DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #826651  autor: Mcarto
 03 paź 2015, 16:26
Jak w temacie - chcę wymienić po kilku miesiącach telefon coś lepszego. Ogólnie telefon nie byłby zły gdyby nie był niedoróbką programową - robi co chce kiedy chce...

Nie mam dużych wymagań, zależy mi tylko na:
- dobrej baterii
- dobrym GPS
- dobrze działającym dotyku (tekst)
- wyświetlaczu 4.7-5,2" (nie większy jak HTC m8)
- aparacie z AF (6mpx wystarczy)
-pamięci 16GB

Lepszy wyświetlacz, dźwięk z głośnika i jakość mp3 będą atutami.
Nie gram i mało kiedy odpalam jakieś wymagające aplikacje.

Kilka lat miałem Motorolę RAZRi i byłem z niej zadowolony, chętnie wybiorę Motorolę, HTC, Samsunga ale jestem otwarty na inne ciekawe słuchawki. Generalnie zależy mi na tym aby producent dawał wsparcie i aktualizacje telefonu przez kolejne 2-3 lata.
Suma jaką chcę wydać to 100-200 euro (400-800zł) - będę kupował on-line za granicą.
 #826660  autor: Eragon
 03 paź 2015, 16:44
Skoro tak to sprawdź Meizu M2 (jak sądzę menu po angielsku nie bedzie problemem). Kupisz za mniej niż 600zł.

Jest jeszcze były flagowiec Xiaomi w postaci Mi3 ;)

:smt006
 #826745  autor: Mcarto
 04 paź 2015, 01:09
Czytam o tym Meizu i nawet nawet...to ciekawy telefon za niewielkie pieniądze.

Mam tylko pytania:
- czy menu jest dobrze opracowane i przejrzyste.
- to nie jest flagowiec więc jak wygląda sprawa wsparcia? mam na tym punkcie małą obsesję - moja świetna Motka praktycznie przestała działać z dnia na dzień bo producent przestał ją wspierać po dwóch latach a obecny HTC już jest do bani.
- czy aliexpres to dobre miejsce na zakup telefonu? chodzi mi o ew nakładki programowe i inne syfy.
 #826891  autor: Mcarto
 04 paź 2015, 19:49
Nikt nic??
 #826911  autor: Eragon
 04 paź 2015, 21:25
Menu proste jak drut.
Nie jest flagowiec, ale ich najnowsze dziecko - i aktualizacje powinny być przez dłuższy czas.
No a aliexpress.. Zależy u kogo ;) Goldawy na pewno pewniak.

:smt006
 #826947  autor: Mcarto
 05 paź 2015, 01:15
Meizu jest tańszy i nowszy od tego Xiaomi wiec chyba lepiej... Kiedyś mnie bardziej interesowały słuchawki a teraz zależy mi tylko na stabilności bo i tak 90% smartfonów ma to co potrzebuję.

Poszukam tego sprzedawcy na Aliexpres - właściwie tylko tam go sprzedają bo inne sklepy są spooro droższe albo niepewne.
 #827087  autor: Eragon
 05 paź 2015, 16:08
Miło będzie jeśli po zakupie telefonu, w tym temacie wpiszesz swe wrażenia ;) Dla przyszłych klientów.

:smt006
 #827183  autor: Mcarto
 06 paź 2015, 00:25
Jak tylko ogarnę telefon to coś o nim napiszę.

Teraz tylko zakup; Goldawy ma tylko białe - możesz polecić kogoś innego??
 #827194  autor: vonski
 06 paź 2015, 08:39
Xiaomiforsale ma czarne. Wysyłka szybciej i pewniej (ze Słowacji a nie z Chin).
 #827342  autor: Mcarto
 06 paź 2015, 18:23
vonski pisze:Xiaomiforsale ma czarne. Wysyłka szybciej i pewniej (ze Słowacji a nie z Chin).
Ale ja już się zdecydowałem na Meizu...
 #827346  autor: cyanoone
 06 paź 2015, 18:52
Ale to tylko nazwa sklepu, mają tam też Meizu ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #828159  autor: Mcarto
 10 paź 2015, 13:54
A faktycznie, źle szukałem - Meizu są oddzielnie.

Chyba jednak wybiorę Goldaway - ma już szare w ofercie a Irlandzcy celnicy nie sprawdzają dokładnie każdych paczek.
 #828160  autor: Eragon
 10 paź 2015, 13:59
Decyzja należy do Ciebie ;)

Po wszystkim - napisz nam jak przesyłka i jak oceniasz telefon ;)

:smt006
 #828161  autor: kardeusz
 10 paź 2015, 14:10
Też kupiłem Meizu M2. Powinien po weekendzie przylecieć to też ocenię sprzęcik ;)
 #831000  autor: Mcarto
 24 paź 2015, 14:25
To czekam na info i krótkie porównanie do obecnego telefonu...

Zakup musi 2-3 tygodnie poczekać bo mam sporo nieprzewidzianych wydatków.