DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #820190  autor: motov3
 30 sie 2015, 01:09
Postaraj sie znalezc uzywanego flagowca w tej cenie (jesli juz musi to byc Android)
- Sony Xperia Z
- Samsung Galaxy S3
- HTC One M7

Ewentualnie jesli juz musi to byc nowka - poszukaj Samsunga Galaxy Grand Prime. Jedni chwala, inni gania - ale ogolnie to dosc dobry smartfon.

Wystrzegaj sie smartfonow budzetowych z Androidem. Bo wtedy sie zniechecisz do robota calkowicie. Lepiej miec uzywke wysokiej klasy, niz nowke basic.

Obrazek
 #820204  autor: 100MMB
 30 sie 2015, 10:30
zarathos pisze: I serio? Android za 500 PLN będzie działał gorzej niż stara Lumia 520 za 300 PLN? No weźcie sobie z człowieka nie żartujcie. A gdyby postawić na którymś z tych telefonów czystego Androida, bez nakładek producenta?
Nie będzie działał gorzej jak kupisz któryś z tych telefonów: Xperia m2, motorola moto g (jeśli nie potrzebujesz lte), motorola moto e 2015, htc desire 610. Xperi Z bez gwarancji nawet nie bierz pod uwagę, HTC One - za 500zł będzie bardzo ciężko ale poszukaj na olx.
 #820233  autor: zarathos
 30 sie 2015, 13:41
Będę dzisiaj wracał do Trójmiasta to wdepnę do jakiegoś sklepu dla idiotów i obmacam Wasze propozycje. Kupię tego który będzie mi się po prostu najbardziej podobał.
 #820249  autor: best
 30 sie 2015, 15:53
motov3 pisze: Przeciez napisalem ze to jakas tam alternatywa, gdyby jednak nie chcial zmieniac marki, wiec nie podniecaj sie tak, bo G2 Mini ktore polecasz (ile to juz razy o nim tu czytalem) laguje srednio w 3 miesiacu. Spojrz na testy dlugodystansowe tego smartfona a pozniej go polecaj. Zreszta tak sie tu utarlo, ze jak sie nie wie co polecic - to sie poleca G2 Mini :mrgreen: Nie jestes pierwszy ani ostatni ktory tak robi :wink:

Osobiscie gdybym mial na wydanie 5 stowek, to szukalbym uzywki Galaxy S3, lub Sony Xperia Z (bez oznaczen numerycznych).
Nie muszę czytać w internecie. Mam na co dzień L90. I działa nie gorzej, niż Lumie w podobnej cenie ;).
Co do S3 - tylko wersja z LTE. Można już dostać w podobnych cenach.
 #820260  autor: zarathos
 30 sie 2015, 17:24
Kupiony. Zdecydowałem się na LG Spirit, bez LTE. Leżał mi najlepiej w dłoni, wystawoey nawet specjalnie nie ciął się. Mam nadzieję, że mnie nie zrazi do Androida, bo alternatywą jest Ogryzek, a jego nie lubię.

Dziękuję za rady i poświęcony czas :)
 #820407  autor: Smarcik
 31 sie 2015, 15:12
Mogles pokusic sie o wersje z LTE. Jest niewiele drozsza a ma lepszy procesor.
A wracajac jeszcze do Leona to wydaje mi sie ze rozdzielczosc 480 x 854 to troche malo jak na dziesiejsze czsay. Takie 540 x 960 to powinno byc minimum.
 #824646  autor: zarathos
 22 wrz 2015, 11:57
Po dosyć intensywnym użytkowaniu przez niecały miesiąc (wiadomo - cza się pobawić :D) mogę powiedzieć, że telefon jest ok. Ani szybszy, ani wolniejszy od Noki Lumi 520. Jedyne co wkurza to brak informacji o ładowaniu się aplikacji - telefon się "wiesza" i trzeba czekać. Niby pierdoła, a irytuje. Jednak kropeczki ładowania w Lumi były fajną sprawą, przynajmniej było wiadomo że coś się dzieje.

Poza tym Android jest ok, może nawet ciut fajniejszy od WP, chociaż ciut mniej intuicyjny od Windowsa. Pewnie wcześniej czy później kupię sobie jakiś topowy model - jeżeli znajdę coś wystarczająco małego.

Dzięki jeszcze raz za pomoc :)