DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #827445  autor: Aleksandra024
 06 paź 2015, 23:52
Hej,
Moja Zetka uległa uszkodzeniu, dlatego szukam nowego telefonu. Dobrze się złożyło jutro mam urodziny i chciałam sobie zrobić prezent :wink: Od wczoraj przejrzałam chyba wszystkie możliwe fora, tematy, recenzje i opinie - jestem w szoku jak szybko zmienia się rynek. Telefon musi wystarczyć mi minimum do końca grudnia 2017 roku.


Najważniejsze dla mnie to :
- Aparat - minimum jak w s5, jeśli chodzi o jakość
- Wielkość do 5"2 cala
- Wydajność i płynność systemu [tj. żeby za rok nie był powolny jak żółw (i nie chodzi tu o zaniedbanie) moja zetka po 6 miesiącach bardzo zwolniła]
- Dobra jakość podczas słuchania muzyki
- Nie zależy mi na dual sim i NFC

Podobają mi się telefony takie jak : Huawei Honor 7 , Xiaomi Mi4c, Meizu mx5 - ale w nim podobno jest problem z aktualizacjami.

Jestem otwarta na wszystkie propozycje - dotyczące telefonu oczywiście :wink:

Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi,
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam, Ola
Ostatnio zmieniony 07 paź 2015, 05:57 przez Aleksandra024, łącznie zmieniany 4 razy.
 #827471  autor: xR_32x
 07 paź 2015, 01:38
W grudniu powinno wyjsc Xiaomi Mi 5 :D 5,3 cala ale wymiarami moze Ci bedzie odpowiadac.
Jesli podobaja CI sie samsungi to za 2000zl masz juz s6. Z tego co podalas to: Meizu srednio wypada z aktualizacjami, mi4c jeszcze nikt nie dostal do reki wiec ciezko cokolwiek powiedziec, z miejsca tez nie kupisz, zostaje Honor 7. Poczytaj sobie o nim, jakie ma wady i w sklepie wez do reki. Duzo czasu nie masz wiec wedlug mnie zostaje Honor7 badz S6 jesli mozesz sobie pozwolic ;)
 #827477  autor: Aleksandra024
 07 paź 2015, 02:31
Dziękuję bardzo za opinię! Z modeli, które podałam najbardziej podoba mi się właśnie Honor 7. Każdy telefon ma swoje wady to oczywiste, ale najbardziej przypadł mi do gustu :)
Na S6 niestety mnie nie stać :P
Czekam jeszcze na dalsze odpowiedzi, dziękuję bardzo!
 #827478  autor: amigo007
 07 paź 2015, 02:45
Polecam motorole z wyższej półki. Typu X 2. Lub nawet ciężej dostępną motorole x 1-szej generacji. Telefony świetnie wykonane, z najlepszych materiałów. Sam mam starszą XT910, i do tej pory jest to super telefon.
 #827480  autor: Aleksandra024
 07 paź 2015, 04:23
Nie podobają mi się niestety wizualnie motki, htc :(
Napaliłam się tak szczerze na tego Huaweia Honor 7, ale czytałam coś o "słabym układzie graficznym" cokolwiek to znaczy :P
W wymagające gry nie gram, więc nie wiem jakie to ma generalnie znaczenie, od gier mam komputer.

Prosiła i jednocześnie chciałabym , żeby ktoś podał mi model smartfona na równi bądź lepszego od Honora 7 do kwoty, o której wspominałam - ale chyba po prostu takiego nie ma.
Chyba, że LG G4 jest lepszy, ale w sklepach kosztuje 2,200zł, a na allegro sporo osób nówki sztuki zakupiło już za 1700 - skąd taka różnica w cenach, chyba bałabym się zaryzykować. ( to samo z S6 - znalazłam za 1700)
 #827482  autor: cyanoone
 07 paź 2015, 07:36
Xiaomi Mi4c to teraz taki killer. Parametry bardzo podobne do G4, a cena wersji z 3 gb ramu jest ok 2 razy mniejsza ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #827570  autor: Eragon
 07 paź 2015, 14:12
Aleksandra024 pisze:A jeśli chodzi o jego dostępność to jest ten z allegro po wpisaniu frazy Xiaomi mi4c za 1499 zł ?
I tak i nie ;)

Ta aukcja za 1499 jest wysyłką z Polski oraz gwarancję realizowaną w Polsce ( ale i tak u nich w serwisie).

Z kolei aukcja za 1149 ma gwarancję realizowaną w chinach ( Ale pewniak na 100%) no i na granicy mogą Ci doliczyć dodatkowe opłaty ( mogą ale nie muszą).

I dlatego wybór należy do Ciebie. Osobiście - zaoszczędziłbym :D Po prostu wierzę w to że Xiaomi nie rozwali mi się w ciągu roku - a te 300 zł robi różnicę.

:smt006
 #827594  autor: penguino
 07 paź 2015, 15:07
Aleksandra024 pisze:Wydajnością przebija honor 7 ? Czytałam, żeby nie ufać temu co napisane jest na benchmarku
Przebija. Właśnie Honor jest przykładem nabijania benchmarków ilością rdzeni, a nie ich jakością. Do tego problemem Honora jest bardzo słabe wsparcie producenta, aktualizacji nie ma niemal w ogóle, co przy ciężkiej nakładce nie wróży dobrze na dłuższą metę. Mi4c będzie za to mieć plastikową obudowę (nie metalową) czy nieco gorszy aparat. Jeśli jednak jesteś napalona na Honora 7 to pomyśl o jego bliźniaku od Huaweia - co prawda nie ma skanera odcisków palców, ale jest ładniejszy, smuklejszy, ma jaśniejszy ekran i lepszy aparat.

PS. Meizu wcale nie jest najgorsze jeśli chodzi o aktualizacje.
 #827614  autor: xR_32x
 07 paź 2015, 16:04
Mi4c nie jest nawet jeszcze spolszczone, nawet na xiaomiforsale go nie maja w sprzedazy wiec to takie kupowanie na zapas, a noz do nich dotra a jak nie dotra to i nikt ich nie dostanie. Na ibuygou mi4c mozna miec za 1120zl wersja 3gb, nawet jak dolicza vat na cle to wyjdzie taniej niz te 1500. Poczekalbym z takim zakupem jak ktos juz dostanie go do reki i cos o nim powie. Za te pieniadze porownywalny bylby OnePlus Two no ale ma 5,5cala.
 #827620  autor: Aleksandra024
 07 paź 2015, 16:19
penguino dziękuję bardzo za opinie! Miałam dzisiaj jechać do sklepu i kupić Honora, ale teraz lekko zwątpiłam :D
Mam jeszcze ostatnie pytania :
Kto jest tym bliźniakiem :D i gdybym zdecydowała się na Meizu - to ja generalnie miałam zastrzeżenia tylko do tych aktualizacji. Jak wypada Meizu w stosunku do Honora odnośnie tego co napisałam w pierwszym poście ?
W szczególności zwracam uwagę na wydajność i aparat

xR_32x - no właśnie 5"2 to jest max , bo gdybym zdecydowała się na 5"5 to wolałabym już 5"7 i wziąć note 4 :P

Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie tematem!
 #827665  autor: Eragon
 07 paź 2015, 18:13
W Meizu masz większe szanse niż w Honorze; )

Rozważ MX4 również. Ma zajebi*** jakość muzyki. MX5 ma gorszą.
Poczytaj ich recenzje. No albo Mi4c. Cała trójka jest lepsza od większości sprzętów jakie mamy w sklepach ;D

:smt006
 #827684  autor: Aleksandra024
 07 paź 2015, 19:13
Z1 bo kupowałam prawie 2 lata temu :P Kurde, teraz pomimo 5"5 zastanawiam się nad tym MX5 - tylko nie wiem gdzie go kupić. W salonie RTV AGD jest tylko 16GB, a jak miałabym zamówić w internecie (pewnie allegro) to ciężko wybrać aukcje nawet sklepową bo znowu można natrafić na wersje 32 GB która jest tańsza niż 16GB w sklepie :(

ps. Jak zamówię z aukcji wersje 32 GB sprowadzoną z Chin za 1570 zł to po zrobieniu aktualizacji dalej będę miała język polski ? Czytałam, że gdzieś komuś w jakimś telefonie zanikł. Napisane jest na aukcji "zapewniamy polskie oprogramowanie"
 #827734  autor: gramacz
 07 paź 2015, 21:29
Dodam od siebie dwa świetne telefony, LeTV Le1 Pro z 4GB RAM i Lenovo ZUK Z1 z 3GB RAM i tak jak poprzednik z 64GB ROM. ładniejszy LeTV ale marka początkująca.
Meizu ma flyme które nie wszystkim podchodzi, podobnie jak MIUI W Xiaomi. Na forum http://telchina.pl/ masz porównanie Meizu do honora i innych chińczyków

Spolszczenie w Meizu możesz przywrócić, instrukcja jest już na forum o chińskich telefonach
 #827748  autor: Aleksandra024
 07 paź 2015, 22:14
Patrzyłam już wcześniej na LeTV Le1 i też mi się spodobał, no ale właśnie - prawie nikt nie zna takiej marki :P Ale przyjrzę się jeszcze raz bliżej, poczytam.

Mam ostatnie pytanie i myślę że będę mogła zamykać temat :

Czym jest spowodowana rozbieżność cen w przypadku np. MX5 - że w sklepie 16 GB jest droższe niż 32GB na allegro, gdzie sklep napisał że "nie będzie u nas dostępna wersja 32GB"
Gdybym jednak zdecydowała się na MX5 to lepiej wziąć pewniaka ze sklepu 16GB czy ten o parę złoty tańszy 32GB z allegro ?

Dziękuje wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi :)
 #827752  autor: Eragon
 07 paź 2015, 22:24
Prawdopodobnie te z Allegro mają wysyłkę z chin(możliwe dodatkowe opłaty).
A wersja sklepowa ma gwarancję 2 lata w Polsce, gdy te internetowe... bywa różnie. Zależy od kogo kupujesz ;) I zastanów się ile GB Ci będzie potrzebne ;) Chociaż sądzę że 32 :P

:smt006