DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #818042  autor: adam34689
 19 sie 2015, 12:43
Witam

Za 4 miesiące kończy się moja umowa z Orange na abonament. Zależy mi na jak najlepszym telefonie/tablecie. Dzwonię i piszę bardzo mało.

Myślałem, żeby postraszyć wypowiedzeniem umowy i wtedy otrzymam lepszą ofertę.
Jak postępować z pracownikami Orange?
Mogę też rozwiązać umowę, kupić kartę sim w innej sieci i przenieść numer do Play albo gdzieś indziej.

Są lepsze rozwiązania? Co proponujecie?
Jeśli są wątki w których znajdę odpowiedź, to proszę o linki.

Pozdrawiam
 #818054  autor: zielony71
 19 sie 2015, 13:47
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... tart=45153
Masz oddzielny temat o przedłużeniu umowy w Orange. Lektura na długie godziny;-) ale wystarczy przeczytać z 5 ostatnich stron żeby mieć orientację.
Do tej pory najlepszą cenę telefonu można było dostać właśnie w Orange ale teraz wchodzą nowe taryfy więc nie wiadomo jak będzie.
 #818063  autor: adam34689
 19 sie 2015, 14:40
Przeczytałem kilka ostatnich stron. Rozumiem, że najlepiej złożyć wypowiedzenie umowy i wniosek o przeniesienie numeru do innej sieci. Będą do mnie dzwonić. Odrzucę ofertę i się rozłączę. Po raz kolejny odrzucę ofertę. Ile razy do mnie zadzwonią? Jak wynegocjować najlepszą ofertę? Powiedzieć, że w innej sieci oferują mi to i to?
 #818073  autor: zielony71
 19 sie 2015, 15:07
Żeby dostać najlepszą ofertę trzeba odrzucać słabe i czekać aż przedstawią dobrą;-)
Skąd będziesz wiedział, że to już dobra? Zapytasz na forum:-)
Niestety były przypadki, że dobra oferta nie padła.
 #818116  autor: adam34689
 19 sie 2015, 19:03
Mam 3 miesiące do końca umowy. Chcę wyciągnąć jak najwięcej od Orange. Wniosek o przeniesienie numeru do Play składać w salonie Orange czy Play? Już teraz go składać? Poniosę jakieś koszty?
 #820975  autor: ppp1ppp
 02 wrz 2015, 21:09
W zasadzie to największe korzyści są przy przeniesieniu abo gdzie indziej, jak np. ileś tam miesięcy abo za free
 #820990  autor: SACZI
 02 wrz 2015, 21:45
Jak złożysz wniosek o przeniesienie w salonie Play to się żegnasz z Orange.
Takie coś jest równoznaczne ze złożeniem pełnomocnictwa Playowi do przeprowadzenia procesu przeniesienia numeru.
Wypowiedzenie z przeniesieniem numeru do systemu prepaid się składa w Orange na mniej więcej 2-1,5 miesiąca przed końcem umowy.
 #821011  autor: zielony71
 03 wrz 2015, 06:00
Twierdzisz, że tak zainicjowanego procesu przeniesienia nie można już zatrzymać?
 #821039  autor: myk6414
 03 wrz 2015, 10:45
Jeżeli podpiszesz umowę z Play, to nie cofniesz już ... Tzn cofniesz, ale zostaniesz z drugim abo w Play.
 #828140  autor: lodyga
 10 paź 2015, 11:34
A ja nie bawie się w żadne odrzucanki sranki, tylko mówie Chce Lumie 730 załóżmy w abo 40 zł za max `100 zł. Oczywiście odrzucają bo to za tanio, więc mówie ZAWSZE że mam czas do końca tygodnia bo jestem umówiona z przedstawicielem Play. Szkoda odchodzić ni z PLusa ale zależy mi na takim abo i tym tel, oczywiście się udało nagle zniżyć z 350 do 120 zł więc się zgodziłam:D
 #831274  autor: greenladen
 26 paź 2015, 07:58
A ja się wyrolowałem więc podzielę się tym doświadczeniem z innymi :)
Obecnie jestem abonentem Orange, umowa kończy mi się 9 listopada. Postanowiłem przenieść się do RBM więc wypełniłem wniosek na ich stronie. Zrobiłem to przed 9 października tak aby udało się przenieść numer równo z wygaśnięciem umowy lojalnościowej w Orange. Był u mnie kurier, podpisałem pełnomocnictwa itp. no i czekałem na info o przeniesieniu.
Dostałem smsa iż moja karta w RBM zostanie aktywowana za 2 tygodnie lub jeśli chcę to mogę ją aktywować od razu wysyłając smsa lub maila. Stwierdziłem że skoro numer w orange będzie jeszcze aktywny przez miesiąc to nie będę aktywował drugiego w RBM.
Po 2 tygodniach otrzymałem smsa że numer RBM jest aktywny i że właśnie rozpoczęła się procedura przeniesienia numeru z Orange. Planowana data przeniesienia numeru to 9 grudnia. 0_o
Gdybym wiedział że procedura przeniesienia numeru rozpocznie się dopiero w dniu aktywowania karty RBM to aktywował bym ją od razu.... a tak pozostałem z abo w orange na kolejny miesiąc...