaczenie może być takie, że powyższe było zbyt trudne dla programistów z Orange i darmowy LTE masz niezależnie od tego czy masz schodki czy nie;-)
Podkreślam, że to tylko moja hipoteza. Trzeba to dopiero sprawdzić.
 #832796  autor: harys
 02 lis 2015, 14:52
Wyłączenie schodków świetnie działa z połączeniem Orange FreeNet. Mam w abo telefonicznym, w pakiecie 1,5GB i do tego 10GB z umową Orange FreeNet, która była podpisana z myślą o intenecie domowym. Dzięki wyłączeniu schodków mam wspólny pakiet danych 11,5GB i potem włącza się LTE no limit 5Mb/s. W połączeniu z Orange Open i rabatem 20% wychodzi 13 zł za pierwsze pół roku i 23 zł za kolejne 18 miesięcy. W zestawie dostałem jeszcze Huawei CarFi, którego sprzedałem za 300zł, czyli cała umowa kosztuje poniżej 200zł.
 #832798  autor: Vieslav
 02 lis 2015, 15:12
Zajrzałem w regulamin. Faktycznie - przy włączonej usłudze LTE jest ograniczone do 64kb/s. Natomiast przy wyłączonej usłudze przekroczenie drugiego progu (10zł + 10zł) włącza pakiet LTE 100GB limitowane do 5mb/s.
Niestety nie sprawdzę, wyłączyłem usługę. Wolę dopłacić i mieć pełną prędkość.
 #833034  autor: Leo
 03 lis 2015, 18:19
Vieslav: jest akurat odwrotnie niż piszesz. Przy wyłączonej usłudze "Bezpieczny internet" mamy bezpieczny "abonament" i lejek po wykorzystaniu pakietu z abonamentu. Przy włączonej usłudze trzeba się liczyć z dopłatą do abonamentu 10 lub 20 zł, co w gruncie rzeczy jest również bezpieczne dla klienta.
 #833044  autor: Leo
 03 lis 2015, 19:28
To się nie nazywa "wyłączenie schodków" ale wyłączenie "funkcjonalności bezpiecznego Internetu" (tak regulamin). Natomiast w ofercie na swojej stronie Internetowej Orange nazywa to już inaczej:

"Dodatkowy pakiet danych (Bezpieczny Internet w telefonie) odpowiednio do abonamentu pakiet wynosi - 0,7 , 1, 2 lub 5 GB"

Jak widać wyłączenie funcjonalności Bezpiecznego internetu dotyczy faktycznie wyłączenia dodatkowego pakietu danych za 2 x po 10 zł i nielimitowanego w przesyle LTE. Pomijam kwestię pobierania tej samej opłaty to jest 10 zł tak za 0,7 GB i za 5 GB (niesprawiedliwe). Tak więc kto chce mieć stały abonament i nigdy go nie przekraczać musi paradoksalnie wyłączyć "Bezpieczny Internet" a kto z kolei chce mieć max potrójny pakiet z abonamentu i dalej nielimitowane w danych LTE pozostaje z włączonym "Bezpiecznym Internetem".
 #833084  autor: jackq
 03 lis 2015, 22:08
Loguje sie na konto w orange online, wchodze w pakiety i ustawienia -> ustawienia -> internet i mam opcję "LTE bez limitu do 5 Mb/s bezpłatnie"
Nielimtowane LTE po przekroczeniu podstawowego pakietu danych z maksymalną prędkością do 5 Mb/s
Ile to kosztuje:
- aktywacja usługi 0,00 zł jednorazowo
Jak to jest faktycznie, bo to co tu czytam to jest nieźle zagmatwane.
Mam net w abonamencie 10GB, po wykorzystaniu limitu przy włączonej usłudze wspomnianej wyżej będę coś płacił dodatkowo za internet czy nie?
 #833131  autor: KR2615
 04 lis 2015, 08:08
Ja sobie właśnie tak zrobiłem, tj. wyłączyłem Bezpieczny Internet i aktywowałem to LTE do 5mb/s. Zbliżam się do końca pakietu więc już niedługo dam Wam znać jak z tym jest.