DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 35 z 45
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 45
 #818636  autor: Piotr08954
 22 sie 2015, 11:48
Chciałem ostrzec osoby które posiadają t-mobile w abonamencie i wysyłają sms-y do Vectone, gdyż mogą być w szoku jak dostaną rachunek. Tak właśnie miała bliska mi osoba, wysyłała do mnie sms-y z t-mobile bo myślała, że jak ma darmowe sms-y po Polsce to do Vectone również, a właśnie tak nie jest. Za każdą wysłaną wiadomość t-mobile policzyło opłatę dodatkową w wysokości 1 zł, więc rachunek nie był mały. Ostrzegam wszystkich aby nie popełnili tego samego błędu! Nie wiem jak jest z rozmowami do vectone, ale wolę nie sprawdzać. Serdecznie pozdrawiam!
 #818648  autor: Gregrin
 22 sie 2015, 12:27
Ale polski numer vectone ?? Nie wiem jak za smsy na polskie numery można by naliczać opłatę "zagraniczna". Skąd piszący smsa ma wiedzieć ze wysyła "zagranicznego jeśli numer jest +48xxx a nie jest to numer specjalny ?? Pisz reklamacje do rachunku.
 #818659  autor: marcinek243
 22 sie 2015, 13:33
sostenitore pisze:2 pytania:
1.Karty zamówione przez internet dochodzą?
Zamówiona 2mies temu doszła w niecały tydzień więc bez większych problemów. Co do działania już nie jest tak kolorowo
 #818681  autor: tyre23
 22 sie 2015, 15:56
Piotr08954 pisze:Chciałem ostrzec osoby które posiadają t-mobile w abonamencie i wysyłają sms-y do Vectone, gdyż mogą być w szoku jak dostaną rachunek. Tak właśnie miała bliska mi osoba, wysyłała do mnie sms-y z t-mobile bo myślała, że jak ma darmowe sms-y po Polsce to do Vectone również, a właśnie tak nie jest. Za każdą wysłaną wiadomość t-mobile policzyło opłatę dodatkową w wysokości 1 zł, więc rachunek nie był mały. Ostrzegam wszystkich aby nie popełnili tego samego błędu! Nie wiem jak jest z rozmowami do vectone, ale wolę nie sprawdzać. Serdecznie pozdrawiam!
To może też doradź znajomej, żeby złożyła reklamację w T-Mobile? :)
 #818775  autor: JacekK
 23 sie 2015, 08:26
Piotr08954 pisze:(...)Za każdą wysłaną wiadomość t-mobile policzyło opłatę dodatkową w wysokości 1 zł, więc rachunek nie był mały(...)
Co znaczy, że T-M policzył opłatę dodatkową? Czy ta opłata w cenniku się znajduje? Bo jeśli nie ma jej w cenniku, to reklamacja. Przecież nie może sobie "policzyć" z kosmosu...

Jednak zanim zrobicie aferę zerknijcie do bilingu, jak wygląda numer odbiorcy SMS (czy na pewno widnieje tam numer krajowy). Jeśli krajowy (+48739.....), to należy napisać reklamację, do T-M oczywiście.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #821280  autor: kowal2200
 04 wrz 2015, 16:02
Szanowny Panie,

w odpowiedzi na przesłany przez Pana, w dniu 24 lipca 2015 r., wniosek o interwencję Prezesa UKE w sprawie dotyczącej nieprzestrzegania przez Mundio Mobile Sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Jerozolimskich 56C, 00-803 Warszawa (operatora Vectone Mobile, wpisanego pod numerem: 9964 do Rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych, prowadzonego przez Prezesa UKE), maksymalnych stawek eurotaryfy za usługi realizowane w roamingu regulowanym oraz w nawiązaniu do Pana korespondencji e-mail z dnia 28 sierpnia 2015 r., w treści poniżej uprzejmie wyjaśniam, co następuje.

Na wstępie przepraszam Pana za długi czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie. Śpiesząc przedstawić wyjaśniania informuję, iż w związku z przedstawionymi przez Pana zastrzeżeniami, Urząd Komunikacji Elektronicznej dokonał szczegółowej analizy informacji zamieszczonych na stronie internetowej pod adresem: http://www.vectonemobile.pl, dotyczących stawek (opłat) za połączenia z krajów Unii Europejskiej do Polski i wobec stwierdzenia nieprawidłowości w zakresie wysokości stawek eurotaryfy za usługi realizowane w roamingu regulowanym, podjął stosowne działania w tej sprawie.

Wyjaśniam, że zgodnie z postanowieniami art. 192 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (tj. Dz.U. z 2014 r., poz. 243 z późn. zm.), zwanej dalej: „Ustawą Pt”, do zakresu działania Prezesa UKE należy w szczególności podejmowanie interwencji w sprawach dotyczących funkcjonowania rynku usług telekomunikacyjnych i pocztowych oraz rynku aparatury, w tym rynku urządzeń telekomunikacyjnych, z własnej inicjatywy lub wniesionych przez zainteresowane podmioty, w szczególności użytkowników i przedsiębiorców telekomunikacyjnych, w tym podejmowanie decyzji w tych sprawach w zakresie określonym niniejszą ustawą. Podejmowanie interwencji polega na zastosowaniu przez organ jednego z przysługujących mu środków w postaci np. żądania informacji, podjęcia kontroli czy wydania decyzji administracyjnej, jeżeli na podstawie posiadanych informacji lub informacji zawartych
we wniosku zainteresowanego podmiotu, Prezes UKE uzna zasadność takiej interwencji.

W tym miejscu pragnę Pana poinformować, że Prezes UKE wystąpi do Mundio Mobile Sp. z o.o. z interwencją w sprawie nieprzestrzegania przez tego dostawcę usług przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 531/2012 z dnia 13 czerwca 2012 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii (Dz. Urz. UE L 172 z 30.06.2012).

W przypadku dodatkowych pytań bądź wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego z naszym Centrum Informacji Konsumenckiej UKE 801-900-853 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora telekomunikacyjnego) lub 22 534-91-74 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu 08:15 - 16:15.
 #822405  autor: garfield-
 10 wrz 2015, 00:07
Dziś postanowiłem sprawdzić jak się mają do rzeczywistości sms w roamingu i niestety z przykrością muszę stwierdzić, że schodza po 30 gr / sms

a dokładnie z 5.000 pln zeszło mi do 4.700 ;)

Roming u makaroniarzy.
 #824235  autor: kowal2200
 19 wrz 2015, 22:36
Ciekawe ile kart zostało wysłanych w Polskę i jaki odsetek tych kart jest doładowany więcej niż jeden raz.
 #824593  autor: Rebeliant
 21 wrz 2015, 22:06
Tak sobie zajrzałem na vectonową twarzoksiążkę i własnym oczom nie wierzę.;-) Komentarze w stylu "od dłuższego czasu wszystko działa bezawaryjnie". A co na to użytkownicy? Zamawiał ktoś ostatnio simkę? Mam zamiar skorzystać z tej oferty.
 #824596  autor: kowal2200
 21 wrz 2015, 22:16
Na własnym przykładzie wiem, że niekorzystne komentarze kasują, nic nowego się nie pojawia w ofercie, cały czas wrzucanie Tonego aby stwarzać wrażenie świeżości.
 #824604  autor: kowal2200
 21 wrz 2015, 22:34
Każdy ma inne, ale pochwal się jak Ci się użytkuje, ja słyszałem tylko że ciężko kupić doładowanie, podobno w Rossmanie już nie ma.
 #824899  autor: user_delete57
 23 wrz 2015, 19:15
Ja korzystam z vectone, u mnie smsy już wychodzą i otrzymuję ze wszystkich sieci, dzwonie do Włoch na stacjonarki i komórki, korzystam z pakietów, można już samemu wyłączyć autoodnawianie bez konieczności kontaktu z BOK. Jedyny minus to jak dzwonię na stacjonarki nie ma sygnału łączenia, cisza w słuchawce, ale się dodzwoni, po prostu po chwili ciszy ktoś odbiera tel i gadamy :-).Jestem w vectone tylko ze wzgląd na taniochę, dla porównania:
Włochy:
stacjonarne - 9gr, komórki - 19 gr, sms - 29 gr, gdzie w lycamobile:
stacjonarne - 12 gr, komórki - 39 gr, sms - 29 gr.
Owszem w pakietach Lyca jest tańsza, jest więcej pakietów do wyboru i można mieć kilka różnych pakietów na raz, w vectone jak już kupisz 1 dowolny pakiet, np. za 5 zł - 100 min., to już nie kupisz pakietu ani za 10 zł - 225 min ani wszystko w jednym, np. za 10 zł - 100 min międzynarodowych.
 #825107  autor: Rebeliant
 24 wrz 2015, 22:58
W opiniach innych niby poprawy, to dobrze. :-) Dostałem potwierdzenie wysłania simki, także pozostaje oczekiwać. No i miłe zaskoczenie, tym razem w mailu informacja z numerem telefonu jaki dostanę, wcześniej tego nie było.
Dziś zauważyłem kolejnych partnerów z doładowaniami - ABC, Lewiatan i Euro Sklep. Z tym, że podobnie jak w przypadku Groszka i Delikatesów Centrum, dotyczy wybranych sklepów. Coś działają, także ogólnie spoko.
  • Strona 35 z 45
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 45
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 45