DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #821253  autor: Monte Christo
 04 wrz 2015, 13:24
Cześć. Zamierzam sobie zakupić smartfon z "wyższej półki", ale jestem pełen wątpliwości, na który się zdecydować. Byłbym niezwykle szczęśliwy, gdyby ktoś mógł mi zasugerować, jaki telefon będzie najbardziej odpowiedni. Oczywiście przyjmuję również pod rozwagę inne marki.
Na początku przedstawię Wam moich faworytów, rzecz jasna na tę chwilę:
-Huawei Mate 7
-Honor 6 Plus
-Honor 7

A teraz kilka drobnostek w kwestii moich priorytetów, które musi posiadać dany smartfon:
* System Android
* Ekran minimum 5 cali
* szybki i wydajny procesor do przeglądania google oraz korzystania z komunikatorów
* przyzwoity aparat
* LTE

ZAWCZASU DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC :)
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2015, 09:58 przez Monte Christo, łącznie zmieniany 1 raz.
 #821304  autor: penguino
 04 wrz 2015, 18:28
Honor 7. Bo najnowszy i od razu ma Lollipopa. Mate 7 mimo, że jest flagowcem wciąż jedzie na KitKacie - polityka aktualizacji u Huaweia jest żenująca. To jedyna firma która jeszcze nie zaktualizowała swoich zeszłorocznych flagowców.
 #821333  autor: Niezgodna7
 04 wrz 2015, 21:12
Rzeczywiście same dobre rady:
a bo ma lolipa, a bo tamten nie ma, a bo firma nie aktualizuje...
:- @

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #821336  autor: bazooka
 04 wrz 2015, 21:39
Niech autor napisze raczej dlaczego zawężył wybór do Huaweia/Honora... ?
Można doradzać, ale w tak konkretnym temacie (tytuł mówi sam za siebie) to można najpierw pisać o nakładce Huaweia czyli EMUI...
...natomiast nie widać tych szczegółowych powodów (wytłuszczona lista na końcu pierwszego posta jest zbyt ogólnikowa i wcale nie wskazuje na EMUI) :?:
Może choćby zakres budżetowy, ilość RAM...nie wiem co jeszcze :roll:

P.S.
Trochę się tu rozpisałem o innym modelu Huaweia:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 17#p821017
 #821390  autor: Monte Christo
 05 wrz 2015, 10:06
bazooka pisze:Niech autor napisze raczej dlaczego zawężył wybór do Huaweia/Honora... ?
Można doradzać, ale w tak konkretnym temacie (tytuł mówi sam za siebie) to można najpierw pisać o nakładce Huaweia czyli EMUI...
...natomiast nie widać tych szczegółowych powodów (wytłuszczona lista na końcu pierwszego posta jest zbyt ogólnikowa i wcale nie wskazuje na EMUI) :?:
Może choćby zakres budżetowy, ilość RAM...nie wiem co jeszcze :roll:

P.S.
Trochę się tu rozpisałem o innym modelu Huaweia:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 17#p821017
Cześć. Chciałbym zakupić smartfon do 1500 zł, oczywiście jestem gotów wyłożyć odrobinę więcej za najbardziej wydajny model.
Dlaczego Huawei/Honor? Głównie ze względu na znakomitą specyfikację, przyzwoite wykonanie, no i EMUI :) JAKIE MODELE SUGERUJESZ ROZWAŻYĆ?
 #821391  autor: Monte Christo
 05 wrz 2015, 10:08
Calm7 pisze:Rzeczywiście same dobre rady:
a bo ma lolipa, a bo tamten nie ma, a bo firma nie aktualizuje...
:- @
Pan jakie modele mógłby zarekomendować? Przypominam, że budżet wynosi niewiele ponad 1500 zł.
 #821394  autor: bazooka
 05 wrz 2015, 10:20
@Christo - no teraz brzmi to już jako totalna kryptoreklama telefonu Honor 7...
...przecież nie można pytać będąc zdecydowany na EMUI na nic innego niż najnowszy model...
Dopiero po premierze, kosztuje na razie 1700 - podejrzewam, że za 2,3 miechy zmieścisz się w budżecie :)
 #821401  autor: Monte Christo
 05 wrz 2015, 10:34
bazooka pisze:@Christo - no teraz brzmi to już jako totalna kryptoreklama telefonu Honor 7...
...przecież nie można pytać będąc zdecydowany na EMUI na nic innego niż najnowszy model...
Dopiero po premierze, kosztuje na razie 1700 - podejrzewam, że za 2,3 miechy zmieścisz się w budżecie :)
Nie ograniczam się do jednej marki, czy też jednego modelu.
W swym pierwszym poście napisałem "Oczywiście przyjmuję również pod rozwagę inne marki"
 #821404  autor: bazooka
 05 wrz 2015, 10:54
Nie pojąłeś sarkazmu...
...ale skoro jesteś za EMUI to co musiałbyś dostać przy porónywalnej specyfikacji, byś zmienił zdanie :?:
Pomyśl, temat jest zamknięty - a Ty zorganizuj sobie 200zł jeśli Ci się spieszy :D
 #821409  autor: pakierhakierxd
 05 wrz 2015, 11:23
Jeden z modeli co wybrałeś ma 5.2 ekran to jeszcze w miarę ale pozostałe 5.5/6 cali pobaw się najlepiej tym i zobacz czy ci będzie pasować bo niestety taki rozmiar nie jest dla każdego.
Ja kupiłem sobie jakiś czas temu Note 2 i niestety nie pasował mi zbytnio,miałem też Lg G3 i to samo.
Bardziej mi pasuje taki rozmiar jak ma G2,S5.
Chodzi o komfort używania 1 ręką i komfort noszenia w kieszeni.

Pozdrawiam :)
 #821479  autor: bazooka
 05 wrz 2015, 15:58
A co miałeś jakiegoś Huaweia, że na inne warto spojrzeć bardziej w tej cenie :?:
Z Z3 to możesz podchodzić do Honora jedynie w zakresie niskich poborów prądu przez ekran, no i chyba że ktoś chce mieć japońską markę, choć o niego będzie trudno za nieco powyżej 1500... :)
BB - to zdaje się chyba zupełnie inny kierunek... ale to moje subiektywne zdanie...
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2015, 16:06 przez bazooka, łącznie zmieniany 1 raz.
 #821482  autor: penguino
 05 wrz 2015, 16:04
Monte Christo pisze: Dlaczego Huawei/Honor? Głównie ze względu na znakomitą specyfikację, przyzwoite wykonanie, no i EMUI :) JAKIE MODELE SUGERUJESZ ROZWAŻYĆ?
Nie jest ona tak znakomita jak się wydaje na zdjęciach promocyjnych. Kiriny mają żenujące układy graficzne, problemy z optymalizacja i aktualizacjami. Skutki uboczne to słaba wydajność w grach, słabe czasy pracy na jednym ładowaniu czy mocno opóźnione aktualizacje. Aparaty mają dobre makro, ale poza tym są całkiem przeciętne. Jedyne co kusi to wykonanie i wygląd w P8.
 #821486  autor: bazooka
 05 wrz 2015, 16:32
Włączy se taki gierkę, coś akurat przytnie no i co?
Od razu jest: ..."żenujące".
Dobrze, że opinie portali i testerów są zgoła odmienne:
http://www.dobreprogramy.pl/Pierwszy-te ... 65655.html
http://pclab.pl/news64720.html
http://www.pcworld.pl/news/402928/Uklad ... ujaco.html
http://www.gsmmaniak.pl/428896/pewne-ho ... dajnoscia/
http://android.com.pl/news/43137-przy-t ... ej-myszki/
Dodam tylko, że P8max pracuje na tym samym Kirin 935 co Honor 7.
Nie mam zamiaru się przekomarzać, bo nie jestem testerem - chcę tylko zobrazować, że pewne opinie należałoby zaznaczać jako subiektywne.
 #821489  autor: Darek_64
 05 wrz 2015, 17:16
bazooka pisze:A co miałeś jakiegoś Huaweia, że na inne warto spojrzeć bardziej w tej cenie :?:
Z Z3 to możesz podchodzić do Honora jedynie w zakresie niskich poborów prądu przez ekran, no i chyba że ktoś chce mieć japońską markę, choć o niego będzie trudno za nieco powyżej 1500... :)
BB - to zdaje się chyba zupełnie inny kierunek... ale to moje subiektywne zdanie...
bazooka czytaj dokładnie i ze zrozumieniem wyraźnie napisałem że do Z3 potrzeba dopłaty.Pobór prądu tak,wydajność tak,płynność tak,wykonanie na tak no i do tego dochodzi jeszcze wodoszczelność.Z3c jest tańszy i niczym nie ustępuje zwykłej zetce a BB to inny kierunek??? oczywiście że inny system dobry żeby nie powiedzieć genialny i tyle a że BB przechodzi na andka to inna sprawa,ludziska biorą to co pospolite i modne z nie to co solidne i dobre.Moja żona używała wiele bardzo wiele przeróżnych Noki i smartów Rim obecnie BB i stwierdziła stanowczo że pozostanie przy rozwiązaniach systemowych i jakości tejkanadyjskiej firmy a jak będą mieć tylko andka w swojej ofercie to przejdzie na WP i to że jest to kobieta to nie oznacza że idiotka,bo jest inżynierem elektroniki i technologi stosowanych i nie jednego z was by w kozi róg zagnała.
 #821493  autor: bazooka
 05 wrz 2015, 17:36
Jeśli ja nie czytałem ze zrozumieniem, to Ty nie elokwentnie przeczytałeś ripostę... okey, mniejsza z tym.
Czyli uważasz, że jeśli jeden inżynier czy dwóch (i to bez żadnych aluzji do płci) twierdzi, że nie dotknie Andka tylko wybierze mniejszość, by np...nie wyróżniać się w tłumie... to znaczy, że każdy powinien ? :)
Czy nie byłoby to odwrócenie sytuacji :?:
Czytałem bardzo dużo o BB przed wyborem Andka na system po Symbianie i nic mnie do niego nie ciągnęło, ani modele fonów, ani ich ceny - wybrałem Andka z pełną świadomością, omijając szerokim łukiem WP i wiesz co, nie żałuję - myślę też, że zdecydowana większość użytkowników Androida ma to samo - tyle miliardów ludzi na świecie nie może być kompletnymi "idiotami".
I naprawdę, bez urazy.