DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #826670  autor: PatryK[93]
 03 paź 2015, 18:54
Witam serdecznie, nadszedł czas kiedy pora w końcu wymienić telefon. Jak w temacie, chcę kupić telefon do 5 cali, który będzie kosztował mniej więcej 2500 zł.

Telefon będzie mnie potrzebny do takich funkcji jak:
- przeglądanie Internetu
- Spotify
- gry
- czytnik PDF
- aparat/kamera (ważne, by dało radę robić dobre zdjęcia notatek)

Od razu napomknę, iż WP odpada, jedynie Android bądź iOS. Od telefonu wymagam szybkiego działania, trwałości, dobrego designu oraz baterii, która wytrzyma jeden dzień.

Moimi typami są iPhone 6 lub Sony Xperia Z5 Compact.

Co sądzicie?
 #826673  autor: Eragon
 03 paź 2015, 19:08
Przy tym budżecie - dobre wybory. Osobiście wybrałbym iP.

:smt006
 #826674  autor: cyanoone
 03 paź 2015, 19:11
Czy wchodzą do gry marki Chińskie? Xiaomi Mi5 pewnie niedługo wyjdzie ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #826675  autor: PatryK[93]
 03 paź 2015, 19:15
cyanoone pisze:Czy wchodzą do gry marki Chińskie? Xiaomi Mi5 pewnie niedługo wyjdzie ;)
Jeśli jest polska dystrybucja oraz serwis to jak najbardziej :)
 #826676  autor: Eragon
 03 paź 2015, 19:18
Też bym doradzał Mi5 ale budżet sporawy a i wymogi małe. iPhone idealnie pasuje ;)

:smt006
 #826678  autor: PatryK[93]
 03 paź 2015, 19:29
Eragon pisze:Też bym doradzał Mi5 ale budżet sporawy a i wymogi małe. iPhone idealnie pasuje ;)
W takim razie co proponujesz w mniejszym budżecie?

EDIT: Jak wypada przy tych telefonach SGS6?
Ostatnio zmieniony 03 paź 2015, 19:50 przez PatryK[93], łącznie zmieniany 1 raz.
 #826684  autor: Eragon
 03 paź 2015, 19:46
iPhone to najlepszy telefon świata (o ile masz kasę). A Ty możesz sobie na niego pozwolić, więc nic innego Ci nie doradzę :p Wybacz.

:smt006
 #826695  autor: vonski
 03 paź 2015, 20:24
Eragon pisze:iPhone to najlepszy telefon świata
Tia.... "najlepszy" telefon do którego nie dotarła jeszcze optyczna stabilizacja obrazu, bezprzewodowe ładowanie, radio FM , karty pamięci, wodoszczelność, itd...
PatryK[93] pisze:Jak wypada przy tych telefonach SGS6?
Bardzo dobrze, choć bateria nie zachwyca.
 #826697  autor: cyanoone
 03 paź 2015, 20:51
Z moich obserwacji również nie nazwałbym iP najlepszym telefonem świata. Kolega ma i widzę, że działa to na granicy płynności oraz ma ograniczone funkcje wymienione wyżej.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #826712  autor: Eragon
 03 paź 2015, 21:45
optyczna stabilizacja obrazu, bezprzewodowe ładowanie, radio FM , karty pamięci, wodoszczelność, itd...
Optyczną ma wersja Plus
Ładowanie... Serio, nie uważacie tego za bajer?
Radio FM... tu też cierpię.
Karty pamięci... strzelam, ale niezgodne z filozofią Apple'a. Bo co taki Zwykły Użytkownik powie - jeśli iPhone będzie mu długo wczytywał dane z karty (5zł z Biedronki) ? Pomyśli że wina iPhone'a.
Wodoszczelność - nie jest to must-have w tel... Chociaż już nowe iP mają ją. Tak jakby ;)

:smt006
 #826716  autor: cyanoone
 03 paź 2015, 21:57
...Brak opcji przesyłania plików przez bluetooth ;P
Skoro iPhone to high end to powinien być innowacyjny, a nie tylko tani w produkcji...

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #826726  autor: Eragon
 03 paź 2015, 22:59
A czemu zakładasz że innowacja nie oznacza braku czegoś co każdy inny ma ?;)
Hah :P

:smt006
 #826728  autor: cyanoone
 03 paź 2015, 23:23
Już wyciągam Nokię 3310 ona jest zajebiście innowacyjna. Nie popadajmy w skrajności :P

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #826737  autor: motov3
 04 paź 2015, 00:05
cyanoone pisze:Już wyciągam Nokię 3310 ona jest zajebiście innowacyjna. Nie popadajmy w skrajności
Lepiej nie :mrgreen: bo jak ci gdzies upadnie, to potluczesz plyty chodnikowe i cie bedzie wojt gminy scigal za szkody :mrgreen:

Obrazek
 #826753  autor: pakierhakierxd
 04 paź 2015, 08:23
Iphone 6 jest fajny ale wersja większa niż 16 gb kosztuje dużo :] ,myślę że starczyłoby ci ale tylko na "16gb",w którymś momencie zaczełoby ci brakować a slotu nie ma.
Ja już raz kupiłem sprzęt 16gb bez slotu i się zawiodłem :/ ,co raz musiałem np. zdjęcia,filmy przenosić na kompa.

Pozdrawiam :)
 #826865  autor: vonski
 04 paź 2015, 18:19
Eragon pisze:
optyczna stabilizacja obrazu, bezprzewodowe ładowanie, radio FM , karty pamięci, wodoszczelność, itd...
Radio FM... tu też cierpię.
Karty pamięci... strzelam, ale niezgodne z filozofią Apple'a. Bo co taki Zwykły Użytkownik powie - jeśli iPhone będzie mu długo wczytywał dane z karty (5zł z Biedronki) ? Pomyśli że wina iPhone'a.
Wodoszczelność - nie jest to must-have w tel... Chociaż już nowe iP mają ją. Tak jakby ;)
Taka jest właśnie mentalność użytkowników Apple. Nawet jak coś kłuje w oczy, to udają, że albo nie przeszkadza, albo nie używają, albo "przestarzałe". Czemu tak bardzo wybielacie ta markę? Jaki sens ma poklepywanie po plecach producenta za wałkowanie latami niedoróbek?
Ja używam obecnie S6 i uważam, że Samsung dał du*y na całej linii kastrując go z microSD. I jeśli S7 powieli ten błąd, to go nie kupię [foch] :) Mam ten telefon, ale nie uważam go za cudo techniki i w wielu wątkach wytykam jego wady. Bo ich nie bagatelizuję.
Eragon pisze: Ładowanie... Serio, nie uważacie tego za bajer?
Tak, miałem to za bajer, ale po kilku miesiącach używania uważam za naprawdę wygodną i przydatną rzecz.
 #827359  autor: penguino
 06 paź 2015, 19:27
Do 5 cali za bardzo nie ma flagowców bo wielu producentów oszalało na punkcie wielkich ekranów (mimo że nie przekłada się to na sprzedaż).

Ja bym brał Z5 Compact. Ze względu na slot MicroSD (i 32GB pamięci wbudowanej), baterię, głośniki stereo, radio, wodoszczelność i otwartość Androida. Aparat też ma bardzo dobry (w końcu!).