DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 326 z 1158
  • 1
  • 324
  • 325
  • 326
  • 327
  • 328
  • 1158
 #826067  autor: p2225
 30 wrz 2015, 22:22
Anteny antenami. Czasami są tak ukryte, że ciężko je dostrzec. Najlepiej sprawdzać dane aplikacją BTSearch na telefon.
Można sortować stacje po N!, ale pokazują się tylko te stacje, na których są dane obu sieci. Co do LTE to BTSearch tych danych (jeszcze) nie zbiera. Co najwyżej można patrzeć na wykaz pozwoleń UKE.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #826094  autor: kozien70
 01 paź 2015, 08:19
Znam kilka wież kościelnych, gdzie anteny zamontowane są wewnątrz, w otworach okiennych ale za okiennicami/maskownicami i jeśli nie wiesz, że tam są to praktycznie ich nie dojrzysz :)
W Nowym Sączu na przykład, na wieży ratuszowej anteny są w środku, za oknami.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... las_01.jpg
 #827880  autor: sql
 08 paź 2015, 15:13
Rozumiem że w przypadku NetWorks! mamy w zasadzie wspólne lokalizacje. Przypuśćmy iż jest jakaś lokalizacja gdzie NetWorks! nie może się dowieść (np. z powodu konstrukcji masztu).
Na danym maszcie jest Plus z kompletem sektorów. Czy możliwe jest obecnie "nadawanie" z tych samych anten sektorowych co Plus ?
 #827883  autor: p2225
 08 paź 2015, 15:21
Fizycznie - tak, gorzej z tym żeby Plus się zgodził, a i tak N! wolałoby postawić swój maszt zaraz obok. N! ma taki sprzęt, że mógłby nadawać odrębny sygnał 4-ech operatorów, więc w razie chęci przyłączenia się któregoś z pozostałych operatorów nie ma technicznych przeciwwskazań żeby tego nie zrobić.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #827939  autor: p2225
 08 paź 2015, 20:22
hmm ale przecież to chyba nie było od ponad roku aktualizowane?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #827945  autor: bed
 08 paź 2015, 20:47
Roku? Hoho, to już chyba kilka dobrych lat jak tego nie aktualizowali. Dane były tak stare, że nie dało się na to patrzeć, a w kilku miejscach w necie nadal pokazywali tę stronę jako jedyną mówiącą prawdę o radioliniach.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #827946  autor: p2225
 08 paź 2015, 21:00
Dlatego napisałem "ponad rok", a ponad rok to tak samo jak "do 10Mb/s" w neostradzie. :)
Niestety widziałem tą stronę pierwszy raz jakoś w maju ubiegłego roku.
Może zamierzają przywrócić działanie strony już z nowymi radioliniami?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #828212  autor: Młody..
 10 paź 2015, 20:53
Mam kilka informacji na temat zasięgu U900 Networks. Miałem możliwość przebyć kilka odcinków dróg i sprawdzić jak się prezentuje zasięg UMTS900. A prezentuje się on dosyć okazale.

Suchedniów - Skarżysko-Kamienna - Stąporków - Końskie
W Suchedniowie w kierunku na Skarżysko, zasięg bardzo dobry - w zasadzie optyka z nadajnikiem cały czas towarzyszy w podróży. Od Skarżyska, w kierunku na Bliżyn - w samym Skarżysku zasięg w zasadzie idealny, przejeżdża się obok nadajnika na ul. Jodłowej. Kierując się w stronę Bliżyna, można już napotkać spadek zasięgu, do -95dBm, jednak jadać w głąb drogą nr. 42, zasięg stopniowo wzrasta. Od Bliżyna do Odrowąża, telefon skacze między nadajnikami w Gostkowie i Odrowążu, przy dosyć dobrym poziomie sygnału (średnio -80dBm). W Stąporkowie bardzo dobre pokrycie z obu zlokalizowanych nadajników, które w połowie drogi do Końskich, zmieniają się właśnie z koneckimi BTS-ami. I też właśnie na skraju tych nadajników, zasięg chwilowo spadł poniżej -90dBm. W samych Końskich to pokrycie zasięgiem jest bez zarzutu.

Końskie - Żarnów - Paradyż - Sulejów - Piotrków Trybunalski
Wyjeżdżając z Końskich i kierując się drogą nr. 746, można napotkać spore odcinki trasy, z otaczającym je lasem. Jednak to nie przeszkadza zbytnio, aby zasięg przez cały odcinek do nadajnika w Żarnowie, był na poziomie średnio -80 - -85dBm. Telefon logował się do nadajników w Sierosławicach, w miejscowości Kopaniny i Tomaszów. Od Żarnowa do Paradyża, zasięg również na podobnym poziomie. Od Paradyża do Sulejowa, mniej więcej w połowie drogi, zasięg utrzymywał się na poziomie -85, -95dBm, tam także jest odcinek leśny. Natomiast od Sulejowa do Piotrkowa, to już komfortowa jazda z zasięgiem średnio -75dBm.
W samym Piotrkowie, pokrycie bardzo dobre. Liczba nadajników robi wrażenie.

Żarnów - Ruda Malenicka - Mniów - Kostomłoty - Kielce
Trasa drogą nr. 74. Jest to kolejny odcinek, gdzie zasięg jest obecny cały czas. I w zasadzie Od Żarnowa do Rudy Malenickiej, zasięg w najgorszym przypadku, to -90dBm. Jest także trochę odcinków leśnych ale widać, że to pokrycie jest porządne. Od Rudy Malenickiej do samego Mniowa, telefon sporo skacze po BTS-ach. Telefon logował się głownie do nadajników w miejscowości Wiosna k. Sielpi, Lewoszów, Adamek, Straszów i Mniów - Raszówka. Punktowo zasięg spadał do ok -95dBm, ale średnio wynosił -85dBm. Od samego Mniowa do Kielc, zasięg już bardzo dobry. Dobrym BTS-em jest lokalizacja na Torze Kielce - w weekendy ze względu na Giełdę Samochodową i ogólny bazar, ludzi jest tam multum i pojemnościówka jest jak talala. Trasę na tym odcinku zakończyłem pod Makro w Kielcach. W samej Miedzianej Górze i Kostomłotach, zasięg jest dobry i jest już wspomagany BTS-ami z Kielc.

Kielce - Kielce Północ (S7) - Wiśniówka - Kajetanów - Gozd - Suchedniów
W samych Kielcach pokrycie bardzo dobre, duża ilość nadajników robi swoje. Po modernizacji, widać scalenie wielu lokalizacji i dzięki temu od Wiśniówki po sam Suchedniów, zasięg nie spada poniżej -90dBm. Telefon logował się do nadajników w Wiśniówce, maszcie własnym w Kajetanowie, wieży w Goździe, wieży w Czerwonej Górce k. Łącznej i kominie przy ul. Mickiewicza w Suchedniowie.

Lekomin - Zagnańsk - Ćminsk
Tutaj jadąc drogą nr.750, w zasadzie zasięg jest stabilny ale nie jest silny. Z nadajników w Goździe, Zagnańsku, Mniowie - można było średnio uzyskać -87dBm. Koło Dęba Bartka, zasięg prezentował się najlepiej, bo wzrastał nawet do -65dBm.

Skarżysko-Kamienna - Parszów - Suchedniów
W samym Skarżysku i jego różnych dzielnicach, pokrycie ogólne najlepsze ze wszystkich sieci. Nie ma raczej nawet zaników wewnątrz pomieszczeń. Od Skarżyska, jadąc przez Parszów, Mostki do Suchedniowa, w Mostkach zasięg się waha od -60dBm, do -90dBm. Od ul. Langiewicza w Suchedniowie, telefon przeskakuje między nadajnikami w Parszowie, Suchedniowie, Czerwonej Górce k. Łącznej i Goździe - średni zasięg, to -88dBm.

To na razie tyle. Zasięg sprawdzałem przy uruchomionej transmisji danych, z uruchomionym streamem radiowym w jakości 320kbps. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby nawet na moment urwało mi stream, a przecież jestem w roamingu Play.
Nie wiem czy to zasługa mojego telefonu, ale ja nie odnotowałem jakichś większych różnic w sygnale w porównaniu do GSM.
Podobny test mam zrobiony w przypadku UMTS900 Play. Jednak jego opiszę w późniejszym czasie.
 #828213  autor: p2225
 10 paź 2015, 21:09
Młody.. pisze: To na razie tyle. Zasięg sprawdzałem przy uruchomionej transmisji danych, z uruchomionym streamem radiowym w jakości 320kbps. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby nawet na moment urwało mi stream, a przecież jestem w roamingu Play.
A czy ten stream nie ma bufora? Np. w aplikacji Radia Zet po wyłączeniu Internetu muzyka potrafi grać jeszcze przez minutę. Poza tym muzyka z aplikacji jest później niż z radia samochodowego.
Druga sprawa to to, że jeśli jesteś w roamingu krajowym to nie oznacza, że telefon ma mieć problemy z przełączeniami między stacjami czy działać gorzej od telefonów w T-mobile, bo przecież obsługuje Cię MSC T-mobile, a nie Play(a przynajmniej pośrednio). Co innego jakość rozmów/prędkość Internetu, ale technicznie nie może być różnic w handoverach między stacjami, czy szybszym/późniejszym zrzucaniu do 2G.
Młody.. pisze: Nie wiem czy to zasługa mojego telefonu, ale ja nie odnotowałem jakichś większych różnic w sygnale w porównaniu do GSM.
No własnie - jaki to telefon?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #828220  autor: Młody..
 10 paź 2015, 21:28
@p2225
Słuchałem akurat lokalnego Radia eM. Jeżeli chodzi o bufor, to po odcięciu internetu, stream ginał po 6-7sek.
No i właśnie wyciągnąłem z tego pozytywny wniosek, gdyż jakościowo (także połączeń i wysyłania smsów) jest baaardzo dobrze. I nie miałem na myśli tego, że w roamingu Play będzie katastrofalnie.
Telefon to Samsung Galaxy 551, ale kupując do w komisie dowiedziałem się, że miał wymienianą antenę do zasięgu.
 #828225  autor: p2225
 10 paź 2015, 21:56
Telefon ma dość niski współczynnik SAR - 0,38W/kg, czyli zagęszczenie stacji musi być dobre, albo muszą być one dobrze zlokalizowane.
A co do jakości w roamingu to ostatnio Play z T-mobile usilnie nad tym pracują.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #828227  autor: Młody..
 10 paź 2015, 22:01
p2225 pisze:Telefon ma dość niski współczynnik SAR - 0,38W/kg, czyli zagęszczenie stacji musi być dobre, albo muszą być one dobrze zlokalizowane.
No i tutaj kolejna ciekawostka, gdyż miałem w rękach jakiś czas temu Nokię E51 i porównałem ją ze swoim Samsungiem. I Samsung oczywiście ustępował klasykowi, ale różnice nie były duże - głównie kilka -dBm, i jedynie w UMTS2100.
Co prawda Samsung ma antenę na dole i złapanie telefonu za to miejsce, powoduje tłumienie sygnału, jednak gdy to miejsce jest uwolnione, to naprawdę z zasięgiem w Samsungu nie jest źle.
 #828967  autor: Mixiorek
 15 paź 2015, 09:40
Dawno nie było testu z fajnym wynikiem. Warszawa, Rembertów, stacja na ul. Chłopickiego, zasięg 5/5.

Obrazek

Życzę sobie i wszystkim by w każdym miejscu z LTE wyniki były tak fenomenalne ;)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 326 z 1158
  • 1
  • 324
  • 325
  • 326
  • 327
  • 328
  • 1158
  • 1
  • 324
  • 325
  • 326
  • 327
  • 328
  • 1158