DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 11 z 26
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 26
 #820596  autor: darkangel
 01 wrz 2015, 11:53
Tak dobrze rozumiesz w sprawie RWK :).
W sprawie pakietu to nie jestem pewien, ale chyba nie będzie ważny rok.
 #820602  autor: lluukk
 01 wrz 2015, 12:13
darkangel pisze:Tak dobrze rozumiesz w sprawie RWK :).
W sprawie pakietu to nie jestem pewien, ale chyba nie będzie ważny rok.

OK - to jak zrobić aby mieć konto ważne rok i pakiet tyle samo lub jak (w jakiej taryfie) mieć RWK a pakiet ważny 30 dni jak najtaniej przedłużać?

lluukk
 #820629  autor: Gregrin
 01 wrz 2015, 13:39
lluukk pisze: jak teraz kupię w RBM ten pakiet to on jest ważny tyle co konto?
Jeśli nie - to jak zrobić aby mieć w Play lub RBM konto i pakiet ważne rok?
Nie. Ludzie korzystają normalnie (bez myku na KWR) i używają skrótu myślowego bo jak doładują konto to środki jak i bonus przedłużają się do tyle samo np 100dni. Tylko ze nikt nie mówi ze osobno czyli jeśli konto masz ważne 365dni a internet 30dni to po doładowaniu za 50zl: system zsumuje wartość konta i spróbuje wydłużyć ważność do 100dni (skoro masz ważne 365dni to nie ma czego przedłużać i nic się nie stanie). Tak samo z netem, zsumuje wartość i spróbuje przedłużyć do 100dni (jeśli jakoś dasz rade pakiet neta ustawić na 365 to pewnie ci taka wartość zostanie bo nie będzie nic do przedłużenia ;))
Aktualnie najlepiej przenieść się do RBM7 gdzie za doładowanie 50zl konto i net przedłużany jest do 150dni. Potem można kupować najtańszy pakiet (przedłuża net do 30dni).
Podobno z faktu tez da się przenieść jeśli trafi się na odpowiedniego konsultanta albo z innej sieci tez podobno przenoszą do RBM7 ale to już trzeba w salonie. Przenosząc się z innej sieci nie będziesz miał konta ważnego rok wiec przedłużanie neta pakietami nic nie da bo do darmowego LTE jest wymóg aktywnego konta.
 #820643  autor: lluukk
 01 wrz 2015, 14:31
Gregrin pisze:
lluukk pisze: jak teraz kupię w RBM ten pakiet to on jest ważny tyle co konto?
Jeśli nie - to jak zrobić aby mieć w Play lub RBM konto i pakiet ważne rok?
Nie. Ludzie korzystają normalnie (bez myku na KWR) i używają skrótu myślowego bo jak doładują konto to środki jak i bonus przedłużają się do tyle samo np 100dni. Tylko ze nikt nie mówi ze osobno czyli jeśli konto masz ważne 365dni a internet 30dni to po doładowaniu za 50zl: system zsumuje wartość konta i spróbuje wydłużyć ważność do 100dni (skoro masz ważne 365dni to nie ma czego przedłużać i nic się nie stanie). Tak samo z netem, zsumuje wartość i spróbuje przedłużyć do 100dni (jeśli jakoś dasz rade pakiet neta ustawić na 365 to pewnie ci taka wartość zostanie bo nie będzie nic do przedłużenia ;))
Aktualnie najlepiej przenieść się do RBM7 gdzie za doładowanie 50zl konto i net przedłużany jest do 150dni. Potem można kupować najtańszy pakiet (przedłuża net do 30dni).
Podobno z faktu tez da się przenieść jeśli trafi się na odpowiedniego konsultanta albo z innej sieci tez podobno przenoszą do RBM7 ale to już trzeba w salonie. Przenosząc się z innej sieci nie będziesz miał konta ważnego rok wiec przedłużanie neta pakietami nic nie da bo do darmowego LTE jest wymóg aktywnego konta.
trochę nie rozumiem - przenieść do RBM7 gdzie net i konto po doładowaniu za 50 zł przedłużany jest o 150 dni? to jaki sens? jak ja chcę konto ważne rok i kupić 3 takie pakiety to mi starczy na rok (koszt 30zł) a Ty mówisz o doładowaniu co 150 dni za 50 zł ?

lluukk
 #820655  autor: limaK
 01 wrz 2015, 15:40
lluukk pisze:ja chcę konto ważne rok i kupić 3 takie pakiety to mi starczy na rok (koszt 30zł)
Wszyscy próbują jasno i przystępnie wytłumaczyć, że nie jest możliwe uzyskanie rocznej ważności pakietu internetowego, w RBM czy gdziekolwiek indziej w Play. Możesz mieć RWK ale pakiet 10GB i tak będzie ważny 30 dni, natomiast jeśli doładujesz RBM7 tak jak opisał to Gregirn, to uzyskasz pakiet neta "po doładowaniu", którego ważność będzie wynosić tyle, o ile standardowo przedłuża się ważność konta głównego w RBM7, czyli 150 dni. Zgodnie z "pakietologią" w Play, wykupienie pakietu z krótszą ważnością w sytuacji, gdy na koncie jest już pakiet tego samego typu o ważności dłuższej powoduje, że pakiet o krótszej ważności (w tym przypadku 10GB) sumuje się z istniejącym i uzyskuje ważność tego dłuższego (150 dni). Także doładowanie 50 zł ma jak najbardziej sens i jest jedynym dobrym rozwiązaniem.
 #820660  autor: LOOPO
 01 wrz 2015, 16:24
Mam włączony pakiet "10za10" na karcie z taryfą "Play Fresh 30". Czy po wykorzystaniu pakietu włączy się lejek, czy muszę pilnować aby mi nie wyczyściło konta?
 #820680  autor: Gregrin
 01 wrz 2015, 17:29
lluukk pisze:kupić 3 takie pakiety
Jakie pakiety ? http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-k ... -na-karte/ i patrz na taryfę RBM 9zl (nazywana RBM II albo RBM nowa, w której do doładowania 50zl dodawany jest pakietu internetu ważnego do 100dni). Aby aktywować darmowe LTE na nadajnikach play na 30dni musisz spełnić 3 warunki:
1,2. Mieć ważne konto główne i 30zl na nim
3. Mieć ważny pakiet internetu
Później musisz utrzymać ważność konta i pakietu internetu (nie mowie tu o necie z LTE).
Pakiety netu możesz przedłużać:
1. Doładowaniami 50zl do 100dni RBM 9zl (jeśli się dostaniesz do starej taryfy to 50zl do 150dni)
2. Pakietami na stronce do 30dni.
"Do" znaczy ze jeśli dokupowany pakiet ma większa ważność to jest ona ustawiana (a nie sumowana). Jeśli mniejszą to nic się nie dzieje. Czyli nie przedłużysz ważności neta pakietami o ważności 30dni jeśli jest on ważny dłużej niż 30dni.
 #820712  autor: lluukk
 01 wrz 2015, 19:30
Może inaczej - już prawie sobie rozwiązałem problem. To dla siostrzeńca:
Ma taryfę Play na Kartę (0 zł za rozmowy do Play i za sms-y do Play).
Może w niej kupić sobie kilka takich pakietów 10 GB za 10 zł
Aby je przedłużyć może wykupić pakiet 300 MB za 5 zł

I teraz pytanie - będzie miał te 40 GB (z 10 GB za 10 zł x 4) jak będzie się kończyć termin ważności - wykupi pakiet 300 MB za 5 zł i co dalej będzie 29 dzień (1 dzień do końca ważności) i co można zrobić - można wcześniej wykupić kolejny pakiet 300 MB za 5 zł ?

W mojej taryfie Play Fresh - w Play 24 jest przykładowo pakiet 25 MB za 3 zł ale że możesz kupić tylko 1 taki pakiet więc niekoniecznie w 29 dniu mógłbym kupić kolejny. Musiałbym pewnie kupić 100 MB za 7 zł i potem znów 25 MB za 3 zł i tak w kółko :)

lluukk
 #820716  autor: Gregrin
 01 wrz 2015, 19:36
lluukk pisze:I teraz pytanie - będzie miał te 40 GB (z 10 GB za 10 zł x 4) jak będzie się kończyć termin ważności - wykupi pakiet 300 MB za 5 zł i co dalej będzie 29 dzień (1 dzień do końca ważności) i co można zrobić - można wcześniej wykupić kolejny pakiet 300 MB za 5 zł ?
Ostatniego dnia ważności po kupnie pakietu ważność ustawi się na 30dni a GB się zsumują.
lluukk pisze: Musiałbym pewnie kupić 100 MB za 7 zł i potem znów 25 MB za 3 zł i tak w kółko
Niestety nie znam tej taryfy ale ostatniego dnia powinieneś mieć możliwość kupienia kolejnego. Przejrzyj regulamin.
 #820719  autor: bolek2004
 01 wrz 2015, 19:51
lluukk W play fresh jest tak że ostatniego dnia ważności pakietu netowego można przedłużyć tym samym pakietem, czyli aktywując te 10gb, co miesiąc będzie można je przedłużać pakietem za 3zł, aktywując go ostatniego dnia ważności tego pakietu. Tylko nie tak po północy bo system nie puszcza, ale rano już idzie bez problemu. Sprawdzone w praktyce bo sam długo przedłużałem pakiety netowe i co miesiąc robiłem to pakietem za 3zł.
Teraz z fresha korzystam tylko z zm, a internet mam na karcie z Formułą.
 #820747  autor: lluukk
 01 wrz 2015, 21:37
to jeszcze uściślę w tej taryfie Play na Kartę może zrobić cykliczny pakiet 300MB za 5 zł.
jak będzie miał "uzbierane" 40 GB i włączy taki cykliczny to one nie przepadają - prawda?

lluukk
 #820752  autor: bolek2004
 01 wrz 2015, 21:59
lluukk Najpierw piszesz o play fresh gdzie są droższe pakiety netu, teraz o pnk rwk.
 #820754  autor: lluukk
 01 wrz 2015, 22:15
bolek2004 pisze:lluukk Najpierw piszesz o play fresh gdzie są droższe pakiety netu, teraz o pnk rwk.
czytaj uważnie :)
cytuję początek swojego posta
"Może inaczej - już prawie sobie rozwiązałem problem. To dla siostrzeńca:
Ma taryfę Play na Kartę (0 zł za rozmowy do Play i za sms-y do Play).
Może w niej kupić sobie kilka takich pakietów 10 GB za 10 zł
Aby je przedłużyć może wykupić pakiet 300 MB za 5 zł

I teraz pytanie - będzie miał te 40 GB (z 10 GB za 10 zł x 4) jak będzie się kończyć termin ważności - wykupi pakiet 300 MB za 5 zł i co dalej będzie 29 dzień (1 dzień do końca ważności) i co można zrobić - można wcześniej wykupić kolejny pakiet 300 MB za 5 zł ?

W mojej taryfie Play Fresh - w Play 24 jest przykładowo pakiet 25 MB za 3 zł ale że możesz kupić tylko 1 taki pakiet więc niekoniecznie w 29 dniu mógłbym kupić kolejny. Musiałbym pewnie kupić 100 MB za 7 zł i potem znów 25 MB za 3 zł i tak w kółko :)"

swoją taryfę podałem tylko jako przykład, że nie mógłbym kupić pakietu mając taki sam już wykupiony :)

lluukk
 #820763  autor: bolek2004
 01 wrz 2015, 23:19
Dzień wcześniej nie wykupi tego samego pakietu ale jest na to sposób, wystarczy że wykupi taki sam pakiet ale cykliczny, potem można go zdezaktywować, albo zostawić. W sumie aktywując pakiet cykliczny za 5zł, powinno się wszystko co miesiąc sumować i przedłużać o 30 dni, tyle że ja jakoś temu nie ufam, wolę sam aktywować.
 #820842  autor: Azio80
 02 wrz 2015, 12:05
lluukk pisze:
W mojej taryfie Play Fresh - w Play 24 jest przykładowo pakiet 25 MB za 3 zł ale że możesz kupić tylko 1 taki pakiet więc niekoniecznie w 29 dniu mógłbym kupić kolejny. Musiałbym pewnie kupić 100 MB za 7 zł i potem znów 25 MB za 3 zł i tak w kółko :)"

swoją taryfę podałem tylko jako przykład, że nie mógłbym kupić pakietu mając taki sam już wykupiony :)
Dziwne, ja w Play Fresh RWK mogę.
 #820926  autor: Marek_G
 02 wrz 2015, 18:31
Podepnę się pod pytanie bo i mnie temat dotyczy.
Planuję aktywować sobie tak z 10 pakietów 10 GB za 10 zł aby mieć na zapas jak się skończy obecna promocja. Żeby mi te GBty nie przepadły mogę sobie aktywować pakiet cykliczny np. 300 MB za 5 zł i już w zasadzie mogę zapomnieć o przedłużaniu bo wszystko będzie się przedłużało i sumowało automatycznie. Tak zrozumiałem z waszych wcześniejszych postów, że to jest możliwe.

Teraz zastanawiam się nad drugą opcją. Tak samo chciałbym przedłużać ważność GBtów ale tym razem nie pakietem cyklicznym a "Formułą SMS" w której zawarte jest 100 MB i też aktywuje się cyklicznie co miesiąc. W związku z tym pytanie do was, czy to jest możliwe? Czy może wręcz przeciwnie i uzbierane dane mi przepadną po miesiącu siedzenia w Formule SMS? Drugie pytanie, mam Formułę Starter, czy "skakanie" z jeden formuły na inną nie powoduje wyzerowania konta promocyjnego albo konta GBtów?
 #820935  autor: bolek2004
 02 wrz 2015, 19:09
Tak, korzystając z formuły sms co miesiąc powinno się dodać 100MB do uzbieranych GB i wszystko się przedłużyć o kolejny miesiąc.
Jeśli masz na myśli skakanie między sms/3w1/4w1 to nie jest żadna zmiana taryfy, są to tylko pakiety w taryfie formuła play na kartę. Dezaktywjąc jeden pakiet MB powinny pozostać, aktywując inny pakiet powinno się wszystko zsumować i przedłużyć o kolejne 30 dni. Ale mało ciekawy sposób na przedłużanie bo trzeba jakiś czas odczekać żeby jeden pakiet się wyłączył, a włączył inny. Lepszy sposób to do 30 listopada działa promocja fanta/sprite więc lepiej tym przedłużać. Jak ktoś przedłuży ostatniego dnia to prawie do końca grudnia ma ważny pakiet netu.
Oczywiście nie dotyczy migracji na formuła mini max bo wtedy wszystko przepadnie wraz z kontem promocyjnym.
 #821008  autor: Marek_G
 03 wrz 2015, 00:36
Dzięki wielkie bolek2004. O taką bardzo wyczerpującą odpowiedź mi chodziło.
 #821714  autor: lbhrbm9
 06 wrz 2015, 17:52
Witam.
Mam taryfę RBM9 starter z puszką czyli tą po doładowaniu za 50zł dającą przedłużenie wychodzących na 100dni i pakiet internetu również na 100 dni, stan konta 200zł, włączone darmowe LTE, połączenia wychodzące ważne jeszcze ponad miesiąc.

Pytanie brzmi: gdy włączę pakiet 10gb za 10zł to gdzie te dane zostaną umieszczone?
Czy będą to "Promocyjne MB" czyli to miejsce ważne tak długo jak połączenia wychodzące gdzie trafia pakiet danych po doładowaniu?
Czy może będą to "Promocyjne MB w strefie taniego Internetu"?
Pozdrawiam.
  • Strona 11 z 26
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 26
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 26