DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #818758  autor: barni
 22 sie 2015, 23:47
greg.x pisze: Kolejna sprawa to programu orange open. Jak będzie rozliczany? Mam teraz rabat 20 zł za 3 usługi.

Napisałem do oranege zgłoszenie z wyjaśnieniem tej kwestii .
Ja dzwoniłem dzisiaj i dowiedziałem się ,że jak najbardziej wszystko się liczy, wystarczy że zmienię taryfę dodam numer o który pytałem i będę miał rabat 20 zł(teraz mam 10zł)...
Ale...w regulaminie doczytałem...

3.16. Plan taryfowy Smart Plan LTE Dodatkowy nie jest uwzględniany przy ustalaniu rabatu w ramach Orange Open.

Teraz pytanie: jak będzie rozpatrzona reklamacja gdy zmienię taryfę dodam numer i gdy nie dostanę rabatu powołam się na rozmowę z konsultantem? :)
 #818771  autor: zielony71
 23 sie 2015, 05:39
Reklamację odrzucą. Napiszą Ci, że odsłuchanie rozmowy z konsultantem nie potwierdziło nieprawidłowości i że nie mogą Ci udostępnić nagrania;-)
Gdybyś miał coś na piśmie to co innego...
 #818783  autor: greg.x
 23 sie 2015, 10:11
[/quote]
Ja dzwoniłem dzisiaj i dowiedziałem się ,że jak najbardziej wszystko się liczy, wystarczy że zmienię taryfę dodam numer o który pytałem [/quote]
Czy ten numer jest w trakcie umowy terminowej?

Otrzymałem odpowiedź z Orange. Umowa wspólna jest tylko dla nowych lub przedluzajacych. Orange open liczy sie tylko dla umowy glownej.
 #818828  autor: Arturos
 23 sie 2015, 15:25
pawello009 pisze:Ciekawe jak to zostanie rozegrane, jeśli kończy się główny i się nie przedłuża ?? Co z tymi pozostałymi, który mają dłuższy termin...
Abonament na dodatkowe sim to 40 zł który rabatowany jest w 100% dla dwóch pierwszych sim i o 25 zł dla kolejnych (max kolejne 6 sim) więc po wyłączeniu głównego abo 40 zł ale i wszystkie usługi płatne (brak no limit) ponieważ dodatkowe korzystały z usług numeru głównego

Pozdrawiam Arturos
 #818834  autor: zielony71
 23 sie 2015, 16:14
Ja wiem, że w zasadzie tak wynika z regulaminu ale to jest taka mina, że aż się wierzyć nie chce. Takich pułapek to nawet Orange nie zastawia. Zapytam ich chyba na FB.
 #818952  autor: ManiacGSM
 24 sie 2015, 12:00
Pojechali po bandzie- jak zwykle z resztą. Może i kogoś ratują te pakiety ''LTE'' oraz przypisywanie innych numerów. Ale we wcześniejszych ofertach już za 69zł było 400 minut za granicą z tego co się orientuję. (teraz jest w ofercie bez telefonu) Ból d@@y pasibrzuchów w orange był zbyt wielki żeby to zostawić-teraz zostawili to w wyższej taryfie, czyli jak dla mnie krok w tył. Tak samo jak dotychczasowe taryfy-jakby ku*wa nie mogli tego zostawić aby klient sam mógł wybrać co jest dla niego lepsze. Jak za komuny. Akurat za 3 miesiące kończy mi się umowa i coraz bardziej nie pozostawiają mi złudzeń. Podziękuję im grzecznie.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #819159  autor: brejhart
 25 sie 2015, 12:18
Umowa kończy mi się 09.2016. Zakładamy, że zmienię taryfę na nową LTE główną. Mam w domu dwa SIM,y na kartę i zechciałbym je dołączyć do siebie. Na jaki okres będą podpisane umowy z dołączanymi numerami? Wszystkie zakończą się razem?
 #819188  autor: Adixm
 25 sie 2015, 14:03
brejhart pisze:Umowa kończy mi się 09.2016. Zakładamy, że zmienię taryfę na nową LTE główną. Mam w domu dwa SIM,y na kartę i zechciałbym je dołączyć do siebie. Na jaki okres będą podpisane umowy z dołączanymi numerami? Wszystkie zakończą się razem?
Właśnie w tym cały problem tak zasadniczo w trakcie trwania umowy głównej nie można dołączyć dodatkowych numerów bo ciężko się będzie później z tego wyplątać, wszystkie numery dodatkowe trzeba przypisać do umowy głównej jednocześnie.
 #819189  autor: Arturos
 25 sie 2015, 14:05
brejhart pisze:Umowa kończy mi się 09.2016. Zakładamy, że zmienię taryfę na nową LTE główną. Mam w domu dwa SIM,y na kartę i zechciałbym je dołączyć do siebie. Na jaki okres będą podpisane umowy z dołączanymi numerami? Wszystkie zakończą się razem?
Każda umowa zawierana na nowe 24 mc

Pozdrawiam Arturos
 #819191  autor: pumba
 25 sie 2015, 14:07
Wg informacji jakie otrzymałem z BOK to dodatkowe numery można dopisać dopiero jak na numerze głównym jest już aktywny nowy plan taryfowy Smart Plan Wspólny i umowy na numery główne podpisuje się na 12 lub 24 miesiące.
 #820127  autor: kardeusz
 29 sie 2015, 19:55
przez pawello009 » 21 sie 2015, o 12:32

No niestety minus, trzeba brać w tym samym czasie 3 oferty... jeśli później weźmiemy to i tak dla każdej leci 24 miesiące. Ciekawe jak to zostanie rozegrane, jeśli kończy się główny i się nie przedłuża ?? Co z tymi pozostałymi, który mają dłuższy termin...

Myślę, że orange musi odblokować funkcje "40 dni", chyba, że to oddzielnie działać będzie dla abonamentu głównych a dołączenie do grupy.

Pozdrawiam,
Paweł


Jeśli nie przedłużysz umowy na głównym numerze to za pozostałe dwa numery płacisz po 40 zł za każdy i jeszcze płacisz dodatkowo za korzystanie z usług abonamentowych. Czyli nie masz już nielimitowanych rozmów, smsów itd. Masz stałe stawki.
 #826694  autor: xR_32x
 03 paź 2015, 20:23
A wie ktos czy zeby dolaczyc numer dodatkowy to trzeba czekac jak numer glowny zostanie aktywowany czy gdy abo zacznie nabijac podczas gdy nr glowny jest w trakcie przenosin i ma sie zastepczy ??
 #827801  autor: naseek
 08 paź 2015, 09:22
Mi powiedziano, ze dopiero jak zostanie wlaczony plan wspolny na glownym numerze (czyli 30 dni).
To tyle jesli chodzi o zgodnosc wypowiedzi.
Roznice miedzy infolinia a sklepem stacjonarnym:
Jesli umowa dodatkowego numeru sie konczy za 7-8 miesiecy to wedle infolini internetowego sklepu orange mozna po 30 dniach po aktywacji planu LTE wspolnego glownego dorzucic nr dodatkowy przedluzajac umowe na 24 miesiace.
Wedlug pracownika sklepu stacjonarnego dodatkowy nr nie moze miec tak dlugo umowy, bo jest to "przedluzenie warunkowe" i w trakcie nie mozna zmieniac abo na nizszy a w tym przypoadku abonamen dla tego wynosilby 0zl - dopiero najwczesniej 3-4 miesiace przed koncem umowy.

Badz madry i pisze wiersze - kazdy czlowiek co innego mowi, a regulamin tego nie precyzuje badz tez nie doczytalem...
 #827812  autor: Leo
 08 paź 2015, 09:52
Przy okazji czy to możliwe żeby w Planie Smart Plan Open (dostępny aktualnie) nadal podpisywane były umowy na Smart Plan Multi II i Smart Plan Halo II z rabatem 30 zł na za posiadanie usług stacjonarnych skoro tych planów nie ma już w sprzedaży ? Regulamin:

"Regulamin
promocji „Smart Plany Open”

1. Organizatorem Promocji „Smart Plany Open” („Promocja”) jest Orange Polska S.A. („Orange”).
2. Promocja obowiązuje od 17 sierpnia 2015 r. do odwołania.
3. Promocja skierowana jest do Klientów, którzy w okresie jej obowiązywania zawrą na czas oznaczony 24 miesięcy umowę („Umowa”) albo aneks do umowy („Aneks do umowy”) o świadczenie usług telekomunikacyjnych w ramach oferty Smart Plan Multi II 94,99, Smart Plan Halo II 74,99 lub Super Smart Plan 80,99 Wszystkie Umowy i Aneksy muszą być zawarte w ramach jednego Konta abonenckiego.
..."
 #827970  autor: colin23
 09 paź 2015, 08:52
Mam pytanie: wchodząc na stronę Orange i wybierając ofertę z nowym numerem mamy do wyboru abo: 49,99/69,99/89,99/99,99. Natomiast otwierając regulamin ceny wyjściowe są inne 55,98/65,98/85,98/105,98. Skąd ta róznica i dlaczego w pierwszych trzech w regulaminie jest mniej o 4,01 a w najwyższym więcej o 5,99?

A najlepszy numer jest taki że przechodząc online przez proces kupna nowej aktywacji:
zaznaczam abo 69,99 + wybieram telefon to mam domyślnie zaznaczona opcję zgody za 5,99. Gdy kliknę że sie nie zgadzam to abo wskakuje mi już 75,98 :) O co chodzi?
 #827976  autor: orson_dzi
 09 paź 2015, 10:46
Leo pisze:Przy okazji czy to możliwe żeby w Planie Smart Plan Open (dostępny aktualnie) nadal podpisywane były umowy na Smart Plan Multi II i Smart Plan Halo II z rabatem 30 zł na za posiadanie usług stacjonarnych skoro tych planów nie ma już w sprzedaży ?
Tak, Smart Plany Open są oparte właśnie na Halo II i Multi II.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)