DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #826568  autor: Norbas
 03 paź 2015, 00:21
Abonament w play. 11 miesięcy temu umowa przeszła na czas nie określony.
Okres rozliczeniowy do 9 każdego miesiąca.
Chcę przenieść numer do innego operatora ( Virgin) do systemu prepaid.
Na infolinii powiedziano mi że jeśli zdąże do 9 października to będę mógł przenieść numer 9 listopada bo obowiązuje okres wypowiedzenia przynajmniej jeden pełny okres rozliczeniowy.
Jeśli procedurę rozpocznę po 9 października to zmienić operatora będę mógł dopiero od 9 grudnia.
Prawda to czy ktoś mnie w błąd wprowadził?

By przenieść numer do Virgin muszę zgłosić im to, poczekać na dokumenty które muszę podpisać i im odesłać i dopiero wtedy oni zgłaszają to Playowi i rozpoczyna się procedura.
Obawiam się że robiąc to tak nie wyrobie się przed 9 października i będę musiał siedzieć w play do 9 grudnia.
Jak to zrobić by "się wyrobić"?
Może lepiej po prostu w salonie play zerwać umowę z przejściem na prepaid i dopiero wtedy przenieść numer do Virgin?
Doradźcie.
Pozdrawiam.
 #826573  autor: Karlos20
 03 paź 2015, 04:49
Albo teraz działasz i będziesz mieć pełne MNP do Virgin w listopadzie, albo - jeśli umowa przejdzie na czas nieokreślony, możesz szybciej przenieść numer, lecz w tej sytuacji przeniesienie dojdzie do skutku po wpływie dokumentów do VMPL. Czas - przynajmniej tydzień.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #826585  autor: Norbas
 03 paź 2015, 09:43
Karlos20 pisze:Albo teraz działasz i będziesz mieć pełne MNP do Virgin w listopadzie, albo - jeśli umowa przejdzie na czas nieokreślony, możesz szybciej przenieść numer, lecz w tej sytuacji przeniesienie dojdzie do skutku po wpływie dokumentów do VMPL. Czas - przynajmniej tydzień.
Czy można prosić o rozszyfrowanie skrótów? Nic nie rozumiem.
Umowa jaką ma żona od 11 miesięcy jest już na czas nieokreślony bo 11 miesięcy temu upłynęły dwa lata lojalki...
Tzn że play mnie oszukuje że jest miesięczny okres wypowiedzenia????
Proszę troche jaśniej.
 #826587  autor: Remington
 03 paź 2015, 10:02
Nie wiem o czym pisał Karlos i o co mu chodziło z przejściem na nieokreślony, skoro 11 miesięcy temu przeszła...

We wniosku MNP do Virgin wskazujesz, kiedy nr ma być przeniesiony:
1. Na koniec okresu wypowiedzenia (tj. 9 XI jeśli wypowiedzenie dotrze do Play przed 9 X, albo 9XII jeśli dotrze przed 9 XI - w obu przypadkach umowę wypowiada za Ciebie Virgin).
2. Z konkretną datą (wówczas umowa z Play jest zrywana i przenoszą Cię tgo konkretnego dnia). Zaoszczędzasz na tym czas, bo jesteś szybciej u nowego operatora. Playowi i tak musisz zapłacić to co byś zapłacił z okresem wypowiedzenia (tylko wtedy nie będzie to nazwane abonament, lecz odszkodowanie).
 #826591  autor: Norbas
 03 paź 2015, 10:19
Ok...po pierwsze..co to jest MNP i VMPL ?
Co do wskazania wcześniejszego terminu zerwania umowy - rozumiem że play zażąda wtedy zapłacenia tego "odszkodowania" w wymiarze bez ulg? Tzn małżonka płaci 39.90 za abonament który normalnie kosztuje 59zł i tych 59zł pewnie za zerwanie przed okresem wypowiedzenia play bedzie się domagał?
Dziś mamy 3 października..jeśli wypełnię wniosek na stronie Virgin to pewnie dokumenty wyślą poniedziałek/wtorek ( nie wiem jakie mają opóźnienia ).
Zanim dotrze, zostanie podpisany i odesłany a potem dotrze do Virgin i oni wyślą go do play mam obawe czy do 9 października zdąży do play dotrzeć...
 #826593  autor: Remington
 03 paź 2015, 10:23
MNP - proces przenoszenia numerów
VMPL - Virgin Mobile Polska

Też mi się wydaje, że 9 X nie da się dotrzymać. U mnie odszkodowania w Play były w wysokości tego co płaciłem (tj. z uwzględnieniem ulg). Opłacało mi się je zapłacić.
 #826597  autor: Norbas
 03 paź 2015, 10:35
Zadzwoniłem do VM i konsultant zasugerował mi, by udać się do punktu VM i osobiście złożyć wniosek o przeniesienie. Wtedy zdążą poinformować play przed 9. Przy wypełnieniu wniosku na stronie są nikłe szanse by się wyrobili.
 #826688  autor: xR_32x
 03 paź 2015, 20:15
Jak sam wypowiesz z przejsciem na karte to bedzie przed 9pazdziernika, czyli 30dni przed (1 okres), i pozniej na spokojnie bedziesz mogl sobie przeniesc numer na VM. A tak swoja droga to gdzie oni maja swoje punkt ?
 #826693  autor: Norbas
 03 paź 2015, 20:21
Na ich stronie jest mapka.
Jak sam wypowiem z przejściem na kartę przed 9 października to numer przejdzie na kartę 9 listopada. Dopiero wtedy mogę złożyć wniosek w VM o przeniesienie numeru.
 #826740  autor: xR_32x
 04 paź 2015, 00:35
No ale to wkoncu pewniejsza opcja niz jesli bedziesz liczyc ze listonosz szybko obskoczy z listami. Wyslesz pismo 6 bo to poniedzialek i do 9 czyli czwartek musialoby byc wszystko pozalatwiane, osobiscie watpie ze da rade to tak szybko listownie zrobic. A na stronie pisze ze poczta ma 7 dni wiec wybor nalezy do Ciebie :)
 #826743  autor: Norbas
 04 paź 2015, 00:45
Ale ja nie neguję :-)
Już po rozmowie tel. stwierdziłem że przed 9 pojawimy się w play i wypowiedzenie złożymy :-)
Listownie nie ma żadnych szans by zdążyć przed 9.
 #826751  autor: pakierhakierxd
 04 paź 2015, 08:20
A ja bym został w Play,w prepaid jest podobna oferta teraz :P .
36zł /mies.
No limit wszyscy + no limit sms + 3 gb danych.
Plus taki że masz zasięg 4 sieci a nie 2 :) ,przydaje się w niektórych miejscach.

Pozdrawiam :)
 #826773  autor: Norbas
 04 paź 2015, 11:23
Ja i tak korzystam non stop z sztywnego Tmobile.
36zł x2 to już jednak więcej kasy miesięcznie.
Poza tym play zraził mnie do siebie brakiem oferty dla małżonki którą inni dostają bez problemu, od ponad roku nie potrafią zdjąć z systemu błędnie naliczonych dodatkowych 40zł co mimo że wiedzą że jest błędem cały czas widnieje w niezapłaconym saldzie konta, obiecują 4 razy że do tygodnia oddzwonią z lepszą ofertą a nie oddzwaniają po kilka miesięcy.
Przelało się.
 #826787  autor: Gregrin
 04 paź 2015, 13:17
pakierhakierxd pisze:A ja bym został w Play,w prepaid jest podobna oferta teraz :P .
36zł /mies.
pakierhakierxd pisze:Przecież w Virgin 29zł x 2 :P
to 12 zł różnicy aż. :D
No "aż" 14zl/m-c za 2GB mniej i pozostanie u operatora który cie olewa. Super deal. A dodatkowo jak pisał Norbas w innym wątku, jak weźmie 2 karty to może skorzystać z programu STARS (dostanie 100% doładowania z 2 karty przez pol roku na konto główne) wiec praktycznie nie będzie musiał ładować przez pol roku swojej karty a środki może sobie nabić na kolejny rok zaoszczędzając 100% wartości.
PS ja bym jeszcze uderzył do zielony71 co on by by w stanie załatwić bo po forum widać ze jest w stanie załatwić korzystne umowy z dodatkowymi bonusami.
 #826791  autor: pakierhakierxd
 04 paź 2015, 13:24
Tylko pamiętaj że do Virgin może w każdej chwili wrócić 2 gb !
5 gb to promocja ;)
A co do olewania miałem już wiele operatorów i żaden nie był idealny,u każdego były jakieś problemy jak nie z zasięgiem to z czymś innym.
Więc przestałem obrażać się na operatora ! :D

Pozdrawiam :)