DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #827439  autor: penguino
 06 paź 2015, 23:31
pyzian pisze:
pakierhakierxd pisze:G3,g4 dual chyba nie ma w Polsce.
Na allegro są dostępne
To azjatyckie importy.
 #827472  autor: xR_32x
 07 paź 2015, 01:44
Popieram OnePLus Two, z doswiadczenia znam posiadaczy OnePlus One i sa zadowoleni do chwili obecnej :) Cena Z3 dual to troche przerost formy nad trescia.
 #827491  autor: pakierhakierxd
 07 paź 2015, 08:24
Ja bym nie kupił G3 dual /G4 dual ,bez gwarancji ;) ,jeszcze pewnie kasa nie mała.

Pozdrawiam :)
 #828083  autor: pyzian
 09 paź 2015, 22:20
pakierhakierxd pisze:Ja bym nie kupił G3 dual /G4 dual ,bez gwarancji ;) ,jeszcze pewnie kasa nie mała.
Kasa nie mała, a brak gwarancji soczyście odstraszył.

Na chwilę obecną Asus też w przedbiegach odpada jednak po przeczytaniu opinii.

Zostaje XIAOMI MI4I oraz OnePLus Two, których jednakże nigdy nie widziałem na oczy, nie miałem w ręku, ani tak naprawdę nie znam nikogo, kto by ową maszynę posiadał :roll:

Znalazłem również Z5 Duala, ale jego cena... no zaporowa totalnie, 3 tysiące za telefon to jednak jest już dużo bym powiedział.

Niestety w głowie dalej kociokwik i nie wiem, co wybrać :roll:
 #828093  autor: Eragon
 09 paź 2015, 23:00
Zamiast Mi4i lepszym wyborem wydaje się Mi4c. 1+2 odrzuciłbym z racji rozdziałki.

:smt006
 #828181  autor: pyzian
 10 paź 2015, 17:19
Jednakże strach przed chińskimi markami mnie jednak zjada i prawdopodobnie uderzę w Z3. Ewentualnie jak na to Samsung A7? Ew. czy SGS'y też są w Dualu w dystrybucji polskiej, czy też daleko wschód?
 #828185  autor: Eragon
 10 paź 2015, 18:26
pyzian pisze:Jednakże strach przed chińskimi markami mnie jednak zjada i prawdopodobnie uderzę w Z3. Ewentualnie jak na to Samsung A7? Ew. czy SGS'y też są w Dualu w dystrybucji polskiej, czy też daleko wschód?
Ciebie odrzuca - a ja i mi podobni czekamy na premiery ich urządzeń na równi jak świat czeka na nowe iPhony* ;)

* Spójrzmy prawdzie w oczy - Premiery Samsunga, Sony, Lg... są. I tyle.

Ps. Z3 wydaje się dobrym wyborem - lecz miej świadomość iż Sony prawdopodobnie przymierza się do sprzedaży tego działu ;D

:smt006
 #828187  autor: cyanoone
 10 paź 2015, 18:45
Eragon pisze: lecz miej świadomość iż Sony prawdopodobnie przymierza się do sprzedaży tego działu ;D
... a ten dział zawsze mogą kupić chinczycy.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #828199  autor: pakierhakierxd
 10 paź 2015, 20:12
Nie wierzę że Sony się pozbędzie telefonow.

Pozdrawiam :)
 #828207  autor: Eragon
 10 paź 2015, 20:28
pakierhakierxd pisze:Nie wierzę że Sony się pozbędzie telefonow.
A czemu nie? ;D Xperie przynoszą straty, udział mają niewielki.
Na pocieszenie - Samsung też notował straty ostatnio.

:smt006
 #828218  autor: pyzian
 10 paź 2015, 21:23
A jak się miewa kwestia pękających ekranów w Z3? Mit czy często spotykane niestety?

Osobiście wątpię, żeby Sony sprzedało ten dział, aczkolwiek chińczycy mogą to kupić - to nie jest wykluczone.
 #829138  autor: pyzian
 15 paź 2015, 21:28
Witam,

zrobię mały up, bo jednakże prawie kliknąłem zakup Xiaomi MI4C Prime.
Jak ew. do w/w modelu ma się Sony Xperia M4 Aqua?

I czy generalnie są posiadacze MI4c Prime i mogą co nieco powiedzieć o tym modelu? :roll:
 #829144  autor: Eragon
 15 paź 2015, 22:18
Porównanie:
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/11963/10610/0/0/
A co do różnic czysto użytkowych - każdy lubi co innego.

Recka PL:
http://www.dobreprogramy.pl/Szuri21/Tes ... 66968.html
(no i komentarze)
Angielskie:
http://www.gizmochina.com/2015/10/09/xi ... he-frugal/
https://www.androidpit.com/xiaomi-mi-4c-review

Nie wiem czy na tym forum znajdziesz posiadaczy tegoż telefonu;)
Ps. Z ciekawości, gdzie zdecydowałeś się zakupić Mi4C ?
Ps2. A to dla tych którzy chcieliby Z3..
https://www.facebook.com/AdBuster/photo ... =3&theater

:smt006
 #829157  autor: pyzian
 15 paź 2015, 23:08
Allegro, dokładniej:
http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-prime-3gb ... 07754.html

Z racji strachu nad Xiaomi czytałem dużo o tej marce i naprawdę sporo pozytywnych opinii, poleceń, recenzji. Dlatego też zacząłem jednak przykładać większą uwagę.
Nie wiem tylko, jak w praktyce M4 Aqua - z tego co widzę gorszy procek, grafika i mniej RAMU, ale jak to w praktyce?

To, co się dzieje z ekranem w Z3 mnie sukcesywnie odstraszyło - cena przesadzona, a problemy na każdym kroku widoczne od userów.
 #829161  autor: Eragon
 15 paź 2015, 23:21
O! Nieźle. Tej aukcji nie widziałem. Mają swej marży ~ 200 zł (no i w tym ten dodatkowy rok gwarancji). Ale jak widzę ludzie kupują, no i dobrze;) Nikt już nie powie że Xiaomi jest nieznane w Polsce.

Co do porównania... Xiaomi wygrywa. I nikt nie stwierdzi inaczej.
Ps. Przy zakupie wybierz czarny kolor; )

:smt006
 #829584  autor: cyanoone
 17 paź 2015, 19:50
Mi4c jest lepsze niż mi4i, a cena bardzo podobna.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #843285  autor: pyzian
 02 sty 2016, 22:21
Jeżeli to komuś pomoże - zdecdowałem się na Mi4c i nie narzekam. Naprawdę jakość wykonania dobra, maszyna śmiga jak ta lala :).