DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 260 z 675
  • 1
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 262
  • 675
 #827871  autor: Leo
 08 paź 2015, 14:58
Jest taki chaos cenowy na iPhonach w Orange, że szkoda coś mówić na ten temat. W T-Mobile są dostępne chyba wszystkie modele i jest tam jakaś logika w cenach. A w Orange loteria raz telefony są raz ich w ogóle nie ma. Starsze modele są droższe niż nowsze. Orange nie reaguje na zmiany cen na rynku a ostatnio to co wystawił Orange to jest bodajże 3800 zl za "6" w wolnej sprzedaży (w Apple Store 3200 zł) to już duża przesada. Na szczęście już zniknął z oferty jak widzę.

Pumba: Migrację można zrobić ale tylko w ramach tej samej oferty i z reguły na wyższy abonament. Do zmiany abonamentu na nowszy czy inny musi być przedłużenie umowy.
 #827882  autor: klimasz
 08 paź 2015, 15:20
Po zrobieniu przejścia z os fiz. na dz. gosp. nie mogę wybrać oferty prywatnej - miła Pani próbowała coś tam w dziale technicznym zmienić, ale się nie dało. Zadzwoniła i mnie o tym poinformowała - także tutaj rozmowy o ofercie nie było - to tak w skrócie, dla osób które chcą w firmie skorzystać z oferty prywatnej - nie da się...

Niedługo po tym zadzwoniła inna Pani - proponowała firmowe taryfy, da się również zamówić ofertę nieratalną. Wyjściowo chciałem, aby przedstawiła ofertę na Lumię 830:
-oferta nieratalna - standard ze strony - 44,99 netto - no limit + 1GB Internetu - cena telefonu 259zł netto
-oferty ratalne - 39,99 netto (w tym no limit pakiet Krajowy oraz pakiet XL paczka danych z ubezpieczeniem w cenie 5zł)+ telefon za 12,28 netto miesięcznie, łącznie 52,27 netto
-34,99 netto (standard no limit wszystko + 1GB) + 16,50zł netto za telefon, co daje 51,49 netto (tutaj mogłem coś źle zanotować o 1 zł coś mi się nie zgadzało z tym co mówiła oddzielnie, a razem :| )

Wniosek w taryfach biznesowych na raty brak zniżek, albo nie chcą dawać. Do tego da się wynegocjować zniżkę na ratę za telefon - tutaj otrzymywałem propozycję ok. 30% niższe niż widniejące na stronie).

Niestety... przeliczyłem sobie, czas zmienić sieć. W plusie przy tym modelu zaoszczędzę ok. 300zł przez 2 lata. Jutro Pani ma dzwonić raz jeszcze - ale podziękuję jej, mówiła, że dział utrzymania klienta pracuje do 15?
 #827914  autor: qaz
 08 paź 2015, 17:37
Leo pisze:Jest taki chaos cenowy na iPhonach w Orange, że szkoda coś mówić na ten temat. W T-Mobile są dostępne chyba wszystkie modele i jest tam jakaś logika w cenach. A w Orange loteria raz telefony są raz ich w ogóle nie ma. Starsze modele są droższe niż nowsze. Orange nie reaguje na zmiany cen na rynku a ostatnio to co wystawił Orange to jest bodajże 3800 zl za "6" w wolnej sprzedaży (w Apple Store 3200 zł) to już duża przesada. Na szczęście już zniknął z oferty jak widzę.
Szkoda nawet o tym gadać. Te ceny które obecnie dotyczą iphone'a 6S i innych modeli pewnie zmienią się dopiero w przyszłym roku. Pamiętam jak rok temu do sprzedaży wszedł iphone 6 to 5S jeszcze przez długi czas był od niego droższy... Najlepsze też jest to, że te telefony raz są, a innym razem już ich nie ma - dostępność często zależy od konkretnej godziny... Mam nadzieję, że pojawią się niedługo kody zniżkowe na abonament -30% bo oferta na iphone 6S z taką zniżką byłaby prawdopodobnie najlepsza na rynku, zwłaszcza dla przedłużających umowę.
 #827925  autor: P1otr_PL
 08 paź 2015, 18:14
Czy ktoś się orientuje DLACZEGO prześwietna sieć Orange nie zdejmuje simlocka za darmo z iPhone'a, nawet po zakończonej umowie? Czemu odwalają takie dziadostwo? 77 złotych kazano mi dziś wpłacić i powiedziano że po skończonej umowie simlock zostaje dopóki nie zapłacę. Nijak to skomentować...
 #827930  autor: qaz
 08 paź 2015, 19:01
Myślę, że na to pytanie może odpowiedzieć Ci tylko sieć Orange. Ja przy przenoszeniu numeru do nich miałem zdjętego simlocka za darmo. Sam w sumie jestem ciekaw czy nadal zakładają simlocki na telefony.
Ogólnie to raczej nie masz wyjścia i musisz zapłacić.
 #827949  autor: szymihej
 08 paź 2015, 21:11
P1otr_PL pisze:Czy ktoś się orientuje DLACZEGO prześwietna sieć Orange nie zdejmuje simlocka za darmo z iPhone'a, nawet po zakończonej umowie? Czemu odwalają takie dziadostwo? 77 złotych kazano mi dziś wpłacić i powiedziano że po skończonej umowie simlock zostaje dopóki nie zapłacę. Nijak to skomentować...
Możesz pójść do uokik.
 #827968  autor: zielony71
 09 paź 2015, 08:25
klimasz pisze:Po zrobieniu przejścia z os fiz. na dz. gosp. nie mogę wybrać oferty prywatnej - miła Pani próbowała coś tam w dziale technicznym zmienić, ale się nie dało. Zadzwoniła i mnie o tym poinformowała - także tutaj rozmowy o ofercie nie było - to tak w skrócie, dla osób które chcą w firmie skorzystać z oferty prywatnej - nie da się...

Niedługo po tym zadzwoniła inna Pani - proponowała firmowe taryfy, da się również zamówić ofertę nieratalną. Wyjściowo chciałem, aby przedstawiła ofertę na Lumię 830:
-oferta nieratalna - standard ze strony - 44,99 netto - no limit + 1GB Internetu - cena telefonu 259zł netto
-oferty ratalne - 39,99 netto (w tym no limit pakiet Krajowy oraz pakiet XL paczka danych z ubezpieczeniem w cenie 5zł)+ telefon za 12,28 netto miesięcznie, łącznie 52,27 netto
-34,99 netto (standard no limit wszystko + 1GB) + 16,50zł netto za telefon, co daje 51,49 netto (tutaj mogłem coś źle zanotować o 1 zł coś mi się nie zgadzało z tym co mówiła oddzielnie, a razem :| )

Wniosek w taryfach biznesowych na raty brak zniżek, albo nie chcą dawać. Do tego da się wynegocjować zniżkę na ratę za telefon - tutaj otrzymywałem propozycję ok. 30% niższe niż widniejące na stronie).

Niestety... przeliczyłem sobie, czas zmienić sieć. W plusie przy tym modelu zaoszczędzę ok. 300zł przez 2 lata. Jutro Pani ma dzwonić raz jeszcze - ale podziękuję jej, mówiła, że dział utrzymania klienta pracuje do 15?
Właśnie, ciekawe jak to jest. W sklepie internetowym, przy przenoszeniu numeru można podać dane działalności gospodarczej, są pola na firmę, regon, nip.
Wczoraj nawet składałem takie zamówienie ale jeszcze nie zostało zrealizowane więc nie wiem jaki będzie efekt.
 #827977  autor: orson_dzi
 09 paź 2015, 10:50
klimasz pisze:Po zrobieniu przejścia z os fiz. na dz. gosp. nie mogę wybrać oferty prywatnej - miła Pani próbowała coś tam w dziale technicznym zmienić, ale się nie dało. Zadzwoniła i mnie o tym poinformowała - także tutaj rozmowy o ofercie nie było - to tak w skrócie, dla osób które chcą w firmie skorzystać z oferty prywatnej - nie da się...
Da się. Zazwyczaj...
Czasami pomimo tego, że wszystko powinno działać, to i tak się oferta indywidualna za nic nie podstawi. W większości przypadków wynika to z tego, że ktoś nie potrafił prawidłowo wprowadzić zmiany.

Jak chcesz, to daj mi numer na PW i napisz mi jeszcze, czy masz ten numer połączony w jakiś Orange Open lub coś podobnego. Zobaczymy co da się z tego zrobić. Jak się uda, to będziesz miał dostępne oferty indywidualne i biznesowe.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #827980  autor: klimasz
 09 paź 2015, 10:59
zielony71 pisze: Właśnie, ciekawe jak to jest. W sklepie internetowym, przy przenoszeniu numeru można podać dane działalności gospodarczej, są pola na firmę, regon, nip.
Wczoraj nawet składałem takie zamówienie ale jeszcze nie zostało zrealizowane więc nie wiem jaki będzie efekt.
Tak dokładnie jest tak jak piszesz. Dwa lata temu przenosiłem z Play do Orange numer zarejestrowany w Play'u na działalność gospodarczą. Jednak wszystkie dane na późniejszych fakturach były bez NIP'u, zatem nie wrzucisz w koszty... dopóki nie zaktualizujesz swoich danych, że konto ma być na os. fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą (w tym celu trzeba napisać oświadczenie i przesłać do BOK :) )

Orson_dzi - puściłem PW - będę wdzięczny za odpowiedź.
 #828000  autor: qaz
 09 paź 2015, 12:58
Dzwoniła do mnie dzisiaj Pani z Orange i proponowała iphone'a 6s 64 gb za około 1700 zł w abonamencie za 89,90, w niższym 69,90 już za około 2100. Ja mówię, że interesowałaby mnie zniżka 30% na ten abonament. Pani powiaedziała, że aktualnie nie mają takich zniżek i się rozłączyła... To było dziwne
Ostatnio zmieniony 09 paź 2015, 13:02 przez qaz, łącznie zmieniany 1 raz.
 #828002  autor: klimasz
 09 paź 2015, 13:01
Może nie byłeś pierwszy, który dzisiaj pytał ją o tą zniżkę - wkurzyła się kobieta :D
 #828004  autor: qaz
 09 paź 2015, 13:18
Może :-) Powiedziała też, że tych telefonów i tak na razie nie mają jeszcze na stanie... Rozmowa trwała 2 minuty. Zobaczymy czy jeszcze zadzwoni :)
 #828007  autor: szymihej
 09 paź 2015, 13:24
No, ale skąd my mamy wiedzieć, że ciągle się ktoś pyta o tą ofertę? Za taką chamówę powinni wywalać z pracy... ja innych ludzi szanuje i szacunku też oczekuje, w szczególności do klienta...
 #828010  autor: Marcelina88
 09 paź 2015, 13:38
qaz pisze:Może :-) Powiedziała też, że tych telefonów i tak na razie nie mają jeszcze na stanie... Rozmowa trwała 2 minuty. Zobaczymy czy jeszcze zadzwoni :)
może ją rozłączyło, ale nie była pewna czy to Ty nie rzuciłeś słuchawki i teraz się boi oddzwonić, żeby Cię nie wnerwić bardziej :D
 #828012  autor: qaz
 09 paź 2015, 13:47
Nie, bo powiedziała, że aktualnie nie mają takich zniżek i potem od razu "Do widzenia"
 #828013  autor: Symulant
 09 paź 2015, 13:48
qaz pisze:Dzwoniła do mnie dzisiaj Pani z Orange i proponowała iphone'a 6s 64 gb za około 1700 zł w abonamencie za 89,90, w niższym 69,90 już za około 2100. Ja mówię, że interesowałaby mnie zniżka 30% na ten abonament. Pani powiaedziała, że aktualnie nie mają takich zniżek i się rozłączyła... To było dziwne
Tylko nie wiadomo chyba czy ta pani była z DUK czy zwykłym konsultantem dzwoniącym z ofertą. Zniżki na abonament normalnie tylko DUK rozdaje.
 #828014  autor: qaz
 09 paź 2015, 13:50
Ciężko powiedzieć, ale mówiła, że kontaktuje się, bo moja umowa dobiega końca, a kilka dni wcześniej wysłałem wypowiedzenie.
 #828015  autor: Symulant
 09 paź 2015, 13:55
Poza zniżką 30% czy nawet 20% cena za iPhone 6s 64GB za około 1700 zł to praktycznie połowa cena ze sklepu apple. Więc nawet bez zniżki raczej atrakcyjna oferta.
 #828017  autor: qaz
 09 paź 2015, 14:05
No przyznaję, że ta cena mnie trochę zdziwiła. I jak tak teraz myślę to może ona po prostu się pomyliła z tym, bo za tyle to na stronie kosztuje wersja 16 GB dla przedłużających. No ale z drugiej strony wyraźnie zaznaczyłem ze chodzi mi o wersje 64GB i podałem cenę ze strony, to ona ze u nich wersja 64GB jest za około 1700 w abo 89,90.
 #828018  autor: Symulant
 09 paź 2015, 14:19
qaz pisze:No przyznaję, że ta cena mnie trochę zdziwiła. I jak tak teraz myślę to może ona po prostu się pomyliła z tym, bo za tyle to na stronie kosztuje wersja 16 GB dla przedłużających. No ale z drugiej strony wyraźnie zaznaczyłem ze chodzi mi o wersje 64GB i podałem cenę ze strony, to ona ze u nich wersja 64GB jest za około 1700 w abo 89,90.
Wydaje mi się, że jest tak jak mówisz czyli, że coś się kobiecie pomieszało z tymi cenami. Na stronie 16 GB jest za 1669 zł dla przedłużających w 89.90. Zatem wątpliwe aby lepsza wersja była jedynie około 100 zł droższa. Można by taką ofertę brać w ciemno ;)
Jeśli chodzi o oddzwanianie konsultantów to już raczej ta sama osoba z taką ofertą nie zadzwoni ponownie. Ja już dwa lub trzy razy przy rozmowach z konsultantami prosiłem o czas do namysłu żeby oddzwonili kiedyś tam o podanej godzinie, żeby przeliczyć na spokojnie co mi się opłaca itp. No i tyleż samo razy nikt do mnie nie oddzwonił . Sam się pofatyguje i zadzwonię do DUK sprawdzić czy jest coś ciekawego bo inaczej w końcu rezygnacja wejdzie w moc i po numerze.
  • Strona 260 z 675
  • 1
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 262
  • 675
  • 1
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 262
  • 675